Sennheiser hd 4.30

'Kulaklık Genel' forumunda emirgenc42 tarafından 31 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. emirgenc42

emirgenc42
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Sennheiser 4.30 cikmis deneyen eden varmi nasil kulaklik almayi dusunuyorum da.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,773
    4.20 yi denemiştim. Bass lar güzeldi.
    Midler çok detaylı değil ama fiyatına gore is yapıyordu
    Tizler ise bazen cidden kontroldan çıkıyordu.
    Sahnesine gelirsem öyle aman aman birşey değildi bu fiyat aralığında ki kulaklık gibi ama şuan kullandığım mdr1a dan her yönden düşük olduğu kesin yani orası ayrı ;)

2 kişi bunu beğendi.
  3. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    117
    Biraz bekleyin Sennheiser gelip reklamını yapar, sizde bilgilenirsiniz efendim . . ;)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  4. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,448
    Türkiye'de bu şekilde forumlara katılım yapıp, demo imkanı sağlayan, bilgilendiren, böyle büyük kaç marka var acaba? Bir de klavyenin başına geçip her şeyi eleştiren kaç kişi var acaba?

6 kişi bunu beğendi.
  5. emirgenc42

emirgenc42
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Bendede mdr 1a var :) ozaman bunu almak israfmi olur

6. emirgenc42

emirgenc42
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    4.30 farkli duruyor gibiydi tasarimida hos 4.20 den farki vardir bence

7. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,773
    onu bilenen :) ses olarak bariz farkı var mi bilmiyorum ama mdr1a varsa gerek de yok bence

8. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    117
    Genelde birşey yazmak için klavyenin başına geçmek gerekiyor ;)

Söylediğim de alınacak birşey yok. Firmanın yazdıkları baz alınarak yazılmıştır.

9. emirgenc42

emirgenc42
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Güncel

10. hifimyfi

hifimyfi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    548
    Merhaba, geldik biz... ;)[DOUBLEPOST=1486536780,1486536542][/DOUBLEPOST]
    Merhaba,

4.30 için şöyle diyebiliriz : Basları güçlü duymak istiyorsanız ama tizler de dengeli olsun, kulaklık kuru olmasın diyorsanız tatmin olacağınız bir model. . Mid frekanslar çok önde değil ama özellikle vokallerin baslar altından ezilmediğini de söyleyebiliriz.

3 kişi bunu beğendi.
  11. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    F/P olarak kesinlikle tercih edilmemeli. Kulaklık dengeli değil sol ve sağ ayrımda. 2 tane değişime yolladım aynı geldi. Basslar neden övülmüş hiç bir fikrim yok. :) Kim neden övüyor hala da anlamadım. Basslar gövdesiz geliyor ve hep sanki gitar bası gibi. Cros gerçek bir cros hissi vermiyor. Gövde yok ya. Bakın kulaklığın sesi gövdesiz demiyorum. BASSLARDA GÖVDE YOK. Tizler çok temiz sayılmaz. Tiz frekanslar sesler duyuluyor ama nedense detaysız. Bir tek mid sesler için iyi şeyler söylenebilir. Ki kulaklığın sahnesi geniş değil ve sesler genel olarak da gövdesiz dağılıyor. Beni hiç memnun etmedi. :) Elimde beyaz bir tane değişimden gelen var. Bugün burn-in'e yatırıcam bakalım. Umarım burn-in sonrarası biraz daha dengelenir. Yalnız benim gözümde 250 TL üzeri para verilmez buna. Yazıktır yani yeni teknolojide 100 dolarlık kulaklık yapmışsın bir şeye benzemiyor. Cidden sinir bozucu. Fakat Sennheiser genel olarak böyle. Sadece üst segment kulaklıkları F/P açısından tatmin ediyor. Diğerleri genelde başarısız. Ki yanlış düşünülmesin ben sennheiser sevdalısı biri olarak söylüyorum. Amperior kulaklığımı hala değişmedim. Evde duruyor, bakım lazım sadece. Türkiyede 700-800 TL olmuş. Gidip buna o paraları vermeyin valla kovalarım :)

thejustice, supermix ve H3llDORADO bunu beğendi.
  12. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,429
    Kilitli jakı doğru taktığınıza eminsiniz değil mi? Çünkü benzer şikayetleri bu sebeple çok okuyorum, yine de bir sorayım dedim. Peş peşe 3 kulaklıkta da aynı sorunu yaşamanız fazla anormal :)

13. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    Hiç kullanmak nasip olmadı ama bu tarz beğenmeme olayları çoğu kişiden duydum parasının hakkını veremiyorlar. Çinli firmalar daha fazlasını sunarken bunların sunamamış olması cidden firmanın kötü olması gibi bir algı oluşturuyor. Halbu ki iyiler ama parasını verirsen.

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,777
    Bi ara küçük ve radikal bir grup vardı. IE80 alanları kuytuda yakalayıp gece yarısı çarmıha geriyorlardı. Genel olarak marka sapığı değillerdi ama. Hatta birinin HD600'ü, birinin HD800'ü vardı. Yazdığınızdan anladığım kadarıyla bu model de böyle radikal oluşumları netice verebilecek kapasitede.

Synchronicity bunu beğendi.
  15. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Keşke onu beceremeseydim. Teknik servis ilk onu soruyor zaten :) Fakat maalesef..
    Haha. IE80 hiç denemedim. Diğer modellere de pek hakim değilim. Açık kulaklıklar ve masaüstü maalesef benim anlamadığım şeyler. İn ear olarak da Er4 en sevdiğim kulaklık olmuştu. Ama in ear maalesef komforlu gelmiyor bana. Kulaküstü ve kulak çevreleyen modeller daha çok hoşuma gidiyor.

#15 FreeShah, 10 Kasım 2018
    Son düzenleme: 11 Kasım 2018
    mfya bunu beğendi.
  16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,777
    Aman çok öyle ulu orta yazmayın. Yerin kulağı var.

Benden duymuş olmayın ama bir başka radikal gurup ta ER4 kullanıcılarını kuytuda yakalıyormuş. Çarmıha germiyorlarmış ama yaptıkları daha beter.

Duyduğuma göre kurbanı sandalyeye bağlayıp, kulağına ER4S takıp, Awolnation'un Sail parçasını dinletip, "nasıl bas iyi mi, yeterli mi?" diye soruyorlarmış. Kurban "biraz az" derse dokunmadan direk salıyorlarmış. Ama eğer "Evet yeterli" derse kulağını kesiyorlarmış. En kötüsü de eğer "referans seviyede", "mükemmel", "bass daha fazla olsa ses bozulur" falan derse kulak zarını deliyorlarmış...

Odyofil forumlarında basshead diye dalga geçile geçile empati yeteneği körelmiş, psikopat, gaddar, problemli tipler...

17. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Bilim kurgu gibi olmuş maşallah. Aslında Leyla ile Mecnun arabesk bölümü gibi çekilebilirmiş. Ben zaten genel olarak bilir kişi değilim. Odyofil hiç değilim ve olmak istemem. Takıntılıyım zaten, iyice kafayı yerim. Yalnız Hd 4.30 kesinlikle bu parayı hak etmşyor. Tek diyebileceğim o.

18. mfya

mfya
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,429
    ie8 ve ie80 kullanmış, bir dönem 4.40 sevdasına kapılmış biri olarak iyi ki denk gelmemişim :D

4.40, telefondan daha iyi bir kaynakla kablolu kullanımda çok güzeldi, sanırım 4.30 aynısı (aralarındaki tek fark BT ve NFC diye biliyorum) olduğundan "kötü kulaklık" eleştirisini pek haklı bulmuyirum lakin fiyatına göre düşününce susma hakkımı kullanmak istiyorum :)
    Not: şimdi elime geçse yine kullanırım, yalan yok.

xxyx bunu beğendi.