Sandisk Sansa Clip Paylaşım Alanı

'SanDisk Sansa' forumunda ghan87 tarafından 27 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. EYgt

EYgt
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Evet 32ohm kulaklıkta fark etti, teşekkürler hocam.

2. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Kulaklığım gelince deneyeceğim. Aklıma bir fikir geldi ama ne dersiniz? Bu uçak apatörünü direk cep amfisinin çıkış katına atsak iş görür mü? Hem omaj yükselmiş olur, hemde bu ayarlarla baya köklemiş oluruz aleti. ;D

Collapse Signature Expand Signature
  3. gronyar

gronyar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Bu sansa clip+ 4gb olanından bende alacam buradaki yorumlardan sonra taşınabilir dap olarak.Hemen herkesin beğendiği bir alet küçücük boyutlarına ve görece uygun fiyatına göre çok başarılı bir ürüne benziyor.

4. ads1940

ads1940
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Sansa fuze plus vardı bugün de fuze aldım, hem amfili hem amfisiz denediğimnde aynı kalitede aynı şarkılarda rockbox ses ayarları da aynıyken plus olandan çok daha yüksek ve parlak ses geliyor acaba bu genel bir durum mu ? Bakmadığım ayar kalmadı hepsi aynı daha doğrusu hepsi standart halinde ama plus olan çok daha canlı ve yüksek ses veriyor. Plus olanı kuzene verecektim kafama takıldı bu durum.

5. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Fuze'un chipi daha iyiydi galiba. Plus olan dokunmatik olan değil mi? Öyleyse dediğim gibiydi.

6. ads1940

ads1940
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet dokunmatik olan. Yalnız ses yüksek de olsa bir yapaylık durumu var bir de kulaklığım iyi bir kulaklık değil.

7. indicavia

indicavia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Bende aynı sorundan müzdaribim zaman zaman.. Rockbox ilk açıldığında iyi güzel çalıyor ama bi 10-15 dk sonra tizleri parlatıp saçmalamaya başlıyor gibi geliyor bana.. psikolojik olabilir veya stabilite sorunuda olabilir.. isim koyamadım..

orjinal yazılım ile aynı şarkıyı açtığımda ise, sesin daha bir yumuşak kadife kıvama geliyormuş gibi oluyor.

8. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Clip+ veya ipod 5 kullananlar ses menüsünde tam hatırlamıyorum ama yanılmıyorsam "advanced equilazer" seçeneği altında crosfeed ayarlarından "meier" i seçerseniz sesi custom'a göre çok daha iyi oluyor. :eek:k. Bu arada ayarların etkin olabilmesi için ekolayzırı "on" konumuna almanız gerekiyor. Şiddetle tavsiye ederim.

9. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    beyler orjinal yazılım rockbox'tan daha temiz ses veriyor gibi geldi. dün akşam birkaç parçada denedim, bayağı fark var. eq flat'de yani onunla ilgili birşey olduğunu sanmam. yabancı forumlarda da birkaç kişi bahsetmiş siz ne diyorsunuz?

10. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

+1. Orjinal yazılımla sesi daha doğal oluyor.

11. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Rockbox'da orjinal arayüz olsa severek kullanacağımda, bir sevemedim temaları ve menüleri. Aslında sadece ses ayarları orjinal firmware'e gömülebilse harika olurdu.

12. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim Rockboxlı Clip+'yı bir süredir bilgisayara ilk bağladığımda kendi hafızası ve hafıza kartını okuyamıyor, çıkartıp 2-3 saniye sonra yeniden takmam gerekiyor. 2 hafta önce yeni hafıza kartı aldığımda ayarları sıfırladım. 2-3 seferliğine düzeldi, sonra yine aynı problem başladı. Acaba bunun sebebi ne olabilir?

13. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    orjinal yazılımı açıp bilgisayara bağlıyorsunuz değil mi?

14. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Hayir oyle yapmam gerektigini simdi sizden ogrendim ;D tesekkur ederim, eve gidince deneyecegim. Orjinal yazilimin medya dosyalarini guncellemesi bir omur surdugu icin hic kullanmiyodum.

15. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Arkadaşlar clip+ kullanalar için benden bir fikir olsun, zamanında sony e453'e nokia bataryası takmıştım (bl-5c). İlginç bir şekilde bataryayı kabul etmişti. Standart batarya süresi 45 saat civarıydı, 90-100 saat olması lazım tam hatırlamıyorum, o civarlara çıkmıştı..

Aynı şeyi clip+' a da yapmayı düşünüyorum, tahminen 150 saat civarlarına dayanabilir.. Ki bu muazzam bir rakam bence. Doldurması da tahminimce 13-15 saat falan sürer. Yani gece takılıp sabah alınsa %70' i dolmuş olur büyük ihtimal..

Cihazın kendisi de (batarya içine sığmayacağı için) 12 mm kadar kalınlaşmış olur..

Eğer ki güzel bir (ahşap olabilir) dış kap yapabilirsem bunu yapmayı düşünüyorum, olursa tadından yenmez.. Evladiyelik bir ürün olur kanımca..

Batarya olayından çok şikayetçi olanlar için bir fikir olsun benden. Tabi daha denemedim, farklı bir bataryayı kabul edip etmediği hakkında bir fikrim yok.

16. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Aynı şeyleri 1-2 haftadır bende düşünüyorum sevgili x-testers. Ben batarya falanda buldum. 2-3bin mAh'lık ancak ince ve uzunlar. Fiyatları 45-50 lira civarı. Clip küçük olmadıktan sonra anlamı omaz. Aynı boyutta batarya, daha yüksek kapasite olsa süper olur.

17. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    ^^ Ben bl5c nin boyutlarını ölçtüm clip ile aynı boyutta (uzunluk ve genişlik olarak), ben klipsin üstüne monte etmeyi düşünüyorum..

bu şekilde hep klipsi kullanabileceğim hem de boyut olarak bir sıkıntı yaratmayacak, sadece kalınlıkta 10 mm kadar bir büyüme olacak.. Şu an kendi bataryasının ölmesini bekliyorum..

Ayrıca önceki cevaplarda şarj olma uzunluğundan şikayetçi olan arkadaşları gördüm, benim de böyle bir sıkıntım vardı 5 saatte falan şarj oluyordu.. Kendi bataryasının boyutunu ölçmek için cihazın içini açtım, bataryayı hafif ısınana kadar kısa devre yaptım, şimdi 3 saatte tam şarj olup (rockboxta) 15 saat kadar dayanıyor bu da ilginç bir durum. Ha tabi bu uygulamayı önermem belki de benim şansıma oldu..

İnce uzun almaktansa daha kalın fakat ufak batarya daha mantıklı gibi.. Taşınabilirlik açısından.. Kendi bataryası 230 mah, bl5c 1050 mah.. Büyük fak var aslında..

18. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Ki 230mAh'lığa ben pekde güvenemiyorum. Kaliteli bir 2000-3000 mAh batarya modlansa Clip'e 200-300 saat görürüz ya. Flac'tede hadi bu 100 saate insin ki bu muazzam bir rakam. Biliyorsunuz iyi batarya iyi sesde demek. ;)

19. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Kesinlikle :) Çok sürmez denerim ben bu mod işini, Eğer olursa resimleriyle birlikte minik bir rehber oluştururum.. Bu durumda ultra hafif Taşınabilir cihazların en iyilerinden olan clip+'ın batarya sorunu da tarihe gömülür.. :)

20. yam_tar

yam_tar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Galiba bu durum,Rockbox sürümüyle alakalı bir şey.Daha önceki sürüm neydi hatırlamıyorum fakat bu duruma benzer şeyler yaşamıştım.Bilgisayar,Clip+'yı orijinal yazılımıyla açarak taktığımda ancak görüyordu.Şu anda Rockbox 3.11.2 sürümü kurulu.Bu sürümde böyle bir durumla hiç karşılaşmadım.