Philips SHP-805 vs SBC-HP460 Kafaüstü Kulaklıklar İnceleme ve Karşılaştırma

'Philips' forumunda KontG tarafından 4 Haziran 2007 tarihinde açılan konu

1. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    güzel kulaklık... Ben de düşündüm şimdi bi an için... Ama sanırım seneiser hd 555 de alabilirim...

2. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    ilginç,bilgisi var ama ne kendisi,ne fiyatı var,denemeden de alınmıyorki,görmek ve denemek lazım,burada da bu imkan zor olduğuna göre, sizlerin deneyimlerinize göre hareket etmek gerekiyor.

3. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Vallahi ben bulabilirsem almayı düşünüyorum. Piyasa da bu modeli biraz araştırmak lazım; ama Philips böyle sitesinde görebildiğiniz bir ürünü iç piyasa da bulana kadar canınız çıkıyor. Philips kulaklıklarını Karaköy'de bulunan Ertekin diye bir firma getiriyordu. Onlarla iletişime geçip bir sormak lazım ellerinde mevcut olup olmadığını.

4. berat23

berat23
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    39
    evet hoca bu modeli bende merak ediyorum.sen ararştır bulursam alırım

5. uskan

uskan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    merakla sonucu bekliyorum. :)

6. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Guest

Arakadaşlr ben de hd202 vardı bozuldu yeni alacağım hd202 60ytl civarı ben hp805 alamyı düşünüyorum acaba noıt veren 2 kişi yada diğer arakadaşalr hp805 ile hd202yi karşılaştırıp bana bildirebilr mi ne kadar kaybım olacak nelerden freagat edeceğim?

7. exodus

exodus
    Expand Collapse
    Guest

sennheiseri gürültü azaltma sistemlerinden tanıyorum .eğer kulaklıklarıda aynı kalitede ise yine 202 al

8. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Guest

memnundumda kulaklıklarımda yüksek sesten dolayı ağrıma söz konusu bende alternatif aradım hp805i buldum konfor bakımından hd202den daha konforlu olduğu kesin ama ses kalitesi olarak hp800 kullandım yüksek sete boğma yapmıştı hd202de yoktu bass olayı iyiydi birde tabi arad 15ytllik fark söz konusu birde koss ur10 var onu bilmiyorum
    http://www.webdenal.com/store/view.jsp?idProduct=52182&idCategory=761&topnavCategory=748

9. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Ağırlıklı olarak ne tarz müzik dinlediğini ya da ne tarz uygulamalarda kullandığını söylersen, ona göre kesin yorumlarda bulunabiliriz. :wink

Koss UR-10 gibi bir modele para veripte parana yazık etme. Koss'un parlayan bir iki modeli var onun dışındakiler çok başarılı değil.

10. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Guest

hmm anladım ben yabancı club tarzı müzikler dinliyorum dans parçaları diyebilriz :)

11. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Dinlediğin tarz ile fazla uyuşacağını zannetmiyorum. Çünkü dinlediğin tarz genel olarak basların ön plana çıktığı ve diğer frekansların çok fazla kullanılmadığı bir tür. Aslında HD202 TR'den aldıysan MeTan'a yollayarak ya da kendin giderek tamir edilmesini sağlayabilirsin. Sonuçta sana önerebileceğim kulaklık yine 202 olacak. :)

12. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Guest

metanla temsa geçtim olmayacağını bildirdiler zaten ondan bakmaaya abaşladım hayl kırıklığına uğrarsın derseniz hd202 için zorlaeım ama çok fark olmaz derseniz 15lira daha ucuzunu tercih ederim

13. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Basları seven biriysen kesinlikle yaşarsın. O yüzden basları iyi vuran en uygun model olarak şimdilik 202 görünüyor. Aslında Philips HP 460 modeli de var da onu ucuz bulmak zor.

14. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Guest

15. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Kablosuz modeller genel ses kalitesi olarak takdir ettiğimiz kulaklıklardan değil ne yazık ki. Philips'in kablosuz modelleri de başarılı olmaktan uzaklar.

16. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Guest

bugün itibariyle Hp805i pazaraktif.com dan kargodahil peşin 45ytlye aldım arkadaşlar
    incelemede olduğu gibi bassı taşımadığı doğru hd202den ayrı oalrak midleri daha iyi verdiğini söyleyebilirim konforu hd202den daha iyi 1 saattir kulağımda buna göre yazıyorum hd202den daha hafif tüm ses sondayken boğdu bassları onu söyleyeyim alltaki ayarlarda dinlerim genelde o ses aralığında boğmaya rastlamadım ama dalga boyu sonda değil ben standart masaüstü kullanıcısıyım hd202den konfor fiyat ve kulak sağlığım :embarrassed için vazgeçtim diyebilirim

17. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Evet bir basshead için ben de tavsiye etmem ama derinliğine inan ki çok hayranım ;)

18. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    @mavizaman güle güle kullan, 202 tam basshead ürünü :)

19. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    12
    Fiyatına göre hep derim bomba ürün diye. Philips'in ender kalite de iyi ses veren modellerinden. Aletten memnunsan sorun yok. ;)

20. mavizaman

mavizaman
    Expand Collapse
    Guest

saolun arkadaş memnunum şimdilik sanırım iyi ettim
    dediğiniz gibi hd202 basshead ürünü bu belli oldu ;)