Sandisk Sansa Clip Zip İnceleme

'SanDisk Sansa' forumunda Harvest tarafından 23 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Merhaba.Ben yeni satın aldığım sansa clip zip ile ilgili inceleme yapmak ve sizlerle fikirlerimi paylaşmak istedim.Öncelikle ben mp3/4 çalarlar hakkında çok bilgi sahibi birisi değilim.O yüzden incelemeyi kendimce öznel fikirlerimle yaptığımı belirtmek isterim.
    Görünüm-Tasarım
    Ben sansa zip alırken bu ürünün küçük kolay taşınabilir boyutta olduğunu biliyordum ve kendimi hazırlamıştım.Ama paketi açınca adeta şok oldum.Beklediğimden daha küçük bir player çıktı karşıma.Clip + da olduğu gibi arkasında klipsi var playerin sol yan tarafında usb girişi ve hemen altında ses ayarlama tuşumuz var.Sağ yanının üst tarafında ise kulaklık girişimiz ve altında micro sd kart girişimiz mevcut.Playerin tepesinde ise açma kapama tuşumuz var.
    Görünüm ve tasarım olarak benim görüşüm gerçekten güzel ve taşınabilirlik açısından mükemmel bir player.Beni rahatsız eden ise micro sd girişinde herhangi bir kapak bulunmaması.Zamanla içinde tozlanma olması ne yazık ki kaçınılmaz olucak.
    Teknik Özellikler
    1.1 inç renkli ekran
    Müzik çalar, sesli kitap ve podcast
    FM radyo ve Ses Kaydı
    Yeni kronometre özelliği
    (MP3, WMA, güvenli WMA, Ogg Vorbis ve FLAC) içerik oynatabilir.
    AAC DRM ücretsiz iTunes uyumluluk
    Ses Kalitesi
    Başta da belirttiğim gibi başka bir cihazla karşılaştırma yapamam çünkü fazla mp3 player denemiş birisi değilim.Önceden kullandığım Sony NWZ-B Serisine göre yorum yapacak olursam;
    İlk olarak dikkatimi sesin doğallığı çekti.Sanki kulaklıkla değil de bir açık ortamda dinliyormuş gibi oldum.
    Ses yüksekliği de gayet iyi.EQ ayarlarını yapmadan bile beni etkilemeyi başardı açıkçası.İlk önce clip + almayı düşünüyordum fakat zip aldığım için pişman olmadım.Gayet güzel menü içeriği olan bir player.Birkaç fotoğraf ekleyerek burda bitiriyorum.Dediğim gibi çok mp3 player değişikliği yapmadığım için başka cihazlarla karşılaştırma yapamadım.Az da olsa merak edenler için bir fikir edinmenizi istedim.Biraz eksik bir inceleme oldu kusuruma bakmayın.
    Fotoğraflar:

#1 Harvest, 23 Şubat 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. ta2mtf

ta2mtf
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    15
    Bence gayet güzel bir inceleme, tebrik eder devamını temenni ederim.

3. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    teşekkür ederim.Biraz dinleyip zaman geçirmem lazım daha sonra eklemelerim olucaktır mutlaka.

4. Azizim

Azizim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    İnceleme için teşekkürler... :)

5. yussuf1907

yussuf1907
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam peki radyo kalitesini sony ile karşılaştırdınız mı? clip plus ı satıp sony almayı düşünüyorum da.