Panasonic RP-HTF600-S Kafa-Üstü Kulaklık İncelemesi

'Panasonic - Technics' forumunda XSoldier tarafından 14 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68

joker inceledi kulaklığı. 7.75 vermiş sese.
    http://www.head-fi.org/t/433318/sho...s-reviewed-panasonic-rp-htf600-added-04-29-12

Öncelikle merhabalar;

Head-Fi'deki iddialı (ilgili konu http://www.head-fi.org/t/571005/the-panasonic-rp-htf600-s-headphones-more-fun-than-the-hd650 Hd650den daha eğlenceli kısmı vurdu zaten :eek: birde üstüne 158 sayfalık bir konu olunca boş bir kulaklık olmamalı diye düşündüm. ) konusunu gördüğümden beri çok merak ettiğim bu panasonic marka kulaklığı 1 aya yakın süredir kullanmaktayım.

Söylemem gerekiyor ki 30$lık fiyat etiketiyle denemek için büyük bir risk almıyorsunuz .

[​IMG]Head-fiden alınmıştır

İlk olarak kulaklığın kutusundan başlayayım. Kutulanması beğendim diyebilirim. Gayet şık bir kutuda geliyor kulaklık. Kutu içeriği olarak 3.5mm=>6.3mm çevirici ve kulaklık bulunuyor. Bu fiyat için gayet makul. Belki bir taşıma kılıfı gibi birşey ilave etselerdi daha iyi olurdu. Ama kulaklık cidden büyük pek taşınabilir olduğunu söyleyemem.

Kulaklık Cal!dan daha konforlu ve headcupları kocaman (bunda driverların 50mm olması rol alıyo olabilir) kulağınızı tamamen içine alıyor. Cal! a göre hafif bir kulaklık gibi geldi ama sanırım band kısmı daha büyük olduğu için böyle bir izlenim oluştu. Cal!daki Metal parçalar bu kulaklıkta yok veya plastiğin içindeyse bilemem.Aslında sanmıyorum herhangi bir metal parça içerdiğini. Ayrıca kafayı çok az sıkıyor.Tabi bunun bir de dezavantajı var.Kafanızı aşağı çevirdiğinizde birazcık oynuyor.Bilgisayar kullanırken sorun olmuyorda yere birşey düşerde alırsanız kulaklık düşcek diye endişe duyuyorsunuz.
    Kulaklığı kullananları bir çoğu padleri değiştirmiş amazonda satılan 22$lık Beyerdynamic EDT 250 padleri satın almış çoğu.Şuanki padler suni deri sanırım ve biraz terletme problemi var.Normal şartlar altında normal bir insandan çok terleyen bende biraz sıkıntı oluyor.(Hep kilo ::) )
    Kulaklığın boyutlarına gelirsek karşılaştırma amaçlı Cal!la fotoları çektim.
    [​IMG][​IMG]
    [size=10pt]Kulaklığın Teknik Özellikleri[/size]
    Kulaklık 3mlik kabloyla geliyor.1 m kadarını açtım geri kalanı toplanmış bir biçimde duruyor.Tek taraftan kablo girişi var kulaklığın bu arada.

İzolasyon konusunda CAL!dan daha kötü bunun nedenide sanırım yarı-açık bir kulaklık olması.Dışarıya portapro kadar olmasada ses veriyor.
    Ayrıca kulaklığın driverları açılı yerleştirilmiş sahneye ne kadar etkisi olduğu tartışılır.

[size=10pt]Ses Kalitesi[/size]

Evet geldik asıl önemli noktaya.Maalesef ki kulaklığın frekans tablosunu gösteren herhangi bir grafik bulamadım.
    Kulaklığı Fiio E10 ile kullandım.Ayrı bir amfi kullanmadım.Bu arada eklemek isterim ki 320kbps ile FLAC arasındaki farkı anlayamayan bir insanım ben.Belki elimdeki ekipmanlar bu ayrıma izin vermiyordur.Sonuçta binlerce dolarlık sistemlerde illaki bir fark olmalı diye düşünüyorum.

Genel olarak CAL!la karşılaştırmalı yapacağım bu bölümü.
    Kulaklığın genel ses karakteri bence Cal!a benziyor.Hatta epey benziyor denilebilir.Uzun bir oyun-müzik-dizi seansından sonra kafamdaki kulaklığı CAL! sanırken panasonic çıkması garip bir deneyim oldu benim için.

[size=10pt]Bas[/size]
    Bas konusunda CAL!dan daha sert,daha derinden,daha kontrollü vuruşlar yapıyor kulaklık.
    Sesi biraz fazla açarsınız kulak memenizi rahatsız etmeye başlıyor. :cheesy:
    Herhangi bir perdeleme yok.
    [size=10pt]Mid[/size]
    Midler Cal! ile aynı gibi pek bir fark hissedemedim.
    [size=10pt]Tiz[/size]
    Sanki tizlerde ayrım biraz daha iyi gibi htp600de.Ama öyle aman aman bir fark yok.Özellikle rise againstin entertaintment şarkısının giriş kısmındaki ziller beni benden aldı denilebilinir. ilgili müzik.

[size=10pt]Sahne[/size]
    Sahnesi CAL!dan daha geniş işte bunu kesinlikle söyleyebilirim.
    [size=10pt]Sonuç[/size]
    Parasını sonuna kadar hak eden bir kulaklık olmuş.Stairway to Heaven de iyice çoşan bir kulaklık bu arada.Cal!'ın daha sağlam basslısı ve geniş sahnelisi desem yalan olmaz.Bu arada ben genel olarak rock-pop birazcıkta metal dinliyorum.Techno dinleyip alıp beğenmezseniz karışmam ;D Bu fiyat seviyesiyle üstadların radarına takılması biraz zor ama yeni başlayanlar için portapro vb yerine alınabilecek en iyi fiyat/performans a sahip kulaklık olmuş bence.CAL!'ın pabucunu dama attı psikolojikte olabilir tabi yeni bir oyuncak daha çok oynanır :love:.

Bu arada yazmayı unutmuşum kulaklık Burn-in sürecinde sesi değişen kulaklıklardan.Bassı gitti geldi bi.

Not:Sabahın köründe yaptım incelemeyi uyku tutmadı diyelim :deli Aynı zamanda kendileri ilk incelemem olmakta. Fotoğraf kalitesini önemsemeyin lütfen hepimiz slrlarla iç içe olamıyoruz :coolsmiley: Cep telefonuyla bu kadar oluyor.
    Birkaç fotoğraf daha:

#1 XSoldier, 14 Nisan 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Ekim 2014
    4 kişi bunu beğendi.
  2. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,369
    Elinize sağlık... Merak ettiğim bir kulaklıktı Head-fi de yazanlardan dolayı ama kulaklığa verdiğim paradan daha fazlasını kargoya vermek istemediğimden dolayı almıyordum :)

3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Elinize sağlık. Fiyatına göre güzel bir kulaklık gibi görünüyor :)

Collapse Signature Expand Signature
  4. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Turuncu forumdaki arkadaşın ismini verebilirim isteyene uygun bir aracılık ücreti aldı.Reklam olmasın diye söylemedim ama.Tamamen kendisi uğraşıyor.Amazondan satın alma süreciyle vb. uğraşmıyorsunuz.

5. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,616
    elinize sağlık.

6. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    Elinize sağlık, okuyup da tanıdıkça ilgi çeken bir kulaklık oldu. Özellikle de belirtmek isterim ki fiyat/performans değeri yüksek olan ürünlere olan ilgim, bu kulaklığı da listeme eklemem için yeterli bir sebep oldu. yazıyorum bir kenara, elbet sırası gelecek. Teşekkür ederim...

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Siz buraya yazın ismi, en azından garip bi adamsa da, biz de yazarız :)

Bir de ne kadara geldi tabii?

8. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Xbr satın aldığım arkadaşın nicki.90tl tuttu Tr'deki kargolama dahil.25 lira aracılık ücreti aldı.Birde şöyle birşey varki bizim internetten bakıp gördüğümüz fiyatlar vergisiz fiyatlarmış.Her eyalette farklı vergi oranları uygulandığı için yazmıyorlarmış.Ebayden deneyebilirsiniz.%9da ABD'ye vergi verdim anlayacağınız ;D Yalnız arkadaşa pm attım dün geri dönmedi.Bir arkadaşı aracılıyla sunuyordu o da bu hizmeti arkadaşıda belirli günlerde geliyor.Çok daha pahalı ürünlerde getiriyor.Amfiler ve daclarda yardımcı olabilir.Yanlış anlaşılmasın ilgili ve güvenilir bir arkadaş reklm olmasın diye ismini vermemiştim.Yalnız genelde pmlere gece 2 civarı cevap veriyor.

9. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Bende hfi 580i ekledim listeme :) Şaka bir yana euro biraz düşüp 300tl altına inerse kulaklık ,alırım diyorum içimden . Elden 5lirayada olur tabiki :gulme

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Ben de garip komisyon alan biri mi veya kim diye merak etmiştim. Donanimhaberde 400 liralık kulaklığı 800 liraya getirenler felan var da :)

Xbr iyidir, yardımcı olmaya çalışıyor, dediğiniz gibi sadece belli dönemlerde de olsa..

11. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Evet onlardan biriyle dün tanıştım.35$lık ürünü taşımak için35 dolar ücret istedi.Birde kulaklığı ben alıp onun adresine yollayacağım.

12. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    90 liralık fiyat sadece ürün+kargo dahil fiyat mı yoksa 22$ lık pad fiyatı dahil mi ?

13. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Ürün+Türkiyedeki kargo birde %9luk vergi.O padleri almadım ben.

14. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Güzel fiyat bakalım önümüzde ki ay para olursa alırım bi tane :)

15. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    HD650 aldıktan sonra elden çıkarmayı düşünebilirim ama HFI580 gerçekten de güzel bir kulaklık...

16. zhd

zhd
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Çok iyiymiş ya. Amazon bizim buralara gönderme yapmıyor diye biliyordum ama, arkadaş yapıyorsa biz de yapabiliriz pekala :b 75 liraya hd650 ile karşılaştırılan bir kulaklığı bu işin içine yeni giren arkadaşlara önerebiliriz sanırım. Tabi üstadlar denemedikleri kulaklığı önermek istemeyebilir. Bence bu kulaklığı diğer üst seviye kulaklıklarla karşılaştırma imkanı olan bir üyeye denemesi için yollamalısınız. Ben de benim Hd 518 i seve seve yollarım. Bunların etraflıca bir incelemesi yapılıp önerilip önerilmeyeceğine kara verilebilir. Amaç düşük fiyata tavsiye isteyen üyelere bu fiyat aralığında en iyi kulaklıklara yönlendirmek. Özellikle sizin kulaklığınız patlama yapabilir, herkeste görmeye başlayabiliriz.

17. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    eline sağlık güzel inceleme olmuş :) ne zaman geliyorsun bize :D

18. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Ellerinde çikoleteler, püskevitler, kulaklıklar. Şakalaşıyorlar. Siyah bunları göroyor, Çağrı bizi niye çağırmıyorsun, bizim niye püskevitimiz yok... :gulme :gulme :gulme

Yat utu la ne işin bu saate!?!?! :knuppel2: ;D

19. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    sende gel abi şimdi 2009'dan 40 çıkarttırtma bana da :D o değil de izmir buluşması yapmayacaksak ben tayinimi istiyorum :D

20. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Teşekkürler Çağrı.İstediğin zaman gelirim :p . Buluşma olursa katılırım çok büyük olasılıkla yalnız 20nisan 23 nisan arası Eskişehirdeyim. Tatili değerlendirmek lazım :evil .