SENNHEİSER HD 4.40 BT İNCELEMESİ

'Sennheiser' forumunda Synchronicity tarafından 22 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,936
    Herkese merhaba.
    Sürekli denk gelip aklımın kaldığı, yabancı incelemelerde görüp merak ettiğim, Hd 4.40bt modelini sonunda edindim.
    Fiyat/Performans için kendimce başarılı bir cihaz olduğunu düşündüğüm için izlenimlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Kutu içeriği
    1 adet Sennheiser Hd 4.40bt kulaklık
    1 adet usb-A dan micro usb şarj kablosu
    1 adet kilitlenebilen 2.5mm-3.5mm 1.2 metrelik ses kablosu.(Üzerinde herhangi bir mikrofon veya kontrolcüye yer verilmemiş).
    1 adet siyah ipek dokulu sentetik büzgülü taşıma kesesi
    Kullanım klavuzu kitapçığı

Tasarım, malzeme kalitesi ve konfor
    Cihaz oldukça sade ve dayanıklı mat plastikten imal edilmiş.
    Minimalist bir tasarıma bu seri ile geçiş yapılmış.
    Estetik anlamda da hoş gözüküyor bu sadelik.
    Mat bir dokusu olduğu için küçük kılcal çiziklere ve cilt yağı ile parmak izine maruz kalmıyor.
    Görüntüsü itibariyle beğenimi kazandı.
    Cihaz tüm kulağı kapsayan yapısı ile biraz büyükçe gözüküyor ve oldukça derin kulak padleri ile biraz kalın gözükebiliyor.
    Kulaklık farklı kafa ölçülerine uyum sağlamak için taç kısmında içeri-dışarı hareket edebilen maşaları ile size uygun ölçüde ayarlama yapma imkanı tanıyor.
    Kulaklık padleri hafızalı sünger sayesinde herhangi bir ağrı vs. hissetirmiyor ve oldukça yumuşaklar.
    Kulak ölçüleriniz çok büyük değilse padlerin içinde kaldığı için, kulak üzerinde basınca maruz kalmadan uzun kullanımlarda rahatsızlık vermiyor.
    Kulak pedlerinin derinliği dolayısıyla izolasyona da büyük yarar sağlıyor, pasif izolasyon olarak oldukça başarılı.
    Kulak etrafında herhangi bir boşluk kalmadan anatomik yapınıza uyum sağladığından, dış ortamdaki gürültüleri büyük oranda engelleyebiliyor.
    Herhangi bir rahatsızlık verecek basınç vs. hissetmedim.
    Taşıma kolaylığı için kulaklık içeriye doğru katlanabiliyor.

Kulaklık üzerindeki kontrolcüler
    Alışkanlık haline gelen, genelde sol kulaklıkta gördüğümüz kontrol tuşlarımız bu modelde sağ tarafta.
    Kulaklığın alt kısmına yerleştirilmiş ses arttırıp-azaltma butonu, durdur-başlat için bir defa basıp, önceki-sonraki şarkı için de yukarı-aşağı hareket ettirilen tuş ve cihazın açma-kapama tuşu yer alıyor.

Batarya ömrü ve bağlantı şekilleri
    Cihaz 25 saatlik batarya ömrüne sahip olduğu iddiasında (mevcut batarya ömrü ölçümleri %50 ses yüksekliğinde ölçüldüğünü baz alırsak), ortalama %70-%75 ses seviyesinde 17-18 saatlik ortalama kullanım süresi var.
    NFC ile akıllı telefonlarla hızlı bir şekilde bağlantı kurabiliyor.
    Şarjın bittiği durumlarda kablo ile kullanım imkanı mevcut ancak kablo üzerinde herhangi bir kontrolcü ve mikrofon olmaması bir eksi sayılabilir.
    Kutu içinden gelen kablo yeterli kalitede ince sayılabilecek yapıda, kablonun karışması halinde kolayca açılabiliyor.
    Bluetooth 4.0 Apt X desteği ile yüksek kaliteli aktarım yapmak mümkün.
    Spotify veya Tidal ile kullanırken oldukça tatminkar sonuçlar veriyor.
    Bu seviyede bir cihazın Apt X desteklemesi gerçekten güzel bir özellik.
    Bluetooth üzerinden çekim mesafesi ortama göre değişiklik gösterebilir, herhangi bir test yapmadım açıkçası ancak diğer cihazlardaki ortamda bulunan sinyal kirliliği ile oluşan kısa atlamalar-bağlantı kopmaları gibi durumları yaşamadım.

Ses seviyesi ve kalitesi
    Cihaz çoğu kablosuz kulaklıkta olan yetersizliğe oranla başarılı ve hatta biraz fazla bir ses seviyesi sunabiliyor.
    Dinlemelerimi ortalama %60-%65 seviyelerinde gerçekleştirdim, sokakta yürüyüş esnasında yeterli geldi.
    Kadıköy-Beşiktaş vapurunun arka kısmı belkide en iyi gürültü ve yeterlilik testi yapılacak yer olduğundan :) %85 seviyesinde motor gürültüsü ile bağınızı koparabiliyor.
    %100 seviyesinde uzun süre dinlememekte fayda var, duyu kaybı yaşamak istemeyiz :), birkaç defa dışında hiç %100 seviyesine çıkmadım.
    Dışarıya ses kaçırma olarak %100 seviyesinde, sessiz bir ortamda dinlemiyorsanız fark edilmeyecektir.
    Genel itibariyle diğer modellere oranla daha iyi yalıtım ve yüksek ses çıkışı ile memnun edecektir diye düşünüyorum.

Bass
    Cihaz, abartıya kaçmadan oldukça güçlü bir bass performansı sergiliyor.
    Teste başladığımda ilk dikkatimi çeken kısmı oldukça dolgun ve ön planda bassları oldu.
    Bass performansı güçlü, çözünürlük olarak alt frekanslardan üst-basslara kadar çamurlaşmadan, herhangi bir kayba uğramadan, hız olarak biraz normalden fazla uzayan ve sert bir izlenim bıraktı.
    Yüksek volümlerde özellikle rap,r&b ve elektronik parçalarda kafanızda kulaklığın titreştiğini hissedebilirsiniz.
    Bu tarz müzik dinleyicileri için oldukça güzel bir seçim olacaktır.
    Metal,rock türleri için basslar ağır kalabiliyor.
    Jazz ve klasik müziklerde kontr bass yanınızda gibi çalabiliyor lakin sahne derinliğini sığılaştırabiliyor.

Mid
    Midlerde nötre yakın, hafif çekinik, vokallerin tınısı hafif daha kalın sıcak bir sunum mevcut.
    Özellikle klasik ve jazz müzikte bazı enstrumanlarda güçlü bass etkisiyle geriye düşme ve ferahlık kaybolabiliyor.
    Yakından gelen ve hafif perdeli vokal sunumu mevcut.

Tiz
    Nötr seviyelerinde, ferah bir tiz sunumundan ziyade karanlık, detay anlamında başarılı, sıcak tonlaması olan bir sunum mevcut.
    Yüksek frekanslarda ki enstruman hassasiyeti bir adım doğaldan uzaklaşabiliyor.

Bluetooth ile telefon görüşmesi testi.
    Mikrofon gayet iyi iş çıkarıyor
    Aşırı derecede gürültülü ortamlarda değilseniz ihtiyacı karşılayacaktır.
    Ses kalitesi ve yüksekliği olarak hem giden hem de alınan ses mükemmel.

Sahne
    Bassların hakim olduğu, vokalin ve midlerin hafif perdeli sıcak ve yakın sunumu ile, yatay anlamda enstruman ayrımı fena değil.
    Derinlik olarak da çok eksiklik hissetmedim ancak giriş seviyesi bir bluetooth kulaklıkta derinlik aramak çok olası değil.

Sonuç
    Fiyat anlamında giriş seviyesi olup;
    Sennheiser'ın kalitesini ve ses imzasını taşıyan, bassları dinamik ve genel anlamda eğlenceli ses arayanlara hitap edeceğini düşüniyorum.
    Özellikle rap,r&b ve elektronik müzikler için oldukça eğlenceli bir kulaklık.
    669.90₺'lik satış fiyatıyla ses özelliği açısından genele hitap eden bir cihaz olmuş.

Not:Cihazı satın alıp izlenimlerimi paylaştım, objektif olmaya çalıştım.
    Eksiklerim ve düzeltilmesi gereken kısımlar mevcut olabilir, başka kullanmış, deneyimlemiş üyelerimiz düzeltmeleri yapabilir.
    Saygılarımla...

Collapse Signature Expand Signature
  2. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Elinize sağlık hocam. Ben de uzun zamandır kullanıyorum biraz yanmasını bekliyordum siz benden hızlı davrandınız.

Güzel detaylı bir inceleme olmuş. Ben biraz daha dinleyip ileride incelememi paylaşacağım lakin gözüme takılan bir hususu şimdiden belirtmek isterim; kulaklık özellikle ayrım konusunda burn in sonrası gelişime uğruyor.

Bir de kışın bile farkettiğim bir kusur, pedler sıkı, deri ve hafızalı sünger olduğu için spor yaparken bende terleme çok oldu. Yazın ne yapacağız bilemiyorum :)

2 kişi bunu beğendi.
  3. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Sennheiser en sevmediğim yönü. Sürücü boyutlarını yazmamaları
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Ocak 2018, İlk mesaj zamanı 22 Ocak 2018 ---
    Bass konusunda Türkiyede resmi distribütör bulunan Sony karşı nasıllar.
    Rakip olarak xb950bt1 olması lazım.
    Fiyat konusunda rakibine karşı avantajlı.
    Rakip olarak direk Sony geldi aklıma ve başka rakipleri var mı bilmiyorum.

4. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,936
    Birçok modelde sürücü tipi ve ölçüsü veriliyor.
    Boyundan ziyade işlevi daha önemli :)
    32mm olduğu yazıyor.
    Sürücü çaplarının büyümesi bazı avantajlara sahipken dezavantajları da mevcut.
    İyi olanı optimum seviyede tutmak ve mühendisliğe önem vermek.
    https://www.head-fi.org/threads/sennheiser-announces-four-new-headphones-ces-2017.831285/page-2

#4 Synchronicity, 23 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Ocak 2018
  5. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,500
    @Zenetic Elinize sağlık. Son zamanlarda kablosuz kulaklıklara sitede talep var. İncelemeniz insanlara faydalı olacaktır:)

2 kişi bunu beğendi.
  6. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Kablolu ile kablosuz arasında ses farkı var mı ?
    Ses yüksekliği veya kalite farkı vs

7. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,936
    Bluetooth Kulaklık adı ile satışa çıkan, kablosuz anlamda kullanmaya yönelik cihazların karakterleri kendi ses yülselteçlerine göre ölçülmesi daha doğru olur.
    Bağlantı yaptığınız kaynağa, kaynağın kalitesine, müzik tarzına ve daha birçok etkene göre ses karakterinde değişiklikler olması muhtemel ve referans verilmesi pek doğru değil kendi açımdan.
    Ancak kablolu kullanımda da kaynağa göre biraz daha ses artışı ile beraber daha dengeli bir ses alabilmek mümkün.
    Kablosuz olarak da oldukça güçlü ses şiddetine sahip.

8. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Kablo ile basit bir telefondan dinlerken bile ben şahsen kablosuza nazaran daha başarılı buldum. Giriş seviyesi kaynaklarla bile çok iyi iş çıkarabildiğine şahit oldum.

Burn in tamamlandığına inandığım vakit karşılaştırmalı inceleme paylaşacağım. Spoiler olarak özetle kablolu ile kablosuz arasında önemli fark olduğunu belirtmekte fayda var ama bu fark fiyatı ölçüsünde tabi. Buna da dikkat etmek lazım.

2 kişi bunu beğendi.
  9. theoden

theoden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    İnceleme için çok teşekkürler, aylardır takip ettiğim bir model
    Bir indirim yakalama şansım olsa tak alacağım lakin öğrenci adamın kafasını kaşımasına sebep veren bir fiyat etiketine sahip :)

10. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Herkese merhaba…

Amatör kulaklarımla yine karşınızdayım. Yüksek müsaadenizle Sennheiser HD 4.40 modeline dair izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Forumda olduğu kadar “duyma” işinde de acemi olduğumu baştan belirteyim.

Sennheiser markasının son zamanlarda giriş seviyesi kafa üstü kulaklıklara kablosuz bağlantı koyduğuna Momentum ile şahit oluyorduk; bu da HD serisinin en küçüklerinden yeni 4 serisinin kablosuz modeli. En çok bilinen HD 4.30 modeli ile temelde tek farkı BT özelliği olsa da bu özellik yüzünden bizi ilgilendiren çok ciddi farklılıklar olduğu kanaatindeyim.

Sennheiser firmasının verdiği teknik veriler:

Empedans: 18 Ohm

Frekans Tepkisi: (mikrofon): 100 - 10.000 Hz

Frekans Tepkisi: 18 - 22.000 Hz

Ses Şiddeti Seviyesi: (SPL): 113 dB (Pasif: 1kHz/1Vrms)

Toplam Harmonik Bozulma: (THD): < 0,5 % (1kHz/100dB)

Ses Alım Şekli: Bir çift her yönden ses alan mikrofon

Batarya Özellikleri: Li-ion polimer batarya

Bluetooth Kodlama Teknolojisi: AptX

En sona özet kısmı ekledim, dileyen bana daha fazla tahammül etmek zorunda değil. O yüzden sevgiler saygılar deyip ufaktan başlayayım.

Konu “duyma hissi” olunca yukarıdaki teknik verilerden beni ilgilendiren sadece Aptx teknolojisi oluyor. İlk satırdaki empedansın bile benim gözümde pek bir değeri yok çünkü “18 ohm, telefon bile bunu rahat sürer” muhtemel yorumunu haksız çıkaran bir kulaklık. Sonuçta (afedersiniz) sirkteki ayı da bisiklet sürebiliyor. Telefonun sürebilmesini buna benzetiyorum.

Başta dediğim gibi bu kulaklık ailedeki HD 4.30’ dan sadece BT ile farklılık gösterdiği ve forumda o kulaklığın incelemesi olduğu için daha çok kablosuz kullanım yönüne odaklı izlenim paylaşmayı tercih ediyorum.

Tasarım:

Over ear yapıda olmasına karşın oldukça küçük bir kulaklık olduğunu söylemekte fayda var. Batarya, BT modülü gibi donanımların kapladığı ekstra alanın kasayı kabul edilir ölçüde büyüttüğünü söyleyebilirim. Kalın pedlerine rağmen her iki tarafın da içe katlanır yapıda olması çantada taşıma açısından hayli küçük boyutlara ulaşıyor. Mat siyat plastik ne kadar Premium hava katmış olsa da genel manada “dandik” bir yapıda olduğunu düşünüyorum. Çünkü plastikler ince ve katlandığı yerdeki menteşeler fazla narin geldi. Hatta diyaframa gelen incecik kablonun görünüyor olması da kaliteden ödün verdiği en bariz nokta.

Konfor ve izolasyon:

Pedlerin yumuşak ama çok kalın olması ve tacın sıkılığı kulakta uzun süre kaldığında ağrı yapıyor. Hatta ilk dakikada bile çıkarmak isteyenler olabilir. Şöyle ki Momentum 2’yi ne zaman denesem bir türlü kafama oturtamıyorum altlardan açık kalıyor falan adam akıllı dinleyemiyordum bile. 4.40 ise tam tersine kulak kepçelerim cıvataymış da pedler o cıvataya oturmuş somun gibi hissettiriyor. Avantajı kadar dezavantajı da çok. Avantajı tabi ki izolasyon konusunda. Zaten kapalı tipte olduğu için dış dünya ile olan bağlantı çok iyi şekilde kesiliyor. Ben şahsen bu izolasyonu görünce ağrıyı umursamıyorum.

Ses:

Fazla uzatmadan ses konusuna gelmek istiyorum. Denemelerimi FiiO X5iii ile çoğunluğu flac olan arşivim ve Tidal üzerinden yaptım. Tür olarak ağırlık metal ve pop denebilir. Arabesk ve rap gibi benim için uç türlerde de ses karakterini artık iyi özümsediğim parçaları es geçmedim. Herhalde bildiğim tüm türleri hatta şiir kayıtlarını bile dinledim. Kulaklığın hem bataryası biraz doldur boşalt olsun toparlansın hem de kulaklık biraz yansın diye çoğunlukla BT üzerinden Aptx bağlantısı ile 50 saat kadar kulağımda dinledim. 30 saat kadar da kısık seste pişmeye bıraktım. Kendimce çıkardığım sonuçların doğruluğunu biraz da bunları dikkate alarak değerlendirirseniz sevinirim.

Değerlendirmemi BT üzerinden yapacağım. Malum BT işin içine girince ses karakteri açısından kaynağın pek bir esprisi kalmıyor ama üreticiler genelde kulaklığın genel karakteri ile çok yakın ses çipi kullanıyor. Keza bu kulaklık için de aynısını söylemekte bir tutarsızlık görmüyorum.

Genel olarak düze yakın v karakterinde, hafif sıcak,renkli, çözünürlük ve sahne olarak ortalama bir karaktere sahip.

Bass hususunda Sennheiser anladığım kadarıyla kablosuz kullanıcı profiline çok şey vermeye çalışmış. Özellikle subbassların biraz uzamaya meyilli oluşu başta kontrolü kaybetmeden iyi işler çıkarmakta. Üstlerde ise tek düze bir bass karakteri ile karşılaştım. Bozulmaların yaşandığı ilk bölge burası. Her şey çok güzel giderken bir anda tepe takla olabiliyor.

Mid konusunda tam bir vokalist diyebilirim. Basların çok hafif gerisinde ve karmaşadan uzak. Her bir çalgıyı ayrı ayrı verebiliyor. Ancak bu durum biraz hızlı şarkılarda kayboluyor. Hızlı şarkılarda geriye yaslı sahnenin azizliğine uğrayıp sıkışma bariz şekilde hissediliyor.

Tiz konusunda midlerden biraz önde ve tam fiyatı kadar çalıyor diyebilirim. Sennheiser’lerin her zaman için tizlerini çok beğenirim ama hep bir “aman sibilansa düşmesin” hissi yaşarım ve 4.40 bana bunu yine inceden yaşattı. Dinlediğim hiçbir kayıtta yatkınlık yoktu ama bazen o “ç”ler “ş”ler kulağımı tırmalar gibi oldu. Sınırda kalıp durumu iyi idare etti. Alt tizlerde midlere bulaşmadan şıkır şıkır işini yapıyor. Üstlere çıktıkça seslerin birbirine geçmesi artıyor. Özellikle metal müzikte zillerin ayrımı az ama kabul edilebilir düzeyde.

Kablolu kullanımı da genel olarak tanımlamak gerekirse bu bahsettiğim olumsuzlukların tamamının giderilmiş, daha v karakterli bir sese sahip. Sahne, kapalı bir kulaklık için oldukça geniş ancak özellikle tizlerde hissedilen geriye yaslı bir hisse sahip. Yine de konumlandırması gayet iyi. Çözünürlük konusunda yüksek tanımı yapılabilir ancak biraz kayıt seçen titizlikte.

Ses düzeyi olarak kablolu ile kablosuz bağlantı arasında çok ciddi fark var. Kablosuz bağlantıdaki düzey birçok kişi için yeterli olsa da biraz düşük olan çözünürlük, psikolojik olarak yüksek sese yöneltiyor. Zaten kablosuz kullanımda, iyi denebilecek tek şey “kablo yok”.

Şöyle bir özet geçip toparlamak gerekirse dışarıda kullanmak için konfor açısından tartışmaya açık olsa da izolasyon ve BT AptX bağlantısı sayesinde alınabilir bir kulaklık ancak kablo ile de kullanılacaksa kesinlikle alınması gereken bir kulaklık diyebilirim. Sahne ve çözünürlük açısından gayet tatmin edici düzeyde. Geriye yaslı sahne yapısı rahatsız etmiyor. Sürülebilirlik açısından telefonda kablolu kullanmak ile BT bağlantısıyla kullanmak neredeyse aynı yani az da olsa güç istediği kesin. Müzik türü açısından genele hitap ediyor. Özellikle speed rock gibi ayrımı zor çalgıların bol olduğu hızlı türlerde kablolu hali bile birazcık üzebilir. Tr fiyatı f/p açısından oldukça uygun.

“Ben dışarıda bile son seviyede çok kaliteli sesi kablosuz bağlantı ile duymak istiyorum” diyenler yanlış yerdeler. “Kablosuz ile işim olmaz” diyenler de direkt HD 4.30 modeline baksınlar. Zaten o daha ucuz. Ancak benim gibi “mecbur kalınca kaliteyi biraz düşürür kablosuz kullanırım sıkıntı yok” diyorsanız gayet iyi.

Vaktinizi aldım. Hatalarım olduysa (ki illa ki vardır) affınıza sığınmakla kalmıyor yüzüme vurulmasını rica ediyorum.

İyi forumlar, iyi dinlemeler…

ilkercom, DrWhite, Awésomé ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  11. theoden

theoden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Merhaba,

Aylardır takibini yaptığım ve nihayet parasını biriktirdiğim kulaklık hakkında bazı sorularım olacak kullanan arkadaşlar tecrübelerini ve izlenimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim, inceleme yazılarını elbet okudum lakin kafamda oluşan bazı soru işaretlerini hala giderememiş durumdayım.

Günlük hayatım dizi & film, oyun ve müzik üçgeninde geçmekte, bu kulaklığı tercih etmemin bazı sebepleri yattığım yerden veya çalışma masamdan uzakta olan bilgisayarıma bağlanıp dizi & film izlemek müzik dinlemek, bu zamana kadar kullandığım tüm kulaklıkların bozulmasına yol açan kablo sorunundan kurtulmak vb diğer ortak sebepler.

1) Kafamda en başta gelen soru, bu kulaklık oyunlar için de yeterli olur mu?
    2) Dizi & Film izlemek için ne kadar uygun bir kulaklık, performansı diğer kulaklıklara göre ne kadar olumlu?

2 kişi bunu beğendi.
  12. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Konfor olarak beni çok rahatsız etmese de uzun süre dinlemek biraz yorucu oluyor. Özellikle biraz büyük olan kulak kepçesine yaptığı baskı zaman geçtikçe kendini hissettiriyor. Kafa yapısı ve kullanım şekline göre yatarak kullanımda sorunsuz kullanılamayabilir, denemek lazım.

Ses konusunda BT ile kullanımdaki sahne genişliği bence fiyatına göre gayet iyi düzeyde. Bu bakımdan oyun performansı iyidir diye tahmin ediyorum fakat oyun tecrübem hiç olmadığından net konuşmak istemem. Film izlemek için de hafif yayvan bassları ve mid çözünürlüğü sayesinde eğlenceli bir sunumu olduğunu düşünüyorum. Fakat bu konuda da çok tecrübem yok.

Özellikle @Zenetic hocam bu konularda daha tecrübelidir diye düşünüyorum. Onun da yorumunu almak lazım.

2 kişi bunu beğendi.
  13. theoden

theoden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Anlaşılan ilgili kimse yok, yakın bir zamanda siparişimi vereceğim elime ulaştığında ilk işim benim merak ettiğim konulardaki eksikler çerçevesinde incelememi yapmak olacak, tamamlandığında umarım aksilik çıkmaz ise konuya eklerim

4 kişi bunu beğendi.
  14. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,403
    Bass konusunda beni üzer mi yaa bu

15. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,936
    Hocam ne istediğine bağlı :)

16. theoden

theoden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    "Daft Punk - Insant Crush" parçası ile test etmiştim bir mağazada, basslar normal derecede vuruyordu, kafa titretmiyor, iç gıdıklamıyor böyle tam yerinde bir bass tatmıştım.

17. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Basslar aslında gayet güçlü ve derine inen, bir o kadar da yerine göre güzel yayılan yapıda fakat bunu fiyatı ve kablosuz bağlantısı ölçüsünde düşünmek lazım.

18. NightOwl

NightOwl
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Amazon epey uyguna verdi 400 liraydı 1 ay önce..

19. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,403
    Media markt da test edebilirim hevesi ile gittim yoktu avucumu yaladım :D
    Hocam bass dan beklentim titremesi gerek bass vurunca vurup sert bir şekilde kaçmasın. Biraz subwofer gibi olsun yani.

20. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Bass konusunda kulak içi modeller daha iyi