REPLİKA Monster Studio Headphone Beats by Dr. Dre İncelemesi

'Monster' forumunda araknafobia tarafından 13 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. I OF THE TIGER

I OF THE TIGER
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Arkadaşımız hayli acemi.Bu konularda,çünki o kulaklıga ampi lazım diyor yazıda halbuki o modelin içinde pilli ampisı var zaten .Kendince , bence fazla hırpalamayalım !!! ne dersiniz ??? Ses tutkunu dostlarım .Yoksa incelemeye cesaret edemiyor insan bu kadar uzamanın karşısında gayet samimiyim,yeni bir üye olarak :eek:k

2. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Üye foruma en son gireli 1 yıldan fazla zaman olmuş :)

3. I OF THE TIGER

I OF THE TIGER
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Ayrıca ayni kulakıgın orjinalini ilk alanlardanım .TR garantili olarak genel dagıtıcısı olan aztekden 650tl ye .Kırmızı kablosunu kopardıgım halde ,komple, kulaklıgı istediler ve komple degişmişlerdi ,geri yolladıklarında.Çünki kaydını yaptıgım kodla ,yenı kulakıgın kodu tutmuyordu .Zaten sıfır açılmamış kutudanda bellıydi ,bire ,bir degişdirdikleri. Şahsen sırf bu servis alaka için bile alırım.Şimdi sormak isterim ,türkiyede kaç firma yada kulaklık markası bu bire, bir degişimi yapar .Hatta dünyada???? Orjinalinin seside oyle berbat falan degil ,ama şimdiki bilgim ve bu sitede misafir olarak okuduklarımla ,şimdi onu almam dt 770 yada ath 700x falan alırım. Ondan ucuza yada ultrason580 yada 780 alırım .şahsen ben onun kadar şık ve ondan çok ,çok iyi ses veren son sesde en ufak bir bozulma , olmayan ve d&r larda 12 taksitlede satılan pioneer dj 2000 tavsiye ederim: :eek:k ki fiatıda 999 lira!!! Amerikada 250 dolar ,(oda ayrı bir konu ya) .Ama bets de okadar da kötü degil.Malzeme kalitesi iyi,kutu içerigi zengin,çift kablolu ,sert taşıma çantalı lüks ,eglenceli sesi olan basları gerçekden, müthiş sürmesi kolay, çok şık ,havalı ,marka ve trend bir kulaklık.Orası kesin olmakla bereber ama abi orjinalmi ,yuh bir kulaklıga 900 lira verilirmi laflarından da bıktım satmayı düşünüyorum sırf bu yüzden,dışarda çok dikkat çekiyor, özelikle orta yaşlı bana bakıp :love: :love: :love: :

2 kişi bunu beğendi.
  4. I OF THE TIGER

I OF THE TIGER
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4

5. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    568
    Konuyu okudum da itiraf kısmı çok sağlam olmuş. Ben de zamanın da ne cihazlar kullanmışım vay be buraya yazsam komedi olur dedim :D

Replika beats in sesinin orjinalinden iyi olabileceği ile ilgili benim de şüphelerim var. :)

Bazen yolum düşer d&r dabütün kulaklıkları sırayla denerim. ( evet biraz rahatsız bir tipim )
    Daha önce xperia U ve nexus 4 ile ve hatta bi kaç mp3 çalar ile denedim bu monster üretimi kulaklıkları. Bana ilk başta telefonların sesi dandik o yüzden kulaklıklar kötü çalıyor gibi gelirdi. creative ep630 bile daha iyi çalıyor, hatta nokia bh 505 bile daha çok hoşuma gidiyordu. acaba fiyatı ile ilgili bir antipati mi oluştu diyorum o kadar da değil.

Bu gün fiio x3 ile yine daldım d&r a. skullcandy den tut marshall a monster ve beats den çıktım. yaklaşık bi saatte 15 kulaklık inceledim. skullcandy iki model cidden çöptü. fiyatlar zaten 200 300 lira.

marshall bi modeli fena değildi. ama 150 lira etmez. diğeri yine çöp. monster in yine 2 3 modelini dinledim. DNA biraz hoşuma gitti ama 300 lira verilmez.

beats dre studio dışarı çok ses veriyor ama ben sesi çok açtım sanırım. ve ses cidden çok yüksek çıkıyor. baslar fena değil. üst frekans nerdeyse hiç yok. ( 16 khz üzeri ) exclusive gibi bir ismi olan vardı. onun üstler biraz daha açık. detay yine yok.

fakat adamların olayı belli sağda solda boynuna tak aç biraz sesi piyasa yap. :D

bana kalırsa sony veya senheiser istese 30 liralık kulaklık yapıp bundan iyi ses alır.

ep630 gibi giriş seviyesi bi kulaklık bile daha detaylı çalıyor.

bana çıkıp biri dese ki replika daha iyi çalıyor hiç şaşırmam.

6. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Konuyu yeni gördüm, itiraflar fenaymış. :yourock

7. scarfacetony85

scarfacetony85
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Orjinal Beats by Dr. Dre Tour modelini almıştım. Ünlü şarkıcıların kliplerinde, futbocuların kafasında, gençlerin ağzında Beats eksik olmuyor malumunuz. Ben de herkes kullandığına ve de bu kadar övdüğüne göre iyi bir kulaklıktır dedim ve orjinalini Media Mrkt'ten aldım. Sony Nwz-S764 media playerımın yanında verilen Mdr-Ex83 kulaklığım vardı. Değişik türlerdeki şarkıları dinleyerek uzun bir süre karşılaştırdım. Kulaklıklar arasında 400TL civarında fiyat farkı olmasına rağmen ses kaliteleri arasında bir fark sezemedim (bas, tiz, sahne vs. yönünden). Değişim ve iade de yapmadılar. Nedeninin ise kulak içi kulaklık hijyenik ürün grubuna dahil olmasıymış. Tabi bu durumu ürünü satarken söylemiyorlar. "Herhangi bir sıkıntı olursa ürünü getir yardımcı oluruz" diyorlar fakat konu değişim ya da iadeye gelince oralı dahi olmuyorlar. Ayrıca müşteri hizmetleri de hiçbir şekilde yardımcı olmadı. Çözüme varamayınca 5 gün sonra zararın neresinden dönersem kardır dedim ve de neyse ki sattım. Bence Beats modelleri fiyatını kesinlikle haketmeyen bir markadır. Almayı düşünen arkadaşlar varsa bu söylediklerimi göz önünde buludurmalarını tavsiye ederim. Beklentilerinizi yüksek tutmayın derim ben. Saygılar diliyorum.

#27 scarfacetony85, 22 Nisan 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Mayıs 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  8. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    646
    Bu forumdakilerin orjinali yle bile işi yok. Beats i bende sevmem ve o fiyata 5 katı iyi ses veren kulaklık alınabilir. Ath gibi. Ama hakkını yemeyelim. Kulaklığı moda haline getirdi. Eskiden millet 1 TL lik çakma Sony kulaklık kullanirdi

4 kişi bunu beğendi.
  9. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Muhteşem bir pazarlama ürününden başka bir şey değil. Pazarlama stratejileri referans niteliğinde.

2 kişi bunu beğendi.