Seiun Players: Hi-Res Audio meets 4K Video

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda complete tarafından 9 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    gümrüğe takılacaktır.. şanslıysak teslim alırken öderiz vergisini. telefon bu diyip çağırırlarsa paketi açtırıp telefon olmadığına ikna edip vergimizi ödeyip alacağız. (umarım)

Collapse Signature Expand Signature
  2. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    renk seçenekleri ve spec. yayınlandı. Sabre 9018 kullanıyor. pil ömrünü en az 2 katına çıkarmaları gerek yoksa çöp olur ürün.

CPU: Rockchip 3368 Octa-Core Cortex A53
    DAC / AMP: ESS Sabre 9018Q2C
    Amp THD Performance: -115dB
    Amp DNR Performance: 121dB
    AMP Power Out: 49mW 32 Ω
    SPDIF Out: 384/32bit (via Type-C Port)
    Line Out Connection:We are testing multiple implementations (see FAQ)
    Line Out Power Out: 2Vrms at 600 Ω
    USB OTG Support: Yes
    Battery Capacity: 3000mAH
    WiFi Compatibility: 802.11 b/g/n
    Bluetooth: 4.0 w/ A2DP Support
    Battery Life: 4 Hours for Hi-Res Audio/Video Playback (testing is still on-going)

4 kişi bunu beğendi.
  3. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @KaraSinek bu kasaya daha büyük batarya koyamazlar bence :) normal daplar gibi kalınlaştırmaları gerekir gövdeyi , amiral gemi telefonların 3000 mAH larda gezdiğini düşünürsek tipi böyle olacaksa bence daha da büyümez o batarya.

Dün Qualcomm, Snapdragon 820'yi tanıttılar gördünüz mü bilmiyorum ama 810 versiyonuna göre %30 toplamda daha az güç harcıyormuş , bu da % 30 uzun ömürlü batarya demek 2016 da çıkacak yeni nesil telefonların şarj süresi baya uzayacak görünüyor , Android 6.0 da %20 performans artırsa %50 ortalama uzun kullanım demek , 1-2 yıla bu tarz cihazlar çok daha iyi yere gelecekler gibi , buradan yola çıkarsak..

4. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Oldukça yanlış bir beklenti, önermeniz bir cep telefonunda bütün gücün CPU tarafından kullanıldığını varsayıyor, halbuki gerçek buna yakın bile değil. En büyük kapasiteyi ekran ve şebeke işlemleri harcıyor. Benim tahminim aynı kapasite batarya ile yeni işlemci artı yeni yazılım %10 mertebesinde bir iyileşme sağlayabilir.

@KaraSinek eğer verilen değer gerçekten audio ile beraber 4K video oynatırken ise, sadece müzik dinlerken (ekran kapalı) birçok DAP'tan yüksek pil ömrü sunacaktır diye düşünüyorum.

5. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    cpu ekran,şebeke v.s. herşeye etki eder!!! iyileşme muhakkak olur ama %30 az enerji harcayan cpu reelde çok fazla enerji kazancı sağlamaz,stabilite ve optimizasyon çok önemli..3000 mah ve ayn işlemciyi kullanan 2 telefon %50 şarj konusun da fark gösterebiliyor.

2 kişi bunu beğendi.
  6. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,345
    @serkankoyun ben de Kadıköy'de oturuyorum. Sizinle love bird opsiyonuna girebiliriz . Riskin tamamını size yüklemem ama... ortak oluruz...

Bu arada hugo ve mojo gibi dac'lar ile iyi kombo olur bu. Android os ve usb üzerinden dsd desteği var. Onboard 64gb ve sd kart ile 128 gb hafıza daha... bence çok iyi olmuş... Veya olacak diyelim

Sent from my dish washer using Tapatalk

7. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    @dulty %50 lafımı yanlış anlamışsın orada :) 2 yıl sonra çıkacak cihaz çok daha iyi yerlerde olacak 820 ye göre , ayrıca bu dapın kullandığı işlemciyle 2 yıl sonraki işlemci arasında ki batarya performansını göz önüne almak lazım , 810 la 820 yi kıyaslarsan %10 gibi fark çıkar bence de ama bu cihazlaki işlemciyle 820 arasında batarya ya % kaç etki olur bence çok daha fazla ,2 yıl sonra ki yazılım ve işlemciler? %50 seviyelerine çıkar işte orada yeter ki son teknoloji kullanılsın. stabilite ve optimizasyon @complete in söylediği gibi çok önemli .

Bu arada şuan fazla android üzerine çalışma yapmasam da aslında Android Developer'um.

Örnek bir yazı ve alta benim için yapılan yorum ;

Erol Dizdar diyor ki:
    24 Şubat 2012, 02:03
    Baki Eryiğit, Exper Easypad P10AN için özelleştirilmiş bir ROM yayınlamış ve odukça beğenilmişti. Bu dünyayı geçtik Türkiye'de özel rom'u sadece firmaların yapmadığının en güzel örneği idi.

Devamını oku: http://www.eroldizdar.com/ben-de-mi-fatih-tabletleri-ihalesine-girseydim-acaba/#ixzz3rLqKdY63

Yıl 2012 de atılmış bir yorum.

Bu arada Exper Easypad P10AN Türkiye'de çıkmış ilk android tablettir , Yaptığım yazılım da bir Türk tarafından yapılmış ilk yazılımdı. İnsanlar daha android ne bilmezken ben dünya çapında yazılım düzenlemesi yapıyordum.

Exper olsun başka firmalar olsun , uzun süre pek çok firmaya Android konusunda yazılımsal destek verdim.

yada şöyle bakın xda-developer da yapılmış yazılımlarım da mevcut ;

https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=eryigit custom rom

Sadece boş biri olmadığımı bu konularda baya bilgili olduğumu görün diye ekliyorum.

#27 bakieryigit, 13 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Kasım 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  8. serkankoyun

serkankoyun
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Hocam bende Dukkan Hifi dan ifi micro idsd aldım. Daha kutusunu bile açmadım :) Bu arada mojo nedense bana çok tipsiz geliyor. Valla konuşalım hemen alalım hocam. Ben bir an önce dana ya girmek istiyorum açıkçası :)

9. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Hayırlı olsun İfi Micro İdsd kullanan birini daha görmek güzel , hangi kulaklıkla kullanıyorsun ? acaba yada kullanacaksın. İfi de mojo da çok iyi o yönden şüphen olmasın bende 2 side var.

10. PureSound

PureSound
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    185
  11. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    LG V10 da aynısını kullanıyor. Bu yıl çıkacak Galaxy S telefonlarda da bu chip gelebilir söylentileri var.
    Sabre'nin bu çözümünü önümüzdeki yıl çok sık göreceğiz.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  12. serkankoyun

serkankoyun
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Şu anda maalesef düzgün bir kulaklığım yok :( Uzun zamandır kullandığım hd600 var ancak artık ömrünü doldurdu maalesef. Şimdi black friday ı bekliyorum. İyi bir indirim denk getirebilirsem audeze lcd 2 getiremezsemde hifiman he400i almayı planlıyorum. Bir yandan da iyi bir iem almam lazım. At ckr10 var şu anda ama sesi çok mekanik :( Bu ay çok para gidecek :)

13. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    renk seçimi default geld. yeni perkler açıklandı. aralarında 150$a PHA adında dac&amp da var. kılıf da duyuracaklarmış yakında.
    ben 128gb proX için 20$ daha ödeyeceğim...

14. serkankoyun

serkankoyun
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    @artears ile beraber player a katılmıştık. Şimdi de PHA için 150$ ödedim. 128 GB upgrade için 20$ daha ödesem mi ödemesem mi onu düşünüyorum şu anda:)

15. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    edit: bence değer +64gb upgrade için. elimde ifi var iken pha'ya ekstra bir 150$ ödemek içimden gelmedi. bir de görsel bile paylaşmadılar... tam olarak hayal satıyorlar... :D mevcut ürünün boardunu alıp ekranı söküp pili değiştirmeleri muhtemel geliyor...

#35 KaraSinek, 18 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Kasım 2015
  16. serkankoyun

serkankoyun
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Mesajı edit etmişsiniz :) Sanırım önceden 2 pha ya 200$ ödeniyordu yazmışsınız panikledim bir an:) Bende de ifi var ama ifi yi lastik le dap a bağlayıp portable kullanmak olmuyor maalesef. Mojo nun da tipinde nefret ediyorum :( Valla kıydık bakalım 150$ a ne çıkacak göreceğiz :)

2 kişi bunu beğendi.
  17. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    Pro ve pro x teki tek fark dsd desteği ve ekran çözünürlüğümü şuan?

Almak isteyen varsa ikili girebiliriz hala niyetliyim gibi :D

18. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Ben Pro X alacağım sanırım. @fenrir hocam beraber 200$'a 2 adet pro x almak isterseniz ben varım.

19. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    Hocam şuan için bana 120 dolar fazla gibi o yüzden normal pro düşünüyorum şimdilik

20. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,345
    @serkankoyun bence hem memory upgrade alalım hem de impact dura add-on

Sent from my SM-G920F using Tapatalk