Playstation vs xbox one x

'Genel Tartışma' forumunda Mustafa ALKAN tarafından 14 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

1. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,661
    Xbox one x çok cazip görünüyor. Üyelik ile bir çok oyuna eririm da. Ayrıca grafik kalitesi de daha iyi.
    Playstation 4 tarafı da oyun çeşitliliği olarak önde.
    Sorum şu: playstation 4 kullanicisiyim. Xbox one x alınır mı? Ps4 ü satıp mesela.fikirlerinizi alayım..

2. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Kesinlikle ps5 bekle derim. Konsol teknolojileri sürekli birbirini sollayacaktır yeni modellerde. Fakat PS Exclusive oyunları PS için herzaman büyük bir artı. Bir GOD of War mesela. Kesinlikle bir efsane. Grafik kalite istiyorsanız tavsiyem iyi bir gaming bilgisayar olur. Konsol gamepadleri zaten pc ile uyumlu. istediğiniz oyunu yükleyin konsol gibi oynayın.

3. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Ben xbox'ciyim. Kinect vs de hos

4. QRocKfire

QRocKfire
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Ps 4 satılıp xbox alınmaz.Sabırlı olup Ps5 beklemelisin bence.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    684
    Tereddütsüz PS5. Dediğin gibi oyun çeşitliliği sony de daha fazla. Bence bekle

Collapse Signature Expand Signature
  6. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    489
    Birkaç oyun hariç çoğu Xbox oyununa Game Pass ile PC üzerinden de erişim mümkün. Dolayısıyla oyun için PC + PS4 (ya da PC + PS4 Pro) en kapsamlı çözüm sanırım şu anda.

7. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    528
    ikisini de alma şansın yoksa ps4. yukarda yazıldığı gibi pc+ps4 en mantıklısı.

8. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    PS5'in çıkış tarihi için 1.5 sene sonrası konuşuluyor. Bu kadar süre beklemeye değer mi, bunu kendinize sorun.

Aşağıdaki şartlar sizin için geçerliyse:

- PS4'ün exclusive oyunlarını oynadınız
    - Evde 4K TV / monitör var
    - 4K @ 60 FPS oyun oynatabilecek bir PC yok

(bence) en mantıklı seçenek şu olur:

PS4'ü satıp, XBOX One X & 1 yıllık Gamepass + Live Gold üyelik alırsınız. Yeni nesil konsollar çıkana kadar, PC ve XBOX ekosistemindeki hemen her oyunu 4K çözünürlükte rahat rahat oynarsınız. Yeni nesil konsollar çıkınca da duruma göre eldeki cihazı güncellersiniz.

9. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,661
    Aslında zaman olacak nintendo switch x box ve ps4 olacak istediğini oynayacaksın. Ama yok :)

10. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    454
    Yas 35’i gectikten sonra hemen zaman olmuyor hem (en azindan bende) refleksler de yavasladigindan oyun oynamak cok zorlasiyor. Gencligimden bu yana rpg/strateji hastasiyim, dolayisiyla refleksle isim yok ama yine de oyuna baslayinca beynim birinci saatin sonunda sumuklesiyor, kalkiyorum cok sevdigim bir oyun olsa da. Mesela bayildigim XCOM2’yi hala bitiremedim. Useniyorum resmen.

Ciktigi zaman ogluma Switch almistim. Itiraf etmek gerekirse oglumdan cok ben kullaniyorum :) Yakin zamanda cikan yeni Fire Emblem: Three Houses bu baglamda benim gibi dede ruhlular icin bicilmis kaftan. Zaten serinin hastasiyim, Switch’in pratikligi de buna eklenince oyunculukta ronesansimi yasiyorum desem yeridir :)

Grafik, 4k gibi takintilar yoksa, oyunlarinin verdigi keyif ve kullanim rahatligi acisindan Switch de makul bir alternatif.

Mustafa ALKAN bunu beğendi.
  11. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,661
    Switch hep aklımda zaten. Farklı bir dünya resmen ama hiç denemedim. Hep playstation üzerinden gittim 2 3 4 serisiyle. Belki switch alabilirim bir fırsat olursa.

12. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,292
    Farklı oyunlar için switch tavsiye edebilirim. Nintendo oyun konusunda on numara ve bu tarz oyunlar diğer platformlarda pek bulunan cinsten değil.

Mustafa ALKAN bunu beğendi.