Sansa clip+ ses kalitesini nasıl arttırabilirim

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda kemaltahir tarafından 13 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. kemaltahir

kemaltahir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba sansa clip+ ile ckr 7 kulaklık kullanıyorum ses kalitesinden memnunum aslında. Sorum: Sansa'dan sonra hangi müzik çalar almalıyım,
    Bir diğer sorum: Laptop için asus xonar u3 usb ses kartı aldım. Bunu sansa'da kullabilir miyim ses artışı için.

2. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    @kemaltahir
    Usb ses kartını kullanamazsınız Sansa ile. Memnunsanız durun derim ben bir sonraki yükseltmeniz önce kulaklık olmalı, dap sonraki konu. Bol şans.

Bu arada kayıt kalitesini atlamayalım. Kayıt kalitesi arttırımı hepsinden önemli. 320kbps mp3 altını tutmayın elinizde. Torrent'den falan indirmeyin vb..

4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    U3 ve Sansa farklı dünyalar,farklı amaçlar.İkisi de F/P olarak çok iyi.Bütçe gerekmedikçe satmayın ikisini de.Bir kenarda dursunlar hep.

Sansa ilginç bir müzikçalar.Üst düzey olmasa da yetiyor insana.Sonraki seviye mevzusu tartışma götürür.Kısaca fiyatının 2-3 katı müzikçalarlara kafa tuttuğunu söyleyebilirim.Bütçe çok değilse değiştirmeyin.Kulaklık denemeleri yapın.

5. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,744
    genel olarak bir sistem en zayıf halkası kadar iyidir mantığı burada da geçerlidir. duyulan ses iyileştirilmek isteniyorsa yol haritası bence şöyle olmalı;
    • önce kulaklık iyileştirilir, sizin kulaklığınız kötü denemeyecek giriş seviyesi bir kulaklık. 300tl altı iyi bir kulaklığa yönlenebilirsiniz. playerınızı değiştirmekten daha çok fark yaratacaktır.
    • kulaklığınız için doğru "tip"leri seçmek sesi iyileştirecektir. uygun eşleştireceğiniz bir tip. sisteminiz için en çok fark yaratan ama en az para harcadığınız şey olabilir.
    • kayıtlarınızı iyileştirmek gereklidir. mp3ü terkedin. kendiniz riplemiyorsanız şunu diyebilirim ki, son 1 yılda işin rengi çok değişti. eskiden edindiğiniz lossless kayıtların lossless olmadığını, gerçekten temiz bir rip edindiğinizde anlarsınız.
    • eğer aldığınız kulaklık amfi seviyorsa amfi almak gerekecektir & doğru olacaktır. (f/p 'a oynuyorsak amfi ihtiyacı olmayan bir kulaklığı tercih edin.)
    • sonra player değişebilir. bu değişiklik için 200$ seviyesi geçilmesi lazım. burada amfi katı güçlü bir player seçilerek daha sonra alınacak kulaklığa zemin yaratılabilir.
    • artık playerınızın desteklidiği cd kalitesinin üzerine de çıkabilirsiniz. 24bit kayıtlar, dsd ler, sacd isolar... burada müzik arşivinize yapacağınız yatırım önemlidir. daha iyi kayıtlara geçtiğinizde farkı duyamıyorsanız bundan sonrasına para harcamayı birdaha düşünün.
    • sonra birdaha kulaklık bir üst seviyeye taşınır. bence 300$ seviyeleri bir sonraki adım için uygun bir basamak olacaktır.
    • sonra kablolamaya girişilebilir. evet kablo sese etki eder. ama bu seviyeden önce kablo değiştirmek mantıklı olmayacaktır.
    • totl ekipmanlara geçiş yapmadan önce takribi 1000$ı geçmeyen kulaklık+dap kombinasyonunda. aynı fiyat seviyelerinde farklı ses karakterleri olan ekipmanlar denenmelidir. ak ve kara kadar birbirinden farklı ama kimsenin kötü demeyeceği ekipmanlar olacaktır. bunun için kendi kişisel zevkinize uygun ekipmanları bulmalısınız.
    • sonrası için geçmiş olsun. mikrop kesin olarak size bulaşmış durumda, malesef tedavisi yok. artık çoluğunuzun çocuğunuzun rızkını kulaklığa gömüyor olacaksınız.

#5 KaraSinek, 13 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Temmuz 2015
    9 kişi bunu beğendi.
  6. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    @KaraSinek süper bi gönderi olmuş tam bir yol haritası :)

7. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,744
    eyvallah @ardacumhur , umarım birilerine yol gösterir. yazdıklarım aslında kendi tecrübe ettiğim & takip ettiğim yol haritasıdır.

#7 KaraSinek, 13 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Temmuz 2015
  8. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Yanlışın var. Birçoğumuzda mikrop bırak totl'ı, daha Brainwavz M2 seviyesinde baş gösteriyor :D Bkz. ben

9. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Sony MDR Ex110'u buluşmaya götürüp RE-600 ile tanışınca nasıl bilebilirdim ki bu kadar ağır sonuçları olabileceğini :D

2 kişi bunu beğendi.
  10. kemaltahir

kemaltahir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    cevaplar için teşekkür ederim. Kulaklık iyi değil mi, 200 tl'ye almıştım. Kayıt olarak da sanırım ismini veremiyoruz rus bir site var ordan indiriyorum genelde, 320 ve flac dinliyorum
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Temmuz 2015, İlk mesaj zamanı 13 Temmuz 2015 ---
    Hocam kulaklık da iyi diye almıştım aslında ama ne önerirsiniz peki?

11. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,348
    @kemaltahir
    Yanlış anlamayın.Sahibini mutlu eden her kulaklık iyidir. :wink

Söylemeye çalıştığım Sansa Clip'i değiştirmek yerine öncelikle kulaklık değişimi yapmanız.Zira Sansa'nın daha üst kulaklıklarla da gideri var bence.

12. kemaltahir

kemaltahir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    memnunum asında ama 200 tl'ye şu anki kulaklıktan daha iyisini alabilir miydim?

13. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,481
  14. kemaltahir

kemaltahir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Hocam kullandığım kulaklıkla aradaki farkı hissedebilirim değil mi?

15. Tekin G.

Tekin G.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    "totl" bu birşeyin kısaltması ama neyin acaba ? :)

16. Ouroboros

Ouroboros
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    154
    Top of the line diye biliyorum :)

2 kişi bunu beğendi.
  17. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Clip+'a Rockbox kurun. Netlikteki farki hemen anlarsiniz. Nasil kuracaginizkonusunda pekcok yazi bulabilirsiniz. Ikinci asama da dendigi gibi Xduoo X2 almak olmalidir bence.