Sandisk Sansa Serisi Karşılaştırmalı İncelemesi

'SanDisk Sansa' forumunda Engin tarafından 4 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,651
    Aman beyler utanıyorum ben böyle şeylerden, yapmayın :) Tekrardan teşekkür ederim :)

Bu arada yazmayı unutmuşum sanırım(ya da kendi yazdığım yazıda göremedim) kritik dinlemelerde yardımcı olan Hasan ve Baran'a da bol bol teşekkür ederim.

2. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Eline sağlık. Güzel ve okuması zevkli bir inceleme olmuş. O0

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,533
    Ellerine ve emeklerine sağlık Engin,çok faydalı bir inceleme olmuş,tebrikler :)

Bu arada, ah o vıjjkkklar! :knuppel2:

4. TiAce

TiAce
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçekten gerekli olan bir inceleme benimde en başlarda kafam karışıyordu acaba hangisi diye keşke önce yapılmış olsaymış. :) Eline sağlık.

5. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Cahilliğimi bağışlayın ama daplarda burn-in oluyor mu? Ben olmaz diye biliyorum. Hadi bu konuyu tartışmaya açalım. Head-fi'de bile işin içinden çıkamamışlar. :evl

6. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Bu güne kadar denediğim iPod Touch 3G, iPod 4G Monochrome, iPad 3G, Studio ( ki şu an 200 saattir çalmakta ) kiminin değişik sürelerde burn-in olduklarını gözlemledim. Bunlarını kısaca şöyle özetleyim, iPod Touch çok geç kendine gelen bir alet. +3000 saat civarında dinlemişliğim var sürekli olarak. Yaklaşık 3-4 senedir de bende bu cihaz. +500,600 saatte ben ufak kımıldanmalar duydum. Oda tizlerdeki hırçınlık ve sibilansa kayan karakterinin biraz daha yumuşak ve parlak bir hale gelmesiydi. iPod 4G'yi kullanıp bırakalı çok zaman oldu yorum yapsam yanlış olur. iPad'i de alalı 4-5 ay civarı oldu. Metalik, ruhsuz, dinamik bir sesi vardı aldığımda. Şimdilerde 200 saat civarına geldi, iPoddan belirgin bir şekilde hızlı bir süreçte burn oldu. Daha toplu basslara, daha gövdeli-etli midlere, daha dingin ama hala metalik tizlere sahip. Studio'da bu olayı çok ciddi kaydettim diyemem çünkü hem dap'ı yeni aldım, pek dinlemedim, hemde yeni aldığım kulaklığı onla burn ediyorum, ama ilk halinden iyidir. Sonuçta bana burn olmaz desenizde, bu cihazların hepsinin içinde pcb'ler kablolar, soketler var. Metal var. O metal çaldıkça illaki pişiyor, illaki oturuyor. Bugüne kadar gerek transistör, gerekse lambalı amfi-cd player-pre amfi hepsini denedim hepside burn oluyor. Kablo derseniz power kablosundan tutun interconnectine, gümüş olsun-bakır olsun burn oluyor. (Gümüş çok geç oluyor ama.) Birebir iki kablodan da var bende. Sırf burn için birini yaklaşık 2000 saat civarı kullandım. Diğerini kutudan çıkarmadım. İkiside saf gümüş interconnect kablo. İkisinide takınca farklı kablo takmış gibi oluyorsunuz. Aynı cihazdan elime aynı zamanda geçtiği oldu. İkiside benzer olsada aynı çalmıyordu. Bence her türlü cihaz burn oluyor. İyi yazdık ya. Neyse konuyu baltalamayalım. Sansaya ait kalsın bu konu. :love:

Collapse Signature Expand Signature
  7. yam_tar

yam_tar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Başta Engin olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.Çok güzel bir çalışma olmuş.Elinize,kulağınıza sağlık.

8. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Engin hocam kulaklarına parmaklarına sağlık.Tam deli işi bu kadar dapı karşılaştırmak heleki aradaki farklar düşünülünce.Sabrına ve emeğine şuku vermek isterdim şuku yok ;D

O yüzden saygıyla eğiliyorum :worship

9. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    1 büyük kavanoz Şokella yollayalım emeği için. :deli :hug

10. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    107
    Çok güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık.

11. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    73
    Sevgili Engin, her baba yigidin (en azindan benim) harci degildir bu turde bir inceleme. Tebrik ederim, ilgim olmasa da zevkle okudum. Ayrica cok saglam bir referans yani inceleme ve izlenim arasindaki farki gösteren.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

12. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Başta Engin olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz tebriklerimi sunarım.Bütün cihazları iyi-kötü kullanmış biri olarak da incelemenin doğruluğu takdir e şayan gerçekten.

13. neo1990

neo1990
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    13
    Oglen incelemeyi okudum, aksamda clip siparisi verdim :) Oyle bir inceleme gercekten ;D Tesekkurler Engin :eek:k
    Aklimda ne zamandir ipod video vardi, madem clip daha iyiymis alayim dedim :wink

14. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    805
    Ekipcek zor bir işin altından kalkmışsınız, tebrik ederim, emeğinize sağlık..

Yalnız işin çözemediğim tarafı şu, zamanında Fuze ve Clip+ kullanmıştım, halen Fuzeyi daha açık ve parlak, Clip+ ı ise daha koyu ve baslı olarak hatırlarım ama bu kadar kişi yanılıyor olamaz herhalde, yaşlılık mı desem bilemedim şimdi.. :)

15. axcea11

axcea11
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Mükemmel bir inceleme olmuş elinize sağlık.
    Clip+ kullanmıştım bende bir ara güzel cihaz ama çok küçük geliyordu ya :)

16. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,500
    Eline sağlık Engin. Sitede olması gereken bir incelemeydi. Açığın kapanması iyi oldu. Şimdi beats karşılaştırmaları bekliyoruz ;D

17. indicavia

indicavia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Eline sağlık Engin. Çok güzel bir inceleme olmuş.

Bu arada replika beats a kalite, aa kalite, 1. kalite, 10 numara kalite.. bende merakla bekliyorum aradaki farkları. :)

18. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Rockboxlı fuze vs. fuze lineout arasında ne kadar fark mevcut? Fuzede dipses sorunu var bana göre, lineoutta devam ediyor mu bu durum?

19. amf23

amf23
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Yeni aldığım clip+ ın ses çıkış seviyesinin çok düşük olduğu dün Anıl'ın clip zip ini deneyince ortaya çıktı ve bugün yaptığım kısa araştırmada, yurtdışında max. 85dB e izin verildiği için çıkış gücünün sınırlandığını öğrendim.
    Çözümü de herbir sansa modeli için aşağıdaki şekildeymiş. Hemen uyguladım, cihaz kendine geldi, tüm forum huzurunda clip+ ın itibarını iade ediyorum. :evl :worship
    Aynı sorunu yaşayan olursa işine yarayabilir.

Clip
    1. Reset the Sansa player to factory settings: Settings > Reset All
    2. Set the region as Rest of World.
    3. Change volume setting to High: Settings > Volume > High

Clip+ / Fuze
    1. Reset the Sansa player to factory settings Settings > System Settings > Reset Factory Settings
    3. Change volume setting to High: Settings > System Settings > Volume > High

Clip Zip
    1. Reset the Sansa player to factory settings: Settings > System Settings > Restore
    3. Change volume setting to High: Settings > System Settings > Volume > High

Fuze+
    1. Reset the Sansa player to factory settings: Settings > Restore
    3. Change volume setting to High: Settings > Volume Level > High

20. Nyanna

Nyanna
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Camdan atmaya gerek kalmadı yani.. Çok sevindim Ahmet abi.. ;D