Monster Diddybeats İncelemesi

'Monster' forumunda karanehir35 tarafından 13 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,470
    2190 eklentisini görüntüle

Merhabalar, Monster Diddybeats incelemesi ve hikayesi için karşınızdayım tekrar.Sıfırı şu an amazonda 102 dolara satılan bir kulaklık Diddybeats.Ben bu kulaklığı 2013 yılında İpod Touch 4 de yolda pop müzik dinlemek için almıştım.O zaman İzmir Mediamarkt'da siyah versiyonu 300tl soluk pembe versiyonu 150tlydi.Ben de 300tlyi değil 150tlyi hakettiğini düşündüğüm ve tabii fiyatı da daha uygun olduğu için pembe olanından aldım.Aslında ikisi de aynı kulaklık ama soluk pembe versiyonu hiç satılmadığı için yüzde 50 indirime gitmişler.Bu zamana kadar Grado sr80i ile birlikte bende en uzun süre kalan kulaklık diyebilirim Diddybeats için.

Diğer beats modellerinden farklı olarak vokal sesiyle ve daha temiz,kontrollü ve biraz da azaltılmış basslarıyla öne çıkan bir ürün Diddybeats. pop,hip-hop,rap ve Akustik Müzikde başarılı sonuçlar aldım diyebilirim.özellikle Apple Ürünleri ile daha başarılı ve uyumlu.

Malzeme olarak,kaliteli bir yapıda.Metal alaşım ve deri kullanılmış kulaklık kasasında.Kablosu kaliteli,dolaşmayan ve biraz ağır bir yapıda.Fit konusunda pek başarılı değil. Eğer küçük bir kulağınız varsa sorun yaşayabilirsiniz.Yalıtım fiyatı için iyi seviyede diyebilirim.Üstünde ses açma-kısma ve şarkı değiştirme tuşlarıyla, telefon konuşmaları için minik bir mikrofon var.

SES KALİTESİ

Vokallerin önde ve bassların az geride olduğu açık ve perdesiz bir sunumu var diddybeats'in.
    Perdesiz ve net vokal başarısı ile diğer beats modellerinden ayrı bir konumda duruyor.Basslar derinlik,kontrol,denge ve vurgu olarak yeterli bir seviyede.En Bass ağırlıklı parçalarda bile midlerin önüne geçip,perdeleme ve midleri geriye atma/baskılama durumları pek az olmakta.Asıl başarı alanı pop,hip hop,dans ve rap müzik olmasına rağmen rock/alternatif rock/Soft rock türlerinde de başarılı sonuçlar aldım.Ama Çokça hıza ve tize ayarlı metal müzikde başarılı bir kulaklık değil Diddybeats.Tiz isteyen Bateri-zil-davul gibi enstrümanlar da vurguyu yeterince yapamıyor.Bunda tizlerin,hem kalite olarak hem detay olarak bass ve midlerin gerisinde kalmasının payı da var tabii ki.
    Diddybeats,daha çok yapay enstrümanlı müziklerde başarılı.

Örnek parçalarla yazımıza devam edelim:

Puff Diddy Last Night: aynı zamanda bu kulaklığın tasarımcısı da olan rapçi Phuff Diddy'nin bu parçasını ele alırsak,Alttan,Sağdan ve soldan kontrollü ve vurgulu gelen çok temiz basslar var,vokal sesi yine az önde,net ve yumuşak.Vokal ve bassların tam ortasında çok hafif Çalınan bir piyano sesi var.Basslar,kontrollü ve dengeli olduğu için midleri perdelemiyor,hafif de olsa çalınan piyano sesi gayet net bir biçimde duyulmakta/ayırtedilebilmekte.

Martin Garrix Animal:Hollandalı dj/müzik yapımcısı ve 1996 doğumlu Martin Garrix'in çoğunluğu Basslara dayalı bu parçasını ele alırsak,özellikle 60-75 saniyeler arasında çoğu kulaklıkta çabuk dağılan/çamurlaşan o kontrolsüz bassların altından rahatça kalkıyor Diddybeats.Yine parçadaki bassların derine indiği 96-120 saniyelik bölümde hafif de olsa bir kulak titretme durumu mevcut Diddbeats'de.

Lady Gaga Applouse:Lady Gaga'nın en farklı parçası Applause tamamı yapay enstrümanlardan ve çok güçlü altbasslardan oluşmakta olup,Tür olarak elektropop ve eurodance sınıfına aittir.Yine Lady Gaga sadece bu parçada vokal gücü olarak:tarihin en büyük sanatçılarından ve glam rock'ın Kral'ı David Bowie'nin vokal gücüne en fazla yaklaşan şarkıcı olmuştur.Çoğu kulaklığın altından kalkamadığı bu parçada Diddybeatsde yüzde 50 başarı elde etti.Özellikle bassların ve vokalin aynı güçle birleşip yükseldiği anlarda,kulak tırmalayan o parlaklığa engel olamadı.Bassların güçlenip vokalin düştüğü bölümlerde başarılı .Her ne kadar vokali önde tutmaya çalışsa da alttan/üstten heryerden çok güçlü biçimde gelen o bassların vokali geriye atıp,perdelemesine engel olamadı Diddybeats.Lady Gaga'nın başka kulaklıklarda duyduğum o çok güçlü vokalini,zayıflatılmış bir biçimde verdi bana Diddybeats.
    Techno-fi'ye üye olmam,Grado sr80i ve Diddybeats almam ve Applause parçasının çıkışı hep 2013 yılına ait olaylar.

Okuyan bütün arkadaslarıma teşekkür ediyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    6 kişi bunu beğendi.
  2. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    644
    Elinize sağlık
    Beats in bassiz kulaklık yapması ilginç :)

3. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,470
    Teşekkürler Ali hocam.Bana da çok ilginç geldi,bassların dengeli ve vokallerin önde ve başarılı olması.o_O

4. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,772
    yanında triple flange olması da bir o kadar ilginç :D

2 kişi bunu beğendi.
  5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,470
    Zannedersem diğer beats kulaklıklarına pek benzemediği için satışı az oldu.Bir de bu kulaklığın Lady Gaga olan versiyonu da var.Ama o versiyonu dinlemedim.İşte bu kulaklık:
    2202 eklentisini görüntüle

6. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,733
    bu ekipmanların pembeden çektiği nedir :) elime 3tane pembe ekipman geçti. öğrenci halimle daha ucuz diye tercih etmiştim. :) açık ara daha ucuza satılıyorlardı.

4 kişi bunu beğendi.
  7. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Sevgilim olsa tam sevgiliye göre bi ürün rengi vs...

2 kişi bunu beğendi.