Mojo vs iFi Micro BL DSD vs Explorer 2

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda Chaturanga tarafından 24 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle bir süredir denemek istediğim, daha önce bir kaç buluşmada kısa süre deneme şansı bulduğum Chord Mojo'yu (Şu anki fiyatı 500-550 dolar sanırım) ve aynı zamanda çok merak ettiğim bir diğer ürün olan iFi Micro DSD Black Label'ı (550 dolar) bana gönderme nezaketinde bulunan @CongoFather Belgi hocama teşekkür ediyorum.

Mojo, iFi Micro BL DSD ve kendi kullandığım Meridian Explorer 2 yi içerecek şekilde görüşlerimi paylaşmaya çalışacağım. Tek tek hepsi için çok detaylara girmeden sesle ilgili aralarındaki durumu nasıl algıladığımı anlatacağım.

Belgi hocam ayrıca Cayin N5ii DAP ı da dinlemem için gönderdi, tabi 3 farklı DAC ve bir de Cayin N5ii olunca tek cihaz üzerine uzun uzun yoğunlaşma şansım olmadı. Ağırlığı daha çok DAC lara verdim. Bu yazıda da sadece DAC lar dan bahsetmek istiyorum.

Belgi hocamın gönderdiği herşeyiyle tam takım paket :)

KULLANDIĞIM KULAKLIKLAR VE AMP:

Her 3 DAC ı da K3 Pro, DT770 250 Ohm, HD6XX kulaklıklarla dinledim. Dinlemelerimi gerek Foobar2000 le bilgisayar üzerinden gerekse mobil cihazlara bağlayarak yaptım. Ayrıca O2 AMP ile de dinledim.

CİHAZLARIN GENEL ÖZELLİKLERİ:

Teknik özelliklere detaylı girmeden birkaç cümle edeyim bu konuda.

Mojo küçük boyutta, hafif kalın ve ağır bir cihaz. Dahili bataryası var, 2 kulaklık çıkışı var ve ikisinden aynı anda müzik dinlenebiliyor. AMP katı oldukça güçlü, IEM lerle veya kafaüstülerle uyumu iyi. Keşke 2 kulaklık çıkışı yerine birini sadece line out yapsalardı iyi olurdu bence. Line out olarak ta kullanılabiliyor bu çıkışlar bir tuş kombinasyonuyla ama bana pek kullanışlı gelmedi o şekilde kullanmak.

iFi , diğer ikisine göre bariz büyük ve ağır bir cihaz. Taşınabilir ve dahili bataryalı olması güzel ama daha çok masaüstü kullanım için düşünülebilir. Bir çok farklı özellik sunduğu için bu 3 DAC arasında en çok özelliği barındıran cihaz ayrıca.

Explorer 2 ise hafif bir cihaz oval bir şekle sahip. Dahili bataryası yok, telefonlarla eşleşme konusunda bu açıdan sorun var. İki çıkışı var biri line out çıkışı. Üzerinde hiç bir tuş yok. En basit görünen cihaz kendisi.

Aralarında Native DSD desteği olmayan tek cihaz Meridian bu arada.

SES İZLENİMLERİM:

SAHNE:

Chord Mojo: Mojo'yu dinlemeye başladığımda ilk dikkat çeken konu sahnenin durumuydu. Bariz bir şekilde enlemesine dar, yakın konumlandırılmış sahnenin ortasında sanatçı ve grubun yanında dinliyormuş havası veriyor. Böyle bir sunum sevenlerin hoşuna gidecektir.

Ekleme: Derinliği yazmamışım, derinlemesine yukarı ve aşağı yönde oldukça başarılı. Zaten Mojo'nun sahne alanı ile diğer ikisinin sahne alanı aynı :D Nasıl derseniz, en boy gibi düşünürsek ikisinin çarpımları eşit gibi. Ama Mojo enlemesine darlığını yukarı ve aşağı diklemesine uzayarak telafi etme yoluna gitmiş gibi.

iFi Micro DSD Black Label:

Enlemesine geniş bir sahne, derinlik olarak ta Mojo'dan altta kalmayacak bir derinlikte. Uzak yada yakın olarak adlandırmaya gerek duymadığım doğal mesafede durduğunu düşündüğüm bir sunum.

Meridian Explorer 2: Sahne yapısı itibariyle ve genel sunum olarak iFi Micro DSD ye benzeyen bir tarzı var, yani sahne geniş, derinlik iFi kadar olmasa da orta seviyede, yine aynı şekilde doğal olduğunu düşündüğüm genel bir sahne yapısı var.

Cihazların sahnelerini yukarıdaki foto özetliyor sanki :D

GÖVDE

Chord Mojo: Mojo ile ilgili bir başka hemen dikkati çeken konu ise kuvvetli bir çıkışa sahip olmasıyla beraber tuning olarak ta gövdeli çalması. Gövdenin kuvveti alt frekanslardan üstlere kadar her yerde hissediliyor. Ben cılız, cansız sunumu sevmeyen biri olarak gövdeli sunumu tercih ederim ancak Mojo'yu kendi zevkime göre biraz fazla gövdeli buldum.

iFi Micro DSD Black Label: Mojo gibi her yerde gövde gösterisi yapmayan, gövdeli olması gereken yerlerde gövdeli çalan benim zevkime göre ideal bir sunuma sahip.

Meridian Explorer 2: iFi a göre gövdeli sunumu biraz daha genel sahneye yaygın olarak duyabiliyorsunuz ancak Mojo da olduğu kadar bana fazla gelen bir gövde algısı yok.

TON:

Chord Mojo: Sıcak bir ses tonuna sahip olan Mojo, benim alışık olduğuma göre biraz kalın çalıyor. Bu kalınlık zaten kalın ve dolu dolu duyulması gereken yerlerde etkileyici olurken, ince, narin olması gereken yerlerde biraz doğallıktan uzak kaçıyor. Yani bu ses böyle olmamalı biraz daha ince olmalı dediğim yerler oldu.

Mojo genel olarak herşeyi (bir tık diyelim) kalın çalıyor. Herşeyi gövdeli, kalın ve yüze yakın çalmayı seviyor tuninginin temel imzası bu bana göre. Hatta orijinal kayıttan hisli parçalarda arka plandaki his daha bariz ve kalın olarak duyuluyor.

iFi Micro DSD Black Label: Mojo kadar sıcak olmasa da soğukta diyemeyeceğim bir sunumu var. İnce duyulması gereken yerleri ince, kalın olması gereken yerleri kalın duymanızı sağlayan daha gerçekçi bulduğum bir sunum tarzı.

Meridian Explorer 2: iFi la benzer bir tarza sahipler, iFi dan az daha sıcak olarak algıladım. Ses kalınlığı ve inceliği konusunda oldukça başarılı buluyorum doğal dışı bir tonlama izlenimi vermiyor bana.

DETAYLAR, ÇÖZÜNÜRLÜK

Chord Mojo: Detay ve enstrüman ayrımı konusunda başarılı olmasına rağmen yine söylemeden duramayacağım detaylarda yüze yakın sunum sebebiyle adı üzerinde detay olarak kalmaları gerekecekken yakın duyuluyor (mecburen böyle sahne komple yakın zaten) ve detaylarda tüm sunuma hakim olan kalınlık ve gövdeden nasibini alıyor.

iFi Micro DSD Black Label: Oldukça detaylı ve yüksek çözünürlüklü çalıyor. Enstrüman ayrımı başarılı yorucu olmayan bir sunuma sahip.

Meridian Explorer 2: Detay noktasında diğer iki DAC ta duyupta Meridian'de duyamadığım bir şey olmadı. Sadece bazı parçalarda aynı seviyeye ulaşması için bir AMP üzerinden dinlemek daha olumlu sonuçlar doğuruyor çünkü Meridian Explorer 2 nin AMP katı DAC ı kadar üst seviye değil.

BAS:

Chord Mojo: Mojo bas şiddeti, hızı ve derinliği konusunda başarılı. Ancak Mojo'nun bas konusundaki durumu biraz değişik subbass bölgesini çok vurgulamayan Mojo daha çok midbass bölgesinde çalıyor. Dolayısıyla @karanehir35 Ahmet hocamla yazıştığımızda onun da dile getirdiği gibi baslar hep midbasmış gibi kuvvetlenmiş oluyor.

iFi Micro DSD Black Label: Bas şiddeti, hızı, derinliği dokusu gayet başarılı. Diğer frekanslara sızmıyor beğenimi kazandı.

Meridian Explorer 2: Bas konusundaki başarısını gösterebilmesi için yukarıda belirttiğim şekilde bir AMP a ihtiyaç duyuyor. O2 le eşleştirdiğimde Meridian'in tadı bir başka oluyor, ancak Mojo ve iFi zaten kendi AMP katlarıyla kendi başarımlarını gösterebiliyor.

MİD:

Chord Mojo: Mojo nun en başarılı olduğu bölge bence Mid bölgesi. Yüze yakın sahnenin içinden dinliyor havasını bu alanda çok başarılı bir şekilde veren Mojo yu bu şekilde bir sunum sevenler oldukça sevecektir.

iFi Micro DSD Black Label: Mojo kadar kalın ve vurgulu olmasa da Mid bölgesi ortalamanın üzerinde bir başarıma sahip.

Meridian Explorer 2: iFi karakterinde ama bir tık daha az başarılı diyeceğim.

TİZ:

Chord Mojo: Mojo'nun genelde kalın tonlu çalması bence tizleri de etkiliyor tizler konusunda çok başarılı bulmadığımı belirtmem gerekiyor.

iFi Micro DSD Black Label: Tizlerin uzaması, sahnedeki genel çözünürlüğü etkileyici ve smooth bir şekilde verme konusunda oldukça başarılı buldum. İnce çalabilme başarısı bence tizlerin başarısına bağlı.

Meridian Explorer 2: iFi ile kıyaslayınca tizler biraz daha erken sönümleniyor ama tizler burdayız diyor, Mojo gibi kalınlaşmadan ince ve smooth şekilde sönümleniyor.

DİĞER ÖZELLİKLER

Fonksiyon zenginliği açısından iFi açık ara Mojo ve Meridian'den önde. Farklı kulaklıklar için hassasiyet ayarı sunması, preamp özelliği (oldukça başarılı), xBass, 3D vb özellikleriyle oldukça zengin imkan sunuyor.

Taşınabilirlik açısından Mojo ve Meridian öne çıkıyor. Mojo'yu telefonunuzla doğrudan kullanabiliyorsunuz, Meridian için ise telefondan telefona durum değişiklik gösteriyor (dahili bataryası yok çünkü) ben LGV20 ile kullanamadığım için Cayin N3 le eşleştirerek kullanıyorum. iFi ise telefonlarla da çalışabilse bile cepte taşınabilir bir ikili ortaya çıkmıyor.

Mojo ve iFi ın AMP katları oldukça güçlü. Deneme yaptığım DT770 250 Ohm ve 300 Ohmluk HD6XX ile dinlenebilir bir sunum sunuyorlar ancak aldığım en başarılı sesi yine Belgi hocamın katkılarıyla konfigüre ettikten sonra ve DAC ların kendi sayfalarındaki sürücülerini yükledikten sonra foobar2000 programıyla (Wasapi Event) ve O2 AMP ile alabildim.

Özellikle iFi ve Mojo'yu Belgi hocama gönderdikten sonra iş yeri bilgisayarıma da foobar2000 kurdurdum. İş bilgisayarımdan Meridian > O2 > Kafaüstü ile aldığım ses inanılmaz başarılıydı. Örneğin Massive Attack Unfinished Sympathy parçasının tadını ilk kez bu kadar alabildim.

HANGİSİNİ ALIRDIM?

Bu 3 cihazın hiç birine sahip olmadan denemiş olsam iFi ı mutlaka sunduğu özellik çokluğu ve sesi sebebiyle almak isterdim. Şu anda da almak isterim ama biraz elim rahatladığında düşüneceğim. Geniş ve derin bir sahne, yorucu olmayan, kalınlaşmayan, tizleri ince sesleri başarılı şekilde verebilen smooth genel tonlamasıyla beğenimi kazandı.

Meridian'i ise 200 dolarlık fiyatıyla bu iki pahalı cihaza göre bütçe kısıtım varsa en alınası cihaz olarak bulabilirdim muhtemelen :) Bütçeden bağımsız olarak ise iFi ı alırdım.

Mojo gövdeli, kalın, kulağa yakın ve biraz fazla midbaslı sunum sevenleri oldukça mutlu edecek bir DAC olsa da sunum tarzı ve dar sahnesi benim zevkime çok uymadı maalesef, uzun sürelerle dinlenebilir bir tarz olarak göremedim, fazla gövde biraz yorucu geldi. Bu açıdan Meridian zaten elimdeyken ses tarzına alışamadığım Mojo'yu (hele şu anki fiyatıyla) iFi veya Meridian yerine almam benim açımdan anlamsız olurdu.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Edit: Bir kaç ekleme yaptım Mojo'nun sahnesinin dikey anlamda durumunu yazacaktım atlamışım. Bir de Meridian'i fiyat önemliyse 200 dolara tercih ederdim iFi veya Mojo yerine demek istemiştim onu da düzelttim.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 Chaturanga, 24 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Şubat 2018
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,882
    @Chaturanga Eline sağlık keyifle okudum.Mojo biraz geride kalmış gibi görünüyor ama unutmamak lazım ki taşınabilire en uygun olan seçenek.Çok kritik bir + bu.

Not:Mojo'nun Dacportable'ye bariz üstünlük kurduğu nokta mid bölgesinin gerçek enstrüman sesine çok yakın tınılarıydı.Diğer ikisi nasıl bilmiyorum ama Mojo bu yönüyle çok farklı bir yerde.

#2 DefinitioN, 24 Şubat 2018
    Son düzenleme: 13 Ekim 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Mojo geride kaldı demeyeyim ama benim alıştığım sahne yapısına göre çok farklı bir sunumu var ve 10 gün boyunca elimde olmasına rağmen tam olarak ben müziği böyle dinlemeliyim diyemedim.

Mobil anlamda taşınabilir olmak üzere üretilen tek cihaz aslında Mojo içlerinde ama Meridian'in Cayin N3 le tesadüfen keşfettiğim başarılı uyumu sebebiyle mobil kullanım olarak üretilmemiş olsa bile Meridian + Cayin N3 ikilisi Cayin N3 + Mojo ikilisinden daha hafif ve taşınabilir :)

2 kişi bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,882
    N3+Meridian ve ya N3+Mojo benim tercih etmeyeceğim bir setup.Hatta çok garipsediğimi itiraf etmeliyim. :)
    Dap+Dac/Amp yerine sadece yeterli kalite ve güçte DAP ve ya Taşınabilir DAC/AMP+Telefon şuanki tercihim.

Sadece müzik dinliyor olsaydım ve biraz bütçem olsaydı Sony WM1A+Z5 alır kapatırdım dükkanı uzun süre.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Benim de çok tercih ettiğim bir durum değil ama Meridian'in ses karakterine çok alıştığım için artık doğal geliyor. Tek başına DAP olarak Meridian'in sesine tercih edebileceğim cihaz olarak ben de şu anda AK 70 MK2 yi veya sizin de belirttiğiniz WM1A alabilirdim ama bütçem onlara yetmeyecek durumda :)

Ben bu setupı 800 TL ye mal ettim :D[DOUBLEPOST=1519496079,1519495963][/DOUBLEPOST]
    Evet Mojo'da Mid bölgesi kesinlikle en başarılı bölge, ancak enstrüman gerçekliği konusunda özellikle ince tonlamalarda doğal olup olmadığı konusunda şüpheliyim. Kalın tonlu enstrümanlarda ve vokallerde sorun yok gayet dolu dolu veriyor tabi, ama ince tonlu sesler için bana yeteri kadar incelik sunamıyor gibi geldi.

Örneğin bir Kitaro synthsizerı veya yine bir Kitaro parçasında arka planda duyduğum rüzgarı veriş şeklini iFi ve ME2 ye göre bir kaç kez kıyasladığımda bu bariz ortaya çıkıyordu. Mojo rüzgarı da synthysizer sesini de doğal olması gerekenden kalın veriyordu, tıpkı arka planda his olan parçalarda hisi de kalın vermesi gibi.

Ancak bu kalınlık çok aşırı olarak düşünülmesin, bir tık olarak adlandırılabilecek bir kalınlık. Çok önemsenmeyebilir ama benim açımdan olumsuz bir durum. Bazıları için hiç bir anlamı olmayabilir bu kadarcık kalın bir tonun.

Mojo'nun genel sunumunu beğenenler muhtemelen iFi ı veya Meridian'i ona göre cansız bulabilir ama benim müzik dinlerken duymak istediğim kulağımın dibinde bağıran bir vokal yada kulağımın dibinde yükseltilmiş şekilde tıngırdayan bir enstrümandan çok müziğin çalındığı ortamın atmosferini de müziğin detaylarıyla beraber verebilen bir tarz.

Yani bir konserde müzik dinlerken müziği dinlemekle beraber geniş alandan gelen farklı sesleri salonun ambiyansını da duyarsınız, Mojo bunların hepsini sıkışık bir sahneye aldığı için (zaten bu sayede enstrümanlar ve vokaller çok kulağa yakın ve detaylı algılanıyor) o gerçeklik havasından uzaklaşmış oluyor benim açımdan. Çünkü hiç bir konserde ya da canlı müzik etkinliğinde müziği dar bir alanda kafanızın hemen sağ ve solunda (hatta kafanızın üst ve altında da) birer hoparlör varmış siz de ortada oturuyormuş gibi duymazsınız. Bu açıdan bakın lütfen. Benim doğallık algım dışında farklı bir tarz var.

Bütün bunlardan Mojo'nun başarısız bir cihaz olduğu anlamı çıkmaz. Chord firması Mojo'da bu tonu bu havayı bilinçli olarak sunuyorlar, bir şeyleri başarırken bazı şeylerden feragat ediliyor olması gayet doğal bir durum.

iFi veya Meridian'de mid bölgesindeki enstrüman vurgusu veya vokallerdeki vurgu aynı seviyede değil mesela ama overall olarak yani genel atmosfer olarak benim için daha önemli olan noktalardaki başarıları bu bölgede verdikleri tavizleri affettiriyor. Bazı insanlar için de tersi olacaktır Mojo'nun taviz verdiği alanlar önemsizse açık ara Mojo'yu tercih edebilirler, başarılı başarısız kavramıyla değil tercihler arasındaki farkla açıklanacak bir durum bu karar verme konusu.

#5 Chaturanga, 24 Şubat 2018
    5 kişi bunu beğendi.
  6. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,246
    Eline saglik @Chaturanga Hayri hocam.
    Dac/amp incelemesi yazmak diger ekipmanlara gore daha zorlayici, hele bir de işin içine kiyas da girerse..
    Bu acidan gayet aciklayici ve fikir verici bir inceleme olmuş.
    Mojo'yu daha evvel dinledigim/kullandigim icin yazilanlara katiliyorum: dar alanli, cok gövdeli ve midbass odakli bir sunumu var mojonun. İnce sesli enstrumanlarda-örnegin baglama,keman- kalin sesli enstrumanlara oranla ben de mojoyu cok basarili bulamamistim.
    Fakat gerek güç gerekse de tasinabilirlik olarak mojo, kendi fiyat segmentinde alternatifi pek bulunmayan bir dacamp.
    Ah bir de cep sobasi gibi öyle cok ısınmasa..:D

2 kişi bunu beğendi.
  7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Katılıyorum @karanehir35 Ahmet hocam. Mojo'nun bu sunum tarzı mobil kullanım için düşününce mantıklı ve anlaşılabilir görülebilir, özellikle dışarıda dinlerken kulağa yakın ve gövdeli sunum, (dıştan içe izolasyonu çok iyi değilse kulaklığın ve gürültülü ortamlarda yaşıyorsanız özellikle) rahat duyma konusunda avantaj sağlayacaktır. Tabi uzun dinlemelerde kulağa bir zarar vermezse :D[DOUBLEPOST=1519498186,1519498119][/DOUBLEPOST]Isınma konusuna gelince Meridian'de hatırı sayılır şekilde ısınıyor Mojo ile yarışır bu konuda :D

2 kişi bunu beğendi.
  8. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    592
    Eline emeğine sağlık Hayri hocam. Çok güzel bir inceleme olmuş

3 kişi bunu beğendi.
  9. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,289
    @Chaturanga Eline sağlık Hayri abi, detaylı bir inceleme olmuş. Black Label hakkında olumlu yorumlar bir hayli fazla, anlaşılan güzel bir cihaz çıkmış ortaya.

4 kişi bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Teşekkürler @baran88 Baran. Biraz dağınık oldu. Mojo'yu daha detaylı anlatmış oldum, çünkü diğer ikisine nazaran bariz farklı bir tuninge sahip.

iFi kesinlikle başarılı sesi yanında çok fonksiyonlu bir cihaz.

6 kişi bunu beğendi.
  11. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    761
    Meridian'ı henüz denemedim ama uzun süre Chord Mojo ve IFI Micro IDSD BLACK kullanan biri olarak öncelikle her ikisini de farklı iyi yönlerinden dolayı severek kullandığımı belirtmeliyim. Mojo'yu gövdeli ve sıcak sunumu da sevdiğim için severek kullandım. IFI Silver versiyonunu buluşmada dinlediğimde beğenmiştim ama Mojo varken pek alınabilir bulmamıştım.

IFI Micro IDSD Black ise, cepte taşınabilirlik konusu önemli değilse bence fiyatları yakın olsa da Mojo'ya göre biraz daha üstün bir cihaz. Bas bölgesi daha detaylı, katmanlı yapıda ve hızlı; tiz bölgesinde ise çözünürlüğü,uzamaları ve doğruluğu daha iyi Mojo'ya göre. İlk anda fark edilebileceği gibi daha geniş bir sahnede, daha havadar çalıyor. Ama bu kesinlikle yayılmış yanlış bir sunum değil. Mojo daha yakın çalıyor ve sıcak tarafta olan bir cihaz. Fakat IFI Black ile, N5ii'de oldukça başarılı bulduğum, kadın vokallerden Ayten Alpman'ı dinlerken oldukça zevk aldığımı söylemeden edemeyeceğim. IFI Black midrange te kesinlikle ince veya geride değil; sadece Mojo kadar önde ve sıcak tarafta da değil. Daha doğal ve doğru tonlamada.

TH900 gibi geniş sahnede i enstrüman ayrımı ve derinliği iyi sunabilen, sub-bass ve bass bölgelerini oldukça detaylı verebilen bir kafa üstü ile IFI Micro IDSD BLACK uyumu oldukça etkileyici. Hayri hocam malum kafaüstünü de oldukça iyi sürdüğünü :)) , bununla birlikte DT770 ile uyumunu çok beğendiğini kişisel görüşmelerimizde belirtmişti. Ben her iki cihazı da N5ii ile birlikte kullanmaya devam ediyorum. N5ii daha çok bu cihazlar için, TH900 gibi bir kafaüstü ile kullanıldığında, transport olabilecek düzeyde. (NOT: Cep telefonunu, transport olarak, sıklıkla görüşme yaptığım, pilinin nispeten daha hızlı bitebilmesi, bir çok bütünleşik devreden ve çalışan arka plan işlerden dolayı oluşan ekstra gürültü, anlık kesintiler ve jitter'a daha açık olması sebebiyle Mojo ve IFI gibi cihazlar ile kullanmayı tercih etmiyorum).

Sonuç olarak, yukarıda bahsedilen ses tercihleri dışında, taşınabilirliği düşündüğünüzde, gündelik kullanımda çanta da kullanıyorsanız IFI Micro IDSD Black, daha portable olmak istiyorsanız Chord Mojo tercih edilir. N5ii, transport olarak biraz fazla olsa da, Balanced kablo ile TH900'u direk kullanabilme esnekliği de olması, kolay kullanılabilir önyüzü ile birlikte sevdiğim bir cihaz oldu.. Her üçü ile yola devam :)))..

NOT: Foobar2000 i windows da doğru kullanmak , işletim sistem seviyesinde optimizasyonlarını(fildelizer vb gibi yardımcı programlar da var) da yapmak bilgisayarı sadece muzik için kullanıyorsanız daha iyi sonuç verir. MAC kullanıyorsanız AudirvanPlus'ı Bitperfect memory'den işletim sistemini devreden çıkararak, DAC'ınızın kendi driverları ile kullanabilmek için, Foobar'a göre oldukça gelişmiş ve kolay arayüzü ile tavsiye ederim. Mac'te de benzer optimizasyonlar harici yada Audirvana Plus üzerinden yapılabiliyor.

Team-work :))
    6905 eklentisini görüntüle

#11 CongoFather, 24 Şubat 2018
  12. NightOwl

NightOwl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    İnceleme için teşekkürler.. Kulağınıza sağlık.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,598
    Rica ederim şunu da ekleyeyim Mojo konusunda, Mojo'yu denemeden sadece yorumlardan anlamak karar vermek zor.

Dinleyince aşırı beğenme ihtimaliniz de var. Piyasadaki genel geçer tuningden farklı bir sunumu var.

Almayı düşünen de düşünmeyen de en azından denemeli Mojo'yu.

DefinitioN bunu beğendi.