MDR- EX 650 ap

'Sony' forumunda kaplanomer tarafından 16 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. kaplanomer

kaplanomer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    51
    Merhabalar yaklaşık 5 aydır kullanmakta olduğum kulaklık hakkında birkaç cümle kurmak istedim.Ayrıntılı İnceleme yapacak kadar deneyimli biri değilim fakat kimseden ses çıkmadığını görünce kendim konu açmaya karar verdim.

üniversiteye kadar kullandığım bozulan çok sayıda kulaklığı saymaz isek
    creative ep 630
    sony mdr- xb50
    audıo technica cks55
    ve şu anda mdr ex 650ap kullanmaktayım.

Yorumlarımı Bu kulaklıkları baz alarak yapıyorum

4133 eklentisini görüntüle 4134 eklentisini görüntüle

Kutu içeriğinde;
    kulaklık
    taşıma çantası (kulanışlı )
    toplam 4 farklı boy silikon uç
    kablo uzunluğu ayarlamak için aparat mevcut

4131 eklentisini görüntüle 4132 eklentisini görüntüle 4135 eklentisini görüntüle
    Kablo , jack ve kasa kalitesi ;

dolaşmayı önlemek için sarmal yapıda kablo kullanılmış. Başta garip ve pek güven vermesede zamanla çok seveceksiniz. Kullandığım en az dolaşan kulaklık bu oldu.
    Kablo hissi ep630 kadar ucuz değil cks55 kadar da sağlam değil
    jack kalitesi çok iyi geldi bana, özellikle bisiklet sürerken cepte ezerek temassızlık problemi meydana getiren biriyim bunlar kolay kolay bozulmayacak sanırım
    Kablolar simetrik yapıda
    Bez filtre kullanılmış (ep630 kadar olamadılar :) )
    kasa kalitesi de güzel yalnız burda bir noktanın altını çizeceğim. kaliteli ses elde etmek için Kasa prinçten yapılmış.İlerleyen süreçte deformasyonlar meydana gelebiliyor.Görüntüye çok takılan kişiler dikkat etsin derim resimde göstermeye çalıştım

4136 eklentisini görüntüle

Ürün mediamarkt faturalı ve 2 yıl sony garantili. Ortalıkta çin tayland menşei muhabbeti dönüyor. Bu tayland üretimi
    4137 eklentisini görüntüle

Gelelim ses ve izolasyon konusuna

Benim gibi kulağı küçük biri için belkide en önemli şey kulağa oturma mevzusu.
    kulaklığın kasası küçük ve kulağa uyumlu dizayn edildiğinden çok rahat oturdu kulağa, kullandıklarımın içinde kulağa en iyi oturan kulaklık bu oldu. cks55 de uzun süreli kullanımda kulağı acıtıyordu kasa ,üstelik kasa büyük olduğundan kulaklıkla uyumak sıkıntılı idi.

4138 eklentisini görüntüle
    Kulaklıktan en büyük beklentisi bas olanlar için doyurucu gelmeyebilir . ep630 da bass dan başka birşey olmadığını diğer kulaklıklara geçince anladım. Oradaki ses boğuk kapali bir ses iken burda ferah dengeli bir hava hakim. Şöyleki ; bass lar yeri geldiğinde ve yeterli düzeyde devreye giriyor. diğerlerinin üstünü örtmeden işini yapıyor.

Yeterli tecrübem olmadığı için bass-tiz-mid- sahne... diye değerlendirme yapma olgunluğunda olmadığımı düşünüyorum. Bu yüzden elimden geldiğince kulaklığı tarif etmeye çalışacağım

Bu kulaklıkta sesin elektronik halinden bir nebze kurtulup daha doğal bir sese kavuştum. ne kulak tırmalayacak kadar canlı ne de sönük ve boğuk. Şimdiye kadar poweramp (android player)dan bassı sonuna kadar aç ve bass ı hisset idi. Artık bass ve tizi dengeliyorum müzikteki tüm enstrumanları duymaya çalışıyorum ,tele vuruşu hissetmeye çalışıyorum.

+++ kasa küçük kulağı acıtmıyor (uzun süreli kullanımlarda)

+++ izolasyonu yeterli

+++ sony türkiye garantisi var

+++ net, dengeli ve doğal sesler ( fiyatına göre)

+++ akıllı telefonlarla uyumlu ve mikrofonlu

-***-32 ohm olduğundan telefonlarla kullanımda performans düşüklüğü (az miktarda)

-***-kasada çabuk deformeler olması

Eğer dengeli bir ses arıyorsanız.

max bütçeniz 150-200 tl seviyesi ise bu kulaklığı bir deneyin derim

Collapse Signature Expand Signature
    #1 kaplanomer, 16 Ağustos 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Ağustos 2016
    10 kişi bunu beğendi.
  2. osman59

osman59
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    4 kişi bunu beğendi.
  3. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    414
    Tizlerdeki parlama (çok kulak yoruyor bi zaman sonra) dışında başka bir şikayetim olmayan kulaklıktır kendisi. :)

2 kişi bunu beğendi.
  4. vanquish

vanquish
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Kulak tırmalayan tizler dışında fiyatına göre güzel ürün ancak o kasa malzemesi tam bir rezalet , dört ayda ürün döküle döküle hurdaya döndü diyebilirim.

5. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    117
    Bu kulaklığın kullanıcısı olarak net birşey söylemem gerekirse kesinlikle telefon ile kullanılmaz.(Şahsi fikrimdir). Tizleri telefonda parlak, bassları yetersiz. Ürüne level atlatan şey kullandığım sony A15 tir. Tizler yumuşak, basslar dolgulu, bir miktar uzayan ve kalitelidir. Karşılaştırma yapmam gerekirse cks 55i ile aynı ölçüde miktar olarak fakat daha geniş bir aralığı varmış gibi hissettiriyor daha güçlü geliyor gibi...Basshead leri memnun eder mi bilemem ama bassları miktar olarak dengelinin üzerinde bana kalırsa. Ayrıca son olarak yine cks 55i ile kıyaslarsam(kullanmaktayım hala bu kulaklığı da) daha doğal çalmakta. Jazz, blues, klasik müzik türlerine yatkın. Diğerleri içinde iyi diyebilirim. Taşınabilir amfilere tepkisi güzel. Güçlü olduğu anlaşılıyor.

İnceleme yapıcaktım bir türlü vakit bulup yazamadım buraya. Cks 55i fiio A1 e çok olumlu tepki vermedi ses kalitesi açısından. Yüksek seste bozulmalar oldu. Fakat 650ap fazlasını da alır gibi duruyor ama gerek varmı tartışılır. Son seste amfi ile seste sıfır bozulma basslar daha dolgulu ve güçlü hissettiriyor. Kısaca nacizane görüşlerim... :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    117
    Ben de aynı kulaklığı kullanıyorum, Xduuo x3 ile flac ve dsd64 kayıtlarla dinliyorum. Enstrüman ayrımı çok iyi , daha önce Shure 535 kullaniyordum.mid hususunda kısır biraz ama boğuk değil. Tizler kulagimi tirmaliyor ama eq ile biraz baskiliyorum. Bass çözünürlüğü flac kayıtlarda iyi hissettiriyor. Ancak mid basslar vurgulu ama çözünürlüğü çok iyi gelmedi bana. İdareten dengeli bir kulaklık.shure 535 ltd ile aldığım keyfi almiyorim ama en azından her türe gidiyor gibi. Metalde biraz coskusuz ama diyeyim. Sahne iyi cidden iyi. Yeterli. Bir de uç'lari değiştirin

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Sarelle500gr

Sarelle500gr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Arkadaşlar bununla cx 3.00 arasında ses kalitesi, temiz dolgun midler açısından hangisini önerirsiniz? Ya da 200lirayı geçmeyecek daha iyi bir kulaklık var mı ülkemizde?

edit: Bir de ostry kc06ları gördüm. Ne dersiniz?

sennheiser cx 3.0
    sony ex650ap
    ostry kc06

#7 Sarelle500gr, 27 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Aralık 2016
  8. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    414
    ex650, cx3.00'a göre daha açık bir sunuma sahip fakat tizler inanılmaz derecede rahatsız edici. O açıdan önermem. Cx3.00'ın ise midler geride, v şekilli bas ve tiz ağırlıklı sunuma sahip ve tizlerde kayıt seçen bir sibilans söz konusu. Kc06'yı ise kullanmadım ama genel görüş iyi olduğu yönünde.

9. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    117
    Ex 650 almayın , daha az hacimli ve tizler küfür ettiriyor. Cx 3.00'da sbilans yasamamistim.

10. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    414
    Kayıt ve kaynak seçiyor olabilir hocam.. Ben clip+ ve One A9 ile kullandım cx3.00'ı. Clip+ da rockbox yüklüydü tileri dibe vuruyordum insani düzeye insin diye :p One a9'da ise yine dayanamadım tizlerine. Belki benim kulaklar üst tizlere alışık olmayabilir. :)

11. Sarelle500gr

Sarelle500gr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    ee peki ne alıcaz arkadaşlar. 300lirayı geçmeyecek midleri dolgun, bası tizi yerinde, kristal berraklıkta iem yokmu ülkede? ostrylerde bas yok demişler. eski cx300lerin sesini özlüyorum onlarda bas da dolgundu detay da iyiydi, ses de temizdi, midler de yeterliydi. Sadece tizler tenekemsiydi. Onun bir üst level'ı bir kulaklık hala bulamadım. um1ler gitti gr06lar geldi hala cx300lerdeki ses lezzetini arıyorum. cx 3.0 v karakterse bana gelmez, e ne yapacağım zorlayım se215 ya da momentum mu alsam? 400liraya değer mi onlar? Şu günlerde az para değil çünkü.

12. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    117
    Momentum ikinci el temize al. Kristal gibidir. Midler geride ama uzmez. Lezzetlidir.

13. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Momentum in ear 2 gün önce media markttan aldım ama ses rengini sevmedim, açıkçası biraz daha boğuk sesler ve sıcak baslardan hoşlanıyormuşum. Ama kristal gibi kesinlikle katılıyorum. Bugüne kadar hep sony kulaklık kullandığımdan herhalde. Şuan satacağım çünkü kulak içi kulaklıkları iade almıyorlar. Tertemiz elimde kaldı.
    Edit: Mdr ex650' de denedim onda da yine temiz bir ses mevcut ama tiz konusunda biraz üzebilir. Ama sony ses rengine alışan benim gibiler için diğer kulaklıklar pek tatmin etmiyor tabi. Kendimi bildim bileli müzik dinliyorum ama bu alşıkanlık kolay kolay gidecek gibi görünmüyor. Yani örneğin kesinlikle daha kaliteli bir kulaklık deneseniz bile eğer alıştığınız bir ses rengi varsa o kaliteli kulaklık sizde o kaliteli hissiyatı uyandıramıyabiliyor. Onun için kendim için zaman içinde bazı şeylerin oturacağı kanısındayım.
    Edit mesajın kendisinden uzun maşallah nasıl bir editse, dolmuşum:)

#13 Backtotheuniverse, 31 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Ocak 2017
  14. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    414
    Hocam ne yaptınız ya hu? Momentum in ear ile ex650 yanyana bile getirilemez. :)

2 kişi bunu beğendi.
  15. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Onları karşılaştırmadım zaten kesinlikle:) Momentum açık ara tokatlardı eğer karşılaştırmış olsaydık:) Ex650 daha öncesinde dinlediğim bir kulaklıktı ama onu da sevmemiştim sadece bunu belirtmek istedim. Eğer kulaklığı satabilirsem yine bam güm baslara döneceğim gibi gözüküyor. Sürç-i lisan ettiysek affola:)

16. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    414
    Estağfurullah ben yanlış anlamışım... Yine bam güm bas deyimini sevdim :D Öyleyse sony xb90ex hocam baya başarılı bulunuyor ürün. :)

17. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Tam lafın üstüne geldin gerçekten , bugün aradığım kulaklıklardan bir tanesiydi ama Türkiye' de yok gibi duruyor şuan amazondan falanda getirtip beklemek istemiyorum pek, kafam karışık biraz açıkçası :s

18. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    414
    Xb serisi eski olduğundan mıdır bilmem ama artık bulunmuyor ikinci elini hiç bulamamıştım ben bir ara. Bir de pioneer'in cx serisi var onun da bassları çok güçlü diyorlar subwoofer etkisindey''miş''. :)

19. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Aynen eski bir seri anladığım kadarıyla, pioneer hiç dinlemedim ama görünürde şuan sony mdrxb70ap var gibi gözüküyor. Ses kalitesinden emin değilim ama momentumla arasında fark vardır yinede baya tahminimce. Ama ben o basları duyacağım arkadaş yoksa anlamıyorum müzik dinlediğimi.:) Sony candır.

2 kişi bunu beğendi.
  20. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,765
    Arkadaşa katılıyorum insanın alıştığı bir ses rengi var asina olduğu.

Dt770, philips 9500, az da olsa x1 , sennihesier 518, 558, 4.20 , samson sr850 , mdr100 aap , mdr1abt. Son olarak en babası shure 1440 la kendimi aştım :)
    kulak ici olarak ostry, h3, ownluxe ,vsonic ,xba h1 ve bir kaç tane daha aklıma gelmeyen kulaklık denedim

Ama gelin görünku shure 1440 nin o muazzam mideleri tertemiz sesi ,dt770 nin super 10 peak tizlerine ve diğerlerine dahil sony dışında hic birine alışamaadim hep arayış içindeydim .

Bunlarda begendiklerim hep sony serisi oldu hep ihtiyaçtan sattım sony leri daha önce. Ama en son mdr1a ile tamam yaaa işte bu dedim... Ve elimde şuan sadece sony a15 ve mdr1a ile devam edecem fazlasına hic gerek yok kendi adıma .

Yani demek istediğim en lüks kulaklık denesek alsak bile kulak farklı seviiyor ona alışık olan sesi istiyor. İsterse 100 tl lik bir kulaklık olsun hic fark etmez :) nem gittim 2. El bazı insanların tamamen tüketici odaklı dedikleri kulaklığı beğendim mesela.. shure 1440 satın almak ve dt770 i istemeyip elimde onlar varken .

#20 Özen, 31 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Ocak 2017