Marantz hd-dac1 hakkında...

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda Mustafa ALKAN tarafından 20 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,606
    Başlıktaki dac amp hakkında bilgisi olan yorumu olan varsa buyursun lütfen..

cantus bunu beğendi.
  2. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    89
    Bende yakın zamanda araştırdım. Kötü bir yoruma denk gelmedim ama amfi kısmına güvenemiyorum. Tabii ne süreceğiniz önemli.

3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,346
    Amfi kısmının güçlü olduğu söyleniyor.

HDXXX serisi için kullanan birçok kişi var.Şuan @fosther ve benim ortak hedefimiz bu ekipman.

cantus bunu beğendi.
  4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,995
    Sesi hakkında hiç olumsuz yorum görmedim, amfisi güçlü deniyor. Yalnız arkada balanslı giriş ve çıkışları olmadığı gibi balanslı kulaklık bağlantısı da yok. Bir de yanlış hatırlamıyorsam analog girişi de önce dijitale çevirip sonra tekrar analoğa çeviriyormuş. Bu bir olumsuzluk mudur yorum yapamıyorum. Ha bir de yandaki ahşap görünümlü kısımlar plastikmiş. Forumda birkaç arkadaşımızda var diye hatırlıyorum, belki ilk el yorumlar gelir.

2 sene önce telefonda pazarlıkla 1600₺ ye düşürmüştüm bir tane, Ankaraya gidip almam gerekiyordu, zamanında gitmedim kaçırdım. Hala hatırladıkça üzülüyorum. Neden gitmedim bilmiyorum, bugün olsa aynı akşam gider alırım. Kısmet değilmiş. Şimdi fiyatlar aldı yürüdü tabi..

5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,385
    Benim radarımda olan bi cihaz.

Olumsuz yorum yok. Sadece yanlıs anlamadıysam bazen röle sesi gibi bi ses çıkarıyırmuş cihaz.

Tizleri sıcak,bass güçlü. mid sesler sıcak gelıyormuş... Hd6xx serisi ile uyumu tammış. Sanırım ifi yi satınca benim için son liman olacak gibi duruyor.

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  6. cantus

cantus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Benim de çok merak ettiğim bir cihaz bu, hatta şu an tek hedefim kendisi :) hd6xx ile uyumlu deniyor hep ama hd600 de çok farklı değil sanırım, aynı ürün sayılabilir ikisi değil mi?

7. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,622

Röle sesine ek olarak benim hatırladığım kadarıyla "hum" vardı cihazda; ama benim kullandığım ünitedeki bir arıza olabilir. Amfi katı gerçekten güçlü.

Collapse Signature Expand Signature
    fosther bunu beğendi.
  8. gokhan2

gokhan2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Uzun zamandır ikinci eli olmasa da şu var denilebilecek kadar var. Yurt dışında baya kullanıp all-in one cihaz olması nedeniyle bolca memnuniyet var. Tasarım da çoğu markaya göre hoş açıkçası..

9. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    89
    Hd650 ile 6xx aynı diyorlar. 600 farklı imiş

10. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    794
    Ön amfi olması neyi etkiliyor teknik olarak?:confused:

Collapse Signature Expand Signature
  11. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    Forum üyelerinden Mustafa Alkan beyden satın aldığım cihaz. Normalde sadece dac kısmından faydalanmayı düşünüyordum. Fakat amfi kısmı beklediğimden çok daha güçlü olduğundan beklentimin fazlasını almış oldum. Line in girişini kullanmama rağmen herhangi bir bozulma olmuyor (kaynak cihazınızın sesini çok açardanız cızırtı geliyor line in den. Kullanım klavuzunda belirtilmiş bir durum) Malzeme ve işçilik çok kaliteli. Sorularınızı yanıtlayabilirim