Sansa Clip Plus Almak?

'SanDisk Sansa' forumunda Harvest tarafından 18 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Valla o konuda benim de bilgim yok. Bu biraz da algı meselesi. Mesela @Titanium'a göre 4 nesilin de sesi aynı. Bana yukarıda dediğim gibi 1G'nin sadece enstrüman ayrımı daha iyi gibi geldi, diğer konularda bass, tiz yada mid gibi konularda aynılar.

Bu konuda kullanılan bileşenler veya yazılımın etkisi olabilir mi? diye bir soru geliyor aklıma.

Mesela Cowon D2 ile Meizu M6SL'in de ses çipleri aynı ama M6SL'in sesi bariz daha iyi.

2. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Bugun video ve ipod touch4'u karsilastirdim. Kulaklik olarak ie8 ve pfe kullandim. Kayipsiz alac parcalar ile test ettim.

En basta sunu soyleyim; tamamen zevk meselesi hangisinin daha kaliteli oldugu konusu.

Video' da ses daha sicak ve muzikal, basslar daha yumusak. Ama bunun yaninda touch ben burdayim diyor ses gucu ile. Ses gucu olarak touch4 bir birim daha guclu.

Dedigim gibi video'da basslar daha yumusak, touch cok az da olsa sert kaciyor. Tiz ve sahne olarak ikisi de ayni. Fark hissetmedim.

Bir de touch'ta ses biraz sert. Yani nasil anlatsam; touch'tan hemen sonra video'ya gecince seste bir tatlilik, hafif bir yumusama hissediliyor. İkinci fark olarak midler touch'ta biraz daha onde. Cok az bir farkla ama. Birde mesela Ogun Sanlisoy'un Ben parcasinda gitar solodan sonra vokal girer girmez bir gitar daha giriyor arkada. O sesi touch daha belirgin verdi. Birkac parcada daha touch az bir farkla da olsa daha detayli ses verdi. Yani detay olarak touch4 biraz daha iyi diyebilirim.

Toparlarsam; rock-metal icin touch4 , geri kalanlar icin Video daha uygun olur.

3. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3192.msg40010#msg40010 date=1329682052]
    Bugun video ve ipod touch4'u karsilastirdim. Kulaklik olarak ie8 ve pfe kullandim. Kayipsiz alac parcalar ile test ettim.

En basta sunu soyleyim; tamamen zevk meselesi hangisinin daha kaliteli oldugu konusu.

Video' da ses daha sicak ve muzikal, basslar daha yumusak. Ama bunun yaninda touch ben burdayim diyor ses gucu ile. Ses gucu olarak touch4 bir birim daha guclu.

Dedigim gibi video'da basslar daha yumusak, touch cok az da olsa sert kaciyor. Tiz ve sahne olarak ikisi de ayni. Fark hissetmedim.

Bir de touch'ta ses biraz sert. Yani nasil anlatsam; touch'tan hemen sonra video'ya gecince seste bir tatlilik, hafif bir yumusama hissediliyor. İkinci fark olarak midler touch'ta biraz daha onde. Cok az bir farkla ama. Birde mesela Ogun Sanlisoy'un Ben parcasinda gitar solodan sonra vokal girer girmez bir gitar daha giriyor arkada. O sesi touch daha belirgin verdi. Birkac parcada daha touch az bir farkla da olsa daha detayli ses verdi. Yani detay olarak touch4 biraz daha iyi diyebilirim.

Toparlarsam; rock-metal icin touch4 , geri kalanlar icin Video daha uygun olur.
    [/quote]
    Karşılaştırma için teşekkürler.Kararsız kalanlar için çok faydalı olacağından eminim :eek:k

4. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    evet bugün beraberdik karşılaştırma yaparken :) güzel bi deneme oldu iki farklı kulaklıkla da denedik karakter farkından dolayı :) ayhan abinin dediği gibi zevk meselesi tamamen. Bununla beraber pfe ye de hayran kaldım belirtmek isterim. Öbür yandan da ipod videomu satıyorum. İlgilenen olursa mesaj atabilir. Boşuna ilan açıp da kirletmeye gerek yok sanırım forumu :)

5. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    bu arada sansa clip+ ile sansa clip zip arasında karşılaştırma yapabilecek olan var mı?Ses kalitesi farkı var mı mesela?

6. intensive dare

intensive dare
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ipod shuffle ile clip+ arasında ses kalitesi olarak ne gibi farklar vardır?

7. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    807
    Öncelikle güzel bi hort olmuş onu söyliyeyim :) ipodlar flac çalmıyor bu en büyük farktır bence...

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  8. intensive dare

intensive dare
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Kusura bakmayın :p ama çok kararsız kaldım, akg k512 mkii ile sansa clip+ mı, sansa fuze mu yoksa shuffle mı daha ideal olur? Yalnızca ses kalitesi önemli benim için.

9. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Sahne, çözünürlük, oynatılabilen dosya çeşitliliği, rockbox gibi bir lütuf vsvs.

O civarlara bakıyorsanız XDUO X2 de efsanedir. @intensive dare

10. intensive dare

intensive dare
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Hangisini tavsiye edersiniz daha çok?

11. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    xDUO X2'yi tavsiye ederim. Küçücük boyuyla inanılmaz güçlü bir player.

12. intensive dare

intensive dare
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Teşekkür ederim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Haziran 2015, İlk mesaj zamanı 27 Haziran 2015 ---
    Yalnız sıfırını bulmak zor sanırım.

13. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,009
    Sıfırı penonaudio.com 'dan alınabilir. Ancak ikinci el alın gitsin zaten bu forumda dönen cihazların %80i sıfır ayarında :) Biz diğer forumlar gibi değiliz herkesin malı kıymetlidir :)

3 kişi bunu beğendi.
  14. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,777
    @djalimarmaris te xduoo x2 sıfır olması lazım. Yoksa pm atın. Merakımdan aldığım bitane var gönderirim

15. intensive dare

intensive dare
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Tamam, teşekkürler tekrar :)

2 kişi bunu beğendi.