Schiit Bifrost Multibit / Bimby

'Haberler' forumunda wadi tarafından 9 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    622
    Schiit firması Bifrost için beklenen multibit upgrade'i $250 karşılığında çıkardı.

http://schiit.com/products/bifrost

Ne yazık ki Usb veya Uber upgrade'ler gibi kendimiz kuramıyoruz. Anakarta yazılım güncellenmesi yapılması gerektiği için ya Schiit'in kendisine yahut UK dağıtıcısına gönderilmesi gerekiyor.

Konunun Head-Fi başlığı aşağıda. $1300 olan Gungnir Multibit sesiyle ayırılamadığı, Concero HP ve Theta'dan çok daha iyi ses verdiği söyleniyor.

http://www.head-fi.org/t/782824/schiit-fire-and-save-matches-bifrost-multibit-is-here

Bu arada 1.5 ay evvel almış olduğum uber upgrade için mail attım Schiit'e. Multibit alırsam Uber kart için para iadesi yapacaklarını söylediler. Bunu birçok firmanın yapacağını zannetmiyorum. Ben de siparişi verdim. Sıramı ve verilecek RA numarasını bekliyorum. Gelince izlenimlerimi paylaşırım.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 wadi, 9 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Ekim 2015
    5 kişi bunu beğendi.
  2. Subut

Subut
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    Burdan ingiltereye gonderip geri alabiliyormuyuz acaba? Birde benim bifrost uber alali 6 aydan fazla oldu, uber upgrade sizin yeni diye iade etmis olabilirlermi?

Edit: upgrade icin gonderip sonra gumrukte yeni urun muamelesi gormekten ve bisuru vergi odemekten cekiniyorumda, sizin nasil bir yol izlediginizi merak ettim

3. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    622
    Schiit ile iletişime geçmekte fayda var. İngiltere'deki satıcılarının henüz multibit dağıtacak kadar stok aldıklarını zannetmiyorum. Ben 1 haftadır sıradayım, 60'tan 19'a inebildim Schiit'in kendisine sipariş geçmeme rağmen. Sipariş kabul etseler de çok bekleteceklerdir.

Gümrük için o ağırlıkla illaki takılacaktır. Üzerindeki RMA numarasıyla sorun çıkmadan alabileceğimi düşünüyorum. Sonuçta ülkeye ilk kez giriş yapan bir ürün değil. Kaydına baktıklarında 2 hafta önce aynı RMA numarasıyla gönderildiğini farkedeceklerdir.

4. PureSound

PureSound
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    185
    Hadi hayırlısı bakalım inşallah sorunsuz halledersin @wadi

5. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    622
    Sağol, ben de öyle umuyorum :))

6. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    622
    Ürün elime 2 gün evvel geçti. Schiit firmasının gösterdiği ilgi ve desteği ben bugüne kadar Türkiye içi dahil hiçbir firmada görmedim. Ürünün başına bir dünya iş geldi ve hepsinde de çok yardımcı oldular. Kısa kısa özetleyeyim.

- Ürünün 2. el sahibi olmamdan ötürü ürün garanti kapsamı dışındaydı. Upgrade yapmış olduğum için ürüne 2 yıl garanti tanımladılar.
    - Upgrade'e giden ürün dönüş yolunda kayboldu. Firma USPS ile iletişime geçip beni her gün bilgilendirdi. 6. günde bulundu ve bana ulaştırdılar.
    - Gelen ürünün bu sefer 115VAC olarak geldiğini gördüm ve iletişime geçtim. Çok özür dileyerek en hızlı gönderim methoduyla yollamamı rica ettiler. Ben yolladıktan 1 saat sonra gönderim ücreti paypal hesabımdaydı.
    - Yine çok hızlı bir shipping ile bana ürünü geri gönderdiler. Ürünü gönderim, gümrük vergi ve komisyon masraflarının hepsi Schiit tarafından karşılanacak bir şekilde elime ulaştırdılar.

Ürüne gelince; ben bugüne kadar hiç R2R dac dinlememiştim, hepsi delta-sigmaydı. Üstelik bendeki bifrost uber analog upgrade edilmiş olanıydı ama multibitin sese etkisine inanamadım. Birkaç head-fi yorumunda iyi kulaklılarla stereo sistem rahatlığında ses aldıklarığına dair ibare görmüştüm ama çok da ciddiye almamıştım. Sesdeki detay, sahne genişliği ve rahatlık beni çok tatmin etti. 176.4 ve 192 khz girişler dijital filtreye uğramıyor ve direkt olarak veriliyor. Kalan tüm frekanslar kendi geliştirdikleri özel bi filtreden geçiriliyor. Özellikle eski kayıtları ve cd'leri yeniden dinliyorum ve rafa kaldırdığım şeyleri yeniden sevmeye başladım.

Şimdilik izlenimlerim bu kadar. Eğer vakit bulabillirsem daha detaylı bir inceleme yazabilirim.

8 kişi bunu beğendi.
  7. Submariner2

Submariner2
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    488
    Yenilenmiş DAC ını güle güle kullan @wadi kardeşim :)

Sent from my iPad using Tapatalk

8. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    622
    Teşekkür ederim. Umarım buluştuğumuzda da size dinletme fırsatı bulabilirim Mustafa Kaptan.

9. Submariner2

Submariner2
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    488
    Çok teşekkürler sevgili Ali kardeşim , iyi ki varsın :)

Sent from my iPad using Tapatalk

10. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Hocam zaten delta-sigma'nın amacı, bildiğim kadarıyla dsd çözmek. DSD'yi de PCM'i de delta-sigmadan dinleyip, dsd'yi övüyorlari DSD daha gürültüsüz çalıyor delta-sigmalarda PCMlere nazaran, yapısal nedenlerden dolayı. PCM'i gerçi ben de multibitten(multibit oldukları iddia edilen delta-sigmaları dışarıda tutuyorum) yada diğer adıyla R2R'den dinlemedim ama çok merak ediyorum.

Neyse Ali hocam, gerçekten dinlemek, test etmek istediğim bir ürün edinmişsiniz. Gelebildiğim zaman İstanbul'a test etmek isterim gerçekten.

Edit: bir düzeltme yapayım yazdıklarımda, uykusuz kalınca gerçekten bi değişik yazıyormuşum :)

#10 Sechtdamon, 29 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Kasım 2015
  11. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    622
    Tabi Özgür Hocam ne demek. Sen gel İstanbul'a bir yolunu buluruz mutlaka :))

2 kişi bunu beğendi.
  12. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Güzel cihaz, harika fiyat, çok iyi müşteri ilişkisi. Mike'ın head-fi'da yazdıklarını takip ediyorum acaip komik adam.

Merak ettiğim cihazlardan bu DAC, başka bir DAC ile kıyaslama fırsatı oldu mu?

2 kişi bunu beğendi.
  13. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    622
    Çalışma felsefelerini firma isimleri ve ürün açıklamalarında yazdıkları çok net açıklıyor :))

Bu ara işlerim çok yoğun o yüzden detaylı bir karşılaştırma yapamadım. Tüm ilk izlenimlerimin özeti aslında sesin ne kadar analog olduğuyla ilgili. Ciddi bir dinleyicisi olmasam da stereo sistemleri andıran çok rahat ve ferah bir sesi var. Mega combo-burrito ismini verdikleri fantastik filtreyle 176.4'ün altını çok tatlı çalıyor. Bana ilginç gelen bir diğer şey; eskiden yüksek sesle keyif aldığım şarkıların düşük seste çok farklı bir tat vermesi. Bunu tarif etmem çok güç ama İstanbul içi bir buluşma olursa yanımda getiririm. Denemek isteyen arkadaşlarla beraber dinleriz :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  14. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Multibitler, elektrostatik camiasinda da, "Totl" urunler kullananlarda da çok populer. Yggy zaten acayip tutulan bir cihazdi.

Aslinda pcm'e multibit, dsd ye sigma delta alip, ikisini de kendi daclarindan dinlemek gerekmiş, ben bunu anladim.

Yenilerde dinleyebildim dsd'yi, ne kadar giriş seviyesi bir dac olsa da, ayni kaynaktan, sacd'den riplenmis, biri dsd formatina, digeri pcm'e riplenmis iki dosyadan dinledin. Delta-sigma dac ile dsd bariz üstün (daha dusuk dipses, hatta yok. Daha geniş dinamik genislik, daha ferah calim vs.)

Eger bu yukarida anlattiklarim pcm e ripleri multibitlerden dinlemek icin de gecerliyse (ki gecerlidir, zira delta-sigma ile pcm calarken gerceklesen o kadar filtemele, geri donusturme vs. goz onune alinginda) pcm cozmek icin multibit cok temiz bir cozum olabilir. Ah @wadi Ali hocam su an hem zamansal hem parasal sıkısık olmayacaktim, simdi seni Esenler'den ariyor olurdum. :)

2 kişi bunu beğendi.
  15. PureSound

PureSound
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    185
    @wadi hocam hayırlısı olsun. Güle güle kullanın.

2 kişi bunu beğendi.