QA 350 Mod V2'nin üst düzey ses veren telefonlarla karşılaştırılması.

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Kayra tarafından 12 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Kayra

  Kayra
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  27 Mart 2014
  Mesaj:
  225
  Alınan Beğeniler:
  290
  Reklam alanı, burayı güzel sözlerle dolduracağıma söz veriyorum. Cihazı günlerdir dinliyorum, artık sesi kafamda oturdu. Bu arada tükürdüğümü yalamam gerekecek gibi gibi, tam olarak olmasa da. En azından AK 380'in belirgin ölçüde QLS'den üstün olacağı gerçeğini göz önünde bulundurursak.

  Konuyu buradan itibaren başlattım.

  Turuncu forumdan ilk alıntı;

  "Önce son izlenimlerimden bahsetmek istiyorum.

  Sahne: Bazen ses kesinlikle "doğallığı bozmadan" o kadar sağdan veya o kadar soldan geliyor ki, cihazın bozulduğunu falan düşünebiliyorsunuz, eğer cihazın bu mükemmel özelliğine alışık değilseniz.

  Ayrıntı: Özel bir şarkımda fark ettiğim bir ayrıntıdır bu. Gitaristlerden biri gitarı çalmaya başlıyor ve diğeri arkada akordu ayarlıyor, bunu net olarak duyabiliyorsunuz."

  İkinci alıntı; (Düzelttiğim versiyonlar koyu renklidir)

  "Mini İnceleme:

  Aldığım Hi-Fi Player'dan etmen etmen bahsetmek istiyorum.

  1. Ses Seviyesi

  Ses seviyesi normal bir MP3 Player'dan 10 kat yüksek güç sunuyor. Bu gereksiz diyenler elbetteki bilgisiz kişilerdir. Ben bu cihazı 115 desibellik, 16 ohm'luk kulaklığımı sürmesi için almadım elbette. Düşük desibelli ve yüksek empedanslı kulaklıkların sürülmesi için ideal.

  2. Ses Kalitesi

  Geldik önemli noktaya. Kulağımda işitme kaybı olmadığına eminim, beynimin algılama gücünün zayıf olmadığına da eminim. Z3+ ile aynı ses seviyesinde ve aynı WAV parçası ile kıyaslandıklarında %10 (%15) daha kaliteli baslar, %5 (%15) daha kaliteli midler ve yine %5 (%10) daha kaliteli tizler alıyorum. Sahne Derinliği belirgin biçimde daha iyi ve %25 daha geniş. Ayrıntılar %30 daha belirgin. Bunun haricinde muazzam bir fark yok. Olması da beklenemez. Neden beklenemez? Mikrodenetleyicilerin ve güç elektroniği sınırlarının doğal bir sonucu bu. Yani 3500 $'a satın alabileceğiniz AK 380 de benim elimdeki QA350 Mod V2+'a fark atmayacaktır. (%50 - 60 arasında daha iyi olsa, en iyi telefondan 2 kata kadar daha iyi olacaktır AK 380. Bu az görünmesin, 2 kat bir Audiophile için ölümcül bir miktar)

  3. Kullanım

  Klasör klasör düzenleme yapıldığında kimseye üzmeyecek basitlikte çağ atlamış bir kullanım söz konusu. Ninelerimize bile öğretebiliriz, o derece.

  Not: Cihazın analitik ve doğal bir sesi olduğunu doğruluyorum."

  Aslında daha fazla bir şey yazmama gerek yok.

  Resimler;

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  #1 Kayra, 12 Eylül 2015
  Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Eylül 2015
  7 kişi bunu beğendi.
 2. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,383
  Alınan Beğeniler:
  11,489
  Elinize sağlık,iyi günlerde dinleyin/kullanın Kayra hocam.Bayağı da büyük ve kalın bir dapmış.Sesinin analitik ve doğal olması tam bana göre diyebilirim.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  2 kişi bunu beğendi.
 3. Kayra

  Kayra
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  27 Mart 2014
  Mesaj:
  225
  Alınan Beğeniler:
  290
  Sağ olun, çok güzel düşünceler bunlar.

  Bu arada ayıp yaptığım, sonra da bana özelden ayıp yapan birine, özelden çok daha büyük bir ayıp yaptım. Forum gereğini yapabilir, merak etmeyin, bir daha geri gelmeyeceğim. Söz veriyorum, eğer 10 sene sonra da olsa geri gelmeye kalkarsam, ki o zamana forum kalırsa tabii, beni foruma almamakta sonuna kadar haklısınız.

  Haydi eyv.
   
 4. fortress34

  fortress34
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  12 Eylül 2010
  Mesaj:
  929
  Alınan Beğeniler:
  846
  Madem öyle şimdide çok büyük bir özür yapabilirsin eğer karşıdaki kişi kabul ederse, hemen üyeliğini sildirme derim..
   
  Collapse Signature Expand Signature
  3 kişi bunu beğendi.