SanalPazar elden teslim hakkında

'Konu Dışı' forumunda Ozgur tarafından 28 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. Ozgur

Ozgur
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Merhaba arkadaşlar Kütahya'dan bir arkadaşa izmire gelip elden bir fotoğraf makinası satacağım fakat adam ürünü elden teslim almak istiyor vede taksitli almak istiyor bende sanalpazarı tavsiye ettim arkadaş ürünü alırken benim yanımda ödemeyi onaylayacak bende bir ilan açtım ama ürünü elden teslim edeceğim için işin içinde kargo olmayacak birkaç yerde okuduğuma göre kargo numarası girmem gerekiyormuş girmezsem aksi takdirde satış iptal oluyormuş bende kargo seçeneklerinden diğer kısmını seçip ELDEN TESLİM yazdım bu şeklide yaparsam alan kişi yanımda ödemeyi onaylayabilirmi yada onayladıktan sonra bir sorun yaşarmıyım?
    Bu arada satacağım makina 1900 tl değerinde düşündürüyor açıkçası.
    Yada önerbileceğiniz başka bir yöntem varmı? Teşekkürler.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

2. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Merhabalar.Soylediginiz islemi ben daha once bir iki kez yaptım sorun olmuyor soyle anlatayım : Siz kargo bilgisine rastgele rakamlar yazıp kargo bilgilerini giriyorsunuz karsınızdakinin onaylaması icin, alıcı onayladıgında ertesi is gununde sanalpazar alıcıyı arıyor urun eline ulastımı diye soruyor , alıcı onayladıktan sonra parayı hesaba yatırıyor ve daha sonrasında satıcıdan kesilen komisyonun faturasını size kargoyla yolluyor 3 tl kargo ucreti oduyor satıcı :D

2 kişi bunu beğendi.
  3. MAHLER&CAN

MAHLER&CAN
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Hayırlı satışlar ,benımde hem elden hem taksitli alış verişlerim için iyi bir örnek oldu bu konu , paylaşım için teşekkürler :eek:k

4. Ozgur

Ozgur
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Peki ben ürünü elden verdim adam yanımda onayladı dediğiniz gibi birkaç gün sonra adamı aradılar aldınız mi diye ve adam kurnazlik yapıp ürün elime geçmedi derse ne olacak para adama gerimi iade edilecek.

5. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Güvenmiyorsanız o satışı yapmayın derim. Sattığınızı ispatlayamazsanız evet, parasını geri alabilir.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Ozgur

Ozgur
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Anlamadığım yani adam ödemeyi onaylamış yani alıcı işin içinden çıkmıyor mu. neden sanalpazar adamı arıyor alıcı ödemeyi onaylamış anlamış değilim.

Neyse bugün olmadı sanalpazardan bir email birde onlara sorayım.

7. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Sanalpazar genelde hızlı onaylarda arıyor. Sanal ortam sonuçta, doğru olan da araması bence. Aramak da ileri güvenlik sistemi değil ama hiç olmamakdan iyidir.

8. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Konuyla alakasız ama son yaşadığım olayı paylaşmak istedim.Ben alıcıya ürünü kargoladım.Alıcı onay verdi.Ürün ile ilgili olumlu yorumunu yaptı.Şimdide sanalpazar kargoyu yolladığım isimden başka biri teslim aldığı için paraya bloke koydu.Alıcıyı arıyıp teyit aldıktan sonra para hesabıma aktarılacakmış.

9. Ozgur

Ozgur
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Hemen olmayacak aslında ben bugün ilanı açıp arkadaş bugün siteden satın alacak Perşembe Günü'de elden alacak yanımda onaylayacak ödemeyi buna rağmen arıyor mu yine de.

10. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    O şekilde beni daha önce hiç aramadı. Kesin birşey diyemem tabi ki.

Tapatalk

11. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,697
    @Ozgur Kargo bilgileri doğru olmadığı sürece arıyacaktır. Elden teslimde yazsanız arıyorlar.

12. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Sattığım x şey alanın eline ulaşmadan onay verirse SP blok koyup işi yavaşlatıyor. Gerekirse arıyor.

13. Ozgur

Ozgur
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    anladım hocam tesekkur ederim yani elden olduğu takdirde kesin arıyorlar adam da gittikten sonra hiçbir güvenliği yok.

14. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,697
    Güvenmiyorsanız riskli olabilir. Sanalpazar aradığı zaman alıcı onaylamazsa sanalpazarın ne yapacağını bilmiyorum. Sizin elinizde itirazda bulunabileceğiniz tek nokta niye onayladı olur. O noktada da sanalpazarın nasıl bir yaklaşımda bulunacağı önemli.

15. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Neticede alıcı kadar satıcıyıda koruyacaktır ben olsam madem guvenmiyorum urunu verirken cıkarıp urunle beraber adamın fotografını cekerim .Aynı zamanda sanalpazarın satıs sozlesmesini iyice okumak lazım .Sonuc olarak kargodada bu islem yapılabilir adam bana baska bisey gonderdi dese ne olacak bende merak ediyorum siz urunu kargoya verdiginizde icerik ne kadar belli orasıda tartısılır.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Nisan 2014, İlk mesaj zamanı 29 Nisan 2014 ---
    En kestirme yolu ise alıcı yanınızdayken sanal pazarı aratmak olur eline ulastı diye .

2 kişi bunu beğendi.
  16. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Sanalpazarda kargo kodunu girerken kargo firmalarında elden teslim diye seçenek var diye hatırlıyorum bunu seçerseniz çok sorun olucağını sanmıyorum.Sonuçta alıcı elden bakarak aldığını onaylamış oluyor

17. Ozgur

Ozgur
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    63
    Beni düşündüren alıcıyı arayıp kardeşim sen ürünü aldın mi almadın mi diye sorması alıcı onayladıktan sonra ters bir durum.
    O an sanalpazarı aralamazsınız site üzerinden mesaj yazmaktan başka iletişim kurulamiyor siteyle.

Bakalım ben alıcıya durumdan rahatsız oldugumu söyledim bakalım ne karar verecek.

18. HusnuKeles

HusnuKeles
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Bence şöyle yapın elden satış yapacaksınız dimi? Satın alacak kişiyi alın ürüne baksın aldı diyelim, oradan hemen bir kargo şirketine gidin ürünün girişini yapsın, sonra alıcıya teslim etsin kargo ,hemen teslim edildi diye gözükecektir ürüne onay versin, bitti gitti. 1900 TL üründen bahsediyorsun 3-5 lira aramazsınız diye düşünüyorum :)

3 kişi bunu beğendi.
  19. sadakat62

sadakat62
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Gercekten taktir ediyorum bence son noktayı husnukeles koymustur . Saygılar :D

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    En güzeli aceleniz yoksa, arkadaş kendi arkadaşına birşey satmış görünsün sanalpazar'dan. Sonra parayı peşin alıp size versin.