Magaosi K3 Pro

'Kulaklık İncelemeleri' forumunda Mustafa ALKAN tarafından 1 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. xenitis

xenitis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    172
    Kulaklığın HD versiyonu bu ay sonu gibi çıkacakmış piyasaya. Daha yüksek çözünürlük vadediyorlar. Bir de balanced kablo olacakmış pakette. Kalite kontrol geri dönüşlerini de dikkate alacaklarmış.

Sent from my SM-G925I using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Bakın beyler ortalık çok hareketli.Hergün siteye girdiğim halde takip edemiyorum ne konuları,ne yazılanları.Bu Çinliler aramıza nifak sokmasın :hug :naughty biriniz en sonunda tüm yorumlanan F/P kulaklıkları v.s. bi özet geçiverin.Kafalar çok karışmaya başladı. :)

10 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,920
    Kulak kablosu bendede rahatça dönüyor ama ses kesilmesi yok. Sanırım kesintinin dönüp dönmemesi ile ilgisi yok.

Collapse Signature Expand Signature
  4. xenitis

xenitis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    172
    Mmcx her türlü dönüyor ama K3'de fırıldak modunda :)

2 kişi bunu beğendi.
  5. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Aga sesi kesmiyorsa sorun olmaz her halde.
    Ayrıca mal sahibine çekermiş. Çinliler bu malın sahibi Eee sonuçta bunlar dünyadanın en fırıldak insanları kablosu da fırıldak gibi olmuş çok mu :))

3 kişi bunu beğendi.
  6. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    :gulme

4 kişi bunu beğendi.
  7. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,549
    Magaosi K3 HD, Penon'da satışta..15 Haziran'ı bekleyememişler anlaşılan :naughty

8 kişi bunu beğendi.
  8. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    sürücüleri azaltmışlar :D bir de kasanın içindeki k3 hd yazısı inanılmaz çirkin. renklerde kötü. siyah alınır gibi bir tek.

7 kişi bunu beğendi.
  9. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Simdi hapi yuttuk iste Yavuz.
    Hd ile sene sonunu getiririz artik.

5 kişi bunu beğendi.
  10. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,549
    Sony mdr100a'nın izinden gitmişler galiba hocam, Allahtan mor renk çıkartmamışlar :)
    Sürücü azaltılmasına rağmen K3 Pro'ya yükseltme olarak geliyormuş, meraklandım şahsen.

Buralar 1 ay sonra çok değerlenecek hacı, bir dönüm arsa kapatalım bence :cheesy:

3 kişi bunu beğendi.
  11. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    MagaosiK3 HD hakkında yorum bulan var mı acaba???

2 kişi bunu beğendi.
  12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,920
    İçimden bir his çok ciddi fark olmayacağını söylüyor yada istiyor :) Giriş fiyatının 120 Dolar olması da bence buna işaret.

Halkımız henüz yeni bir K3 dalgasına hazır değil :D, ilk yorumlar 10-15 güne düşer sanırım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 13 Haziran 2017 ---
    Head-fi da "1clearhead" kullanıcısı daha önce şunu paylaşmıştı, kendisine K3 HD örnek olarak gönderilmişti Nisan ayında.

K3, K3 Pro ve K3 HD için izlenimlerini elimden geldiğince çevirmeye çalışayım.

"
    K3:
    Detaylarıyla dikkat çekiyor ancak bazı türlerde sert kaçabiliyor. AKG K3003i de referans filtreyle bu şekilde çalıyor (bu nasıl bir kıyaslama bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla AKG K3003i 650 Dolarlık bir IEM, tabi onun sadece referans filtresine göre bu yorumu yapmış, Hayri.) Kesinlikle K3 ü, AKG K3003i ye tercih ederim, hem fiyat sebebiyle hem de daha başarılı vokal ve bas başarısı için.

K3 Pro:
    Uzun süreli dinlemeler ve profesyonel kayıt söz konusu olduğunda en iyisi K3 Pro, çünkü sibilansı ve sertliği engelliyor. Net ve dokulu ses karakteri kesinlikle mutluluk verici. K3 Pro 3 versiyon arasında en güvenli seçim olur.

K3 HD:
    Orijinal K3 ün bir devamı niteliğinde (K3 Pro nun upgradeinden çok K3 ün upgradi anlaşılan, Hayri.) Genel olarak lineer bir ses karakteri içerisinde daha fazla çözünürlük sunan bir IEM. Bu K3 HD yi oyun ve video için daha ideal yapıyor.

Her üçü kendine has özellikler barındırıyor, ben detay ve çözünürlük seven biri olarak kişisel favorim K3 HD.

"

Linki de şu arkadaşlar:

https://www.head-fi.org/f/threads/magaosi-k3-pro-impressions-and-discussions-thread.839011/page-23

7 kişi bunu beğendi.
  13. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Kısaca en iyisi bizde ki k3 pro arkadaş. Daha lafa gerek yok şanslıyım :D

4 kişi bunu beğendi.
  14. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,920
    Bence de Özen hocam K3 Pro su olan için hava hoş yenisi çıktı alalım diyeceğimiz bir gelişme olduğunu sanmıyorum :D

Ama olmayan ve Magaosi düşünen arkadaşlar biraz bekleyip kullanıcı yorumlarına göre HD yada Pro dan hangisini alacaklarına karar verebilirler.

Bu noktada özellikle @SalihArslann Salih hocama bir parantez açmalıyız, kendisi bu gidişle K3 8K yı ancak alabilecek :D Salih hocam nakit olarak ödeyebileceksen sana alalım bir K3 Pro yada bekle K3 HD nin yorumlarını ondan sonra yardımcı olmaya çalışalım.

Benim kart dolmak üzere olduğundan nakit olarak gönderebilirsen kesim tarihi gelince ödeyebilmem için (27 Haziran'da göndermen yeterli) şimdiden sipariş verebilirim. Yada kartı daha rahat olan belki başka bir arkadaş da yardımcı olabilir.

8 kişi bunu beğendi.
  15. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    k3 ü üç sürücülü diye koyduysan neden sürücüyü azaltıp k3 hd diyorsun? ses karakteri benziyor diye k3 adı ile devam ettiysen neden farklı sürücü yapılandırmalarıyla benzer ses üretiyorsun? daha pazara yeni çıkmışsın neden hemen arka arkaya birbirine yakın iemler yapıp satıyorsun? neden hepsini de aynı fiyat grubuna koyuyorsun? açıkçası magaosinin stratejisini hiç beğenmedim. az ve öz ürünle çıkıp ilerleyen dönemde belki 200-300 dolarlık bi iem daha yapmalarını ve k3 proyu da geliştirip bağlantılar-kablo-tasarım açısından daha iyi bi ieme dönüştürmelerini isterdim. k3 pro v2 diye 150 ye satardınız işte. behey...

5 kişi bunu beğendi.
  16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,920
    Kesinlikle katılıyorum, mantar gibi ürün çıkaracağına biraz bekle madem geliştirme yapıyorsun en gelişmiş haliyle her türlü sorundan arındırılmış olarak piyasaya sür ve tek modelle efsane ol. Şimdi insanlar hangisini alsak derdine düşecek.

3 kişi bunu beğendi.
  17. xenitis

xenitis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    172
    Benim için anlamlı olabilir çünkü balanced kablo koymuşlar pakete. Ama once elimdeki K3'u elden cikarmam gerek. Bir de illa ki sesini merak edip alanlar olacaktır. Sanki hepimiz kulaklıkları ihtiyacımız olduğu için alıyoruz

2 kişi bunu beğendi.
  18. cembonzakura

cembonzakura
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    muhtemelen zam yapmak için çıkmış bir kulaklık diye düşünüyorum. sürücüyü azaltıp 10 usd farkla bu upgrade dendiğinde tuhaf geldi bana.zira aradaki fark bu kadar azken bu daha iyi dersen proyu bitirirsin. ilk yorumlar kötü gelirse hiç şaşırmam. tabi tamamen yanılıyor da olabilirim ???

2 kişi bunu beğendi.
  19. xenitis

xenitis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    172
    Iyi kulaklık üretip kötü marka imajı yaratabilmek de ayrı bir başarı sanırım.

3 kişi bunu beğendi.
  20. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Sürücü sayısına bu kadar takılmayın, fazla sürücü iyi kulaklık anlamına gelmiyor.

8 kişi bunu beğendi.