Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Android DAP'lerin işletim sistemi performansı konusunda ise olumlu ve olumsuz farklı görüşler var. Bilgi eksiği demeyelim farklı görüşteyiz diyelim.

Android DAP'lerden ben şahsen çok memnun kalmadım. Çoğu, high-end modeller bile, aşırı laglı. Uygulamalar çok yavaş açılıyor. Çok sayıda bug mevcut. Mesela TIDAL kullanırken bir anda kendi kendine kapanıyor. Cihaz biraz ısınınca bir anda resetleniyor. Amazon Music vb. uygulamalar desteklenmiyor. Bir ses dosyasını oynatırken bazen ilk üç saniyesini geçiyor. DX220 pil ömrü çok kısa, 8-9 saat demişler bazen 4 saat zor dayanıyor. Bluetooth verici ve alıcı fonksiyonları düzgün çalışmıyor. Vesaire...
    Tabi ki bu benim deneyimim, herkesin deneyimi farklıdır. Birisi için berbat sorunlu olan bir cihaz diğerine göre süper sorunsuz olabilir

Ben Mojo, BTR5 gibi cihazları Digital Audio Player'lara nazaran tercih etmeye karar verdim. Telefonumun güzel ve lagsız arayüzüyle müzik akışını kontrol etmek çok daha rahat geliyor. Ve fiyat Android, ekran, pil vb. şeylere değil tamamen ses devresine gittiğinden aynı fiyata daha iyi ses muhtemel.

2. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    183
    Hocam, android dap'larin hepsi aynı değil. YouTube'da adamlar pubg oynuyorlar FiiO m11'de, tek.dert buysa android dap'lar için... Ses gerçekten de bozulmaya uğruyor evet. Devre kartı şu bu. Mesela dethonray'da şarj ederken şarj olduğunu adaptorden anlıyoruz, hafıza kartı cihazdayken içine bir şeyler.atamiyorsunuz vesaire vesaire. 2.5 dolarlık tek akm4490 çip kullanıyor. Ama her bir devreye ayrı bataryalardan temiz enerji geliyor vs, bunları Bluetooth gibi şeylerden feragat ederek yapıyorlar. Dac/amp'lar da bu mantıkta gene çoğunlukla.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Hi-res

Hi-res
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba fiio m5 hakkında bilgisi olan varmı benim kulaklığım 5hz-40khz 16ohm kulak içi kulaklık bu kulaklığa dap ve dac Bluetooth özelliği olan 1500tl ye kadar öneriniz varmıdır
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Nisan 2020 ---
    Ben m5 in uygun olabilirmi diye düşünüyorum sizce uygunmu? Performans açısından?

4. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    fiio m9 öneririm. Tüm dertlerin devasıdır. Fiyat/performans ı en iyi dap/dac/amp

5. Hi-res

Hi-res
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Arada iki kat fiyat farkı var önerdiğiniz cihaz gerçekten çok verimli ancak dediğim gibi 1500₺ max ücret olarak mp3 ve dac olarak Bluetooth özelliği olan cihaz ben sadece m5 i bulabildim shanling m0 da var muadili diğerleri dac olarak geçiyor

6. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Açıkcası m5 i bilmiyorum yorum yapamam. Bir seneden fazla m9 u kullanıyorum. Hiç bir problem yaşamadım. Hem yüksek ohm lu Hd650 ile hem yüksek hassasiyetli iem lerle kullanıyorum. Şimdi gözümü M11 e diktim. M9 ikinci el 1800 civarı

7. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    DAP mı düşünüyorsunuz ? DAC/Amp önerilerinde bulunabilirim bence daha mantıklı

8. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Ibasso DC01 i bilgisayarda kullandım. Dragonfly cobalt almayı düşündüm ama fiio m11 hayalim. Sizin öneriniz nedir

9. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Fiio BTR5. Yeni çıktı, fiyatı uygun ve çok beğenilen bir cihaz.

10. Emirhano

Emirhano
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    BTR5 in yaptığı işi fiio m9 zaten yapıyor. Bluetooth tan dac özelliği var

11. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    İki cihazın da farklı avantajları var, ben şahsen BTR5'i seçerdim.
    BTR5 fiyat olarak uygun. Daha küçük ve taşınabilir. Ve yeni çıkan bir cihaz, M9 şu an biraz eskidi. M9'a yeni software update gelmez ama BTR5'e gelir.

12. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhabalar,
    DAP mı yoksa dac+telefon mu şeklinde ortada kaldım. Telefonum eskidi, ama anında almalık bir durum da yok. İkisini de ayrı ayrı kullanmadım, bu nedenle bir miktar cahil kaldım. 5k gibi bir bütçe ile telefon ve amfi mi, yoksa 1 2k gibi bir bütçe sonrası 3k gibi bir bütçeye DAP mı alsam karar veremedim, ama 3k civarı için bir DAP önerisi almak istiyorum hocalarım.

13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    5K bütçeniz varsa ve amacınız iyi müzik dinlemekse iyi bir DAP alın. Ama tabi öncelikle kulaklığınızın da bu DAP ın hakkını vermesi gerekir. İyi bir kulaklığınız yoksa bu durumda 5K yı kulaklık ve DAP olarak paylaştırın derim.

Telefon için acil ihtiyacınız yok demişsiniz zaten.

Collapse Signature Expand Signature
  14. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Fidelio X2HR var hocam, bir de Kz as10 alacağım kulakiçi olarak. "iyi bir DAP" örneği vermeniz mümkün mü?

15. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Hocam öncelikle KZ nin kulaklığı için iyi bir DAP a para vermeniz çok anlamlı olmaz. Tabi daha sonra daha iyi bir kulaklığa geçerim derseniz o ayrı.

Fidelio'yu sanırım sadece evde dinliyorsunuzdur değil mi? Eğer yukarda belirttiğim gibi yakın zamanda iyi bir kulak içi kulaklığa para ayırmayı düşünmüyorsanız bence bu durumda masaüstü bir DAC/AMP sizin için daha iyi olabilir.

Fidelio için daha uygun fiyatlı bir çözüm olabilir bu.

İlla DAP alacağım diyorsanız bu durumda WM1A önerebilirim. Cepte taşımak için ağır gelebilir ama. Ve tabi sadece offline ya da Bluetooth aktarımıyla müzik dinleyebilirsiniz WM1A ile. Ama ses kalitesi kesinlikle memnun eder arşiviniz varsa.

Onun dışında Tidal, Spotify destekli Android olsun derseniz, Fiio M11 dinlemedim ama övülen bir cihaz mesela.

Ekleme: WM1A için offline derken ağız alışkanlığı yani hafızasındaki müzikleri kastettim :) Yoksa zaten wifi özelliği olmayan bir cihaz.

16. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Hocam, uzun yorumunuz için teşekkür ederim, yoruyorum sizi. Peki, "iyi bir kulakiçi" derken nasıl bir segmente geçiş yapıyoruz? 1000-2000 lira gibi bir segment "iyi bir kulaklık" diyebilir miyiz? Cahillikten soruyorum, bu kulaklık için bir örneğiniz var mı?

17. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Taşınabilir sistem mi istiyorsunuz evde dinlemek için sabit sistem mi ?

Evde dinleyecekseniz destkop amp tercih edin. DAP ya da portable amp tipi cihazlardan çok daha yüksek sürme gücü ve performans alırsınız.

18. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Taşınabilir hocam
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Nisan 2020 ---
    Hocam biri 6 biri 8k civarı imiş, sanırım benim bütçem yetmeyecek bu Hifi işine.

19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Hocam uzun süredir farklı bir kulaklık kullandığım için açıkçası piyasadaki güncel kulakiçiler hakkında çok bilgim yok. İsterseniz ilgili konu başlığında dinlediğiniz müzik türlerini ve bütçenizi vs yazarak forum genelinden tavsiye alabilirsiniz. Dinlemediğim bir şey öneremem.

1000-2000 TL aralığı dolar kuru sebebiyle 150-300 dolar arası oluyor bu aralıkta da KZ ye göre çok daha iyi kulaklıklar bulunur ve hatta ikinci el olarak daha da iyileri bulunabilir.

Bu arada 6K-8K olanlar derken M11 ve WM1A nın yurt dışı sıfır fiyatlarına mı baktınız? M11 Hesaudio'da var diye biliyorum kendileriyle bir görüşün Techno-fi üyelerine daha iyi fiyatlar veriyorlar.

WM1A düşünüyorsanız da sıfırı Türkiye'de zaten yok ancak onu da ikinci el olarak bulabilirsiniz. İkinci elleri genelde forumda 4K gibi bir fiyattan gidiyor. Tidal,Spotify olsun diyorsanız da dediğim gibi M11 için Hesaudio'ya ulaşıp sorun fiyatını.

20. st_johnworthy

st_johnworthy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Hocam, çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Dediğiniz şekilde uygun yollu çözümlere gideceğim, sağolun.