Mr. Speakers Ether C İzlenimleri

'Mr. Speakers' forumunda VirtuFortuna tarafından 10 Mart 2016 tarihinde açılan konu

 1. VirtuFortuna

  VirtuFortuna
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesaj:
  1,823
  Alınan Beğeniler:
  5,254
  [​IMG]

  Merhaba arkadaşlar.

  Bu kısa incelemede Mr. Speakers'ın planar sürücülü kulaklığı Ether'in kapalı versiyonu, Ether C ile birlikteyiz.

  Mr. Speakers'ın daha önce hiçbir ürününü dinlememiştim ve firmayla alakalı bir fikrim de yoktu. Sadece ismini duymuşluğum vardı Alpha Dog modeli ile. @Submariner2 ve @dulty'nin buluşmasının ardından, kulaklık @dulty aracılığıyla denemem için bana geldi. Bu güzel fırsatla beraber ben de izlenimlerimi foruma aktarmaya karar verdim.

  Kulaklıkla alakalı karşılaştırmalı bir incelemede @karanehir35 de biraz bahsetmişti şu başlıkta: http://www.techno-fi.net/forum/konu/ether-c-he500-he560-planar-İncelemeleri-alanı.10236/

  Mr. Speakers Dan Clark tarafından 1990 yılında kurulmuş. Dan bir elektronik mühendisiymiş ve üst düzey audio ekipmanlarla alakalı çeşitli firmalarda 20 yıla yakın çalıştığı bilgisi mevcut internet sitesinde. Amerikalı bir firma olan Mr. Speakers, işlerini San Diego'dan idare etmekte.

  Ether şimdiye kadarki en iddialı ve pahalı kulaklığı Mr. Speakers'ın. Kulaklığın ismi neden Ether diye soracak olursanız, Ether, 19. yüzyılda atomlar arası boşluğu yani evreni doldurduğuna, ağırlığı olmadığına, ısı ve ışığı ilettiğine inanılan bir çeşit toz maddesidir. Kulaklıkta hedeflenen ses ferah, boşluklu ve geniş olduğu için, bu ismi cool bulduklarını ve uygun gördüklerini belirtiyorlar.

  Ether, klasik planarlara göre daha hafif bir kulaklık. Ekip, kulaklığı sesi bozmadan mümkün olduğunda hafifletmeye çalışmış. Ether'in açık modeli 375, incelediğimiz kapalı modeliyse 394 gram ağırlığa sahip. Hafifletme amacıyla yapılanlardan bir tanesi kafa bandını çok hafif bir metal olan "memory metal" denilen NiTinol'den üretmek olmuş. Bu kafa bandının hafiflik haricinde en önemli katkısı da, "clamping force" dediğimiz kulaklığın başı sıkıştırma gücünün tam ideal noktada olması. Ağırlığa dönersek kıyas açısından birkaç örnek vereyim. Sahibi olduğum Audeze EL-8 460 gram ağırlığa sahip, ki EL-8 Audeze'nin ağırlık azaltmaya uğraştığı ve başardığı bir modeldi. Aynı şekilde sesini çok sevdiğim LCD-X 600 gram çekiyor. Hifiman'in en üst modeli olan HE-1000'in ağırlığı ise 480 gram. Ether, dizayn ve malzeme olarak elbette bu saydıklarımın bana göre pek yanına yaklaşamasa da, bildiğiniz gibi verilen her kararın artısı ve eksisi mevcuttur.

  [​IMG]

  Konfor olarak Ether verilen uğraşların boşa gitmemesini sağlıyor. Çok rahat bir kafaüstü Ether C. Uzun süreler takılabiliyor. Audeze'lerdeki klasik problem olan kafanın sadece ortasına temas Ether'de mevcut değil, ağırlığı kafaya eşit şekilde yayan bir tasarıma sahip. Kulak yastıklarını Audeze kadar kaliteli bulmadım fakat oldukça rahat olduklarını söyleyebilirim. İçerisi dikdörtgen biçiminde kesilmiş. EL-8 gibi biraz daha elips şekilli olsaydı daha memnun olurdum. Yine de kulaklık genel olarak çok rahat ettiriyor. İyi bir iş başarılmış. Tebrik etmek lazım.

  Ether C modelinde kapları kapatmak için karbon bir materyal kullanılmış. Bu malzeme seçiminin de sebebi tahmin edeceğiniz üzere hafiflik. Açık versiyona göre yalnızca 15 gram civarı bir ek ağırlık yaratıyor bu malzeme. Ayrıca, kulaklığın kapalı versiyonunda da ferahlıktan ödün verilmemek amaçlandığından, bu materyal ile sesin çok daralmadığı ve açık tip ile aynı ayarda bir ferahlık elde edildiği söyleniyor. Zaten biraz yüksek ses açtığınızda dışarı da bir miktar ses veriyor Ether C.

  Ether normal kablo ve DUM isimli bir yükseltme kablosuyla satılıyor. Amaçlanan sese DUM ile ulaşıldığı, kulaklığın sesinin bu kabloyla ayarlandığı bilgisi var sitede. Bu kabloyla birlikte Ether C'nin fiyatı 1600 Dolar. Diğer kabloyla ise fiyat 1500 Dolar oluyor.


  SES İZLENİMLERİ

  [​IMG]
  Ether, genel olarak girişte de bahsettiğim amaca ulaşan bir kulaklık. Açıkçası dinledikçe açık olan modele karşı merakım arttı diyebilirim. Açıkların çoğu kez daha iyi olduğu düşünüldüğünde, kapalı bir kulaklık olmasına karşın böyle bir sahne ve detay başarısı vermesi açık modele olan ilgimi arttırdı.

  Ether C ferah, açık, tane tane ve detaylı çalan, transparan, hafifçe renkli ve çarpıcı biçimde de mid odaklı bir kulaklık. En önemlisi ise bunların hiçbirini agresif yapmıyor oluşu.

  Her zaman planar kulaklıklarda gördüğümüz netlik başarısı, çözünürlük seviyesi, transparanlık gibi konularda gerçekten çok iyi bir kulaklık ortaya koyulmuş. Ayrıca kulaklığın oldukça hızlı olduğunu düşünüyorum ben. Tabi böyle söyleyince hemen metalciler heyecanlanmasın. Kulaklığın genel sunumu bence pek metale müsait değil. Metal için bana göre daha çok bass ve hafif daha kalın notalı bir sunuma ihtiyaç var.

  Ether C daha çok Jazz ve vokal odaklı tarzlar için gidiyor kişisel görüşüme göre. Özellikle adeta bayan vokal için üretilmiş olan Ether, canlı vokal kayıtlarında insanı büyülüyor. Bugüne kadar vokal sunumunda efsane HD650'yi yere göğe sığdıramamış biri olarak açıkçası bu kulaklık benim için 1. sıraya oturdu. Midler inanılmaz iyi olmuş. Sanatıçının tüm nefes alışverişini bile duymanız mümkün eğer çok iyi bir kayıtsa. Ayrıca sadece vokal olarak değil, gitar vb. enstrumanlar da muhteşem bir çözünürlükte ve tonda geliyor. Grado dinlemiş olan arkadaşlara şöyle izah edebilirim. Grado'nun o mid sunumunu alın, agresif taraflarını törpüleyin, çözünürülük ve detayı da birkaç seviye atlatın :)

  Alt frekanslar kulaklığın eksik tarafı bana göre. Çözünürlük ve kalite olarak cidden iyi olmasına karşın miktar olarak birazcık daha yüksek olmalıydı. Tabi böyle bir sunum istenen sesi elde etmelerine engel olmuş olabilir. Bass olarak kulaklık elektronik vb. hariç pek çok türde üzmez fakat az daha fazlasını ister halde bırakır. İnsan bazen o alt notaları da hissetmek istiyor. Yine de dediğim gibi elbette sesi ayarlarken bu durumu gözetmişlerdir ve tercih etmemişlerdir diye düşünüyorum. Tabi bu görüşümden yola çıkarak kulaklığın bass konusunda çok yetersiz olduğu izlenimi çıkmasın. Ether'i genel olarak çok beğendiğim için bu konuda biraz eksik kalmamış olsa kulaklığın muhteşem olacağına emin olduğumdan, alt frekans konusunda ufak bir hayal kırıklığı oluştu. İnsan hayal ediyor bass da sağlam olsaydı ne acayip olurdu diye. Alt frekanslarda miktar harici bir problem söz konusu değil.

  [​IMG]

  Midler ve özellikle vokaller çok çok etkileyici üstte belirttiğim üzere. İyi bir sistem ve bu kulaklıkla hayranı olduğunuz tüm o muhteşem sesli güzel bayanları yanınıza getirip şarkı söyletebilirsiniz :) Bunu söylerken kesinlikle abartmıyorum. Tonal açıdan da midler çok doğru çalıyor. Kalınlık ve incelik arasındaki o tatlı nokta yakalanmış.

  Ether tizleri midler kadar önde vermiyor. Belirttiğim üzere kulaklığın merkezi ve odağı mid frekanslar. Üst frekanslar ise azıcık daha geriden geliyor. Ayrıca tizlerde bir yuvarlama durumu hissettim genel olarak. Yani en tepe frekanslara değil de daha çok biraz daha altına odaklanmış bir kulaklık Ether. Ayrıca tizlerin alt bölümünde kayda da bağlı olarak agresiflikler oluşuyor. Vokalde genel olarak sibilans yok ama o üst midlerin azcık daha üstünde, yani tizlerin alt kısmında, tam o geçiş bölümü olan frekanslarda biraz agresif bir sunum var. Zaten bu sebepten yukarda metale çok da uymayacağını belirttim. Bunları söylerken, kulaklık oldukça ferah ve seçilebilir tizlere sahip. Tiz severleri kesinlikle memnun edecektir.

  [​IMG]

  Enstruman ayrımı ve çözünürlük olarak elbette bu seviyede bir planar kulaklıktan bahsediyoruz. Bu hususlarda başarılı Ether. Arka plan kullanılan ekipmana göre değişmekle beraber genel olarak iyi seviyede. Sahne olarak kulaklık mid sunumuyla biraz yakın hissettirse de dinledikçe özellikle kapalı bir model için iyi bir genişlik sunduğu anlaşılıyor. Derinlik noktasında da başarılı bir sunum var. Kulaklık her zaman için ferah ve geniş çalıyor kaynak olarak ortaya ne atarsanız atın fark etmiyor. Mesela açık olmasına rağmen EL-8'den az daha geniş bir sunum yapmayı başarıyor Ether. Tabi bu noktada 700 dolara karşı 1600 dolar söz konusu haliyle :) Zaten bu sebeptendir ki açık modeli çok merak etmekteyim.

  Bahsettiğim bass eksikliğine karşılık kulaklık içi boş çalıyor hissini yaratmıyor hiçbir zaman. Bunun sebebi muhtemelen mid başarısıyla beraber mid-bass noktasında da iyi olması. Kulaklık sub-bass olarak biraz eksik ancak bu durumu midlerle ve bununla paralel olarak mid-bass sunumuyla kurtarıyor. Bu yüzdendir ki dümdüz ve cılız bir his yaratmıyor Ether C. Çoğu zaman müzikal kalmayı başarırken, bu sunum elbette spesifik türler için de avantaj durumuna geçiyor. Sub-bass sürekli olarak eksikliği hissedilen bir frekans aralığı da olmadığı için, kulaklığın sunumundaki hedef de düşünüldüğünde bu konuda çok eleştirmek doğru olmaz. Tabi mesela film soundtrack'lerinde bu eksiklik hissediliyor. Daha fazla alt frekans ile ferahlık ve bu boşluklu ortam ortadan kalkabilirdi.

  [​IMG]

  Ether direnç olarak 23 Ohm'luk bir empedansa sahip. Hassasiyet de 96db. 23 Ohm çok düşük görünse de Db değerinden anlaşılacağı üzere çok rahat sürülecek bir kulaklık da değil. Yine de aşırı bir güç ihtiyacı olmaması iyi bir durum. Amfisiz tam potansiyeline ulaşılamaz ama inanılmaz bir amfiye de çok gerek yok. Ayrıca amfi olarak biraz daha sıcak ve alt frekanslara katkısı olacak bir seçim yapılmasını şahsen tavsiye edebilirim.

  Ether C, kesinlikle dinlediğim en iyi kapalı kulaklıklardan biri. Hem çok transparan ve detaylı bir sunum yapıyor, hem de inanılmaz başarılı bulduğum mid sunumuyla beraber müzikal bir keyif yaşatıyor. Bende olduğu süre boyunca sürekli olarak kulağımdaydı. El-8 günlerce kenarda bekledi. Sanırım artık ona dönme ve tekrar gönlünü alma vakti geldi :)

  @Submariner2 Mustafa Abi çok teşekkürler Ether için. Umarım uzun süreler keyifle dinlersin.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #1 VirtuFortuna, 10 Mart 2016
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Nisan 2017
  19 kişi bunu beğendi.
 2. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,384
  Alınan Beğeniler:
  11,513
  İzlenimler için tesekkurler @VirtuFortuna Oğulcan hocam.
  Elinize saglık.

  Ben de Ether C'yi dinlemis biri olarak vokallerde hd650'den de basarili oldugunu, jazz müzikle de iyi bir ikili olduklarinı düşünüyorum sizin gibi.
  Metalle pek uyumlu bulmadım Ether C'yi.
  Lambalı bir amfiyle altbass uzantısı da iyi noktalara gelebiliyor Ether C'nin.
  Yüksek seslerde sesinin çok da bozulmaması sebebiyle ben Elektronik müzikle de gayet uyumlu olduklarını düşünüyorum.
  3517 eklentisini görüntüle
  He500/he560lara göre çok genis bir sahnesi olmasa da derinligi iyi seviyede oldugundan, enstrüman ayrımı noktalarinda da closed/kapalı bir kulaklıga göre iyi işler başarıyor.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #2 karanehir35, 10 Mart 2016
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Mart 2016
  7 kişi bunu beğendi.
 3. Submariner2

  Submariner2
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  7 Aralık 2014
  Mesaj:
  274
  Alınan Beğeniler:
  489
  @VirtuFortuna Oğulcan hocam , senin gibi uzman ve tecrübeli bir odyofil kardeşim tarafından çok detaylı ve de hem nalına hem de mıhına vurularak yapılmış olan bu güzel , yararlı incelemen için çok teşekkürler kardeşim , zaman ayırıp raporlayıp bizlerle paylaştığın için sağolasın .


  iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
   
  5 kişi bunu beğendi.
 4. VirtuFortuna

  VirtuFortuna
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesaj:
  1,823
  Alınan Beğeniler:
  5,254
  @karanehir35 Ben teşekkür ederim. Katılıyorum size.

  @Submariner2 Mustafa Abi teşekkür ederim. Sayende dinleme fırsatı yakaladık yazmamak olmazdı.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  4 kişi bunu beğendi.
 5. stakanar

  stakanar
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  16 Nisan 2015
  Mesaj:
  175
  Alınan Beğeniler:
  226
  Yazı gerçekten çok güzel olmuş teşekkürler.Özellikle mid performansı ile dikkatimi çekti fakat fiyatı biraz yüksek gibi?
   
 6. okty_k

  okty_k
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  27 Eylül 2010
  Mesaj:
  776
  Alınan Beğeniler:
  1,447
  Kapali kulaklik seven biri olarak ilgimi cekti. Shure SRH1540'da carbon cup kullaniyor ve sesini dinledigim diger kapali kulakliklara gore ferah buluyorum. Yapilan cogu yorumda SRH1540 icin "kapali HD650" denildiginden yola cikarak, bu kulakligi ben de begenirim gibime geliyor. Neti biraz kurcalayalim bakalim :).

  @Submariner2 yeni kulakliginizi gule gule kullanin :).
   
  #6 okty_k, 11 Mart 2016
  Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Mart 2016
  6 kişi bunu beğendi.
 7. Submariner2

  Submariner2
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  7 Aralık 2014
  Mesaj:
  274
  Alınan Beğeniler:
  489
  @okty_k kardeşim çok teşekkür ederim , sağolun .


  iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
   
  4 kişi bunu beğendi.
 8. Baran

  Baran
  Expand Collapse
  Administrator

  Katılım:
  29 Haziran 2011
  Mesaj:
  1,413
  Alınan Beğeniler:
  3,697
  İnceleme için teşekkürler, güzel bir yazı olmuş.
  Çıktığı dönemde açık olanını almanın eşiğine gelmiştim. Sesi seviliyordu fakat fiyatını pahalı buluyorlardı. O sebepten vazgeçmiştim.
   
  2 kişi bunu beğendi.
 9. dulty

  dulty
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  18 Ocak 2014
  Mesaj:
  1,398
  Alınan Beğeniler:
  2,351
  @VirtuFortuna Eline kulaşına sağlık, güzel bir inceleme olmuş her zamanki gibi.

  Genel olarak aynı kanıdayım Ether C ile ilgili. Muazzam derecede konforlu, ear padleri süper konforlu, kafa bandı müthiş basit ve buna rağmen süper konforlu. Hifiman lütfen şu kulaklığa bir baksın bir dahaki tasarımını yaparken.

  Klasik, jazz, blues, akustik ne olursa insanın ağzını açık bırakıyor. Gerçekten harika, ama tabi o fiyat aralığında başka kafa üstü dinlemediğimi belirtmek isterim. Denediğim diğer müzik türlerinde de ciddi bir eksiklik hissetmedim, çok iyi bir iş çıkartıyor. Kim ne derse desin, ben hala kafa üstü olacaksa mutlaka Planar Magnetic olmalı diyorum. Şu anda detay ve hızda son nokta bu teknoloji bence.

  Oğulcan'ın da dediği gibi orta derecede zor sürülen bir kulaklık diyebilirim. Bobby ile dinlediğimiz ses seviyesi düşünülünce sanırım sürülme zorluğu olarak Hifiman HE400 e yakın sanırım. PAW Gold ile High gain ilk defa kullandım, gerek duydu çünkü. Fakat PG ile çok iyi bir ikili oldular, PG'nin agresif olmayan tizleri, muazzam midleri ve dolgun basları Ether C için biçilmiş kaftan resmen.

  Oğulcan 2 konuya değinmemiş: Ben beraber geldiği taşıma kılıfını muazzam iyi buldum, aşırı kullanışlı bir seçim yapılmış. Diğer konu ise (modelini bilemediğim) Audiominor kablo ile basların biraz dolgunlaşması ve/veya midlerin hafif geri çekilmesi ile (belki bas artışı midlerin çekilmesinden dolayıdır) kulaklığın daha nötr bir sunumlu hale gelmesi. İki kabloyu çok detaylı karşılaştırmadım ama bana bu kablo daha dengeli geldi, detay vs. de kayıp yaratmıyorsa ben olsam o kabloyla kullanırdım.

  Bize bu kıymetli kulaklığı ödünç verme nezaketini gösteren sevgili @Submariner2 Mustafa hocama tekrar çok teşekkür ederim.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  4 kişi bunu beğendi.
 10. bakieryigit

  bakieryigit
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  7 Haziran 2015
  Mesaj:
  560
  Alınan Beğeniler:
  1,977
  Güzel inceleme @VirtuFortuna Oğulcan ellerine ve emeğine sağlık.

  @Submariner2 Mustafa Kaptan sende güle güle kullan güzel alet :)
   
  Collapse Signature Expand Signature
  4 kişi bunu beğendi.
 11. Submariner2

  Submariner2
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  7 Aralık 2014
  Mesaj:
  274
  Alınan Beğeniler:
  489
  @
  @dulty , Deniz Kaptan asıl ben başta sen ve Oğulcan ,her ikinize de çok çok teşekkürler ederim . Sevgili Deniz beni kırmayıp , yoğun uçuş programına rağmen dinleyip inceleyip bizlerle paylaştığın bu güzel incelemen ve yorumun için çok teşekkürler dostum .Kulağına emeğine sağlık Deniz Kaptan . :)
  --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Mart 2016, İlk mesaj zamanı 14 Mart 2016 ---
  @bakieryigit , Baki kardeşim , güzel dileklerin için çok teşekkürler ederim sevgili Baki dostum . :)
   
  3 kişi bunu beğendi.
 12. VirtuFortuna

  VirtuFortuna
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesaj:
  1,823
  Alınan Beğeniler:
  5,254
  @dulty'nin belirttiği 2 konudan bahsedeyim. Audiominor Litz saf bakır kabloyu daha önce IEM için kullanmış biri olarak çok beğenmemiştim. Ancak kabloların her kulaklıkta farklı tepkiler oluşturduğunu teyit etmiş olduk. Bu kabloyla Ether sahip olduğu sunumdan biraz daha farklı olarak daha dengeli ve düz bir sunuma geçti. Yazıda değindiğim mid merkezli durum büyük oranda yerini daha "gerçekçi" diyebileceğim midlere bırakırken, eksik bulduğum alt frekanslara da çok hafif bir katkısı oldu. Fakat bu katkı midlerin geri çekilmesinden dolayı bassı takip etmenin kolaylaşması sonucu oluşuyor olabilir.

  Kabloyu yazıda belirtmeyişimin sebebi ise kulaklığın özellikle midlerdeki alışılmışın dışında iyi olan sunumunu vermiyor olması. Ether'in yaptığı kendine has sunum yanında gelen DUM isimli kablo ile ortaya çıktığından diğer kablodan bahsetmedim. Bakır ile açıkçası kulaklık her ne kadar daha dengeli çalsa da özelliğini biraz kaybediyor ve bu durumda da zaten fiyatının biraz fazla olduğunu düşündüğüm Ether daha da anlamsızlaşıyor.

  Taşıma kabı bence de harika, yazı biraz acele yazıldığından bahsetmedim. Çok başarılı ve kompakt bir kap ortaya koymuşlar.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  5 kişi bunu beğendi.
 13. moonstar

  moonstar
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  30 Ocak 2014
  Mesaj:
  1,731
  Alınan Beğeniler:
  4,745
  Yine çok güzel resimler ile süslenmiş harika bir inceleme. Ellerine, kulaklarına sağlık:eek:k
   
  Collapse Signature Expand Signature
  2 kişi bunu beğendi.
 14. VirtuFortuna

  VirtuFortuna
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesaj:
  1,823
  Alınan Beğeniler:
  5,254
  Teşekkür ederim Gökhan Abi selamlar :eek:k
   
  Collapse Signature Expand Signature
 15. wadi

  wadi
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  30 Temmuz 2015
  Mesaj:
  260
  Alınan Beğeniler:
  639
  Collapse Signature Expand Signature
 16. VirtuFortuna

  VirtuFortuna
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesaj:
  1,823
  Alınan Beğeniler:
  5,254
  Bass noktasında o da eksik bulmuş. Frekans başarımı, netlik, çözünürlük konularında genel olarak görüşlerim çok benzer; fakat en iyi kapalı kulaklık iddiası noktasında ben çok emin değilim.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 17. thng

  thng
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  16 Şubat 2020
  Mesaj:
  169
  Alınan Beğeniler:
  108
  Bahsedilen kulaklık olan Ether C'yi dinlemedim. Firmanın diğer ürünleri hakkında yorum yapacağım.

  MrSpeakers markasının diğer kulaklığı olan Aeon Flow Closed ve daha sonra 2019'da yeni çıkan modeli Aeon Flow Closed 2'yi satın aldım ve iade ettim. İki kulaklığın da son derece berbat olduğu kanaatindeyim. Sırasıyla $800 ve $900'e satılıyor olmalarına karşın ikisi de ses kalitesi olarak inanılmaz kötü. :( Baslar şöyle midler böyle demeyeceğim çünkü ses tamamen iğrenç. "Shockingly bad and overrated " Almayı düşünen varsa asla tavsiye etmem.
   
 18. Chaturanga

  Chaturanga
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  12 Ocak 2017
  Mesaj:
  2,269
  Alınan Beğeniler:
  6,042
  Hangi kaynakla kullandınız kulaklıkları?
   
  Collapse Signature Expand Signature
 19. thng

  thng
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  16 Şubat 2020
  Mesaj:
  169
  Alınan Beğeniler:
  108
  iBasso DX220 ve Chord Mojo. Kaynak farketmeksizin ses berbattı
   
 20. Chaturanga

  Chaturanga
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  12 Ocak 2017
  Mesaj:
  2,269
  Alınan Beğeniler:
  6,042
  Bu tip kulaklıklar için nihai kararı masaüstü DAC/AMP la vermek gerekir diye düşünüyorum. Planar kulaklıklar çünkü.

  Güçlü de olsa Bir DAP tan veya taşınabilir bir DAC/AMP tan alınabilecekler sınırlı kalacaktır. O yüzden masaüstü sistemde dinlemeyecek insanlar için farklı kapalı kulaklıklar denemek daha mantıklı olur.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  thng ve coolblue bunu beğendi.