SanDisk Sansa Fuze v1 Yazılım Güncellemesi

'SanDisk Sansa' forumunda EYgt tarafından 1 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. EYgt

EYgt
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Merhaba arkadaşlar bu konuda sizlere Fuze v1 manuel yazılım güncellemesini anlatacağım, yeni aldığım Fuze'nin üzerinde gelen V01.01.11F yazılımı ile FLAC şarkıların hiçbirini cihaz görmüyordu, Sansa Updater ile Windows 7(64 bit)'den güncelleme yapılamadığı için manuel güncelleme ile şansımı denedim ve sorun çözüldü. Bende sizlerle paylaşmak istedim.

Evet başlıyoruz.

Güncellemeye başlamadan önce pilimizin %50'den fazla olduğuna emin oluyoruz.
    v1 için SanDisk Forumundaki güncel yazılımı indiriyoruz: http://mp3support.sandisk.com/firmware/fuze/fuze01.02.31.zip
    İndirdiğimiz zip dosyasının içindeki fuzea.bin dosyasını bilgisayarımıza çıkartıyoruz.
    Fuze'yi MSC modunda bilgisayarımıza bağlayıp SANSA FUZE biriminin kök dizinine fuzea.bin dosyasını atıyoruz.
    Daha sonra Fuze'yi bilgisayardan söküyoruz, cihazımızın ekranında güncelleme işlemnin başladığını görüyoruz ve bir kaç saniye bekliyoruz.
    İşlem bittikten sonra cihaz kapanıyor ve kendimiz açıyoruz, açılışta Dil ve Bölge seçimini yapıyoruz ve artık yeni güncelleme ile cihazımızı kullanabiliriz :)

SanDisk Resmi Forum Konusu: http://forums.sandisk.com/t5/Sansa-Fuze/Sansa-Fuze-Firmware-Update-01-02-31-amp-02-03-33/td-p/139175

2. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    Elinize sağlık.. Sorun kolayca çözüldüğü için sevindim, güle güle kullanın..

3. EYgt

EYgt
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Rica ederim teşekkürler hocam :)

4. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Sansa clipte aynen bu şekilde update ediliyor.Msc modu için clipte orta tuşa basılı bir şekilde bilgisayara bağlıyoruz.Sanırım fuze'da da bu şekildedir?

5. GeCCe

GeCCe
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Öncelikle konu için teşekkür ederim. Ben güncellemeden ziyade fuze' a atmış olduğum klasörler ile ilgili bir soru soracağım.

Cihaza yerli ve yabancı olarak iki klasör halinde müzikleri atıyorum ancak doğal olarak şarkılar bölümünde yerli yabancı çorba olmuş şekilde karşıma çıkıyor. Ben istiyorum ki istediğim zaman yerli müzikleri dinleyebileyim, istediğim zaman ise yabancı müzikleri dinleyebileyim... Bunu nasıl yapabilirim acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi forumlar.

6. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Database değil File kısmından girip klasörü seç.

Collapse Signature Expand Signature
  7. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    sansalarda klasorleme olayi yoktur. Tum parcalar album adlari, sanatci adlari vs olarak siralanir. Eger parcalar album olarak degil de hep tek tek ise bu parcalarin hepsinin ayri gozukmesi normaldir. Dbpoweramp gibi programlarla misal olarak tum yerli parcalarin album adlarini yerli olarak degistir

8. GeCCe

GeCCe
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Efe hocam anlamadım... Taktım şu an bilgisayara cihazı ama dediğin şeyi uygulamaya koyamadım...

@Engin

O zaman ne yapsak boş iş yani öyle mi? Bu şekilde mi kullanıcaz :) Parçalar albüm albüm değil... İki klasör yaptım yerli ve yabancı diye, sonra yerli şarkıları tek tek yerliye attım; yabancı şarkıları da tek tek yabancıya attım.

9. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    658
    Standart yazılımsa Music başlığında en altta folders var ordan internal-external la istediğin klasörü seçersin. Rockbox zaten direk files tan giriyor.

Collapse Signature Expand Signature
  10. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    Rockbox yüklersen dediklerini uygulayabilirsin esasen. Mahir abinin anlatmak istediği de o.. Rockbox yazılımında şarkıları seçmek için file kısmını kullan diyor..

11. wmqpun

wmqpun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    fuzede klasöre gelince (harici yada dahili disk seçiminden sonra ) play veya orta tusa uzun basınca tam emin olamadım ,seçeneklerde hepsini çal olması lazım .Bunu yaparsan istediğin klasördeki şarkılardan bir çalma listesi yapabilirsin .

12. GeCCe

GeCCe
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Tamamdır arkadaşlar çoookkk teşekkür ederim. :wink

Folders>Internal Memory>Music>yerli&yabancı vs. tüm klasörlere ulaşabiliyorum ve sadece istediğim klasör içindeki şarkıları çalabiliyorum...

Rockbox kurmadım, açıkçası kurmayı da düşünmüyorum. Birkaç yerde bu rockbox yükleme işinden dolayı bozulan cihazlar hakkında yazılar okudum. Zaten ben e6 ve koss portapro ile birlikte kullanıyorum ve şu andaki hali benim için gayet tatminkar. :coolsmiley:

13. GeCCe

GeCCe
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Ya bi ufak soru daha sorayım aklıma kalmasın... Fuze ile bilgisayar bağlantısını keserken başlat çubuğunda donanımı güvenle kaldır işareti çıkmadığı için direk kablosunu çıkararak kullanıyorum. Bu bağlantıyı daha güvenli şekilde sonlandırma imkanım var mı? Yani böyle kara düzen tak çıkar yapmak pek tercihim değildir.