Panasonic RPHJE70S incelemesi

'Panasonic - Technics' forumunda zxc tarafından 15 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,071
    Bu kulakligi ilk edindigim zamanlarda Sennheiser IE80 ile karsilastirarak birseyler yazmistim, fotograflar burada mevcut:
    http://www.techno-fi.net/forum/konu...-karsilastirmali-incelemesi.7189/#post-156926

Bu IEM uretilmeyeli bayagi oluyor, ancak Amazon'da hala mevcut. O yuzden denedigim birkac IEM isiginda (T-Peos H300, Altone 200, JVC FX850, vs.) kisaca tekrar degerlendireyim istedim.

Bass: Bu kulakik simdiye kadar bir IEM'den duydugum en kaliteli bass'a sahip. Hayir, bir JVC FX850 yahut T-Peos H300 gibi abarti degil. Ancak tam yerinde, olmasi gerektigi guc ve sertlikte. Etkileyici.

Mid: Abarti olmasa da nispeten cekinik sayilabilir. Kaliteli armatur mid'inden uzak.

Tiz: Hafif kuvvetli. Rahatsiz edici seviyede fazla degil bence. Hafif zevkli bir fazlalik soz konusu. Ancak kalite kotu. Cozunurluk dusuk.

Genel izlenim: Simdiye kadar denedigim IEM'ler arasinda sesi duygusal noktada beni en cok etkileyen IEM bu oldu. Yani bir-iki sarki dinledigimde yalnizca "cok ilginc", "daha once hic boyle birsey duymamistim", "bu da neymis yahu" gibi tepkiler degil, ancak "ney-nasil bilmiyorum ama dinledigim muzikten acaip zevk aliyorum" dedirten bir IEM oldu benim icin... Muhtemelen bass'lari cok sevdigim, ve bu da simdiye kader dinledigim IEM'ler arasinda bass'lari farkli arayla en guzel uretebilen kulaklik oldugu icin boyle hissettim. Bass'lar bir Sennhieser IE80, FX850 yahut T-Peos H300 gibi asiriya gitmeden gumbur gumbur caliyor. Diger frekanslara da sans taninmis oluyor.

Ancak... Malesef mid ve tizler kotu. Varlar, seviyeleri yerinde, ancak kaliteli bir dinamik yahut armatur temizliginde degiller. Arada ciddi fark var.

Bass'i bu Panasonic gibi olan bir IEM'e, idare eder temizlikte bir tiz ve mid ekleseler cuzdanimi bosaltirlar benim...

Son soz: Dengesiz bass degil, ancak dengesizce kaliteli bass seviyorsaniz bence hala Amazon'da varken alin deneyin. :D

3 kişi bunu beğendi.
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,267
    Elinize sağlık. :wink

Sanırım amazon bu kulaklığı göndermiyor.Ayrıca,kulaklığın tarih olduğu açıklamasından da anlaşılıyor. :evl (Bkz:H.E.)

3. Ercan

Ercan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Kulaklığı nereden temin edebiliriz amazon dışında ?