Samsung galaxy s8+ incelemesi

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda Synchronicity tarafından 30 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FlyingSpaghettiMonster

Alınan Beğeniler:
    1,189
    Selamlar, telefon hakkında sadece sesle ilgili yorumlarimi aktaracağım

Samsungun yeni amiral gemisi modeli ekran/kasa oranı, renk ve estetik olarak cidden buyuleyici bir cihaz.
    Tecrube ettigim iphone 6s plus/7 plus, htc 10 gibi diger modellere karsi cok hosuma giden bir kac ozelligini siralayacagim
    Oncelikle kablosuz bluetooth kismi bariz en farkli olani yani kablosuz kulakliklar icin +lari var
    Cihazdaki bluetooth 5.0 uyumlulugundan midir nedir 7 plus la kullandigim bose qc 35 ve solo3 iphone 7plusa oranla tam bir sölen haline geldi ses seviyesi abarti duzeyde artti
    Bu arada bluetooth 5.0 ile ayni marka ve marka bazli yazilim olmadan istediginiz bluetooth kulakliklari bu cihaza birden fazla baglanti yaparak ayni anda dinleme yapmak mumkun
    spotify gibi orta kalite streaminglerden sonuc alamiyorsunuz ilk defa farkini gordugum tidal hi_fi ile denedim ve sonuclara hala inanamiyorum.iphone 7plus htc 10 ile de tidal kullanmistim ancak fark bu kadar buyuk ve farkedilir degildi hem ses siddeti artisi var hemde kusursuza yakin kalite artisi
    Ilk defa tidal in farkina samsung s8+ile variyorum
    Begenmedigim nokta ise tipik tum samsung cihazlarin eq ayarini duzgun yapamamasi oldu ornek 8-16khz lik bandi +3,+4 yaptiginiz anda ses seviyesi %50 oranda dusuyor bu konuda iphonelardaki net eq cevabini goremedigim icin uzuluyorum

Gelelim 3.5 mm analog jack cikis izlenimine elimde bulunan ath m50x lerle saatlerce rock jazz blues arsivimi test ettim cidden farkli ve gulumseten cinsten bir fark var
    Kutu icinden cikan akg kulakici kulakliklari gayet temiz dengeli bir ses performansi var ozellikle jazz albumleri tekrar tekrar dinletti bana
    Cok hareketli ve bas kokenli muziklerde mutlu etmeyebilir
    Htc 10 ile cikis gucu olarak yakinlar s8+ daha tane tane anlasilir ve keskin bir tonu var htc 10 ses yukseldikce camurlasma basliyor bu s8+ kesinlikle yok
    Yillardir samsung cihazlarin ses anlaminda yenilik yapmamasini anlayamamistim ancak suan turnayi gozunden vurmuslar gibi gozukuyor
    (Not) tidal hifi ile bu farkliliklari duymayi basardim halihazirda spotify kullananiz varsa bu farklar voremeyecek saniyorum

Umarim anlatabilmisimdir

14 kişi bunu beğendi.
  2. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,241
    Bende s8 var, spotify ile basarisiz oldugunu destekler nitelikte tecrubelerim ama gerisini kurcalamadim dap'imdan memnun oldugum icin :)

#2 darkainu, 30 Mayıs 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Mayıs 2017
    2 kişi bunu beğendi.
  3. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FlyingSpaghettiMonster

Alınan Beğeniler:
    1,189
    Hdtracks den 24bit 192khz album indirdim 25$ a calistiramadim sonra tidal uyeligini denedikten sonra baya keyiflendim hatta hala dinliyorum siddetle tavsiye edilir

5 kişi bunu beğendi.
  4. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    663
    Kavisli olmasından dolayı ilk görüşte sevmedim bu telefonu ... :)

Collapse Signature Expand Signature
  5. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,241
    Neutron player denediniz mi? 64/128 dsd isliyormus telefon okuduguma gore.

2 kişi bunu beğendi.
  6. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    FlyingSpaghettiMonster

Alınan Beğeniler:
    1,189
    Sadece pc de acabildim

7. denizhan007

denizhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Poweramp programını deneyin birde hocam. Açamadığı format yok. Ben S8+ da 24 bit 192 khz lik albümleri çalıştırabiliyorum bu program sayesinde.

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,777
    Bazi eski telefonlariyla birlikte verdigi, ucakta beles verilenler kalitesindeki kulakliklar, Samsung'u omur boyunca rahat birakmayacak :) Bu telefonla verdigi "AKG'msi" kulaklik azicik, ama sadece azicik affettiriyor o kadar.

Her turlu dezavantajina ragmen Apple her zaman onem verdi telefonun muzik kismina, IPOD gecmisinden dolayi belki...

Keske zamaninda Samsung iRiver'i satin alsaymis... ki zaten Samsung'tan ayrilan bi kac kisi kurmus iRiver'i. O zaman Galaxy telefonlarin kosesine bi yerlere kucucuk ama parlak sari bi "AK" logosu kondururlardi, cakamizdan gecilmezdi odyofil dunyasinda :)

3 kişi bunu beğendi.
  9. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    761
    S8 plus sahibiyim. Yanında gelen kulaklıkla tidal ve uapp ile 24 bit dinlediğimde hemen cikarip bir kenara koydum kulaklığı... Portable Dac ve iyi bir kafaüstünden vazgecilmez.. Telefonlar arasında ise lg v20, v30 ve az sayida baska bir iki model kullandigi dac ile telefonlar arasinda one çıksa da , her ne olursa olsun temiz ve detaylı müzik icin telefonu devre dışı bırakmak lazım.

2 kişi bunu beğendi.
  10. menza

menza
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    samsung s8 kullanıyorum yanında gelen akg kulaklıklar tiz ağırlıklı oldukları için kulağımı rahatsız etti açıkçası... müzik dinlemek için poweramp kullanıyorum 24 bit 192 khz flaclarda sony mdr ex 802 st ile ses karanlık olmasına rağmen earsonics es3 e geçince s8 in dac/amp kullanmadan da gayet güzel idare edebildiğini gördüm. yinede ibasso dx200 gibi bir amp'la es3 ü dinledikten sonra s8 bir çok kişiyi tatmin etmeyebilir...

11. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    614
    Kulaklıklar tiz ağırlıklı değil ama ciddi fit sorunu var. Böyle hissetmeniz normal o yüzden. Nozzle kısmını kısa tutmuşlar. Double flange uçlar bende işe yaradı. kulaklığın tam oturmasını sağlamadan gerçek ses karakterini anlayamıyorsunuz. Elbette odyofil seviyesinde bir ürün değil ama ben idare edip günü kurtarıyorum.

Birde bass vurgusunu artırmak istiyorsanız kulaklığın iç kısmındaki küçük hava boşluklarını bantla falan kapatın.

12. menza

menza
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Eve gidince tavsiyenizi deneyip yorum yazacağım teşekkürler...

13. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    hocam APT-X yok sanırım. doğru mudur ?

14. kayisikent

kayisikent
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    #14 kayisikent, 9 Şubat 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Şubat 2018
    2 kişi bunu beğendi.
  15. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    note 8 almaya niyetliydim ama kararımı tekrar gözden geçirmem gerekecek.

16. kayisikent

kayisikent
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    "I don't believe the Note8 will have aptx HD as Samsung use their own UHQ codec."
    Samsung aptXhd yerine kendi uhq codecini aptx te kullanıyor gibi gözüküyor. bu yüzden deneyip tartmak lazım farkını.

17. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    MiniDisc

Alınan Beğeniler:
    449
    lisansla ilgili olabilir. aptx qualcomm tarafından lisanslı. samsunga hd olanını vermemiştir. malum exynos kullanıyor diye.

2 kişi bunu beğendi.
  18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,777
    Amerika versiyonu S8 ve S8+, Exynos yerine Qualcomm islemci kullaniyor. AptX-HD var mi bilmiyorum ama.

19. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    Hocam HD olması şart değil. apt-X 16 bit 44.1 khz yani cd kalitesi, Apt-X Hd ise 24 bit 48 Khz. yani çok da önemli değil. Cd kalitesinde bluetooth süper bir ses verir zaten.

20. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,429
    Aptx konusunda genelden farklı düşünüyorum. Bt kulaklıkların verebildiği güç ne yazık ki minicik batarya ile sınırlı. Karşılaştırmalı denemedim ama aptx ile aptx-hd arasında pek de kayda değer, ciddi hissedilir bir fark yoktur diye düşünüyorum. Sonuçta aptx bağlantılı kulaklıkların kapasitesi ne ki???

Sanki biraz da satış politikası gibi düşünüyorum. Evet aktarım kalitesi çok önemli ama o farkı hakkıyla hissettirecek kablosuz kulaklık çok az.

Eğer yanlış düşünüyorsam ya ben pek kullanmadığım için küçümsüyorum ya da beklentim çok yüksek.