Marantz Pm 6006 ile hangi çalıcı?

'Amfi' forumunda testere tarafından 3 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. testere

testere
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba.

Bu konuların acemisi olarak sizlere bir şey sormak istiyorum:

Bu amfi ye bluetooth adaptör (philips 2700) takarak müzik dinlemek istiyorum. Gerek hafızada ki yüklü müzik dosyalarından gerekse fizy gibi streaming kanallarından.

Peki kaynak ne olmalı? Standart bir cep telefonuyla bluetooth bağlanmak ile örneğin bir hi res sony zx2 ile bağlanmak arasında ses farkı çok olur mu? (İkisi de bluetooth 4.0) Gerek streaming ten gerek yüklü mp3-flac dosyalarından... Bu tarz bir kaynak ne önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler. (Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.)

2. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Merhaba. Amfi seçiminiz güzel, her ne kadar genellikle yurdumuzda gereğinden pahalıya satılıyor olsa da. Kaynak olarak ne olursa olsun BT düşük kaliteli bir seçim olacaktır, cihaz seçimi ne olursa olsun. Pratiklik açısından elbette söze gerek yok...
    Benim sistemimde bir BT alıcı bağlı olsa da (Sony BM10) performansını yetersiz bulduğumdan senelerdir kullanmadım diyebilirim. En sık kullandığım kaynak Mac Mini (Spotify veya Squeezebox server) - Logitech Squeezebox Touch - Hegel HD20 - Naim Nait 5i-2. Bu config çok yeterli bir kalite sunuyor ama kabul ediyorum fiyat giriş seviyesinin baya üstüne çıkıyor. Fakat yaptığım denemelerde herhangi bir bilgisayardan (ben muhtelif laptop ile denedim) USB çıkış alarak uygun fiyatlı bir DAC oradan amfi şeklinde bağlantı kurulduğunda da fiyatına göre çok iyi performans veriyor. Spotify cep telefonunu uzaktan kumanda olarak kullanabildiğinden sanki kablosuz gibi kullanılabiliyor.

Biraz dolambaçlı olarak da olsa anlatmak istediğim illa BT kullanacağım diyorsanız alıcı ve kaynak çok da muhim değil ne varsa kullanın derim. Hedef makul bir USB DAC sistemi olmalı ama.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  3. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,445
    Marantz NA6005'e bakabilirsiniz. Tesadüfen elime geçmesine rağmen F/P olarak başarılı bulduğum bir model.

4. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    490
  5. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    748
    Selamunaleykum

Raspberry pi3+ volumio ve buna uygun bir dac tavsiye ederim. Maliyet 300-400 arasi olur kullandığınız daca göre . Ama Bluetooth göre daha kaliteli bir ses alırsınız Spotify den. Telefonla kontrol edebilirsiniz.

6. testere

testere
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkürler bilgiler için. Anladığım kadarıyla bt dan ses sinyali aktarımı kaliteli olmuyor. Benim için en büyük avantaj devasa bir müzik arşivini el altından oturduğum yerden dinleyebilmek. Tabi ki en iyisi güzel bir cd çalardan orijinal cd den dinlemek. Ama o da konforlu olmuyor. Devamlı cd değişmek vs... Bt sinyali kötüyse, örneğin bir marantz cd 6006 da kendi oluşturduğum mp3 cd sini dinlemek daha mı kaliteli olacaktır?

7. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,207
    Eger amfinizde olmasaydi Naim-Muso yada Devialet Phantom gibi cihazlari all-in one olmasina ragmen bahsettiginiz setuplardan cok daha iyi kalitede ve daha pratik bir sekilde(cep telden ipadden vs kontrol efilebilir oluo arsivinizi networkten vs gorup calabilir) kullanabilirsiniz.. Bu 2 secenek pratik kullanim icin iyi hifi setuplar olur.

Amfiniz dac icermiyorsa(ozelliklerine bakmadim) streamer-dac bir arada olan nispeten ucuz coctail audio, bluesound gibi cihazlar kullanabilirsiniz

8. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Sisteminize Yamaha WXC-50 gibi bir pre-amp ekleyebilirsiniz. İçerisinde Tidal, Spotify ve internet radyo seçenekleri var. Flac, DSD gibi formatları da çalıyor. NAS olarak da kullanabilir ve ayrıca HDD bağlayabilirsiniz. Telefonunuzdan aynı ağ üzerinden tüm seçenekleri kontrol edebiliyorsunuz. 6-7 aydır kullanıyorum, memnunum.

9. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,207
    Audiophile.org adresindeki Rega Dac, coctail audio pro x100 satan 35725 nolu ilani bir inceleyin..