ONKYO DP-X1A vs Pioneer XDP-300R

'Müzik Çalar Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' forumunda kronik tarafından 20 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. kronik

kronik
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Selamlar,

Uzun süredir uzak kaldıgım portable dap dünyasına tekrar giriş yapmaya karar verdim, öncelikle 2 sene beni arayışa itmeyecek bir DAP almak istiyorum, amazon üzerinden sipariş edecem gerçi ONKYO bulmak biraz zor olacak gibi sizce baslıkdaki iki üründen hangisini almalıyım? android olması benim için olmazsa olmaz çünkü spotify ve tidal üzerinden kulak içi kulaklıkla dinleyeceğim istediğim müzikleri.
    https://www.amazon.com/dp/B01M0XN4KI
    https://www.amazon.com/Pioneer-hi-res-digital-player-XDP-300R/dp/B01LYZ7YEH/

yabancı sitelerde araştırdıgım kadarıyla f/p olarak bu ikisi ön planda yada baskla önerebileceğiniz bir dap var mı? bide Hiby R6 hakkında ne düşünüyorsunuz? beklemeye değer mi?

teşekkürler.

Dinlediğim müzik türü metal ve çoğu rock haric neredeyse tümü. Lounge / deep house fazlasıyla ve üflemelik çalgıların yogunlukta oldugu bazı mixler. Bu arada kulaklık olarak amazon üzerinden şimdilik idare etsin diye final audio e3000 sipariş etmiştim. fakat bugunde n11 üzerinden Atomic Floyd Superdarts gördüm 500 liraya (yurtdışı fiyatının neredeyse yarısı, satıcıya mesaj attım kesinlikle orjinaldir 1 seneyi geçti satamadım ondan bu fiyata koyduk diye cevap yazmıs) dayanamadım bide onu aldım gerçi dinleyeceğim dap yok ama seskartına direk bağlar denerim simdlik.

özellikle bu 2 dap'ı da denemiş kişilerden yorum alabilirsem cok mutlu olurum. tekrardan teşekkürler.

2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Öncelikle her iki cihazda aynı firmanın benzer iki ürünü olarak düşünülebilir. Sanırım Onkyo Pioneer'in DAP departmanını almıştı yada öyle bir şeyler olmuştu.

Onkyo'yu dinlemedim ancak XDP-300R yi @baran88 Baran'ın sayesinde bir süre denemiştim. Cihazın arayüzü ve ekranı harika ancak ses olarak pek tavsiye edemiyorum. 300R nin tuhaf bir EQ ayarı var. EQ ayarı açıkken ama hiç bir ayar yapmayınca ses yükselir ve gövde artarken, EQ komple kapatıldığında cansız bir ses almıştım.

Belki Baran daha sonra detaylı inceleyip dinleyebildiyse farklı düşünebilir bilemiyorum. Onkyo DPX1 in Pioneer 300R eşdeğerinde bir cihaz olduğunu okudum sıklıkla, eğer ses tuningi de benzerse fikirlerim onun için de geçerli demektir.

Collapse Signature Expand Signature
    6 kişi bunu beğendi.
  3. kronik

kronik
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    teşekkürler, yurtdışı incelemerinde onkyo dpx1a biraz daha iyi diyorlar ama çokda fark yokmus. sanırım hiby r6 in amazona gelmesini bekleyecem. belki 2.el dpx1a bulursam aladabilirim bu süre içerisinde.