Ostry KC06 Alınır mı?

'Kulaklık Genel' forumunda Christian Lorenz tarafından 2 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

1. Christian Lorenz

Christian Lorenz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle merhabalar siteyi takip ediyordum lakin üye olmak yeni nasip oldu herkese selamlar.

Ben yaklaşık 2 aydır süren araştırmalarım sonucu kendime en yakın kulaklık olarak KC06'yı gördüm şöyle ki; dinlediğim müzik türü "genellikle" Rock,Alternatif rock,metal,country bu yüzden açıkcası basslardan çok tiz ve midlere önem veriyorum bütçem de yaklaşık 60 Dolar civarı ve kaynağım pek iyi değil Sony Z3, bu yüzden empedansı düşük olması önemli ki kaynağımın veremediği yüksek sesi en azından kulaklık sağlayabilmeli.

Daha önce kullandığım kulaklıklar CX200,EP-630,CX300 II,PL11,PİSTON 3 ve en son kulaklığım Brainwavz M2 tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ayrıca Aliexpressten almak mantıklı olur mu çakma çıkma oranı yüksek midir sizce?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

2. osman59

osman59
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    2 kişi bunu beğendi.
  3. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    436
    Selamlar,
    Xperia Z3 kullanıcısıyım ve KC06-KC06A kullandım. Yüksek sesten hoşlanıyorsanız maalesef Z3 tek başına yetersiz kalır. Bence en azından mini bir amfi alınmalı.
    Kulaklık ise f/p açısından oldukça iyi bir ürün. Z3 ile beraber kaliteside epey iyiydi. En azından daha önce kullandığınız kulaklıklardan daha fazla memnun eder diye düşünüyorum.
    Şahsi fikrim, KC06A almanız daha iyi olur. KC06 bana biraz cılız geliyor.

2 kişi bunu beğendi.
  4. Christian Lorenz

Christian Lorenz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim,

Amfi almayı düşünüyorum lakin bir sorum olacak daha önce kullandığınız kulaklıklar arasında en yüksek ses çıkışını KC06-KC06A'dan mı aldınız Z3 üzerinden yoksa diğerleriyle aynı mıydı yani telefonun limitleri buna mı yetiyordu?

5. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    436
    Şuan kullanmakta olduğum westone um30 modelini çok çok rahat sürüyor diyebilirim. Lakin westone gibi rahat sürülen kulaklıklar bulmak zor. Kısacası westone'u rahat sürüyor diye Z3'ün çıkışına güçlü diyemeyiz.
    Daha yüksek ses aldığım kulaklıklar var mı, yok mu şuan hatırlamıyorum ama KC06A'ya göre UM30'dan bariz daha yüksek ses aldığım kesin.
    Genel olarak Z3'ün ses çıkışını yorumlarsak bir çok kulaklık için güçsüz.

6. osman59

osman59
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Westone UM 30 daha yüksek empedansa sahip olsa da oldukça verimli bir kulakiçi

OSTRY KC06A
    Hassasiyet: ≥ 102 dB @ 1 kHz
    Empedans: 16 Ohms (+/- 15%)

Westone UM 30
    Hassasiyet: 124 dB @ 1 mW
    Empedans: 56 ohms @ 1 kH

7. Christian Lorenz

Christian Lorenz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    KC06A siparişi verdim oguzhan hocamın yorumu karar vermemde çok yararlı oldu ayrıca telefonum kulaklığı besleyemeyeceği için bir de yanına Xduoo X2 siparişi verdim şimdi yoldalar bakalım nasıl bir deneyimim olacak :)

8. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    436
  9. Christian Lorenz

Christian Lorenz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkür ederim hocam ayrıca KC06A 57 Dolar, Xduoo X2 40 dolara geldi indirimlerden faydalandım daha ne olsun dimi :)

10. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    436
    Fiyatlar çok iyi. Tekrar hayırlı olsun.