Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14

Gümrükte takılma ihtimali var mı hocam? Fiio M11 fiyatı 2.750 yazıyor.

2. mehmet0016

mehmet0016
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Bence takılma filan olmaz almadan önce firmayla konuş bende yeni bir kulalık siparişi verdim bir arkadaşın önerisi üzerine phılps shp 9005 burda 1200 tl filan ve bulmak zor AliExpress den 460 tl ye aldım gelmesini bekliyorum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Probis bunu beğendi.
  3. tripanazomi

tripanazomi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Belli bir kıymete kadar ve ağırlığa da kadar kişisel kullanım için yasaklı mallardan değilse ( üst sınır 1500 EURO ) Artık gümrükte takılmıyor ; fatura + %20 bide sunum bedeli ( sanırım 5 TL idi) ödüyorsunuz diye biliyorum , Birde aliexpres M11 için 22 USD gönderme bedeli istiyordu dahil ettiniz mi yada dediğiniz fiyata dahil mi gömderim bilemedim ;

Gümrükteki arkadaş ürünün fiyatına aliexpres den bakarsa ki zamanı varsa yapacağı şey aynen bu olur , o zaman gerçek fatura+ %20 yi kesin ödersiniz ( düşük fatura kestirseniz bile ve hatta düşük ödeme dekontu paylaşsanız bile)

Hesap yaparsak ; 2750 +%20 = 3300 TL yapar sanırım buda 488 USD yapar ( nakliye hariç ) e burada da kabaca bi 50 USD daha pahalı sadece. Elden alırken kontrol edip aldığınızı düşünün , bu durumda çalışmazsa o an iade eder yenisini istersiniz , ama bu cihaz kul yapısı birşey çıksa çine gönder vb kesinlikle değmez ancak 50 USD için riske girerim %20 de şansım varsa kar olur derseniz sizin bileceğiniz iş.

Ayrıca buradaki gümrükte yetkilisi bu cihazın GTIP nosu 85.19 ile başlar diyip ÖTV listesine alırsa bi %20 daha ödemek zorunda kalırsınız. Tabi olmaya da bilir , olada bilir :)
    Nasıl mı ?
    Şöyle gümrükteki adamlar bazen işi yokuşa sürer , acemi bir adam denk gelir vb gidip sizin malın GTIP nosunu ek ötv alınacak mallar listesinden işleme koyar ( halbuki malın üreticisi bu GTIP i doğru yazar )

Normal vergi dışında ek %20 ÖTV istenen malların listesi
    https://www.gib.gov.tr/fileadmin/mevzuatek/otv_oranlari_tum/15_06_2012_IV_Sayili_Liste.htm

Burada bahse konu malzeme 85.19 a girerse diye onunda açıklaması burada
    http://www.gumruk.com.tr/gtip/liste...aydedilen-sesi-tekrar-vermeye-mahsus-cihazlar

Tabi bu dediklerim felaket senaryosu gibi başınıza gelmeden düşük fatura +%20 ile de malı çekebilirsiniz. Şans diyelim. işin şansa kalmadığı tek yer Amazon.de yada amazon.com. dan Gümrük dahil alım olur.

Fiyatları arasında uçurum olan ürünler için aliexpres mantıklı olabilir ,ama ben baktığımda M11 için amazon.com buraya gönderim ve içerde hemen teslim nerdeyse aynıydı , aliexpres dediğiniz gibi en uygun fiyata geliyordu Ama arada çok fark olmadığı için buradan aldım. Satıcı ile olan geçmiş alışverişinizin olması vb güvenlikle ilgili sorunları ortadan kaldırıyor, Aynı benim gibi bir tanıdığımın M11 inde aldıktan kısa zaman sonra hata çıktı ( USB out için ) ve aynen değiştirildiğini biliyorum.

Probis bunu beğendi.
  4. emin50

emin50
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    radsone es100 vs fiio btr5 kıyaslaması olursa ne dersiniz ses kalitesi olarak çok farklı mı?

KiralikCeset bunu beğendi.
  5. Epica

Epica
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese merhaba, giriş seviyesi olarak 2 yıldır m3 kullanmaktayım. Acaba artık level atlamalımıyım? Diye bir düşündüm. M6 ya geçmek sizce bana ne katar? Geçmelimiyim? Alternatifi ne olur?

M3 de beni en çok tatmin eden şey, küçüklüğünden kaynaklı spor salonunda eşofman cebin de hareketlerimi kısıtlamamasıydı. O yüzden bu boyuttaki cihazımı çok seviyorum. Her zaman yedek olarak tutacağım.

6. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    59
    Spor yaparken hareket halinde iken çok fazla ses kalitesine ihtiyaç olmadığı kanısındayım.. Cihaz büyüdükçe ses kalitesi ve kullanım kolaylığını ve streaming servislerin olmasından yanayım.. Hatta düşünceme göre 7 inç boyutunda cihaz taşıyıp ( çerçevesiz) ses kalitesi iyi olup hem kulağa hemde göze hitap etmeli diye düşünüyorum..

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,106
    M3 daha dengeli bence. Güç farkı mevcut ancak ağırlık farkı etkiyi azalmakta. M6 daha stabil ama ağırlık kendini hissettirmekte...

8. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,348
    Aynı yorumlar BMW için de yapılsa doğru oluyor sanki...

Sent from my fridge using Tapatalk

Probis, zxc, Serhat ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Alivhtsntrk

Alivhtsntrk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    merhaba,
    bana ucuz max 200 tl ses çıkışı iyi bir mp3 player önerirmisiniz.

10. shadow3804

shadow3804
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Herkese merhaba
    Toplamda 1500 TL civarı dap+kulaklık önerebilir misiniz. Kulaklığı kulak içi istiyorum. Aliexpress gibi sitelerden de alışverişe açığım fiyat daha uygun olacaksa. Genellikle pop ve klasik müzik dinlerim. Dapın Spotify ve tidal gibi online çalabilmesi önemli. Mevcutta cowon j9um var. Bunu değiştirmeye değecek bir dap olmasını bekliyorum.

Venus Z20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    135
    Zishan DSD ak4497 ve Etymotic ER2XR ile fiyat/performansın sınırlarını zorlayacağınızı düşünüyorum.

sserkogss ve fortress34 bunu beğendi.
  12. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    Zishan DSDak4497, bu DAPın Spotify ve tidal desteği var mı?

13. shadow3804

shadow3804
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Fiyat aralığına göre Genel bir karşılaştırma listesi var mıdır forumu çok karışık buldum

Venus Z20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Elementium

Elementium
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhabalar, Fiio BTR5 ile kullanmak üzere iem kulaklık arıyorum.
    Genellikle Elektronik müzik ( Electro House, Dance, Big Room ), Pop ve Klasik müzik dinliyorum.
    Bassları aşırı baskın olmayan dengeli bir kulaklık arıyorum. Enstrüman ayrımlarını fark edebileceğim bir kulaklık olmasını tercih ederim.
    Fiio BTR 5, 2.5mm çıkıştan daha iyi bir ses verdiği için 2.5mm balanced kablo ile gelen bir kulaklık olursa daha iyi olur.

Bütçem max 500$. 0 yada 2.El fark etmez, yurtdışından da satın alabilirim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

15. brsdrgn

brsdrgn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    98
    Herkese merhaba. 300 Dolar ve alti bir DAP ya da DAC ariyorum. Aylardir okumadigim forum inceleme kalmadi. Ilk basta bir LG v40 alir gecerim yeter diye dusunurken zamanla sadece bu ise gonul veren bir cihaz almak daha mantkli geldi. Android tabanli olanlarla cok ilgilenmekteydim. HiBy R5 cok ilgimi cekiyordu ancak okudugum bazi incelemeler telefondan elde edilen kalitenin cok da uzerine cikmadigini yazmislar o yuzden biraz hayal kirikligina ugradim. R6 ya ziplamak hem erken hem de biraz beklemem gerekecek o yuzden bu fiyat bandindan bir giris yapayim istiyorum. Fiio Q5s gibi Bluetooth destekli bri DAC dusundum sonra tasinabilirlik konusunda biraz ikilemde kaldim surekli yanimda gezdirip yuk yapar miyim bilemiyorum. Ama gordugum kadariyla kabloyla bilgisyara ya da telefona baglayip o sekilde cikti alabilmek de mumkun gorunuyor ancak yine bir DAP'la bunu tek basina basarabilriken, ne kadar bir ses kalitesi elde edebilirim onu bilemiyorum. Yurtdisinda yasadigim icin gumruk sikintim vs pek olmayacak o yuzden her turlu tavsiyeye acigim.

Ana basliktaki temel kurallara uyarak devam edeyim:

Dinledigim muzik tarzi gercekten cok cesitli Trance, Classic, Rock, Pop, Ambient,Jazz, Chillstep... Olabildigince genis tutmaya calistim yillar boyunca o yuzden karakteri her ture gidebilecek sahnesi ve konumlandirmasi iyi bir muzik calar ariyorum.

Elimde kullanabilecegim 512 ve 400 gb lik kartlar var. Kendi dahili hafizasinin yuksek olmasi ne kadar performans olarak farkediyor bilemiyorum(telefonlarda pek sikinti olmamakta artik. Kartlarin rastgele okuma hizi oldukca yuksek).

Sarj suresi konusunda cok israrci degilim ama sinir etmeyecek duzeyde olursa sorun etmeyecegim.

Elimdeki kulakliklar fazla guc istemeyen tipler ancak ileride guce hayir demeyen kulakliklar almayi planliyorum(Sennhesier 5xx, Tin P1 gibi) o yuzden cikis gucu bir nebze de olsa onem gosteriyor. Son zamanlarda Chi-Fi dunyasina cok merak saldim. Baya bir kulaklik edindim ve edinecegim gibi duruyor. Kafaustu olarak Philips shl3000 ve AliE'den aldigim bir f/p bluetooth kulakligi bulunmakta. Jvc Fx700, Xiaomi Hybrid ve pro hd, KZ Zsx,Zs10,Zsn Pro,Zsr... gibi kulakliklar var elimde.

Tidal kullanmaktayim ve laptop uzerinden muzik dinlememe olanak saglamasini da istiyorum.

Kusura bakmayin belki bu butceye cok sey istiyor olabilirim. Hiby R3 mesela hepsini basariyor gibi ama merak ettigim ne kadar besleyebilecegi ve muzik kalitesi sunabilecegi. Cunku su anda s8'e Meizu HIFI Usb dac baglayip bir miktar da olsa guc ve kalite artisi saglayip kulakliklarimdan daha cok verim alabiliyorum. Zishan Dsd konusunda okudum son zamanlarda ama berbat arayuzu ve tipi nedeniyle cok cekiniyorum. Shanling M6 goruyorum, Fiio m7,m9, x5iii pek cok alternatif bulunmakta. Sizce guzel bir all rounder urun bulabilir miyim bu butcede?

Yardimci olursaniz cok sevinirim. Bu arayis konusunda dikkat etmem gereken, uzak durmam gereken veya kistas altina almam gereken faktorler varsa da sizden duymayi cok isterim. Yillardir dinleyip takip ediyorum ancak son zamanlarda artik ciddi adimlar atip, foruma kapsamli incelemeler yazmayi planliyorum. Duzgun bir ekipmanim olmadigi icin hep geri durdum ve elime guzel bir sey gecer kulakliklarin potansiyelini daha iyi alirsam, daha objektif incelemeler yazabilirim diye dusunuyorum.

16. masterasas

masterasas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Merhabalar herkese. Yeni bir dap arayışındayım. Bundan önce Cayin N5MK2 kullandım. Bütçe olarak maksimum 1000 TL belirledim. Bu bütçeye fazla seçenekte yok gerçi farkındayım. Stream desteği olursa güzel olur. Sıcak ses seven bir kulağım var :)) Yardımcı olursanız sevinirim. Belirlediğim daplar:
    Hiby R3
    Sony ZX100
    Sony A45-A55
    Fiio M6-M7

17. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Fiio Btr5 102.78 dolar. "2020BSW12" koduyla birlikte alabilirsiniz.

18. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Galaxy S8'den daha kaliteli ses verebilecek f/p olarak iyi ve ucuz DAP var mıdır?
    Bütçe yaklaşık 300 TL.
    CCA C10 kulaklığımla dinleyeceğim.

19. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    FiiO Btr5 çok iyiymiş be iyi ki almışım.