SEDEF AUDIO SE-III İNCELEME

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda ugur86 tarafından 19 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    SE III fiyatını 290 tl yapalım kargo 30 tl yakın para tutuyor beni anlayışla karşılayacağınızı umar herkese saygılar sevgiler diyorum.

2. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    Kampanya sona ermiştir,

thejustice bunu beğendi.
  3. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    168
    Düşük empedanslı yüksek hassasiyetli kulakiçi ile deneyimleyen var mı. Bir de Ahmet bey'e sorum ; gain ayarını yapar gönderirim demiştiniz. 16ohm ibasso it01 e göre gain ayarı yapılsa yarın 50 veya 250ohm bir kulaklık kullanırsam tek sorun düşük ses seviyesi mi olur?

4. UmutA.

UmutA.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Verdiğim bilgi işinize yararmı bilmiyorum ama elimde şuanda aktif olarak kullandığım 4 adet kulaklığım var , Cx300ii, sennheiser momentum on ear 2.0, sony ex750na ve hd650 empedansları sırasıyla 16 , 18, 32, 300. Amfi hd650yi yeterli seviyede besliyor zaten alma amacımda hd650 ile kullanmaktı o yüzden amfiden çok memnunum gerçekten , ama hd650 de neredeyse duyulmayan dip ses diğer 3 kulaklıktada bayağı bariz duyulur bi hal alıyor, şarkı dinlerken duyulucak bi dip seste değil ama.
    Fakat 2 kulak içi olan modeldede ses biraz fazla patlıyor , momentum on ear 2.0'ın empedansıda cx300ii ye yakın fakat momentum on ear 2.0'da sesi daha dolu dolu yapan amfi kulakiçi kulaklıklarımda sesi ciddi anlamda bozuyor, eğer ayarı yapılabiliyorsa bilmiyorum tabiki, benimde çok bi bilgim yok, tecrübelerim bu şekilde inşallah yardımcı olur.

5. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    168
    Düşük empedanstan değil de yüksek hassasiyet değerinden dolayı dip ses daha fazla duyulur diye düşünüyorum. Çok bilgili değilim yanlışım varsa lütfen düzeltin. Bir de sormak istediğim dip ses müzik yok iken de var mı? Bende de fiio E17 de bir tısslama var ama müzik yokken tısslama da yok. Acaba bu dip ses değil de kayıttan kaynaklı mıdır?

Ahmet bey gain ayarıyla ilgili biraz daha detay verebilir misiniz? Her modelde gain ayarı yapılabiliyor mu. Ayrıca düşük empedans yüksek hassasiyetli kulaklığa göre gain ayarı yapılırsa ileride yüksek empedanslı bir kulaklık bağlarsak nasıl bir performans olur. Ses seviyesi düşük mü olur?

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  6. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    569
    ben kullandığım dönem dip ses hiç duymadım. Dip ses guyabileceğin kulaklıklar hassasiyeti yüksek empedansı 16 ohm altındaki iem ler olabilir. ki onlarda da amfi kullanmak sorgulanabilir bir kavram. Ben AKG Q701 için almıştım. Çok da tatmin etti.

7. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Bahar kampanyası yok mu :)

HTC_M10h cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  8. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    125
    Gerçekten tecrübeli insanlardan Hifiman400i, Fidelio x2 v.b kulaklıklar adına; bu kulaklık zaten güç istemiyor, amfiye gerek yok söylemlerini duymama çok şaşırıyorum. Bir kulaklık amfisiz x performans veriyor, amfi ile 2x performans veriyorsa onun için amfi şart demektir. Ahmet hocamın amfisi ucuz yoldan öğrenci şahsıma güzel müzikler dinletmiştir. Öncelikle foruma, sonra ahmet hocama, en son da SE-III amfime teşekkürler.

9. kg_khan

kg_khan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Sanıyorum Ahmet hocam bu ara yeni amfilerle karşımıza çıkacak :)

10. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    168
    Sdf 3 ile en iyi ne tarz kulaklıklar anlaşır desem?

11. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    Her türlü kulaklıkla netice alırsınız.

12. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Hocam sorulan sorularla verdiğiniz cevaplar uyuşmuyor.

Bir ürünü her mesajınızda överek reklamını yapamazsınız. Yaparsanız verdiğiniz bilgilerin yada değerlendirmelerin kıymeti kalmaz.

Fiyatlarınız gerçekten uygun ancak pazarlama stratejiniz gerçekten çok kötü.

Bunu bir eleştiri olarak algılamayın lütfen. Bir hobidaşın tavsiyesi olarak algılayın.

ahmet çekirdek ve Nazım bunu beğendi.
  13. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    386
    Audeze LCD-X, Grado Ps500e ve Senn Hd800s ile kullandım. LCD-X ve ps500e düşük empedanslı olduğu için ses potunu 9 seviyesini geçiremiyordum, bu da kanal dengesizliğine yol açıyordu. Sdf 3 bass ları yumuşatıyor ve dağıtıyor, bu yüzden lcd-x le pek iyi olmadı. Tizleri törpülemesi ile hd800s ile iyi uyum gösterdi. Bu açıdan düşününce tiz ağırlıklı ve yüksek empedanslı hd800, beyerdynamic t90 gibi kulaklıklarla iyi uyumlu olur diye düşünüyorum.

14. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    Amfi hem güçlü hem sesi bozmuyor sonuna kadar açın sesde bozulma yok,yabancı amfi'lerle mukayese ettim mümkün değil yanına yaklaşamazlar.Ben bunu elimdeki NOS lambalara bağlıyorum başka lambalardan aynı neticeyi alamıyorum.
    http://www.techno-fi.net/threads/fiio-k5-vs-sedef-audio-se-iii-karşılaştırmalı-inceleme.9829/

#74 ahmet çekirdek, 22 Eylül 2019
    Son düzenleme: 22 Eylül 2019
  15. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    569

Bugün foruma bir bakayım dedim. Sizin mesajı yeni gördüm geç de olsa bir cevap vereyim.

Cevap : Her kulaklıkla netice alırsınız. ( Ahmet beyin cevapla aynı oldu ve tatmin etmedi tabii ki haklı olarak )

Bu kısmı açayım. Ben sedef Se III AKG Q701 ile denedim. Bu kulaklık referans sayılabilecek bir kulaklık. Normalde müziğe eğlence unsurları katmadan direkt kayıtta ne varsa onu çalar. Bu kulaklıkla referans seviyede bildiğiniz stüdyo monitör gibi dinlemeler yapılıyor. Ancak müzik keyifsiz de gelmiyor. Hatta ileri gidip Counter strike bile oynadım. Orada farkını belli ediyor. Uzaktan gelen adamı rahat duyuyorsun.

Aynı amfiyi Sony MDR1RBT gibi hafif eğelence odaklı çalan ama herşeyi düzgün yapmaya çalışan bir kulaklıkla da denedim. Çok eğlenceli ancak ince detayları kaybetmeden çalıyor. İşin İlginci kızıma aldığım beats ile de dinledim. Kulaklığın detaysız yapısını biraz düzeltti.

Kulakiçi kulaklıkla da denedim. Onlarla da herşeyi ortalama üzerinde yapan bir amfi.

Daha da ilginci her tarz müzikte elinden geleni yapıyor.

Diyeceksiniz ki nasıl oluyor bu. Aslında çok basit. Birincisi bu amfi herşeyin en iyisini yapmıyor. En güçlü bass bu amfide değil. En detaylı sunum bu amfide değil. En geniş sahne bu amfide değil. Takdir edersiniz ki 500 liralara böyle bişey mümkün değil. Ama ortalama çizgi hip-hop a da uyuyor klasik müziğe de.

İşin daha teknik kısmına gelirsek piyasada bu tip lambalı amfilerin hemen hepsinde giriş kısmı lambalı olur. çıkışlar transistörlü olur. Ses hem lambalı gibi analogvari ( analoğumsu filan neyse işte ) hem de transistörlü gibigüçlü çalar. Hibrit bir yapı anlayacağınız.

Donanımhaberde filan bir ara BOTS lambalı amfi fırtınası kopardı. Onun da sevilme sebebi buydu. Bende o "hype"a kapılıp aldım o amfilerden. Onda da benzer durum var. Herşeyi ortalama yapıyor. Ama onda yapısal sorun çok vardı. Lambaların ısınması uzun sürüyordu. Ve dip ses filan felaketti. Detay filan çok yoktu. Lambalı mı lambalı. Ama ortalama bir solid state karşısında şansı yoktu. Netkim sattım denon SS aldım :D

Sedef SEIII ve SE IV için işler biraz daha iyimser durumda. ÖZellikle SEDEF SE III de beni hayretler içinde bırakan bir durum vardı. AMfi bildiğin solid state gibi açar açmaz orjinal kalitede çalıyordu. VE amfiye ufak dokunuşlarda bile lamba tıngırdaması yoktu. ( bu son kısım belki bana denk geldi)

Peki bu kadar övülüyor kötü yanı yokmu ? BEnce çok var. Ama bunları biraz da ekmek / köfte paritesinde ele almalı.

MEsela Yanında verilen güç adaptörü. Hiç kalite durmuyor. işini yapıyor mu yapıyor. Ama görüntü hoş değil.

Kasa daha iyi olur mu?olabilir. Ama bu ürünler mass production değil.

Potanslar iyi olsa bile dış tutma kısmı tuhaf.

Ve son olarak Ahmet bey ;

Eleştiri ne olursa olsun kimden gelirse dikkate alın. sizin iyi niyetle yazdıklarınız karşı taraf tarafından reklam vs gibi algılanabilir. Yerli üretim yapan birkaç insan var. İnsanlara kendinizi daha iyi anlatmanız lazım.

ahmet çekirdek, akifb ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  16. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    Güzel bir yorum elinize dilinize sağlık hep dikkate almışımdır eleştiri ve önerileri fakat, Türkiye şartlarında en iyisini yapmaya çalışıyorum malzeme temin ve tedarik etmek çok zor yurt dışından geliyor bazı malzemelerim lambalar hariç maddi olarakta zorlanıyor insan fazla kâr marjı yok, lambaları satın almaya kalksam bu fiyata satamam bu neticeyi alamam beni anlayışla karşılaşacağınızı umar saygı ve sevgi dileklerimle.

binelgungor bunu beğendi.