M-Fidelity İskandinav Custom IEM Firması

'Kulaklık Genel' forumunda MikePortnoy tarafından 27 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,119
    Uğraşmayın gardaşım benle :evl

Collapse Signature Expand Signature
  2. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Zengin edebiyatı hep bunlar :)

Not: Normalde çok mütevazi bir abimizdir.

3. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,171
    Bu switchler, 3-yollu, 5-yollu, 8 driver'lı vs. kulaklıklar bana gerçekten çok mantıklı gelmiyor. Sese etkisi muhakkak vardır, ama bu etkinin pozitif mi negatif mi olduğuna gerçekten bakmak lazım. Bileşenlerin sayısı arttıkça sinyal yoluna yapılan eklemeler de artıyor. Bunların artıları, eksileri kulaklıkları çok zorlayan parçalarda ortaya çıkıyor, ama çoğu kişinin koleksiyonunda gerçekten bu tarz parça sayısı azdır. Piyasada tek driver'lı hoparlörlerin hastası olan bir dolu adam var, ki ben de midrange takıntısı olan birisi olduğumdan bu uygulamaları beğeniyorum. 2, bilemediniz 3 yollu hoparlörlerle de muhteşem ses alınabiliyor. Aynısı aslında kulaklıklar için de geçerli. Düzgün tasarlanmış daha sade bir uygulama, kompleks olan rakibinden çok daha ileride olabilir. Daha önce böyle kulaklıkları da hoparlörleri de dinledim.

Aklıma nedense bunu yazarken tıraş bıçağı hikayesi geldi. 5 bıçaklı tıraş bıçağı 2 veya 3 bıçaklıdan iyi, kabul ediyorum, ama yine de en iyi performansı tek bıçaktan oluşan usturada alıyorum...

Bir de şu megapiksel savaşları var, fotoğraf dünyasında... Halbuki sensör ebadı büyüdükçe megapiksel sayısı düşük de olsa daha iyi fotoğraf elde etmek mümkün...

Aman ne bileyim, biraz kafam bulanık, aklıma eseni yazdım, kusuruma bakmayın...

Konuya dönersek, @MikePortnoy, hayırlı olsun diyorum, iyi günlerde kullanın... Piyasadaki diğer CIEM'lerle karşılaştırabilirseniz seviniriz, sizin envanter geniş diye diyorum... :evl

2 kişi bunu beğendi.
  4. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    806
    Aklıma nedense bunu yazarken tıraş bıçağı hikayesi geldi. 5 bıçaklı tıraş bıçağı 2 veya 3 bıçaklıdan iyi, kabul ediyorum, ama yine de en iyi performansı tek bıçaktan oluşan usturada alıyorum...

işte bu güzeldi :evl

5. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,119
    Merak edenler için kısaca ön izlenimlerimi yazayım dedim.

Kulaklığın kanalı oldukça uzun, dolayısyla eğer uzun kanaldan irrite olmayacaksanız, izolasyonu da üst noktalarda.

SA43 hafif sıcak, frekansları dengede tutmaya çalışan bir sunuma sahip. Kulaklık üstündeki switchler gayet iyi çalışıyor, mid odaklı, alt frekans odaklı, daha dinamik veya flat şeklinde ses imzalarına sahip olabiliyoruz. Kulaklık genel olarak oldukça havadar bir sunuma sahip. Sıkışık bir enstrüman seslenişi yok. Nota üretimi son derece gerçekçi ve kalınlık incelik açısından da, belki biraz üst midleri hariç son derece başarılı.

Kulaklığın en iyi olduğu kısımlardan biri transparanlığı. Özellikle doğal enstrüman kullanılan kayıtlarda oldukça iyi bir performans sergilediğini ekleyeyim. Ciddi anlamda engelsiz, perdesiz bir sunum var.SA43'ün transparanlığı gerek notaların etliliği ile birleştiği oranda Lear'dan, gerek Legend'dan gerekse Harmony'den daha iyi. Transparanlıkla beraber sunumda açıklık-parlaklık-cılızlık olmaması da cabası. Belki biraz üst midlere açık çalıyor denebilir. Kulaklığın bir diğer iyi tarafı da, uyumun ve fokuslanma yeteneğinin oldukça üst düzey oluşu. Havadar ve nispeten geniş bir sahneye rağmen resmin bütününe odaklanmak son derece rahat.

SA43'ün en büyük eksikliği çözünürlüğü. Özellikle üst frekanslarda göze çarpan bu durum, kulaklığa nota üretimini değiştirmeyen, üstleri parlatmayan ve çözünürlüğü artıran iyi bir kablo takmayı zorunlu kılıyor. Diğer bir eksisi ise, swich yardımı ile mid frekanları öne aldığımız zaman, notalar doğallığını biraz kaybedebiliyor, ya da sadece alt frekansları öne aldığımız zaman kayda bağlı olarak midbas sunumu biraz boğabiliyor.

Şimdilik görüşler bu şekilde.. Gerisi incelemede :)

8 kişi bunu beğendi.
  6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    İzlenimler için teşekkürler Ateşcim.
    Benim asıl merak ettiğim forumda merak eden var mıydı bu kulaklığı. Merak edenler söylesin lütfen hem konu hareketlenir :evl

5 kişi bunu beğendi.
  7. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,119
    Kendim çalıp oynarım haci, gariban takılırım :evl

Şaka bir yana, iyi olması icin surucu doldurmaya gerek olmadığını anlatan bir kulaklık, en azından bazı yönleriyle..

8. Ouroboros

Ouroboros
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    154
    Açıkçası ben merak ediyorum ama işte bunlar hep para :D

3 kişi bunu beğendi.
  9. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    915
    Benim haberim bile yoktu bu firmadan ama çaktırmamak en iyisi.

:)

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

#29 Serhat, 5 Haziran 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Haziran 2015
  10. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Bu şimdilik sadece izlenimdi daha bunun incelemesi gelecek :)

Abi biz şimdiden kulaklığı denemiş kadar olcaz, eğer bide inceleme yazarsan sahip olduk zanneder satarım ben onu :-D

2 kişi bunu beğendi.
  11. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    656
    Abi yani üreticiler kassa iki surucuden falan düzgün ses çıkarır demeye mi getiriyorsun? onlar ne kadar yanlış laflar abi

4 kişi bunu beğendi.
  12. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,772
    3 kişi bunu beğendi.