Paypal Türkiye'den Çekiliyor

'Haberler' forumunda Baran tarafından 30 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,661
    Arkadaşlar Paypal Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararı almış. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren para alma-gönderme işlemi yapamayacakmışız. Bilginiz olsun.

https://www.paypal.com/tr/home

4 kişi bunu beğendi.
  2. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    Bende tam yazacaktım uygun başlığı arıyordum. Az önce gördüm böyle saçmalık olamaz ya

3. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Head-fi gibi sitelerden ürün almanın bir yolu kalmadı artık herhalde?

4. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Bence çok haklılar. Ben de olsam aynısını yapardım. Dolandırıcıların kaynadığı bu uyduruk orta doğu ülkesinden çekilmek için geç bile kaldılar.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. getready4war

getready4war
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Saçmalık şurada TEB ile anlaşmalıydı Paypal hatta Paypal kartı TEB çıkarmıştı. Bu sene anlaşma sağlayamayıp TEB paypal kartların iptal edileceğini duyurdu.İp şurada kopuyo BDDK ile zaten lisansı daha önce alınmış olan Paypal yenileme yapılması isteniyor ve reddediliyor nedir nedendir o kadarını çözemedim enteresan bir durum.

2 kişi bunu beğendi.
  6. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Çekilsinler zaten bir halt yaptıkları yoktu milleti soymaktan başka.

Yaşadığımız ülkeyi bu kadar gömmenin de gereksiz olduğunu düşünüyorum. Sanki PayPal müthiş bir firma da biz layık değilmişiz gibi.

Dolandırıcı aranacaksa bu PayPal'dır.

3 kişi bunu beğendi.
  7. getready4war

getready4war
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Beni yanlış anlamayın ama ben yazılım işiyle uğraşıyorum.Çoğu proje alınacak iş , yapılacak iş vb olayları internet üzerinden gerçekleşeceği için para paypalda en güvenli halde bekletilebiliyor. Ön ödeme yapılıp devamı sonradan yollanabiliyor. Gerekli belgelerle itiraz hakkı doğabiliyor. Şuan en basit bu örnekleri bile yerine getirmek için paypaldan daha cazip ne olabilir acaba

8. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Sizi anlıyorum ama benim PayPal ile kişisel tecrübelerim tam bir felaketti. Maalesef dedikleriniz doğru ancak bunun tek sebebi PayPal'ın tekel olması. Başka alternatifler olsa kimse üzülmeyecekti.

Belki bir alternatif yol yaratılır.

2 kişi bunu beğendi.
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,050
    Bence iki olayı birbirinden ayırmak gerekli.

Birincisi, zaten ülke olarak uluslararası alanda kendimizi yerin dibine sokmuş durumdayız. Tabi bütün bunlar herhangi bir şirketin umrunda olmaz ama iş yapılabilir olmaktan çıktığına işaret eder ülkenin.

İkincisi, Ebay ve Paypal tekel olmanin getirdiği rahatlıkla aldıkları fahiş komisyon itibariyle hırsızlığın sınırlarını zorlayan şirketler.

Ama iki tespit birbirinden bağımsız bence.

6 kişi bunu beğendi.
  10. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    2 kişi bunu beğendi.
  11. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Cidden, ülkeden büyük sermayesi olan şirkete, server'ı geçtim, USB bellekten öte teknoloji bilgisi olmayan herifler "Serverlerini getir hele de ülkenin içine kurak" falan mı demiş. :gulme Ve bunu da yapmasını 1 yıl beklemiş. Bence durum daha beter, Paypal'ın hiç bir suçu yok. Ben olsam ben de milyonlarca kişinin kart bilgilerini bulunduracak olan server'ları Türkiye'ye kurmam. Bu orta doğu çöplüğüne güven olmaz.

4 kişi bunu beğendi.
  12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,243
    Bilemem böyle bir şey yazılmış paylaştım ben. Olayın ne olduğu ortaya çıkmadan bir şey diyemeyiz.

Sent from my D6503 using Tapatalk

3 kişi bunu beğendi.
  13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,050
    N'olur ortadoğu çöplüğü deyip durmayın yaw. Çok moral bozucu bir ifade. Neredeyse bin senedir aynı yerde olan ülke... Son zamana bakıp gömmeyelim hemen. Her ne kadar korkutucu bir hızla yaklaşsa da bir Suriye, Irak, İran değil sonuçta.

2 kişi bunu beğendi.
  14. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Paypalın çekilmesi değil de kendi ülkemize sırf siyasilere olan nefret yüzünden çöplük diyoruz ya bu vahim işte. Ortadoğu'yu çöplük haline kimler getirmeye çalışıyor biraz araştırılmalı bence.

15. getready4war

getready4war
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Dünya üzerinde global olan bir şirketi elinde tutmaya çalışmak varken saçma sapan kurallar koyup daha kanun bile çıkarmadan şart koyarsan bunun altında insan başka bir şey arar.Bu gibi işlerde siyasilere ülkemizin gelişmek yerine daha da alternatifsiz bir hale gelmesine bağlamaktan başka bir şeye çıkmıyor.Çöplük kelimesi vb. bence de ağır bir şey fakat 3 yıldır yurt dışında hangi ülkeye giderseniz gidin az çok Türkiye hakkında bilgisi gelip görmüş olan daha önce gelenlerde dahil insanlar burayı çöplükten farklı görmüyor onu belirteyim buda ister istemez çıkar noktayı yine siyasilere getiriyor.
    Şunu da söyleyeyim Paypal çoğu insan için iş kapısıyıdı öyle basit bir para atayım alayım denilecek tarzda bir yer değildi en azından bildiğim yüzlerce şirket için böyle. Yurt dışı için bir bağ bile denilebilirdi.Böyle bir durumu bile idare etmeyi düşünmeyen alternatif planı bile olmayan bir devlet kurumu böyle bir şey yapınca altından birşey çıkmayacağını düşünmek benim için kendi adıma aptallık olur.Ortaya yakında birşeyler çıkar zaten hep beraber gözlemleriz.En basitinden eğer paypalı kapatmak mantıklı birşey ise şuan Facebook'u da kapatmaları gerekiyor. Facebook'ta Türkiye deki üyelerinden milyonlarca dolar reklam gideri alıyor ama vergi ödemiyor.Hatta vergi ödemediği için yaptığınız reklam giderlerini bile devlete gider olarak gösteremiyorsunuz ama ödediğiniz o paranın bile vergisini veriyorsunuz.Bakalım ne çıkacak altından bu olayın merakla bekliyorum ben.

5 kişi bunu beğendi.
  16. lacordello

lacordello
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    evimizdeki onlarca cihazlarda belkide milyarlarca transistor var bu minnacık şeylerin bir tanesini bile biz üretmiyoruz sadece satın alıyoruz. kimi çöplük der kimi cennet ama gerçekler daha da vahim. Güçlü ve teknoloji üreten ülkeler paypal ve benzerlerini var ederler yok etmezler çünkü zamanla onlarla beraber toplumda yok olur.. Toplum yok olunca devlet de yok olur geride sadece kanun tanımayan kişiler kalır ve bizde onlara devlet deriz..

17. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    844
    Kepazeliğin son perdesi buyrunnnn..
    Ezan okunuyor ve ben bildiğim ne varsa sayıyorum bu bıdık düşünceli denetim! kurumuna...
    Bankalar bizi daha iyi sömürsün diye yapıldı bu bence..
    Umarım paypal uluslararası platformda yaptırım uygulatmak için gerekli girişimleri yapar..

Neyse ki şu an kadar yaptığımız alışverişler için alıcı korumasını kullanabilecekmişiz..

18. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    629
    Öncelikle; hiç gücenme yok; ortadoğu çöplüğü, geri kalmış orta doğu ülkesi, çomaristan vs. Hepsi uyuyor.
    Bunun siyasiye olan nefretle falan bir alakası yok, siz bana ortadoğuda, bireysel özgürlükler, gelir dağılımı, vergi adaleti, sanayi/teknoloji üretimi vb. konularda geri kalmamış ülke gösterin, ben de özür dileyip, sileyim yukarıdaki nitelendirmeleri. Cennette yaşadığını düşünmekle cehennemden çıkılmıyor.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aldığı komisyonların çok olduğu düşünülebilir, indirilmesi için uğraşılabilir ama bir firmaya, çok ücret alıyor diye ""dolandırıcı"" denemez, bizim devlet de çok vergi alıyor asıl tekel ve dolandırıcı da o bence. Paypal' ın verdiği hizmetten memnun değilsen ya kullanmayacaksın ya da alternatifini yaratacaksın. Ya da bu ücretler çok diyerek, düşmesi için uğraşırsın vs. Bizim mahalledeki simitçi de pahalı satıyor, ama bu onu dolandırıcı yapmıyor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bizim mafya zihniyetindeki devlet muhtemelen hem resmi hem gayri resmi biraz daha para istedi paypaldan, üstüne de saçma sapan yaptırımlar dayadı falan, hatırı sayılır asıl dolandırıcılar da, paypalın çıkartılmasını istedi vs. Net.
    Yoksa öyle bir yıl önce demişmiş de serverlarını bizim ülkeye taşıması lazımmış da falan. Dünyadaki tüm uluslararası firmalar da her çalıştıkları ülkeye serverlarını koyuyorlar falan zannedecek okuyan da.

Şaşırtmamıştır, normaldir.

#18 AxiAziz, 31 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Mayıs 2016
    4 kişi bunu beğendi.
  19. archer

archer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    BDDK ödeme aracı kurumlar için getirdiği standartlara Paypal'in de uymasını ve bu konuda lisans çıkartmasını istedi. Paypal de herhalde başvuru şartlarını yerine getirmedi ve lisans alamadı bunun üzerine Türkiye işlemlerini durdurduğunu açıkladı.
    Yalnız anlamadığım; Paypal, Western Union yada Moneygram gibi yalnızca para transferi gibi işlemleri yapmaya pekala devam edebilirdi. Bunun için kısıtlayıcı bir durumu yok. En azından yurtiçinde kullanılamaz ama yurtdışı para alıp ve vermede bankalar üstünden işlemlerine devam edebilirlerdi. Ama toptan kapatma yolunu seçtiler. İlginç bir tercih. Belli ki haklılıklarıyla ilgili kamuoyu oluşturmak istiyorlar.

4 kişi bunu beğendi.
  20. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    292
    Global pazarda kullanılan bir ödeme yöntemi, bunun alternatifi nasıl olacak ki. BKMekspress ile mi ödeme yapacağız ebay'e yada Head-fi kullanıcısına? Bunun alternatifi yine global pazara oynayabilecek bir oluşum olabilir ancak ama o da sıkıntı, insanlar 3-5 tane paypal tarzı hesap oluşturmak istemez, ben istemem yani.