Sedef Audio Masaüstü Mini Lambalı Amfi incelemesi

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda hulki tarafından 7 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Kulaklık amfisi ile stereo hoparlör sürmeye çalışmayacağınızı düşünerek yazdım ben cevabımı. Tam olarak nasıl bir bağlantı düşünüyorsunuz, yanlış anladım galiba sizi?

Collapse Signature Expand Signature
  2. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    578
    Kulaklık amfisinde Line-out çıkşı yoksa başkabir amfiye bağlantı yapamayız, yaparız ses bozulur aşırı yükselir aşırı dip gürültüsü olur hoparlörü patlatabiliriz.

3. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    578
  4. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    502
    ben denemek isterim bu üst modelleri. belki ilerde satın alırım.

Büyük konuşmamak lazım. Ben evde kulaklıkla hayatta dinlemem derdim. Belki ilerde açık tip kulaklık bile alırım. :D

5. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    578
    Teşekkürler...

6. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    578
    Sıcak bir lambalı amfi yapalım istiyorum, yokmu bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş elinde lambalı amfisi olan inceleyelim hem bakımı falan varsa onuda hallederiz Amerikayı yeniden keşfetmeyelim güzel bir eser çıkarabiliriz yardımcı olabilirseniz mutlu olurum saygılar...

7. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    742
    Ben göndereyim mi Ahmet Bey ? :) :)

8. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    578
    Herkese sağlıklı sıhhatli nice bayramlar,bayramınız kutlu olsun...

9. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    578
    Lambalı Kulaklık Amfisi geçici bir süre indirim yaptım almak isteyenlere hayırlı olsun yeni fiyatı:99tl...

10. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    641
    Söz konusu amfiyi beyerdynamic dt 1350 kulaklıkla tavsiye eder misiniz? Farklı bir ses alabilir miyim? Fiio E17'nin amfisine göre nasıl bir değişim olur ?

11. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    578
    Selamlar,
    Sizin kulaklıktan bilgim yok Sahibinden.com da pazarlıyorum çok güzel müşteri yorumları alıyorum,sitemizde incelemesi var,ilginize teşekkürler.Ses olarak yumuşak baslar tizler doğal kulakları tırmalamadan lambalı tonu ile müzik dinleyebilirsiniz...

2 kişi bunu beğendi.
  12. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Bende merak ettim. Hic amfi kullanmadim şimdiye kadar.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Ekim 2014, İlk mesaj zamanı 30 Ekim 2014 ---
    Şimdiki ekipmanım sony mdr-1r ve ibasso dx90la sedef nasıl olur? Buna rakip fiio e12 midir?

13. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    578
    Selamlar Mustafa bey,
    Söylediğiniz amfi lambalımıdır sanmıyorum gerçek sese yakın sesi lambalılar veriyor ben söylemiyorum uzmanlar söylüyor...

14. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,438
    DX90 nın gücünün yetmesi lazım.

15. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    578
    Mustafa bey kimseye rakip falan değilim kendi katogorimde birşeyler yapmaya çalışıyorum memnun kalınmadığı taktirde iade edebilirsiniz müşteri yorumlarına bakmanızı tavsiye ederim saygılar sevgiler....

16. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,656
    İlginiz için teşekkürler.tabiki denemek isterim. Biraz olsun sese olumlu katkı yapacaksa kullanmak isterim.

17. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    641
    Arkadaşlar amfiyi aldım ve ilk işim elimdeki kulaklıklarla denemek oldu, en başta kullanımım 15dk'yı geçmemiştir vakit olmadığından, tüm kulaklıklarda, kulakiçi im50de bile lambalı sesini alabiliyorsunuz. Dip ses oldukça yüksek ve enstrüman ayrımı düşüktü, kulaklıkların hassas olmasından diye düşündüm, ancak son seferde dt1350'yi kullanarak 1 saate yakın dinledikten sonra fark ettim ki seste oldukça değişim var ve klasik müzik dinlemedikçe dip sesi farketmek çok zor, klasik müzikte de çok fazla değil, genelde kaset çalar dip sesi kadar diye tabirler kullanılmış lambalılar için kesinlikle o kadar yüksek değil dip ses.

Öğrendim ki ısınması gerekiyormuş amfinin bir süre ve lambalar için gerçekten burn-in de varmış okuduğuma göre, dt 1350'de 80 ohm direnciyle yeterli gördüğüm kadarıyla, dip ses rahatlıkla göz ardı edilebiliyor. Doğrudan e17'den soğuk ve daha detaylı ses, lambalı da sıcak, organik, netliği gitmiş ama parıltılı hale gelmiş bir ses var.

Kullanırken fiio E17'yi usb ile pc'ye bağladım, fiio aux kablosunu 3,5mm girişine taktım ve dt1350'yi de Hama 6,5mm dönüştürücüyle amfiye bağladım. Güç adaptörü de akım korumalı sigortalı vs. iyi bir markanın prizine takılı.

Kullandığım kabloları değiştirmem bu düzeyde bir sistem de akıllıca olur mu? 3,5mm'den RCA'ya dönüştürü almayı düşündüm ama çıkış 3,5mm'den olunca (E17) anlamı olmaz dedim doğru mudur? E17'den bir şekilde bu amfiye spdif kullanmam mümkün mü? Cihazlar arası ses düzeyini nasıl ayarlamam en verimli olur? Pc'de E17'de maksimum yapıp amfi'de mi kısayım(şu an pc ve e17'de ortada tutuyorum) yoksa tam tersi mi? Kendim denedim ama çıkış ses düzeyini ölçemediğimden sormak istedim. 80 Ohm Dt 1350 ne kadar sağlıklı bir kullanım bu amfi ile?

Teşekkürler.

18. Deliverance

Deliverance
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    İşyerinde notebook'a bağlayarak kullanmak ne kadar mantıklı olur?

19. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    641
    Olabilir, pc'den direkt ya da note 2'yi bağlayınca da oluyor fark olsa da. Note 2'nin sesi iyi ama, seveni çok headfi ve xda'da, pc'de masaüstü ve iyi bir anakartı var alırken ses çipi de adam gibi olsun diye araştırmıştım. İş yerindeki hp bilgisayar ya da evdeki lenovo notebook ise çok kötü mesela ses konusunda onlara takmayı düşünmezdim, lambalı zaten ses çözünürlüğünü götürecek iyice çamur olabilir ses.

Ben lambalı işini biraz 3D renderingteki anti aliasing'e benzettim, anti aliasing ile gerçeğe daha yakın, görüntü alınabiliyor filtreleme ile ama alabileceğiniz maksimum çözünürlüğü düşürmeniz gerekiyor işlem gücünün yetmesi için, ya da donanım alıp işlem gücünü arttırmanız :) Zaten çözünürlüğü düşük bir sese iyi gitmez demek istediğim.

2 kişi bunu beğendi.
  20. Deliverance

Deliverance
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    metal rock dinleyen için sorun oluşturmaz sanırım? Peki +'ları nedir? Değer mi? Sadece ses seviyesini yükseltiyorsa pek gerekli değil gibi ama sahne açısından varsa artısı düşünülebilir tabii.