puskuruk

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda valdez tarafından 29 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Üye olduğumdan beri (2007 falan olması lazım) ilk kez bi alışverişte sorunla karşılaşıyorum. Arkadaşla fiyatta anlaştık etymotic er-4s için ve alışverişi nasıl tamamlayacağımızı sordum. Ben ptt kargo ile yollayacağım teslimatta posta çeki olarak bana parayı geçersin dedi. Neyse ptt kargoyu sevmem ama olsun bakalım dedim. kargo numarası KP01419573659. 25.06.13 de verilmesine rağmen hala gelmedi şubeye. Üsküdar merkeze bile gittim sordum ama alamadım. Kargo takibe bakan herkes anlar bunu. Arkadaş da sağolsun çok anlayışı olduğu için bana bu mesajı atmış. Anlayışı için teşekküür ediyorum.
    [quote author=puskuruk link=action=profile;u=2318 date=1372449877]
    Yarın pttye gidip ulaşıp ulaşmadığını öğrenicem eğer cevap vermezseniz pttden alınıp alınmadığını öğrenip ona göre işlem başlatmak zorunda kalmak istemiyorum bu asla bir tehdit değil fakat paramı almak zorundayım cve benim içoin fazla geç oldu
    [/quote]
    Yorumu size bırakıyorum.

2. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Bunu bana yazdıranın ne olduğunu yazmak zorundayım: Kendisinden dün hiçbir cevap.alamadım ve şehirdışına çıktığım için internet paketimi düzgün kullanmam gerekiyor. Ben bir öğrenciyim ve ihtiyacım olan bu meblağ benim için hiç az değil. Ayhan Bey belki zaman bulamadı siteye girmek için. Bunun için ben ne yapabilirim ki?

Zaten anlamadığım şu kendisiyle konuştuk ve kendisine güvenerek nasıl gönderdiğimi kendisine sormanızı rica ediyorum :)

3. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    73
    O zaman yalanciymis, uc kagitciymis gibi bir izlenim vermeyeceksiniz kusura bakmayin. Adam gelmemis diyor, ben gozumle gordum ptt kaydini bana yolladi kac gundur istanbul icinden paket gelemiyor. Odeme seklini ise siz secmissiniz. Madem para onemli o zaman havale ile yapardiniz normal bir kargo ile yollardiniz yani. Ben olsam Ayhan'in yerinde madem oyle peki o zaman almiyorum, siz pesine dusun bulun derdim valla.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

4. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    87
    Araştırma yapmadan böyle bir şey yazılmaz sevgili forumdaşım. Ayrıca bunu, yapılacak son kişiye yapmışsınız, bir de böyle bir durum var. Buranın bir alış veriş bir iletişim adabı var, bunu da acilen öğrenmenizi tavsiye ediyorum.

5. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    "Ayhan Bey belki zaman bulamadı siteye girmek için. Bunun için ben ne yapabilirim ki?"

Aynen öyle, karşıdaki insanla empati kurup, hele ki böyle eski ve güvenilen bir üyeyse, ona göre biraz sabretmeniz gerekir. Eğer endişe duyduğunuz bir şey varsa bu da PTT'nin maalesef iyi çalışmayan sistemi olması gerekir. Bu süreçte de karşınızdaki insanı 1 gün içinde heyecan yapıp dolandırıcılıkla suçlamanız, ima etmeniz çok büyük bir ayıp bence.

6. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    O zaman tekrar özür diliyorum. Haklısınız bu foruma girmeyi sevmemin nedenide bu zaten samimi ortamı ama çizgiyi iyi bir şekilde koruması. Özür dilerim bir daha kişisel hayatımda yaşadığım saçma şeylerin tepkisini buralara taşımayacağım.

7. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Haklısınız :embarassed:

8. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    73
    Saffet guzel noktaya deginmis. Peki ya hastasi varsa? Ya birsey olduysa Allah gostermesin, bu bir sebep mi yani? Ben olayi biraz da yasiniza, heyecaniniza veriyorum. Kime yaptiginiz onemli degil, biz taniriz siz tanimazsiniz normal yabi bilmezsiniz nasil birisi oldugunu ama anlamadan, dinlemeden, takip etmeden, arastirmadan boyle bir imada bulunmak hos degil.

Ornek veriyim; buradan bir arkadastan amfi aldim. Parayi yolladim ve amfi gelmedi 5-6 gunde, benim haberim olmadan parayi geri yollamis ve ozur mesaji atmis. Simdi buna gerek yok belki arkadasin tutumu ama dogru isler bunlar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

9. puskuruk

puskuruk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Üslübunuz için hepinize teşekkür ederim. Bana yanlışımı gösterdiğiniz için. Kesinlikle haklısınız bir daha asla böyle bir şey yaşamamak için elimden geleni yapacağım çünkü burada olmaktan mutluluk duyuyorum ve sizinle daha iyi vakit geçirebilmek için elimden geleni yapacağım.

10. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    73
    Ben kendi adima tesekkur ederim ki.anlayisla karsilayip, hatanizdan dondugunuz icin. Bu da ciddi bir erdemdir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

11. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Herkese destekleri için teşekkür ederim. PTT kargo taibi herkese açık. Teslim alınıp alınmadığı görüldüğü halde bu duruma gelmek üzücü oldu.

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    561
    Öncelikle iki tarafa da geçmiş olsun.

Son zamanlarda PTT özelleştikten beri, PTT kullanılmayacak kadar kötü duruma geldi. Yurtdışından 1 günde İstanbul'a gelen paketi 1 haftada Ankaraya getiremeyen bir şirket haline geldi.

Yurtdışı kullanımımız mecbur olsa da, yurtiçinde olabildiğince PTT kullanmayalım düzelene kadar. Durum ortada yani takipten.

Collapse Signature Expand Signature
  13. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Zaten pttyi sevmiyordum en son alıcının ısrarla ptt ile göndermemi söyleyip mis gibi paketlediğim şeyi kontrol etmek zorundayız diyip paketi bozduktan sonra ve geç ulaştıktan sonra ptt kargoyla ne birşey alıyorum nede satıyorum. Hiçbir zamanda kulanmıycam, sahiden ptt kargo kullanılmayacak kadar kötü.

14. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    73
    Bir arkadaşım adına alışveriş yaptım. Sorunsuz gerçekleşti. Teşekkür ederim.