Monster Turbine Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Monster' forumunda MuttFTS tarafından 22 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Yaklaşık 1 ay önce elimdeki kulaklıklardan sıkıldığım için yeni arayışlar içine girdim. Kendime sıcak sesli, baslı bir kulaklık arıyordum. Super.fi5 Pro, Sleek Audio SA6 ve SE530 arasındaydım. Sonra IE8 almaya karar verdim. Daha sonra IE8in potansiyelini iPhone ile kullanamayacağıma karar verip, benzer seste kulaklık araştırdım ve Monster Turbine aldım. Türkiye'de benden başka Turbine sahibi olan var mı bilmiyorum ama daha karşılaşmadım.

Tercih sebeplerim; ses rengi, kulaklığın yapısı, dinamik sürücülü olması ve yeni bir kulaklık olmasıydı. (3 ay önce felan çıktı sanırım)

Monster Turbine, Monster Cable'ın ilk kulakiçi kulaklığı. Monster firması head-fi'de pek sevilmemesine rağmen - kablolarının pahalılığından dolayı - Turbine için güzel yorumlar vardı. Tamamı metal yapıda ve krom kaplı. Şekil olarak çok şık bir kulaklık.

Fotoğraflar için mesajın sonuna bakabilirsiniz.

SATIN ALMA

Satın alma işi bayağı problemliydi. Ben aldığımda, ebay haricinde Türkiye'ye yollayan herhangi bir site yoktu, ebaydekiler de çok pahalıydı. Ben MacMall.com adresinden alıp, salefashion diye bir firma aracılığı ile kulaklığı Türkiye'ye yollattım. Fedex ile gönderdikleri için gümrük konusunda şikayetlerim oldu fakat o ayrı bir hikaye. Bana yaklaşık 150$'a maloldu. Şu an ebay'de daha ucuza bulunabilir belki. (Ben alalı yaklaşık 15 gün oldu)

KUTU İÇERİĞİ

Kutu içeriği olarak, kulaklık, taşıma kabı, 3 çift (S/M/L) silikon uç ve 2 çift (S/L) tri-flange uçlarla geliyor. Kulaklık kutusu çok şık özellikle, sert mukavvadan yapılmış, ilk açarken "iyiymiş" diyebilirsiniz. Bir de kitapçığı vs. var kutuda.

Bana göre kutu içeriği biraz zayıf. 20$lık PL30'dan bile bu kadar uç çıkıyor. Ben en azından iki boy sünger uç veya olive uç beklerdim. Fakat kutu içeriği az olmasına rağmen, yanında gelen uçlar kaliteli.

Ek olarak farklı bir güzel yanı: kulaklığın uçları Sennheiser serisi, V-Moda Vibe, Soundmagic'ler gibi markaların uçları ile uyuyor. O yüzden uç bulma konusu pek problem değil.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Monster Cable firması kulaklığın özelliklerini hiçbir yerde yazmamış. Bunun üzerine head-fi'de özel olarak mail atıp sormuşlar. Cevap olarak kulaklığın omajının 16 ohm, dinamik sürücünün çapının 8mm, hassasiyetinin ise 97dB/mw @ 1kHz olarak belirtmişler. Frekans aralığı gibi bilgiler malesef bulunmuyor.

Ek olarak kablo uzunluğu sanırım 1.2m sanırım. Y şeklinde ayrılıyor ve düz jack'a sahip. Tamamı ile metalden üretildiği için ağırlar.

MALZEME KALİTESİ

Malzeme kalitesi alırken üstünde durduğum konulardan biriydi. (Vibe'dan dolayı) Monster Turbine'in malzeme kalitesi hakkında pek şikayet veya övgü görmemiştim. Fakat Monster'ın kablo üreticisi olduğu düşünülürse problem çıkmayacağını düşünerek aldım.

Kulağımıza taktığımız kısım, birleşme yeri ve jack için konuşacak olursam kesinlikle kaliteli hissettiriyorlar. Çok solid bir yapıları var. Özellikle kulaklık kısmının üstünden araba geçse birşey olmayacağını düşünüyorum.

Kablo ise gayet esnek, kendi kendine açılıp kırılmayı engellemeye çalışan bir yapısı var. Lastikli gibi diyebiliriz. Değişik bir malzeme. Fakat kablolar ince gibi, bir yere sıkıştırılıp çekilirse ne olur bilinmez.

KONFOR ve İZOLASYON

Öncelikle konfor mevzusu. Ben yanında gelen uçlarla bir türlü tam bir oturma sağlayamadım. Vibe için büyük uçları kullandığımdan önce büyükleri denedim. Zor oturdular ve ağrı yaptılar. Ortaboylar da aynı şekilde. Küçükleri iyice iyince oturdular fakat rahatsız oldular. Tri-flange'lerden büyüğü büyük geldi, kestim double-flange yaptım gene olmadı. Küçüğünü de gene iyice iyyirince kulaklarıma tecavüz ediyor gibi oldu vs vs. Kısacası bir türlü olmadılar. Vibe, CX300ün silikonları kısa kaldı. En sonunda PL30un yanında gelen olive uçları taktım ve rahatlık ve oturtma sağlayabildim, sanırım. (Comply T400, Sony Hybrid ve Sennheiser Double-flange uçlar için sipariş verdim, onlar da yolda) (Yabancılar genel olarak Comply sünger veya Sony Hybrid ile kullanıyorlar) (Diğer uçlar geldiğinde incelemeye ek yapacağım)

Mikrofonik etki hakkında, müzik çalarken kesinlikle etkilemiyor. Sadece müzik durduğunda veya çok kısık seslerde olabiliyor.

İzolasyon konusunun elimdeki uçlar için pek iç açıcı olduğunu söyleyemem. Müzik çalarken dışarıdan ses yok, düşük seslerde duyabiliyorum. (Metro ve ikarus otobüsler için konuşuyorum) Ancak CX300 veya Vibe kadar izolasyonu var diyebilirim.

SES KALİTESİ

En başta da söylediğim gibi ben bu kulaklığı sıcak ses ve bas için aldım. Ve doğru bir tercih yaptığımı en baştan söyleyebilirim.

Basları fazlası ile güçlü ve biraz subwoofer'a benziyor diyebilirim. Bas gitarlar veya davullar bir çok şarkıda net bir şekilde kendini belli ediyor ve çok gerçekçiler desem yalan olmaz. Ben baslarını çok beğendim.

Buraya kadar çoğu insan bu kulaklığın muhtemelen CX300 karakterinde, bası fazlaca verip, diğer kısımları bastıran bir kulaklık olduğunu sandı. Kulaklık elime geçmeden önce, yazılan çizilen herşey bas üzerine olduğundan ben de aynı şekilde düşünüyordum.

Fakat ilk taktığımda bunun tamamı ile yanlış olduğunu anladım. Kulaklığın çok güzel perdesiz mid ve tizleri var. İlk taktığımda Ogün Sanlısoy denk gelmişti, beklemiyordum ve gerçekten etkilendim. İnceleme yapmadan önce Sting ve Cranberries'in konser kayıtlarını dinledim, gerçekten iyiler.

Genel olarak rock veya metal gibi türler dinlerken, mid ve tizler basları geride bırakıyor. Basların geride kalması ayrıntıları almanızı sağlıyor.

Vokallerin sese verdiği tüm rengi hissedebiliyorsunuz. Hatta Chris Cornell'in ağzının şapırdatmasını bile. Ziller ise çok net ve takip edilebilir.

ER6i'den iyi mid ve tizleri olduğunu iddia edebilirim. Hatta head-fi'de Phonak PFE ile bile yarışır deniliyordu. Ben HA-ŞA diyeyim, topa tutulmayayım durduk yere :) Bir de önceki gün Vibe ile müzik dinlerken, keşke bunun tizleri de ER6i gibi olsa demiştim, Turbine'i ilk taktığımda başka birşey dileseymişim dedim kendi kendime :)

Sahne hakkında ise Monster'ın zaten bir iddiası var: "O kadar inanılmaz bir sesi var ki, onlara hoparlör dedik" diyorlar. - Kulaklık değil - Sahne ayırımı olarak güzel, daha iyi olabilirdi ama yeterli denilebilir.

SES KALİTESİ SONUÇ

İncelemenin eleştiriden çok, beğeni yorumu olduğunun malesef ben de farkındayım. Daha çok eleştirebilmek isterdim fakat çok fazla araştırıp kendime göre, karakterime göre bir kulaklık aldığım için çok fazla eleştirebilecek birşey bulamıyorum. Tabi çok daha iyi kulaklıklar kullanmamamın da etkisi var bu duruma.

Ses kalitesi sonucu olarak, ben tatmin oldum fazlasıyla. Aradığım bas kalitesini buldum. Bunun yanında beklemediğim ama her türlü müziğe adapte olmasını sağlayan mid ve tizleri de bana bonus olarak geldi diyebilirim.

GENEL SONUÇ

Genel sonuç olarak bas vurgulu fakat kendini diğer müziklere adapte edebilen yapıya sahip bir kulaklık. Vibe ve ER6i'nin birleşiminin daha kaliteli hali diyebilirim. Bas sevenlere, sıcak müzik tarzı sevenlere kesinlikle tavsiye edebilirim.

Kime tavsiye etmem? Etymotic tarzı analitik müzik sevenlere, basların yorduğunu düşünenlere, ses sistemi kullanırken subwoofer çıkışını azaltanlara tavsiye edemem. Veya sürekli metro kullanıp düşük ses dinleyenlere, yüksek gürültülü yerlerde çalışan, sahnede kullanacak olanlara da tavsiye etmem.

Ben bu fiyata gayet tatmin olmuş durumdayım. Beklediğim sesten daha iyisini aldım. Gelecek uçlarla birlikte tam potansiyelini kullanabileceğimi düşünüyorum. Herkese ekipmanları ile iyi dinletiler...

Yaklaşık 1 haftadan sonraki yorumlar:
    Öncelikle ses iyice rahatladı. Baslar iyice güzelleşti. Ama kesinlikle çok çok fazla değiller. Bana göre yerindeler. Muhtemelen normal kullanıcılara göre fazla olabilir. (Vibe kadar yaklaşık bası)

Birkaç mesaj öncesinde Monster'ın müşteri hizmetlerinin yavaş çalıştığından bahsetmiştim. Evet, doğrudur, mail attıktan 4 gün sonra cevap verdiler. Mail atmamın sebebi benim triflange'leri kesip double flange yapma denememdi. Sonradan triflangeleri kestiğim için üzüldüm, Monster'dan triflange lazım bana dedim. Bana dönüp adres istediler. Gönderdik felan dememişlerdi fakat bugün posta kutuma tüm uçlardan birer adet göndermişler. Sevindim. :)

Ek olarak bugün Sony Hybrid uçlar da geldi. Orjinal uçlardan daha rahat olduklarını düşünüyorum. İzolasyon hakkında herhangi bir fikrim yok daha dışarı çıkmadığımdan.

Comply'ler de muhtemelen gelecek hsonu elimde olacaklar. Malesef özel sipariş verdiğim için çooook uzadı comply uçlar..

Bir de son olarak kablo kalitesi hakkında 1 haftalık deneyimden sonra. Kabloyu sevdim. Kullanması çok rahat, kıvrılmıyor, katlanmıyor, dolaşmıyor, takılmıyor, mikrofon etkisi yaratmıyor. Monster Cable bu konuda adının hakkını vermiş diyebilirim şu an kullanım açısından.

20 günlük düşünceler:
    Son durum;

Comply'ler geldi, kulaklarım rahatladı, ben rahatladım. Comply'lerle birlikte biraz mikrofonik etkiler başladı. Ama silikon ile kullanmaktan çok çok daha rahat.

Çok fazla kullanamadığımdan sesinin pek geliştiğine inanmıyorum. Sadece en başta beni yoran sesler şu an daha törpülenmiş olduğundan, Comply'lerin de etkisi ile daha rahat bir dinleme sağlıyor gibi.

Bu arada yukarıda okudum, Turbine'i alınca diğer kulaklıkları sattım. Amfi veya LOD aliyim diyordum fakat bir iki ay sonraya kaldı bu düşünce. O paraya DT770/80 aldım. Halen yolda gerçi. DT770 ile birlikte de sanırım kulaklık koleksiyonunu tamamlamış oldum :)

Ayrıca şunu da belirtmek isterim, sanırım son IEM'im olabilir Turbine. Daha yükseklerde gözüm yok :)

DT770 daha yeni gelmişken düşüncelerim

Baslar halen yoğunluk olarak güzel, fakat kalite olarak daha iyisini dinlediğim için biraz kaçırmalar oluyor. Fakat farkedilemeyecek küçük farklar.

Mid'ler diğerlerine göre biraz geride, ama bana göre kalitesi kötü değil.

Tizler, DT770den sonra kulağımı rahatsız etmeye başladı diyebilirim. Biraz birbirine karışıyor gibi. Önde olduklarından bu karışma da hissedilebilir durumda. (Tabi ER6i'den sonra bunu farketmediğimi de belirtmek isterim.)

Sahne de gene DT770'ten ve IE8i denedikten sonra dar geliyor. Müziklerimi flac olarak yenileyerek biraz olsun bu kapalılığı aşmayı başarabildim...

Son olarak ise Turbine ile DT770in de karakterleri çok benziyor. İkisinin de agresif oluşu, midlerinin biraz geride oluşu, bas yoğunluk ve tightlıkları, tizlerinin ve midlerinin basları ezişi ama buna rağmen basın duyulabilişi çok benziyor.

Bir de yapı konusunda şunu söyleyebilirim, dışı lastik gibi tutucu olan bir kablo, nasıl dolaşmıyor, dolaşsa da nasıl çok kolay açılıyor, halen bunu çözebilmiş değilim.

DT770'i biraz doyurduktan sonraki yorumlarım: (Bu yorumlar DT770 ile kıyaslama şeklindedir)
    Gelelim DT770'den sonraki Turbine durumuna. Bir süredir DT770i dionemimas'ın verdiği DAC ile kullanıyordum. E5ten daha iyi beslediği ve dandik ses kartımdan daha iyi olduğu için kulağım iyiden iyiye ona alıştı.

Turbine için eleştirilere gelirsek;

Özellikle tiz kısmında ayırım çok zor. Diğer çoğu kulaklığa göre tizleri önde fakat, DT770'in agresifliği yanında biraz sönük kaldı tizleri. Ki iPhone'da Treble Booster açıp dinlemeye başladım. Ben ve tiz, garip :)

Midlerin de biraz geride olduğunu ve smooth olmadığını farkettim.

Baslar konusunda eleştirebilecek en küçük bir şeyim yok. DT770den sonra bile kalite konusunda eleştiremiyorum baslarını. Gayet yeterli, inanılmaz derin ve diğer sesler tarafından ezilen basları var. Bu da kulaklığın her türlü müzik türüne uyumlu olmasını sağlıyor diyebilirim.

Sahne konusunda, DT770/DAC/Flac üçlüsünden sonra normal olarak sahnesi dar geliyor. Rahat edemiyorum, takamıyorum bazen. Sahnesinin dar olmasının nedeni de kulaklığın tam kapalı olmasından kaynaklı. Bu da beraberinde iyi bir izolasyon getiriyor diyebilirim.

Rahatlık konusunda halen Comply'lerle birlikte hiçbir problem yaşamıyorum, memnunum. Rüzgar sesi geliyor müzik çalmazken, mikrofonik oluyor bir de. Fakat çalarken bunların herhangi birini hissedemiyorsunuz.

[hr]

Unboxing videosu:

Fotoğraflar

Monster Turbine, Vibe, ER6i ve 1TL

Monster iSoniTalk (Kutu içeriğine dahil değil, ayrıca satın aldım)
    İki çeft kelam da bunun için edeyim: Bu cihaz iPhone için özel üretilmiş. Bunu iPhone'a takıyorsunuz, istediğiniz kulaklığı da bu aparata takıyorsunuz. Bunu niye aldım; birincisi arama geldiğinde kulaklığımı çıkarıp takmak zorunda kalmamak için, ikincisi ise mikrofon kısmındaki butondan dinlediğimiz şarkıyı durdurup, başlatıp, sonraki veya önceki şarkıya geçebiliyorum.. Ses kalitesine kesinlikle etki etmiyor.

Collapse Signature Expand Signature
  2. ceza2000

ceza2000
    Expand Collapse
    Guest

Bende denemek istiyorum bunları, bi gün yollaşırız belki karşılıklı :D, Güzel inceleme ama ucların olmamasına karşın fazla olumlu, ilerde eklemeler ile dengeleneceğine inanıyorum, inceleme için teşekkürler...

3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Evet çok uzun ve çok olumlu olmuş. Daha sonra belki yermek için editleyebilirim :)

4. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    İnceleme harika olmuş konuşturmuşsun resmen. Resimlerden anlaşıldığı kadarıyla kolay arıza yapacak birşey değil.

5. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    108
    Güzel inceleme olmuş. Senin çektiğin resimlerde head-fi dekilerden daha kaliteli görünüyor. Vibe gibi, ama daha kaliteli bas-mid-tiz kulağa hoş geliyor. :)

6. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,622
    eline sağlık, çok güzel bir inceleme.

7. ceza2000

ceza2000
    Expand Collapse
    Guest

İnceleme düzenide cok iyi yeni bir inceleme editoru mu geliyo ne :D

8. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Bir nevi inceleme yöneticisi zaten, kendisi hazırlıyor screenleri benim elim bile değmedi gördüğünüz incelemeye ;)

soundchaser'a bildirdim yakında gerekeni yapar :)

9. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    Zaman geçtikçe,kulaklıkğın ses rengi zihnine ve ruhuna işledikçe MuttFts.nin ses rengiyle ilgili eklemeler yapacaktır incelemeye zaten şu anki hali de yeterli;ben beğendim incelemeyi gayet doyurucu ellerine sağlık resimler de imzalar da hoş;

zaten çok övülen bir kulaklık amazonda 150 dolar ama ebayde 99 dolar+18 dolar shipping ile satan bir eleman var;kafam karıştı şimdi 2 hafta sonra nuforce siparişi verecektim ama monster tribune hakkında da etkileyici yorumlar var;yazın da çok para harcamam derse gide gele para kalmıyor cepte şu sıralar,2 3 ay dayanıp monster tribune mu alsam kafam karıştı iyice..

http://cgi.ebay.com/Monster-Turbine...s=66:2|65:15|39:1|240:1318|301:1|293:1|294:50

Ve de merak ettiğim birşey;MuttFts neden bir mp3 çalar kullanmıyorsun;yanında taşımamak için mi ekstradan,all in one olmasını mı tercih ediyorsun?(gerçi iphone da fena değil denedim hoşuma gitti ses kalitesi kötü değil;nanolarından baya iyi...)

10. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Eline sağlık Hasan, güzel inceleme :)

Basların, diğer frekansları boğmaması hatta ety tizleri kadar iyi olması çok ilginç. Gerçekten merak ettim... Güle güle kullan...

11. ceza2000

ceza2000
    Expand Collapse
    Guest

@utuman bence piyasada şu anda 2 tane fiyat performans lideri var 1 tanesi Phonak diğeri monster tiribune, biri armaturlulerin diğeri dinamiklerin kralı, eger hem bütçem uçuk değil, ama güzelde ses istiyorum diyorsan okuduklarım araştırdıklarım kadarıyla monster gerçekten güzel bir seçim...

12. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    ceza benim bütçe sabırla orantılı,her ay belli bir miktar koyabilirim kenara.Buna göre de 2 3 ay sonra da monster tribune alabilirim,ama fiyatından dolayı ağır basıyor nuforce şu anlık işin doğrusu,güncel fiyatı 95 lira kargo dahil.

http://cgi.ebay.ca/Nuforce-NE-7M-Ap...5|66:2|65:12|39:1|240:1318|301:1|293:1|294:50

Ben de phonakında monsterında fiyatlarını çatır çatır hak ettiğini düşünüyorum,gerçekten şu sıralar süper modeller çıkmaya başladı,canlandı piyasa bu da kafa karıştırıyor.ama ikisini de alsam pişman olmayacağım sanki ben biraz daha head-fi'de yorum okuyacağım arada amazonda da arada güzel yorumlar var,amazonu tercih etmemin sebebi de birebir karşılaştırma yapan çok kişi var...

13. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Teşekkür ederim. İnceleme içeriğini forum olarak gittikçe geliştiriyoruz. önce selim'in RE2 incelemesinden sonra, biraz örnek alıp geliştirirerek detaylı bir inceleme yaptım :)
    Fotoğraflar da kendi çekimim olduğu ve beğendiğim için üstüne adımı yazdım.
    @utuman: Evet, yanımda başka cihaz taşımak istemediğimden dolayı iPhone kullanıyorum. Eskiden Nano 1G'm vardı, sesinin ondan iyi olduğuna eminim fakat iriver, cowon, sansa gibi mp3playerlar ile kıyaslanacağını düşünmüyorum. Ama tabi tek cihaz içinde telefon+fena olmayan mp3player+wifi içeren bir cihaz olduğundan tercihim.

Bence 120$ çok iyi bir fiyat, beklenebilir, ama dediğim gibi baslarını kaldırabilirsen almalısın. NuForce daha dengelidir buna göre (okuduklarımdan varsayımda bulunarak)

Ek olarak baslar bir süre sonra beyni yorabiliyor, alışık değilseniz fazla gelebilir. Ben evde de 30cm'lik subwooferın karşısına geçip oturduğum için beni çok etkilemiyor.

Sony hybrid ve sennheiser uçlarım şu an kargoda. Yabancılar özellikle Sony Hybridlerle kullanıyor. Onlar gelince de incelemeye eklicem..

14. ceza2000

ceza2000
    Expand Collapse
    Guest

@utuman aslında olay basit eğer orta bütçeli isen ve detay ve temizlik arıyorsan phonak daha bass ağırlıklı sıcak birşeyler istiyorsanız turbine :D

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Bir de ebay'de bir satıcı görmüştüm, toplam 130$a UPS ile gönderiyordu sanırım.. Yalnız ebay'dekilerde garanti olmayabilir ona dikkat edin. Benim MacMall'den alıp uğraşmamın bir sebebi de garantisinin olmasıydı. (Vibe'dan ağzı yanan, Turbine'i üfleyerek yer)

16. fizmitli

fizmitli
    Expand Collapse
    Guest

Yeni ürünlerin forumdaşlar tarafından iyisiyle kötüsüyle eleştirilip incelenmesini taktir ediyor zevkle okuyorum.Bu incelemede oldukça doyurucu olmuş , yeni kulaklığınızı güle güle kullanmanızı dilerim.

17. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

çok kez söylenmiş ama bi kez de ben söyleyeyim, çok güzel bir inceleme olmuş, eline sağlık.
    rock performansı hakkında biraz daha detay verebilir misin acaba? anladığım kadarıyla sen de bass sevdalılarındansın ve benim de turbine konusundaki en büyük çekincem bu. rock dinleyen ve gerektiği kadar bas seven birisine bu konuda ne dersin?

nuforce ne8 incelemesi yapacak bir arkadaşın çıkmasını da iple çektiğimi belirtmek istiyorum ayrıca :p

18. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Rock konusunda ben çok beğendim kulaklığı. Bayağı bas olmasına rağmen, mid ve tizleri ezmiyor. Daha doğrusu bu tip parçalarda her nasılsa mid ve tizler, basları bastırmayı başarıyor diyebilirim.

Aslında benden başka birilerinin de dinleyip yorum yapmasını gerçekten isterim, eğer Ankara'da olup da, gerçekten yorum yapabilecek, iyi kulaklıklar kullanmış biri olursa çok güzel olur..

19. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    654
    hasan eline kulağına sağlık :)
    öncelikle ayfon un sesini hafife alma yaw gayet kaliteli tok sesi oolduğunu söylemek istiyorum.
    kulaklığın ses rengini beğenmene de sevindim. er6i den iyi tizler derken doğallıktan mı yoksa renkli olmasından mı karşılaştırma yaptın?
    birde yakında dükkan açarsın galiba :)

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    iPhone'un sesini hafife almıyorum tabii ki, ama dediğim gibi çok daha iyileri var biliyorsunuz..

Dükkan konusu da, aynı şeyi arkadaşım söyledi, aklıma düşürdü, diğer cihazları satmayı düşünüyorum. Gelen parayla bir LOD ve amfi alabilirim :)