Monster Turbine Pro Copper Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Monster' forumunda Baran tarafından 13 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,759
    İyi de fotoğraflar (ç)alıntı :evl

İncelemenin ses kısmı hariç yerlerini ben yazdım. Fotoğraf seçimlerini de ben yapmıştım. Ayrıca yukarda yazan Ömer arkadaşımızın Amazon'dan sipariş ettiğini biliyoruz. Gümrük muhabbeti de dönmüştü üzerine.

2. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,660
    Öncelikle arkadaşı beni kırmayıp özelden yazdığı mesajı buraya koyduğu teşekkür ederim. Böylelikle konu 2 noktadan ilerlemeyecek.

İncelenmede ki resimler head-fi sitesinden alınmıştır. Özellikle 2.resim demişsiniz ve bu resim head-fi sitesinde ki copper incelemesi yapan kişinin paylaştığı resim.
    http://www.head-fi.org/t/470614/monster-turbine-pro-copper Buradan da bakabilirsiniz.

Resimler konusunda bir iddiam yok ama ürün orijinal. Amazon.com'dan güvenilir bir satıcıdan alınmıştır ve daha sonra kulaklık kendi sitesinden orijinalliği sorgulanmış olup orijinal olduğu ve bir sorun yaşanırsa garanti kapsamında olduğu belirtilmiştir.

3. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,759
  4. hypnoz

hypnoz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    benim iddiam fotoğraftaki ürün üzerineydi...yine iddiamın peşindeyim..o fotodaki kulaklık % 100 fake..ve sizin adınıza inanın üzülmüştüm şimdi içim rahatladı..

erkan aradaşa gelince...
    " burası hi-fi,ekipman forumu.Bırakında bu adamlar sahte ile gerçeği ayırt etsin.."
    bu cümleninizin peşinden (ç)alıntı fotolar diyerek birde gülmeniz gerçekten garip..bence incelemeleriniz her yönüyle real olmalı..yarısı fake yarısı real doğru mu sizce ?

baran bey saygılar...

5. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,759
    Erkan arkadaş hoşgelmiş.

Yukarda fotoğrafların kaynaklarını da sunduk. Bir tanesi inceleme yapanın çektiği, yetkili satıcıdan alınma gerçek ürüne ait olan bir fotoğraf, diğeri gerçek üründe paket içeriği böyledir diye sunulmuş bir fotoğraf. Kaldı ki fotoğrafın çekildiği açıdan sizin bahsettiğiniz yapışıklık olayının görünmesi biraz zor ki ben sizin gördüğünüz gibi de görmüyorum.

İddianızı yazdıktan sonra acaba bizim yazımızda mı yanlış olan bir şeyler var diye düşündüm, fotoğraflar dedikten sonra rahatladım. Ne olduğunu da yine açıkladık. Kaldı ki para sokakta bulunmuyor, ürünün orjinalliğinden emin olmasaydı alınmazdı.

Bence siz "ben haklıyım arkadaş" diye bize saldırmak yerine kulaklık aramalarınıza devam edin.

Bol şans..

6. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,660
    Yetkili satıcıdan alınan bir kulaklığın fotoğrafından fake diye bahsediyorsunuz. İncelemeyi yapan kişi amazonda yetkili satıcıdan aldığını belirtmiş. İlk resim ise zaten paket içeriği olduğu için pek bir anlamı yok. En azından orijinalliği veya sahteliği açısından pek bir bilgi vermez. Sizin düşünceniz kulaklığın görüldüğü 2.resimden kaynaklanıyor ve o resim dediğim gibi yetkili satıcıdan alınmış bir kulaklığın resmi.

7. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Baran baştaki yazıyı okuyunca "i am under 18 y.o." dedim ve okumaktan vazgeçtim ;D
    Şaka bir yana eline sağlık. Böyle objektif incelemelerin değeri x2 bence.

8. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Sahte bir urun dinlenildigi anda kendisini belli ediyor zaten. Bu kulakligi bende dinlemistim ve ust duzey kulakliklarla( tf10, ex600 lerle yarisacak seviyede) idi.
    Yani kesinlikle orjinaldi, hatta kablo kalitesine fln bayilmistim aletin :)

9. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu konudan bağımsız; Metan'ın servisinde en baştaki kişi Sinan Beyin bile ilk bakışta ve dinleyişte anlayamadığı IE8'ler gördük biz. Adam ki bu işi 20 yıldır yapıyor, onu bile yanıltabilecek sahteler çıkıyor. O yüzden de bir arkadaşın IE80'ini sahte mi gerçek mi diye söz söylesinler diye götürdüğümüzde 1 hafta süre istemişti.

Özetle; çok kaliteli ve ayırt edilmesi nerdeyse imkansız sahteler de var etrafta.

Sent from my iPad using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  10. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,660
    :) Teşekkürler Tanık.

Alacak arkadaşlar olursa birkaç ay önce 99$ satıldı yurt dışında. O yüzden head-fi ikinci elinde uyguna bulmak mümkün olabilir. Orijinallik konusunda dikkatli olunmalı...

11. scarfacetony85

scarfacetony85
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    @baran88 Baran Bey hakikaten incelemenizin yanında kulaklıktan yakınmalarınızı da esprili şekilde dile getirmişsiniz :)) Bundan dolayı incelemenizi sonuna kadar okudum. Benim de Beats by Dr. Dre Tour modeli ile kötü bir tecrübem olmuştu. Ünlü şarkıcıların kliplerinde, futbocuların kulaklarında ve kafasında, zamane gençlerde de bu marka eksik olmuyor malumunuz (gençlerdekilerin de çoğu sahte). Zaten orjinali ve sahtesi arasında ses kalitesi açısından da fazla fark olduğunu düşünmüyorum. Ben de araştırmadan, inceleme okumadan aldım ve pişman oldum. Neyse ki 1 sene önce sattım ve kurtuldum. Siz de satmışsınız yurt dışında. Sizin bu incelemenizin ve de benim kötü deneyimimden sonra anladım ki bu markalarda (Monster ve Beats) görüntü var ses yok.