Massdrop ve HIFIMAN İşbirliği ile HE4XX ..

'Kulaklık Genel' forumunda yolgezer tarafından 1 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    Orada dener buradan alır :D

2 kişi bunu beğendi.
  2. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,306
    3 kişi bunu beğendi.
  3. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Anaaam seytan dürtüyor...
    Kargo ne kadar ki acaba

4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Kargo 15 dolar, üzerine bir 10 dolar daha verip 4 günde bir 10 daha verip 2 günde teslimat seçenekleri var :) Sürekli açık kalacak bu drop Fostex modelleri gibi. Günlük olarak katılanların siparişi o gün geçilecek.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  5. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Cok iyi firsat aslında. Tr fiyatına gore 900 tl altına geliyor

6. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Yani 40 TL + 40 TL ile iş hallediliyor :D

7. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,853
    Güzel, he400s'ten açık ara daha iyi. 170$'a bulunmaz nimet.

#47 Italoman, 1 Ocak 2018
    Son düzenleme: 4 Şubat 2020
    7 kişi bunu beğendi.
  8. orhunmum

orhunmum
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Bu siteden hala alışveriş yapan varmı.Sennheiser hd650 düşünüyorum ama alıcam ürün normal hd650 le aynı ürünmü,burada satılan ürünlerde ses sorunu yaşarmıyım.

9. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    HD6XX ile HD650 arasında malzeme kalitesi ve dizayn farkları yanında sesinde de bazı farklılıklar olduğu yorumları var. Ben kullandım ama ikisini kıyaslama şansım olmadı her ikisini de duyanlar var forumda o arkadaşlar yazacaktır. Benim için çok özel bir sesi vardı. Ama bir AMP ile kullanmanız gerekecek.

Bir de Massdrop'tan alırken %20 gümrük vergisi dışında + %20 ÖTV de ödemek durumunda kalabilirsiniz bunu dikkate alın. Yurtdışından beraberinde getirebilecek birisi yoksa forumda ikinci eli de var diye biliyorum.

10. orhunmum

orhunmum
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ötv durumunu bilmiyodum,bu şekilde almak pek mantıklı görünmüyo ozaman teşekkürler.

11. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    HD650, HD6XX'e nazaran biraz daha koyu (dark) çalan bir kulaklıktır. Bilmem dinleme şansınız bulundumu ama bence HD6XX, HD600'e ses olarak daha yakın. Ben HD6XX'i bir kaç hafta önce forumda satılığa çıkarmıştım ama vazgeçtim çünkü inanılmaz bir fiyat performans ürünü. Ses kalitesi çok iyi. Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama Drop'dan vergiler dahil 1600TL'ye geliyor bu kulaklık. İkinci el almak istemiyorsanız bence bu fiyata değer.

orhunmum ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  12. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,306
    Uzun süre hd600 kullanmış ve hd6xx ile ikisini yan yana dinleme fırsatı bumuş birisi olarak 6xx’in, hd600’den oldukça farklı çaldığını söylemek isterim. Tizler, baslar, sahne, hepsi farklı..

Chaturanga bunu beğendi.
  13. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,462
    Bu yorumunuzun kaynağı nedir?
    Zira hatalı bir bilgi vermişsiniz. HD650 ve HD6XX aynı "yürüyen aksama" sahip ve sesleri birebir aynı, bu manada HD6XX, HD600'e yakın değil.
    Farklı bir teknik performansa sahip HD600'e nazaran frekans başarımları ve THD'leri dahi ortak bu iki kulaklığın.

Chaturanga bunu beğendi.
  14. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,044
    6xx ve 650 ikisi de aynı kulaklık ben bir dönem kullandım hatta karşılaştırma da yazmıştım kısa olarak, 650 az daha kontrollü çalıyordu, biraz daha detaylı idi ama diğer herşey aynı 6xx çok başarılı bir kulaklık.

Mikrobiyolog ve Chaturanga bunu beğendi.
  15. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Yorumun kaynağı benim kulaklarım. Ben her üçünüde dinleme fırsatı buldum ve dediğim gibi HD650 benim kulaklarıma en koyu çalan idi. HD6XX bir tık daha parlak çalıyor HD650 ye nazaran. Bu benim sahip olduğum kulaklıkların neticesi. Zaten HD6XX kutusu üzerinde HD650 yazıyor ama kendimi tekrarlamış olucam, benim kulaklarıma hiç de öyle değil. HD600'ü iki sefer satın alıp sattım. Birincisi (İrlanda yapımı olan) HD6XX'e çok yakın çalıyordu. İkincisi (Romanya yapımı olan) ilk aldığım HD600'e nazaran daha cılız çalıyordu. Kusuruma bakmayın bu konuda benden daha tecrübeli olabilirsiniz ama benim kulaklarıma burada açıkladığım gibi yansıdı.

16. orhunmum

orhunmum
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Kulaklıkların üretildiği ülkelere göre seslerinde farklılıklar var sanırım,anlamaya çalıştığım üretilen ülkelere göre farklılıklar oluyorsa buna dikkak etmek gerekirmi alırken

#56 orhunmum, 4 Şubat 2020
    Son düzenleme: 8 Şubat 2020
    mavi bunu beğendi.
  17. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    430
    focal, drop ile ortak urettikleri kulakliklar icin gelen sorulara cevap vermisti yabanci bir forumda ancak yerini hatirlayamadim simdi. ozetle diyordu ki, maliyeti dusurulmus bir urunde orijinali ile ayni seyi beklemek haksizlik olur. bu focal ozelinde midir, senn odun verir de ayni urunu verir mi bilmiyorum. bildigim kadari ile firmalar bu urunlerin arkasinda degiller, massdrop ile iletisim kurmanizi istiyorlar herhangi bir sorunda ve massdrop satis sonrasinda pek basarili degil okudugum yorumlarda. . ek bilgi olarak yazayim istedim.

#57 theoldman, 4 Şubat 2020
    Son düzenleme: 9 Şubat 2020
    Serhat ve zxc bunu beğendi.
  18. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,853
    Ben HD650 ve HD6XX’i birebir kıyaslayamıyorum ama şu an HD6XX ve başlıktaki HE4XX’e sahip biri olarak karşılaştırabilirim.

HE4XX sahne olarak daha başarılı. Alt baslar daha derine inmekte, midler daha geride, konfor yönünden daha başarılı. Besleme ihtiyacı daha fazla.

HD6XX sahne yönünden daha zayıf. Frekanslar daha dengeli yapıda, midler daha önde ve hacimli. Tizler daha başarılı. HE4XX’den HD6XX’ye geçince HE4XX’in üst frekanslarında hafif pik yapan yerler oluyor ama HD6XX’e geçince farkedilen bir durum bu. (HE400S’te ise daha bariz)

19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Alaksiz bir urunden ornek vermis olacagim ama iyi marka bir saat kutusu almistim. Acaip memnundum. Sonra massdrop satti ayni urunu, kacirdim diye uzuldum. Ama yastiklar yuvalarin icine tam uymamis ve gevsek kalmis. Saatler oynuyormus icinde. Benimkinde ise ne gevsek, ne de cok siki. Oyle olmasa zaten iade ederdim. Urun kaliteli ama islev mukemmel olmadiktan sonra kalitenin ne anlami kalir ki? Velhasil iade edebilme onemli bir hak, ve Massdrop urunlerinde indirim karsiliginda bu hak kaybediliyor. Her firsat ta kotu olmak zorunda degil tabii ki. Ama iyi dusunup tam emin olmadan girmemekte fayda var.

theoldman bunu beğendi.
  20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,910
    Massdrop'tan 7-8 kez alışveriş yaptım ve 2018 yılında sıkı takip ettiğim bir siteydi.

Massdrop'ta ürün açıklamasında üretici firma garantisi (X-year manufacturer’s warranty) olan ürünlere ben güvenirim bir sorun durumunda ya Massdrop ya da firma sorununuzu çözecektir. Ama ilk irtibatı kuracağınız muhatap Massdrop'tur. Onlar kendileri çözer veya firmaya yönlendirir.

Bu ürünlerde genelde sorun yaşanmıyor, sorun varsa dahi ürünü satan firmanın ve/veya Massdrop'un desteğiyle iade değişim sorun olmuyor.

Ben bu tip satışı olan ürünlerden Spinnaker firmasının bir saatini almıştım. Saat geldikten birkaç gün sonra bezel kısmındaki boyası 1-2 noktada attı. Herhangi bir yere vurmadım yada çizmedim. Massdrop'a yazdım fotoda gönderdim belki isterler diye. Aynı gün içinde paramı iade edip saatide hediye ettiler göndermenize gerek yok dediler. Tabi saat çok pahalı bir saat değildi vergi kargo dahil 350-400 TL ye aldığım bir saatti. Pahalı yada daha bilinen markaların ürünlerinde bunu yapmayıp en kötü geri göndermem halinde iade edeceklerini söylerlerdi ki doğal çözümde budur zaten.

Birde garanti konusunda bir açıklama olmayan, muhtemelen Massdrop tarafından üçüncü parti satıcılarla anlaşmayla ucuza alınmış asıl üreticinin arada olmadığı satışlar var ki bunlardan hele pahalı bir ürünse bence uzak durmak lazım.

Massdrop'un firmalarla işbirliğiyle var olan bir modelin klonu şeklinde ürettirdiği veya sıfırdan bir model olarak üretimini yaptığı ürünlerinde garantisi vardır ve muhatap Massdrop'tur. HD6XX gibi ürünler bu tip ürünlerdir ve alınması durumunda muhatap bulamama durumu yoktur.

Ama herkes alacağı ürüne göre risk analizini kendi yapmalı olası bir hatalı üründe geri gönderme durumunda en az 200-300 TL geri gönderim kargo ücretini ödemesi gerekebileceğini, eğer ürün değişimi istiyorsa ikinci kez ürün gelince yine gümrük ve ÖTV ile muhatap olacağını hesap etmeli. Bütün bu risklere değecek kadar istediği bir ürünse almalı.

Hobi özelinde konuşacak olursak onca yorumu okuyup/izleyip sonrasında kafama HD6XX in sesini duymayı ve ürünü almayı koyduktan sonra olası bir hatalı ürün riskini de alırım zaten. Ki aldım ve çok memnun kaldım herhangi bir sorun yaşamadım.

mavi ve sserkogss bunu beğendi.