REPLİKA Monster Studio Headphone Beats by Dr. Dre İncelemesi

'Monster' forumunda araknafobia tarafından 13 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. araknafobia

araknafobia
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar.
    Geçen hafta aldığım REPLİKA Monster Studio Headphone Beats by Dr. Dre hakkında ki görüşlermi incelem kıvamında yazmak istiyorum.
    Benden sonra almak isteyenlere yada kararsızlara yol göstermek amaçlı elimden geldiğince yardımcı olacağım.

Kutu içeriği ile ilgili video çekmeyeceğim.Youtube da binlerce bulabilirsiniz içerik aynı :wink

Öncelikle aldığım site.Ve sanırım bu replicaları satan tek site.Ben başka bilmiyorum:
    http://www.eachgame.net/goods-8266.html

Siteden alışveriş için paypal hesabınıza ihtiyaç var.Direk kartlı işlemde sorun oluyor sanırım.Ayrıca paypal en güvenli yoldur.
    NOT: Paypal açmak ücretsizdir.Paypalı açtıktan sonra bir kredi kartı girdikten sonra sizden küçük bir miktar para çekip onu size geri veriyorlar.Yurt dışı alışverişi için paypal hesabınızda para olması gerekmiyor kredi kartınızdan çekiliyor.

Sadece ürünle ilgili değil alım sırasındaki durumlar ile ilgili de bilgiler vericem arada...
    Neyse devam edelim.
    Yorumlarımdan önce şunu belirteyim orjinalini görüp test etmedim.Bundan önce profesyonel bir kulaklık kullanmadım.Yapacağım her yorum kişisel olucaktır.

Öncelikle ürün kutusu vs çok hoş kaliteli birebir aynı şekilde geliyor nerdeyse. Ürün siparişi geçtikten Yaklaşık siparişi verdikten 10 gün, kargoya verildikten 8 gün sonra elime geçti...
    İlk önce çıkardım malzemesine baktım.Gayet hoş.Dış plastiği felan uyduruk değil.Kulağa temas eden bölümde gayet güzel duruyor.Ama zaman ne gösterir bilemiyorumŞuan çok hoş ve yumuşak duruyor.Kulağıda aşırı bir derece de terletmiyor.Üst kafaya değen kısımda çok hoş.Gayet yumuşak.İç plastikse en hoşuma giden taraflarından birisi.Çok güzel.Hiç uyduruk bir kısım göremedim.
    Kabloların plastiği çok güzel.Yamulmuyor yada birbirine girmiyor.Bu beni çok hoşnut etti.Eski kulaklığımın kabloları yambul yumbuldu sinir ediyordu.bu çok rahat ne şekil verirsen öyle kalıyor.Zaten çok da uzun değil.Taktığınız alet size sürekli yakın olmalı.Detay verirsek: Monster Cable headphone cable (1.3 meters).
    Bilmeyen olabilir kulaklık 2 adet kalem pil ile çalışıyor.Katlama köşeleri çıt çıtlı ve oralar da gayet başarılı.

Neyse en çok beklenen ses olayına gelirsek.Ses tamamen plartforma bağlı bir durum.Şarkıya bağlı bir durum.Çok spesifik...
    Örnek verirsek.5800 telefonumda kalitesiz şarkı da son sesde idare eder ses alıyorum.Kötü diyemem.Çok iyi de diyemem.İdare eder ile iyi arasında.Kaliteli şarkıda ise iyi ses alıyorum.Gayet başarılı.
    Ama gelelim masaüstü bilgisayarıma.İşte orda gerçek gücü görüyoruz. Ses kartı sayesinde uçuruyor. Şuan Like A G 6 adlı şarkıda son ses dinleyemiyorum.Bass kulağımı gıdıklıyor [8D] Kulaklık her basta zıp zıp oynuyor.Bası hissediyorsunuz.Yüksek sesi saymıyorum bile. %50 dayanabildiğim son sınır oluyor. Genelde %20 ses her türlü şarkıda yetiyor. Bass performansı çok süper bir kulaklık.Bazı şarkılarda birazcık da olsa tizler geride kalabiliyor.Ama bunun sebebi benim daha önceden çok tizli şarkı dinlememden de kaynaklı olabilir.Ses yüksekliği ve kalitesi konusunda hiç bir alıcının memnunsuzluk yaşayacağını sanmıyorum.Özellikle 35 dolara alınan bir ürün için kusura bakmayın ama laf eden karşısında beni bulur.Açıkça söyleyebilirim. Bu kulaklığı aldıktan sonra şunu dedim kendime. "700-800 TL verip orjinalini alsam bana bundan başka ne verebilirdi?" Pek fazla birşey verebileceğini sanmıyorum.

Sesi dışarı verme ve ses yalıtımına gelirsek performansı gayet başarılı diyebilirim.Başarılıdan kastım 0 ses geçirmezlik ve 0 ses verme değil.Bunu başaran bir firma yok bildiğiniz gibi.Ama dışarda ki sesi çok büyük oradan kesiyor.Dışarıya da makul miktarda ses veriyor.Ki bunlar bence olabilicek en az seviyede.Ama şunu belirteyim son sesde açıp kulaklığınızı boynunuza takarsanız diğer oda olan bir kişi size sesini azalt diye bağırabilir [8D] O kadar olmasa da dinlediğiniz müziği çok rahat bir şekilde duyar.Emin olabilirsiniz.Bir forumda ki satıcı arkadaşın yorumunu buraya eklemek istiyorum:
    Satıcı tabi öyle diyecek diyebilirsiniz ancak bende bir kullancı olarak doğru olduğunu belirtmek isterim...(2. satır hariç)

Bir puan tablosu yapmak gerek.Ama bunu fiyat oranlı yaparsak hepsine 10 vermek zorunda kalırım.35 dolara daha iyisi olacağını sanmıyorum.Fiyattan bağımsız yaparksa:

Malzeme: 8
    Ses: 9
    Sesi dışarı verme alma: 8
    Alışveriş Deneyimi (eachgame için): Sorunsuz alışveriş oldu benim için. 10 veririm...

Şunu da belirteyim tam verim almak için sanırım bu kulaklıkla birlikte amfide lazım.İlerleyen günlerde almayı planlıyorum.Alırsam buradan onunla ilgili de detaylı bilgi verilecektir...

NOT:Kargoyu registered mail seçmeniz gerekmektedir.Onunla geçtiği söylendi ben öyle yaptım sorunsuz geldi. Değeri 10 dolar olarak girilmiş "gift" yani "hediye" şeklinde yollandı...Paket büyükliği 2 adet cep telefonu kutusu büyüklüğünde belki biraz daha fazla...

Adet yerini bulsun 1-2 de resim ekleyelim.
    Bu Orjinaline ait fotoğraf:

Bu da Replicaya ait fotoğraf:

Sorusu olan herkes lütfen çekinmeden istediğini sorsun.Yazıda gereksiz kısımlar olabilir veya eklemem gereken eksik kısımlar siz sorun ben elimden geldiğince iyileştirmeye çalışacağım...

#1 araknafobia, 13 Ağustos 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,535
    Keşke direkt kopyala-yapıştır yapmak yerine biraz özenseydiniz ya da bu sitenin amacını özümseseydiniz..

3. araknafobia

araknafobia
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aldığım yerde de zaten incelemeyi ben yaptım.Orada yaparken de elimden geldiğince detaylı ve düzgün yapmaya çalıştım.Bu benim ilk kulaklık incelemem.
    Keşke sizde sadece sorunu belirtmek yerine sorunun ne olduğunu yazsaydınız bende düzeltmeye çalışırdım.Ben konum sonuna şunu eklemiştim zaten:

Yazıda gereksiz kısımlar olabilir veya eklemem gereken eksik kısımlar siz sorun ben elimden geldiğince iyileştirmeye çalışacağım...

İyi forumlar...

4. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,535
    Dh'ye yazdığınız incelemeyi buraya aynen aktarınca kullandığınız cümleler, gülümsemeler ortada kalıyor ya da bu forumda geçerli olmayan şu cümle -Forumda bu ürünle ilgili almak isteyen ancak replica olmasından dolayı karasız kalan bir çok arkadaş var.- havada kalıyor.

O yüzden dedim biraz özenseydiniz diye. Eleştirdiğim incelemenin tarzı, üslubu, doğruluğu-yanlışlığı değil, siteye uyumluluğu..

İyi forumlar...

5. araknafobia

araknafobia
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İlginiz için teşekkürler. Dediğiniz noktayı düzelttim.Gözüme başka bir nokta çarpmadı.
    Düzeltmemi istediğiniz bir nokta olursa seve seve.
    Forumda ki bir kaç konuya da baktım sanırım konuyu başlık başlık ayrımak iyi olucak.İlerleyen günlerde konuyu düzenleyeceğim... :eek:k

6. hypnoz

hypnoz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    çok başarılı bir inceleme olmu teşekkürler..yaptığı bir incelemeyi aynı şekilde iki farklı sitede paylaşmanın nesi sakıncalı anlamadım..

7. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    Aynı anda 2 forumda paylaşmanın hiçbir sakıncası yok. Ancak mesela Engin beyin bahsettiği gibi burada bırakın sahtesini, birçok arkadaşımızın orjinallerle bile alakası olmadı muhtemelen olmaz da. Elbette inceleme incelemedir ancak 2 forum arasında bu fark düşününce örneğin "forumda birçok merak eden arkadaş" var demek veya hem replika hem de beats olan kulaklığa ses konusunda 9 vermek bu foruma uygun faktörler değil. Yine de inceleme incelemedir, yapan arkadaşa teşekkürler sonuçta deneyim kazandırır, elinize sağlık :)

2 kişi bunu beğendi.
  8. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Replika ile orjinali arasında çok fark olmadığı doğru. ikiside berbat:)) Bence monster beats sırf reklamla bir yerlere geliyor. Özellikle yabancı kliplerde çok görülüyor. (Bu yüzden kaliteli sanıp alanlardanım)

9. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Ben bu siteyi tamda beats alma arifesinde keşfedip direkten döndüm ;D

10. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Bende tam bose alıcaktım bu forumu okuyup gr07 aldım:)

11. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    Itiraf sayfasi gibi olmus :) :)

2 kişi bunu beğendi.
  12. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek itiraf böyle olur: Ben burayı bulduktan sonra ocağıma incir ağacı dikildi :evl

5 kişi bunu beğendi.
  13. EXcomZkko

EXcomZkko
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ses incelemesinden çok, üretim kalitesi ve satın alma süreciyle ilgili bir yazı olmuş bu. Bass veriyor sadece onu anladım. ;D İnceleme incelemedir tabi.

Bi itiraf da benden gelsin; bu siteyi bulmadan önce sitenin kurucularıyla beraber çoktan incir ağacını dikmiştim. :deli

14. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    itiraf-fi.net ;D ilk duyduğum ipodun sesini hala unutamıyorum hemde kendi kulaklığıyla ;D

15. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    İlkokul yıllarının sonuydu sanırım, yaş 11 civarı.

Sıra arkadaşımdan emanet 1 günlük dinlemek için Orjinal bir kaset aldım, zar zor verdi sanki Ferrari'yi emanet edicek karlos, karışık şarkılar var içinde, ama bayıldım parçalara, ee cepte para yok, annemden istesem hayatta vermez o parayı, simit ayran parası dışında bi ödenek pek olmazdı bana.

Orjinal kasetteki bütün parçaları 90lık bi boş kasete çektim, sesi bi dinledim %50 kötü, o heyecanı vermedi, yapcak bişey kalmadı üzgünüm dostum. Kasetlerin içini açtım onun ki ile benim çakmayı yer değiştirdim. Orjinal kasetin içi çakma, arkadaşa verdim. Neyaptın lan bunu ses kötü filan, öyleydi böyleydi konu kapandı.

Kusura bakma Seyit kardeşim, yapmışız bi yaramazlık.
    Bu da böyle bi itirafımdır, şimdi geldi aklıma ::)

16. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Şimdi kıyamam artık kimseye abi, sahtekarlığa girer. Yazık nasıl yaptıysam o çocuğa öyle bişey bilmiyorum, şimdi gelse dx100ü veririm o derece gönlüm bol :love:

17. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    konuyu unutulamayan ekipman tecrübeleri diye mi değiştirsek :evl

18. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    73
    Vaaay Nuri, ben Seyit hani kasedini bozduğun 8)

2 kişi bunu beğendi.
  19. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Vaay Seyitciğim, uzun zaman oldu nerdesin hiç arayıp sormuyosun mübarek.
    Boşver deiks100 filan ben sana kaset parasını vereyim, 150 gayme verem sulf olak. Ama sen dersen ki, iki yüzlük bir de horoz, hemi de iri, ona da varım.

20. trancelove

trancelove
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende herkesin kulağında olan bu markanın kulaklıklarının neden burada yeterince üzerinde durulmadığını anlamaya çalışıyordum. O fahiş fiyatlara değmeyen bir kulaklık demekki. Bir gün denersem farkı anlarım sanırım ;D