Sennheiser Amperior Tamir&Upgrade için Çözüm Önerileri

'Kendin Yap (DIY)' forumunda E2 tarafından 4 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. E2

E2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Görece uzunca bir aradan sonra dahi olsa, tanıdık tanımadık tüm dostlara selam olsun,

Yakın geçmişte geçirmiş olduğum Timpanoplasti (Kulak zarı onarımı) operasyonundan sonra iPhone6 & MacbookPro & Amperior üçlüsü ile dinleti hayatına sağlıklı, mutlu mesut devam ederken, kulaklığımın başına gelen birtakım olumsuz olaylardan sonra soluğu siz değerli forum üyelerinin yanında aldım. Talihsizliklerin peşimi bırakmaması beni zihnen yorsa da, bunu hayat mücadelesinin bir parçası olarak ele alabilecek olgunluğa ulaşma yolunda bir basamak olduğunun farkında olmanın önemini kavradığıma inanıyorum.

Genelde yatağımın kenarındaki başucu lambamın üzerine astığım, geceleri uykuya dalmama yardımcı olan kulaklığım maalesef ki fazla ısınan spot lambasının kurbanı oldu. Duruma Pollyanna gözüyle yaklaşacak olursam, kulaklığın driverlarında herhangi bir hasar olmaması sevindirici. Fakat split headband denilen, genel tabir itibari ile kulaklığın dinleyici kafa tasında sabit kalmasını sağlayan yastıklı kısmında ne yazık ki erime ve kopmalar oluştu. Bircom firması ile mail ve telefon yoluyla iletişime geçip, kısa zamanda kulaklığı teknik servislerine yollayarak olumlu haberlerin gelmesini bekledim, talihsizlikler orada da peşimi bırakmadı. Bir süre kargomu teslim almalarına rağmen ofislerinde kulaklığımı bulamadılar, derken geçtiğimiz 1-2 hafta içerisinde bana tekrar ulaşıp kulaklığımın maalesef ki garanti kapsamı dışında işlem göreceğini ve işçilik masraflarını mağduriyetimin bir nebze giderilmesi adına alınmayacağını, onayım dahilinde Almanyadan geçecekleri yedek parça siparişi ile bana 600 tl gibi bir rakama mal olacağını ilettiler.

Açık konuşmak gerekirse, yakın zamanda maddi anlamda yüklenmem gereken pek çok külfetin yanında bu olayda tuz-biber etkisi yarattı. Split headband ve kulaklıkların birbiri arasındaki kablonun değişmesi için önerdikleri tutar takdir size ait olsa da, benim açımdan oldukça yüksek, kendilerine yedek parçaları benim temin edip tamirini teknik servislerinin yapması gibi bir ricada bulundum, önerime olumlu yaklaştılar.

Söz konusu kulaklık olunca modifikasyon konusunda siz değerli forum üyelerinin parlak fikirler ortaya atabileceği fikri negatif düşüncelerimin dağılmasına bir nebze yardımcı oldu. Şu an için zihnimdeki plan, split headband denilen parçayı temin edip kulaklığın kablolamasını komple değiştirmek oldu. Örnekleyecek olursam eğer,

Split headband / kargo dahil 44 elizabeth poundu
    http://www.juno.co.uk/products/sennheiser-replacement-split-headband-for-hd25-headphones/451148-01/

Gündelik kullanım için ses düzeyli ayarlanabilir, mikrofonlu kablo / 17 dolares
    http://www.ebay.com/itm/Cable-volum...756308?hash=item48930d2054:g:gl8AAOSwTA9X5Jp5

Mikrofonsuz bakır kablo / 16 dolares
    http://www.ebay.com/itm/With-Slide-...hash=item3accaf7837:m:mFn5tmruW4TzbJQbTDxV-ag

Kendimce, teknik servisin sunduğu onarım bedelinin (600tl) neredeyse yarı fiyatına yedek ve upgrade kablolu bir şekilde halledebileceğimi umuyorum.

Benzer bir deneyim yaşamış veya söz konusu duruma daha farklı bir perspektiften farklı çözüm önerileri sunacak değerli dostların yorum ve yönlendirmelerini bekliyorum.

İletim oldukça uzun oldu, buraya kadar sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Yazım-noktalama ve anlatım bütünlüğü konusunda hatam olduysa lütfen affedin ve mümkünse düzeltmem için bana ulaşın.

Saygılarımla, Ömer .

Collapse Signature Expand Signature