Paypal Türkiye'den Çekiliyor

'Haberler' forumunda Baran tarafından 30 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    629
    Aynen katılıyorum.

Çünkü bizim buradaki bazı düşünce şekline insan dayanamayıp cevap veriyor.

Şimdi bizim elektrik iletim işini Enerjisa ya peşkeş çektiler ya. Adamlar da bize elektrik sağlıyorlar ya.
    Bir gün bizim çöplüğün başındakiler bir nedenden dolayı adamların lisansını iptal ediyor. Ve bence değiller ama önemli de değil haklı olduklarını var sayalım. Zaten konu bu değil.

Şimdi artık bizler elektrik hizmetini alamıyoruz. Bundan dert yanıyoruz. Buradaki sorun bu. Bana ne enrjisa dan, bana ne adamların niyetinden.
    Sonra bizimkiler buraya gelip diyor ki neyse zaten pahalıydı, bizim devletin kuralına uysaydı bık bık bık.
    Ya abicim buradaki konu lisansın neden iptal edildiği, elektriğin ucuz olup olmadığı vs. değil """"""evde elektrik yok."""""""

Ben bu hizmeti alamıyorum ve bunu enerjisa sağlıyor ve alternatifi yok, yurtdışındaki adamlar da enerjisa yı tanıdıklarından sadece onun üzerinden alabiliyorsun. Olay bu. Ücreti neyse o benim derdim, hizmet alma hakkım elimden alınıyor. Sen pahalı buluyorsan kullanma veya bana alternatifi şu denmiyor. Yekten elektrik yok.

#81 AxiAziz, 2 Haziran 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Haziran 2016
    5 kişi bunu beğendi.
  2. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,801
    Sonun başlangıcı diyorsun yani :D :D :D
    Desene forum hareketlenecek :D :D :D
    Forumun bu kadar hareketleneceğini bilseydim daha önceden derdim paypal'e çekilin abi :D :D :D

3. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    PayPal hesaplarından banka hesaplarına para aktaran müşterilerimiz için güncellememiz var. PayPal hesabınızdaki bakiyeyi banka hesabına aktarabilmeniz için minimum çekim limitini kaldırdık. Tüm müşterilerimize gösterdikleri sabır için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Ayrıca bilmenizi isteriz ki 6 Haziran’dan sonra da PayPal hesabınızdan banka hesabınıza para aktarmaya devam edebileceksiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  4. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Hocam yıl olmuş 2016. Cidden hala evrim yok diyen mi var? :D

Sent from my D6503 using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    629
    Aman dur. Hiç girme şimdi. İyice zorlama zihinleri.

2 kişi bunu beğendi.
  6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,523
    Daha onceden yazdım ancak sildim.Madem herkes ağzına geleni soyluyor bende soyleyebilirim o halde.

Benim bildiğim ülke bir değerdir.En azından ben böyle gördüm/böyle öğretildi..Değerlere de sahip çıkılır ne olursa olsun.

Umarım daha kötü oluruz hatta ileriye taşıyacak olursam savaş vb olur sizde kurtulursunuz bu orta doğu çöplüğünden.

2 kişi bunu beğendi.
  7. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Degerleri korumak icin tartışmak eleştirmekte sahip cıkmak degilmi ama , daha iyi bir yer olsun daha degerlensin, eleştiriler sert cumleler olabilir hayal kırıklıgı olabilir ama nihayet daha yasanır bir yer olması hepimizin istegi degilmi, paypal cıksın cokta onemli degil ama niye tum dunya kullanırken biz kullanmayalım, tum dunyada bir formul bılunmusken biz niye bulamıyoruz, pazarlıgımızı edip anlasamıyoruz, birde sunu dusunun yurt dısına ebayden urun satıp para kazanan cok kisi vardı, isleri bitti bir anda:( bizi yonetenler bizim rahatımız icin cozumler uretmeli, 1 mayısta bogaz koprusunde arama yapmak gibi o gun 8 saat trafikte kalmıstım, cozumler insanları dusunerek bulunmalı kapatalım diyerek degil ama halk bir servisi alamamış bir sorun degil

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  8. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Degerleri korumak icin tartışmak eleştirmekte sahip cıkmak degilmi ama , daha iyi bir yer olsun daha degerlensin, eleştiriler sert cumleler olabilir hayal kırıklıgı olabilir ama nihayet daha yasanır bir yer olması hepimizin istegi degilmi, paypal cıksın cokta onemli degil ama niye tum dunya kullanırken biz kullanmayalım, tum dunyada bir formul bılunmusken biz niye bulamıyoruz, pazarlıgımızı edip anlasamıyoruz, birde sunu dusunun yurt dısına ebayden urun satıp para kazanan cok kisi vardı, isleri bitti bir anda:( bizi yonetenler bizim rahatımız icin cozumler uretmeli, 1 mayısta bogaz koprusunde arama yapmak gibi o gun 8 saat trafikte kalmıstım, cozumler insanları dusunerek bulunmalı kapatalım diyerek degil ama halk bir servisi alamamış bir sorun degil

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  9. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    @AxiAziz insanlar goruslerinize katilmiyor diye ustu kapali hakaret etmeniz bencr yanlis . Sizde fikirlerinizi soyluyorsunuz sizin sahsiniza bisey yazan olmadi .
    Ben sizi birebir tanimiyorum belki uslubunuz boyledir ama iletisim yazili olunca kotu duruyor .

5 kişi bunu beğendi.
  10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,089
    Bence hiç bir şey siyah beyaz değil. Türkiye bir çöplükse, hepimize çöp bulaşmış demektir.

Başımızdakiler uzaydan mı geldi? Hayır, burada yetiştiler. Darbeyle mi geldiler? Hayır, halk seçti. Bütün bunlar olurken başka bir ülkede mi yaşıyordunuz? (ha ha, evet)

Sonuç o ki ciddi halk desteği var hükümetin arkasında. Hepsi mi yanıltılıyor, hepsi mi beyinsiz, hepsi mi kuzu, hepsi mi çıkarcı, hepsi mi üç kağıtçı, hepsi mi hırsız, hepsi mi vurdumduymaz?

Cevap Evet olsa bile, Evet demek bence kolaycılık olur bir defa. İkincisi, başkalarını işaret edip kendini haklı çıkaran hiç bir yaklaşım, doğru bile olsa, samimi olamaz. Üçüncüsü, kimseye faydası yok, hatta ciddi zararı var. Çünkü sonucu daha fazla bölünmüşlük, daha fazla toplumsal nefret, eninde sonunda da daha fazla ayrımcılık ve daha da büyük problemler...

5 kişi bunu beğendi.
  11. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    107
    Aslında burada saydıklarınızla insanların siyasi görüşleriyle bir bağlantısı yok, siyasetin toplum üzerindeki etkisi daha nesnel olgulara dayanıyor. Ama karşıt görüşlü olduğunuz insanların yukarıda saydığınız özeliklere sahip olama potansiyeli taşıyan insanları içere bilmesini yada böyle insanlar tarafından yönetiliyor olduğunu düşünmek insancıl bir refleks. Problem farklı görüşteki nisanları yukarıdaki dar kaplara sokarak yaftalanınca başlıyor.

12. archer

archer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Konu tatlıya bağlanır mı bilmiyorum ama Paypal yeniden başvuru yapmış. Bu arada Ebay Türkiye ile ilgili başka ödeme yöntemleri uygulama peşindeymiş. Umarım kısa zamanda tatlıya bağlanır mesele de paypal üzerinden para kazanan insanlar mağdur durumda kalmazlar.

4 kişi bunu beğendi.
  13. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Çok ilginç.

Bu @AxiAziz nickli arkadaşımızın profiline bakayım dedim, tahmin ettiğim üzere Ankara'dan çıktı. Merak ediyorum 33 yaşındaki bir adam neden böyle şeyler yazar.

Heralde konuya farklı bir açıdan baktığım için, kendisi de çok zeki olduğu için kafasında beni hükümet savunucusu ilan etti. Ondan sonra da "zaten bunlar hep geri zekalı" diye düşünerek yazmaya başladı.

Öyle bir yazılıyor ki gören Zambiya'da yaşıyoruz sanacak dedim. Kendisi cevap olarak "Zambiya'da PayPal var bu arada" şeklinde cevap verdi. Üstü kapalı "Zambiya'da bile var, bizde yok, adamlar bizden iyi" mesajı verdi. Ben de o zaman buyurun taşının dedim.

Kendisi şöyle yanıtladı:

Yani diyor ki "ben sadece dedim ki Zambiya'da PayPal var". Sanırım kendisi bize bilgi verme amaçlı söyledi. Türkiye'yi yermek gibi bir niyeti hiç yoktu... Bu çok "zekice" bilgi için teşekkür edelim.

Şimdi gelelim asıl noktaya. Ben mesele hakkında görüşlerimi yazdım. Kendisine yönelik bir sözüm söz konusu olmadı. Fakat arkadaş yukardaki mesajı yazdı. Bana yönelik olduğu çok açık.

Ben yönetici arkadaşlara şunu sormak istiyorum:

@Engin @baran88
    Ben forumda herhangi bir şekilde birisine yönelik olarak; "idrak etme yollarınızda enfeksiyon var" , "bunun için bir tıbba görünün" , "ama gerçi bir şey yapamazlar bu sorun genetiktir" tarzında şeyler söylersem bunun herhangi bir yaptırımı olacak mı olmayacak mı?

Daha önce de Ankara'dan bir arkadaş bana yönelik "senden iğreniyorum" , "sayfada seni görünce midem bulanıyor" diye mesaj yazmış, mesajlar apar topar silinmiş ve hiçbir şey olmamış gibi devam edilmişti. Ben üstte sorduğum tarzda bir soruyu ta o zaman sormak istemiş, sonra "karıştırma boşver" deyip vazgeçmiştim.

Mesaj silinmiş (teşekkürler). Arkadaşa bir uyarı gitmiştir belki, bilmiyorum. Fakat üzgünüm, bu tarz üstü kapalı ağır hakaret içeren bir mesajı yazan bir üyenin sadece uyarı alması ve bir şey olmamış gibi devam edilmesi bana doğru gelmiyor. Ben bilmek istiyorum, eğer sadece uyarıyla (arkadaşa en azından uyarı verildiğine inanmak istiyorum) geçilecekse biz de forumda ona göre pozisyon alırız.

Yukarda resmini paylaştığım mesaj silindiğine göre yönetici arkadaşlar meseleyi gördüler. Ben bu kişiye herhangi bir yaptırım uygulandığını şu an için henüz görmüş değilim. Demek ki biz de forumda bu tarz hakaretler edebilir, hatta genetiktir deyip işi aileye kadar vardırabilir ve sonucunda hiçbir bedel ödemeyiz.

O halde bundan sonra iyi forumlar.

3 kişi bunu beğendi.
  14. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Kişisel hakaret olduğu aşikar , biz geçenlerde aynı sebeplerle ban yemiştik.

Kimse yazmaya cesaret edemiyor bari ben yazıyım , Şahsen @VirtuFortuna bu konu da seni haklı görüyorum.

Herkese "eşit uzaklıkta" olmalı yönetim diye düşünüyorum. Bu tarz mesajlar çokça silinip yok oluyor nedense , bunu da yanlış bulduğumu belirtmek isterim. En azından karşıdaki muhatabı cevap verene ve konu kapanana kadar mesajlar apar topar kaldırılmamalı diye düşünüyorum.

Saygılar , eleştiri hakkımız varsa kullandım gitti.

7 kişi bunu beğendi.
  15. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    @VirtuFortuna Ekran görüntüsü alıp itiraz ettiğinize göre bende ekran görüntüsü ile cevap vereyim.

Bakın tarih 14 Mayıs. Örneğin burada karşınızdakine ''gerizekalı'' dediğinizin farkındasınızdır heralde? Ben mi yanlış anlam çıkartıyorum yoksa? Üstteki ekran görüntüsünden dolayı herhangi bir uyarı, ceza, mesaj silinmesi ile karşılaştınız mı? Size yazılandan ne kadar farklı olduğunu düşünüyorsunuz? Ben yapsam aynı şekilde mi yaklaşırdınız sorunuzun cevabını foruma kendiniz vermiş olacaksınız diye düşünüyorum.

Senden iğreniyorum lafını kullanan üye Ankaralı değildi. Ankara ile ilişkisi olan bir üye de değildi. Bu düşünce tamamen sizin kendi kafanızda kurduğunuz düşüncelerden kaynaklanmakta. Kendisine cezası da zamanında verilmişti.

Şimdi gelelim forumdaki pozisyon alma durumunuza. Siz bunu daha öncede bir iki sefer yaptınız. Siz şu olayda haklı olarak bana/arkadaşıma uyarı verdiniz ancak bu olayda uyarı verildi mi şu arkadaşa gibi bir yaklaşımınız oluyor. Size veya arkadaşınıza verilen uyarıları siz veya arkadaşınız dışında kimse bilmiş olmuyor. 3-4 günlük uzaklaştırma versek de çok büyük oranda forumla paylaşmıyoruz. Bu olayı bu forumda onlarca kişi yaptı ve sonunda hepsi mahcup oldular. Forumda yöneticiler bile banlandı banlanabilir. Biz size/çevrenize verdiğimiz uyarıları cezaları nasıl duyurmuyorsak başkalarına verdiğimiz uyarıları/cezaları da duyurmayı tercih etmiyoruz özel durumlar hariç. O yüzden istediğiniz gibi pozisyon alabilirsiniz. Ceza vermemiz gerektiğini düşünüyorsak veririz kişi ayırt etmemeksizin.

@bakieryigit İstediğinizi yazabilirsiniz, hiçbir sakıncası yok. Ancak yazıp yazıp sanki yazılamıyormuş gibi bir basit algı çalışması yapmaya çalışmazsanız seviniriz.

Yazınızda katıldığım nokta ise herkese eşit uzaklıkta olunma durumu. Nasılki @VirtuFortuna nın yazdıklarına müdahale etmediysek @AxiAziz'inkine de müdahale etmemeliyiz. Birebir benzer cümleler. Eleştiri getirilecekse bu yazılara müdahale edilmeli denir, başgöz üstüne deriz, hatalıysak evet hatalıyız, şu şekilde davransak daha iyi olurmuş deriz. Ancak gayet net olan şey iki üyeye de eşit yaklaştığımız. Mesaj kaldırılma durumuna gelince. İlgili üye 2 adet rapor vermişti ve kaldırılmasını yoksa cevap hakkını kullanacağını belirtmişti. Yani ilgilendiren kişi görmüş ve bunla ilgili itirazını yapmıştı. Bende sizle aynı düşüncedeyim yoksa. Kaldırılan iletiler genelde rapor üzerine kaldırılır.

İşine gelmeyen herkes bir Ankaralı muhabbeti ediyor. Örneğin kendisinin yazdığı ileti ortadayken kendisine benzer şekilde yazılınca Ankaralılar birbirini kolluyor şeklinde bir algı yaratmaya çalışıyor. Varsa bu şekilde bir eleştiriniz uygun başlıklar altından düşüncenizi dile getirin ancak her işinize gelmediğinde Ankaralı bahanesinin arkasına sığınmayın bi zahmet.

4 kişi bunu beğendi.
  16. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Bence foruma bir "Genel Tartışmalar" konusu açılmalı.

5 kişi bunu beğendi.
  17. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    @baran88

Aras şahsen tanıdığım bir arkadaş biz orada birbirimizle açıkçası biraz maytap geçiyorduk. Yanlış anlamış olduğunuz açık. Kendisi de zaten bir şey demedi. Benim Aras'la aramda bir sıkıntı olmaz. Zaten başlıktaki tüm tartışmaya bakarsanız sürekli bir dalgaya alma durumu var özellikle Aras'ın.

Kaldı ki "bu genetik bir şey" demek insanın genetik ilişiğinin bulunduğu herkese hakaret anlamına gelir. Nasıl birebir benzer cümleler oluyor? Birebir ve benzer farklı kavramlardır bu arada. Ben orada Aras'a çık dışarı hava al oksijen gitmiyor herhalde demişim. Zaten söylediğim gibi birbirimizi tanıyoruz ciddi bir tartışma değildi.

Zaten görebilirsiniz resmini aldığınız mesajı kendisi beğendi Aras: http://www.techno-fi.net/forum/konu/film-İncelemeleri-ve-en-son-İzlediğiniz-filmler.392/page-46

Bizim Aras ile aramızdaki atışma gerçek ve ciddi bir atışma olsaydı bile söylediklerinize hiçbir şekilde katılmıyorum. Kesinlikle farklı. Sebebini seçilen kelimeler ışığında belirttim yukarda. Ben orada zekasından bahsetmiyorum.

Bu forumda çok net bir bloklaşma mevcut ve bence bunu daha fazla yokmuş gibi göstermeye çalışmamalısınız. Benim Aras'a yazdığımla bunu eş görmeniz bence büyük bir yanlış. Cidden hayal kırıklığına uğrattınız. Meseleye bakış açınız dahi tarafsız kalamamakta olduğunuzu gösteriyor.

Ceza konusunda da, belki de uygun başlık altında mesele ne oldu ceza var mı yok mu diye bir paylaşmanız gerekir. Çünkü ne zaman böyle bir olay olsa "biz hallettik sadece forumun haberi yok" tarzında cevap veriyorsunuz.

Yani sizce de insanların neyin ne olduğundan haberi olması gerekmiyor mu? Neleri yazıp neleri yazamayacaklarını bilmeleri gerekmez mi?

Ben forumda hiç kimseye bu denli bir hakarette bulunmadım. Hatalısınız. Meseleye doğru bakmıyorsunuz.

18. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Yeminlen aklıma gelmişti. Şöyle küfrün hakaretin serbest olduğu. Her türlü bel altı vurmanın yapılabileceği kişisel tartışmalar bölümü olur. Dışarı da kapatılır. Millet öfkesini kinini kusar gerekirse birbirine, gerekirse diğer ne bulduysa ana avrat söver rahatlar.
    21. yüzyılın forum icadı. Overlokçu ayağınıza geldi.

5 kişi bunu beğendi.
  19. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    @baran88 Unutmadan bir ekleme yapayım. Aras'la aramdaki durumu haklı olarak bilemeyebilirsiniz tanışıyor olduğumuzu vs.

Fakat madem resmini verdiğiniz mesajım size göre yanlış, sizi bu kadar rahatsız etti, hatta hatta size göre yukarıda bana edilen hakaretin aynısı; o zaman o gün bana uyarı mesajı atsaydınız veya cezası size göre neyse verseydiniz. Ona gerekeni yapmayıp sonra buraya gelip onu sanki bir koz gibi kullanmanız da bir başka büyük yanlış bence.

Zamanında size eski bir tartışmayla alakalı "bu tartışmaya neden bir ceza çıkmadı gerekirse bana da verin bence yanlış" tarzında PM attığımı da belki hatırlarsınız.

Açıkçası bence nereden bakarsam bakayım hatalısınız. Bu konuda daha fazla bir şey yazmayacağım. Benim forumda bana bu denli sebepsiz ve kasıtlı saldırmış olan birkaç arkadaş haricinde hiç kimseyle bir sorunum yok. Sizinle de yok.

En azından konuya vakit ayırıp cevap verdiğiniz için de teşekkürler.

20. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    846
    Konu tartışılırken bende görüşümü belirtmek isterim, tabi ki yönetim daha sonra silebilir..

Her ne kadar Aziz'in tarzını, kafasını ( :D ), fikirlerini sevsem de bazen "yara kaşır" hale geldiğinin farkındayım..
    Bu konuda ise Oğulcan'ın tepki göstermekte haklı olduğunu düşünüyorum, hadler aşılmamalı..

Diğer taraftan bir kısım arkadaşlarda "Ankara ve diğerleri" şeklinde bir algı oluşmuş durumda, birçok sıkıntının kaynağını bu oluşturuyor gibi geliyor bana..
    Bu algıyı herkes aklından çıkarmalı, bu düşünce hem yersiz hemde sıkça sıkıntı sebebi oluyor, naçizane önerimdir..

3 kişi bunu beğendi.