Sennheiser HD 600 Günlüğüm + Ekipman Yorumlarım

'Sennheiser' forumunda DefinitioN tarafından 5 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    SENNHEİSER HD 600 GÜNLÜĞÜM

Not:Bu Bir İnceleme Değildir!

Ön not:Spontane gelişecek bir konudasınız.Kurgu yok,süslü cümleler 'pek' yok.İçten ne geliyorsa o.Sadece yazım,noktalama,imla düzeltmeleri.Rahat okunsun diye.Birazda titizlik...

Konu HD 600 ekseninde olsa da birçok farklı ekipman yorumuyla zenginleştirilecektir.Birnevi inceleme,izlenim yazmaya üşendiğim ne varsa burada okuyabileceksiniz.

Şimdiden okuyacağınız için teşekkürler. ;)

BUYRUN:

Başlama Tarihi:5 Mayıs 2019

Önsöz:Forumun sevilen konularından olan HD 650 Günlüğüm'den """bakınız""" sonra sıra kardeşinde.

HD 650 Günlüğüm,sonrasında çokça pişmanlığını yaşadığım şekilde erken bitmişti.Üstünden 8 yıl geçtikten sonra hazır elime HD 600 geçmişken yeni bir günlük yazayım dedim.Zor bir karardı çünkü 'maalesef' elimde uzun süre ekipman tutamama gibi bir sorunum var.Gittiği yere kadar diyorum ve başlıyorum.

Girizgah...

HD 600-650 üretiminin üstünden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen popülerliğini yitirmeyen iki fenomen.HD 650 başta olmak üzere sıkı fanları ve vazgeçemeyen kitleleri mevcut.Hiç sevmeyenleri de var.Ortada kalanlar ise azınlıkta.

HD 650 en üst düzeyde amfi ve uyumlu bir DAC ile kullandığım,sesine aşina olduğum bir kulaklık.Zaman zaman bunaltan perdesi dışında,alternatifini bulmanın neredeyse imkansız olduğu cezbedici midleri ile efsane mertebesine çoktan ulaştı.HD 600 ise daha mütevazi.Hem sesiyle hem hayran kitlesiyle.Sesini abisine göre daha doğru bulanlar olduğu gibi,baslarını daha yetersiz ve midlerini daha sıradan bulanlar da mevcut.

Bunu ilerleyen zaman içinde göreceğiz.Elbette benim penceremden.

Başlangıcı yapalım.İlk notları birkaç güne kadar ekleyeceğim.Girişi Dragonfly RED ile yapacağız.Besliyor mu? diye aklınızdan bile geçirmeyin ancak,DAC katı ile HD 600 sürpriz sonuçlar vadediyor.........

DEVAM...8 Mayıs...21.55

Kulağımda..0bjective 2+Odac'a takılı ama zaman yolculuğu temalı bir filmde değiliz.İleriye sarmadan adım adım.....Şimdiye sıra gelecek.

Başa saralım...............2 ay önce

RED

20 Mart civarı.HD 650 Günlüğü devam eder mi? düşünceleri içinde HD 600'e merhaba dedim.Shure 1540 ile aynı zamanda elimdeydiler.Hatta Q701.......3 harika kulaklık.Kesinlikle üçü de ayrı ayrı harikalar.Ancak büyük bir sorun var.Kaynak olarak elimde sadece RED...Dragonfly.Bu küçük kırmızı şeytana bayılıyorum.Bilinir bu sevdam.DAC katı ile fiyatının çok üstünde çalsa da amfi katı 'az da' olsa güç isteyen kafaüstüler karşısında çaresizdir.1540 dahi yeterince beslenemiyor.HD 600 VE Q701 ise tam anlamıyla beslenemiyor.Sürpriz değil.

Yine de bir şans vereyim diyerek takıyorum HD 600 ü RED'e............Vaayy.............Çok temiz..Akıyor!

Evet böyle söylüyorum.RED+HD 600 çok ama çok uyumlu çalıyor.RED adeta "ben senin için üretilmişim" diyor.Ancak amfi katı koskoca bir eksik.İlerleyen zamanlarda mutlaka araya bir amfi atmalı ve yeniden dinlemeliyim bu ikiliyi.Çok şey vadediyorlar.Duyduğum ses detaylı,çok temiz,akışkan,ferah.Hani utanmasam bu şekilde dinlemeye devam edeceğim! :)

1540'ın ses tınısı bana daha çok hitap ediyor.Belki beslenmesi daha kolay olduğu için.Belki de kapalı tip kulaklıkları sevdiğimden.HD 600-1540-Q701 üçgeninde,iyi bir amfi olsa çok keyif alırdım dediğim kulaklıksa Q701.Bu haliyle bile enstrüman ayrımı ve sahnesi muazzam.İyi beslense nerelere ulaşır acaba?...Q701 maalesef gidici.Amfi için bütçe lazım.Belki ilerde yeniden alırım bu özel kulaklığı.

SRH 1540 hem film,hem müzik performansı için bu seviyede alınabilecek en iyi kulaklık.Momentum,1A serisi ve hatta Fidelio kardeşleri dahi geçmeyi başarıyor.X1-X2'nin muazzam film performansını bir kenara koyuyorum.O ne güzel sahne kurmaktır.Ne lezzetli bas tepkileridir.Gel gör ki müzik performansıyla SRH 1540,yalıtım artısını da arkasına alarak liderliği alıyor.

HD 600 bunun neresinde?Açıkcası hiçbir yerinde.Tam da bu sebeple diğer herşey bir yana.Tüm sistem HD 600 ekseninde şekilleniyor.Sıradaki adım....

A45...Sony A45

Besler mi HD 600'ü....Saçmalama!!

devam edecek.....

A45+HD 600 hakkında yazacak birşey yok.Geçelim!

A45 fiyatının hakkını veren,dönüştürerek te olsa DSD dosyalarını oynatabilen (Stabil Sony yazılımı,takılmadan oynatıyor.Native DSD dinliyorsunuz hissine kapılıyorsunuz.) Momentum 2,Denon D600,MDR 1A M2 ve P7 ile gayet uyumlu.Bu kafaüstülerle keyifli zaman geçirebilirsiniz.Ancak Q701 ve HD 600 ve hatta 'bence' SRH 1540 daha fazlasını istiyor.

Can Sıkıntısı

Amfi ihtiyacı can sıkıyor.RED ve A45 dışında kaynağım yok.Sanırım RED bütçeye kurban olacak.Ancak ondan gelecek bütçeyle ne alınabilir ki?

Acaba tekrar Mojo'mu alsam?Yoksa İdsd Black Label mi denesem?Çok para.Bütçemi aşıyor.Güzel olurdu aslında denemesi......

Derken RED gidiyor.Üzülüyorum.DAC olarak tekrar gelse araya ne atarım düşünceleriyle gönderiyorum.[Güzel ekipman RED.Alın,aldırın]

Ben A45+HS 1551 ile takılırken koca oğlanlar kutularında bekliyor hala.HD 600'den çok Q701 için üzülüyorum.Çok güçlü ve dengeli bir amfiyle denemeyi çok istiyorum ama tek kulaklığa odaklanmam gerek.

Q701'i de gönderiyorum.Burayı kısa keseyim.Eksiliyoruz adım adım.Ve henüz amfi yok!

Uzun bir süre kafaüstü almıyorum elime........................................................................

Zamanda atlama....GÜNÜMÜZ...12.05.2019...00.20

Bunu günlüğe hemen yazmalıyım!!!

POLARITY — An Acoustic Jazz Project
    ---Innocence---

Objective O2+Odac Rev B /// HD 600

Çok lezzetli tınılar.Sadece müzik etkisi.Kulaklık bu şarkıyla kendinden geçiyor.Tam olarak HD 600 bunun için üretilmiş gibi.O2 ise çok güzel ayak uyduruyor.Hatta karışmıyor pek fazla.Kulaklığı önüme sunmaktan başka bir etkisi yokmuş gibi...

Objective 2+Odac tahminimden daha küçük ancak makul fiyatı ile makul seviyede dinleti sunuyor bana.Daha yukarıları deneyimlemiş olmasam tamam,oldu diyebileceğim ancak gerçekte bazı eksikleri olan bir ikili.

Eksik Hisler

Biraz daha bas olsaydı,az daha sıcaklık.Keyfim katlanırdı.Biraz daha vursalar,alt baslar daha dolu olsa..........HD 650 genlerim harekete geçti sanırım.Galiba HD 600 e alışmam biraz zaman alacak.Bu istekler yerinde değil.Doğru da değil.Şunu baştan kabullenmem gerek ki iki ayrı kulaklık bunlar.İki ayrı lezzet.

Birkaç Hafta Önce
    jDS Labs Objective 2+Odac yıllardır duyduğum ancak kullanmadığım bir ekipman.HD 600 edindikten sonra ilk aklıma gelen ve radarımda öne çıkan Dac/Amp oldu.[ @metsat Metin beyde mevcut olması en büyük etkendi.Teşekkürler kendisine] Ve hiç düşünmeden aldım.Yoğun kaynak ihtiyacım ne kadar giderilecek merak içindeyim.Daha çok kısa süre önce Marantz HD DAC1 kovalarken bu tercih nasıl sonuç verecek?Neyse,geldiğinde göreceğiz...

Geldi...Tahminimden daha ufak.Hatta baya ufak bu..Nasıl besler ki HD 600'ü?Mümkün kü?Hemen sürücüleri indirip kuruyorum.HD 600'ü takıyorum.Önce LOW gain ile dinlemeler...Hiç fena değil.Zor zamanlarda dinlenebilecek türden.Bas ve gövde eksik ama...Sonra,olması gerektiği gibi High Gain...Yani besliyor bu.Bazı parametreler halen tamamen yerinde olmasa da bu şekilde dinleyip sevebileceğim kadar iyi besliyor.Daha fazla bütçe ayır(a)mayacak biri,tamam artık bu duyduğum bana yeter diyebilir.Ben de rahatlıkla böyle söyleyebilirim.Hani HD 650 ile dinlediğim hayli güçlü lambalı tecrübesi olmasa daha ne kadar olabilir ki diyeceğim.Evet daha ne olabilir ki?..................

O2 bana HD 600'ün nasıl bir kulaklık olduğunu göstermeyi başardı.Denge,HD 650'den daha doğal bir sahne,daha doğal bir ton,daha doğal midler,daha temiz üstler,daha ferah,daha perdesiz.Ancak,geride kaldığı noktalarda var.

JAZZ dinlemek büyük zevk HD 600 ile.Kısaca bunları gözlemleyebildim.Daha sonra iki kardeşi detaylıca kıyaslayacağım.Devam ediyorum.

Şapkayı önümüze koyalım.HD 600 %100 performans göstermiyor.Ufacık O2 çok iyi iş çıkarsa da,gözü maksimumda olan biri daha fazla doyum,daha az efor,daha iyi sahne v.s. bekleyebilir.Ne yazık ki bende onlardan biriyim.HD 600 daha fazlasını verebilir.

Benim bütçem 2000-3000+ tl amfiye,daca vermeye yetmez diyenler lütfen burada bir nokta koyun.O2+ODAC Rev B sizi mutlu etmeye yeter.Hem de fazlasıyla.İçiniz rahat şekilde bu ikiliyi temin edebilirsiniz.Ama maksimum çalmıyormuş yorumları sizi korkutmasın.Herşeyin dahası vardır.Ne kadar bütçe,o kadar karşılık.Bütçeniz artarsa siz de değişim düşünebilir ve aşağıdaki satırları okumaya devam edebilirsiniz.O zamana kadar keyifli dinlemeler dilerim.Gayet keyifli çalıyor HD 600+O2-ODAC................................Evet besliyor,evet yeterince doyuruyor.

Dahası
    [Bitmek bilmeyen kaşıntılarım beni zaman zaman çok yoruyor.Hele 2. elin geldiği nokta alıp denemeyi çok zorlaştırıyor.

İtiraf etmeliyim ki bu günlüğe başladığım için pişmanım.Almak benim için hiçbir zaman problem olmadı.Denemek istiyorsam alırım.Net.Ancak birşeyler almak için yükselttiğin ekipmanı satabilmen gerekir.Bu olmazsa bütçe problemleri ve ekipman çöplüğüne dönen evde çenesi fazla mesai yapan bir eşle başbaşasın demektir.İşte bu nokta tam bir sabır ve sinir testi.
    ]

Forumumuzda eski heyecan da yok.Kendim yazıyor,kendim okuyor gibiyim çoğu zaman.Neyse.Burası sorun değil.Bir kişiye bile faydası olacaksa...............Dahasına devam edelim.

O2 birçok kişi için son durak olabilecek güzel şeyler verse de eksikleri var.Eğer yukarıda yazdığım duraktan geçip buraya geldiyseniz yüzleşmeye hazırsınız demektir.

Artısı eksisiyle yazacağım önümüzdeki günlerde.

ARANAĞME

Bir kulaklık nasıl olur da diğerleriyle hemen hemen aynı fiyat skalasında olur da onlardan bariz şekilde daha iyi çalar?Ve onlardan çok daha eski bir teknoloji olmasına rağmen!
    HD 600 saygı duyulacak bir kulaklık.Üstteki üçü bir tarafa O bir tarafa.

Sadece açık yapıda olmasıyla açıklanamayacak kadar fark var aralarında.Sahipleri kırılmasın,1A M2,Momentum 2 ve P7 ayrı ayrı keyif verebilen ve doğru türlerle eşleştiğinde kullanıcısını memnun edebilecek kulaklıklar.1A M2 eğlenceli,P7 olgun ve kontrollü,Momentum coşkulu ama HD 600 "ben başka bir yerdeyim" diye haykırıyor.

HD 600+FiiO A5

Bir ay önce.....

Henüz HD 600'ü besleyebilecek bir kaynak alamadım.02+Odac almayı planlıyorum ancak ne zaman olur bilinmez.En azından dinleyebileceğim seviyede bir şey lazım.Alım ilanımda FiiO Q5 ve A5 var.Bulursam alacağım.Q5'i Konya'da HD660S ile dinlemiş ve beğenmiştim.Güzel bir sesi ve güçlü amfi katı ile beğenimi kazanmıştı.Gerçi HD660S daha kolay beslenen bir kulaklıkmış.Bakacağız...

Derken çok değer verdiğim bir üyeden mesaj aldım.A5'i satabileceğini söylüyor.Hemen anlaşıyoruz.A5 alınıyor.

2 gün sonra A5 geldi.Güzel görünüyor.FiiO şekil olayını çözmüş.Ama konumuz görüntü değil.

HD 600-650 ile FiiO A5 nasıl olur diye merak eden birçok kişi var farkındayım.Kritik soru acaba besliyor mu?

Kestirmeden cevap vereyim.Evet besliyor.Evet yoklukta dinlenir.Evet bu setupla idare edersin.Bütçeni en az 2 katına çıkarmadıkça kaşınmaya gerek yok.Ama bana yetmez...Klasik DefinitioN bitirişi değil mi?!! :) Açalım bu konuyu:

Şimdi öncelikle,beslemek var beslemek var.Kanıksanmış bu söz acı gerçeğin ta kendisi.A5 high gain-bass on konumunda HD 600 ü çoklarını tatmin edecek derecede besliyor.Dinleyen birisinin "tamam işte gayet normal çalıyor" diyebileceği kadar.High gain işini çok iyi yapsa da bass level için aynısını söylemem zor.Gain ayarını yükselttiğimde evet sanırım oldu,sadece baslar ve gövde biraz eksik kaldı diyorsun.Bass kazancı da var,açınca bu iş tamam diye düşünüyorsun.

Bass on..............Ama kulaklık maalesef offfffffffffff. :)

Çünkü organik bir bas yükseltmesi gibi gelmiyor kulağıma duyduğum ses.Şişirilmiş ve biraz hormonlanmış bir etkiden ibaret.Bakın burada kritik bir ayrım var.Standart piyasa dinleyicisi arkadaşlar yine de seveceklerdir.Yahu fiyatı belli,ufacık tefecik birşey,çok iyi besliyor,baslar da yerli yerinde daha ne istiyorsun diyeceklerdir dinlediklerinde.

Hiç itirazım yok buna.Dediğim gibi.2. el 500-600 tl civarı verip te aldığın amfiden daha fazlasını bekleyemezsin.HD 600+A5 sonucu seni zaten mutlu etsin.Madalyonun diğer tarafında kalanlar [benim gibi] ya çok daha iyi setuplar dinlemiştir,ya da beklentisi yüksektir.Alttan gelenler için A5 günü kurtaracak bir amfi.Üstelik 10 saat+ batarya ömrüne sahip taşınabilirlik artısıyla.

Ben derim ki,bütçen sınırlıysa A5'e şans ver.1000 tl üstü bütçe yapana kadar sabret ve kullan.Bunu imkanı sana verecektir.Zaten bütçen daha çok ve beklentin de çoksa daha üstteki satırlarda denenen O2 v.b. bir kaynağa atla vakit kaybetmeden.

A5'ten birazcık daha bahsedeyim.Soru işareti kalmasın.A5 sese pek etki etmeyen bir amfi.Bass onn konumu dışında nötre yakın.Ben FiiO'nun eski ürünlerindeki kazanç ayarını oldum olası sevmemişimdir.Çünkü eforlu çalar,sesi bozar.Low gaindeki konfor biraz kaybolur.A5 bunu da aşmış.High Gain modunu başarılı buldum fiyatı ölçüsünde.Yapaylaşma,zorlanma minimum düzeyde.HD 600 gibi bir kulaklıkla bile.Tizler ve midler normal şekilde çalarken(%100 değil ama performans) mid-bas ve baslar biraz etkisiz.Biraz gövdesiz.Bass on bu etkiyi ve gövdeyi verse de beni tatmin etmedi.Zaten A5'i elden çıkarma nedenim de tam olarak bu.Sonuçta HD 600 üstünden gidiyorum ve vakit kaybına tahammülüm yok.

(A5 konusunda ufak detaylar paylaşırım ilerleyen notlarda.Günlük değil inceleme gibi yazdım.Çünkü 1 ay öncede kaldı FiiO A5.Bunu da belirteyim.)

23.05.2019.....22.30

Bu kulaklık keyif veriyor.Bu bir gerçek.Zaman zaman biraz daha vurgulu ve derin baslar ve biraz daha sıcaklık arıyorum.Hafifçe gövdelenmiş,organik bir sıcaklık fena olmazdı.Sadece birazcık daha...

Lambalı??? Belki...

Sırada hemen altta gördüğünüz kıyaslama var.Sonrasında Objective 2+Odac notlarımla devam edeceğim kaldığım yerden...

Sırada:
    HD 600 v.s. HD 650

Gelecek:

Denon D600 v.s. Momentum 2 v.s. Bowers&Wilkins P7 v.s. Sony 1A M2

Gelecek:
    Shure SRH 1540 v.s. AKG Q701 v.s. HD 600 (Ses ayrıntılı değil karakter seviyesinde geçilecek.)

Ayrıca,hep artıları değil HD 600'ün eksik ve varsa yetersiz yönlerinden de bahsedilecektir zaman içinde...

Devam edecek........................

#1 DefinitioN, 5 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 24 Mayıs 2019
    Serhat, Kerina, DrWhite ve 18 kişi daha bunu beğendi.
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Rezerve...

3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Yeni notlar eklendi günlüğe...Özen göstereceğimden emin olabilirsiniz.Elden geldiğince zengin olacak.Elden geldiğince samimi.

Tavsiyelerinize ve yorumlarınıza açığım.

refuserQ ve theoldman bunu beğendi.
  4. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    338
    vakit ayirip boyle detayli bir ise giristiniz, sonu iyi baglansin diyeyim. :) senn karakterini sevmesem de keyifle takip ediyorum. karsilastirmali gitmesi cok iyi olmus bence, farkli ekipman ve programlarla (youtube, tidal, spotify, foobar, jriver, amarra ne varsa) zamaniniz dahilinde cesitlenirse dusunen arkadaslara (belli mi olur hepimize kasinti geliyor arada:)) ya da konuyu takip etmek isteyenlere faydali bir kaynak olur.

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ ve DefinitioN bunu beğendi.
  5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347

Çeşitlere pek açık biri değilim açıkcası.Tam anlamıyla arşivciyimdir.Tidal ilerleyen zamanlarda olabilir yine de.Ayrıca film performansı,youtube v.s. elbette olacaktır.
    Bu kez yarıda kesilmeyeceğini umuyorum. ;)

Not:Konu 2 ay önceden geliyor.Henüz şuanda değiliz.Hızlıca bu 2 aylık süreci toparlayıp günlük notlara dönüşecek.Kulağımda dinlediğim aşamayı yazmak istiyorum ama işte akışı bozmak istemiyorum.Momentum 2,MDR 1A M2 ve B&W P7 ile didişiyor mesela şimdi. :)

refuserQ ve theoldman bunu beğendi.
  6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,137
    Güzel konu Fatih hocam eline sağlık, eski bir HD600 kullanıcısı olarak ben de ilgiyle takip edeceğim. Yalnız HD600'ü stok kablosuyla değerlendirme derim, kulaklığı uzun soluklu kullanacaksan kablo yatırımı yapmanı tavsiye ederim. Örneğin ben audiominör mahogany litz ile kullanmıştım ve kabloların ses üzerinde fark yarattığına inandığım deneyim de o olmuştur.

refuserQ, theoldman ve DefinitioN bunu beğendi.
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347

Turan selam...Haklısın.HD 650 ile o kabloyu kullanmış ve olumlu etkiyi görmüştüm.Lakin bütçe kritik konu benim için.Sadece HD 600 değil,çeşitlendirme açısından birkac ekipman birden kullanıyorum.Sorun şu ki satmam gerekenleri satamayınca tıkanıyor bir yerde.Kablo maliyetini belki birkaç ay sonra halledebilirim.

Aklımda yani. ;)

refuserQ, theoldman ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Yeni notlar eklendi.Günlük devam ediyor.

9. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    338
    yazi cok akici ilerliyor elinize saglik. bahsettiginiz sarkiyi bilmiyordum jazzdan anlamam ama hemen dinledim, pek hosuma gitti. christina pluhar 'in bir eserine benzetiyorum ama ismini cikaramadim. o2 ile ilgili yorumlariniz da ilgimi cekmedi degil, element ile farkini merak ediyordum, bahsettiginiz karakter kucuk kardesi oldugunu gosteriyor. gecen bir arkadasim soruyordu benzer butceye schiit combo onermistim o2 yi bilmedigimden, artik bunu da soyleyebilirim.

DefinitioN bunu beğendi.
  10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347

Albüme adını veren parça da çok güzel.Hatta Whiplash filminden fırlamış gibi.İtiraf edeyim.Jazz fazla sevdiğim bir tür değil ama HD 600 bunu başaracak sanki. :)

Edit:Albüm genel olarak keyifli.Jazz başlangıç albümü olabilir.

cemq, coolblue, refuserQ ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  11. cemq

cemq
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Albüm mükemmel gerçekten. Ben de HD660s ile bir süredir jazz takılıyorum ve çok keyifli. 2l sitesinden tavsiyem albümün açılış şarkısı ''Innocence'' parçasını DSD formatında indirip tam bir eargasm yaşamanız olası :)

HD660s konusunda şikayetim sadece özellikle bazı piyano notalarında -kulaklığın fazla transparan olmasından mıdır nedir- kulağı hafif tırmalaması. Bilmiyorum belki özellikle o frekans aralığına hassasiyetim vardır benim.

theoldman bunu beğendi.
  12. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    338
    Hd660s i denediğimde sesleri çok doğal buldum, denedigim diğer sennlere kıyasla konforlu. Sesler gerçekçi geliyor evet ama sanki yandaki odada konser veriliyormus gibi. Belki dinledigim tarzla alakalıdır. Birlikte denedigim elear dan daha hoşuma gitti ama yine de şimdilik uzak duruyorum bu sebeple.

#12 theoldman, 22 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 23 Mayıs 2019
  13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Çokça merak edilen FiiO A5 amfi +HD 600 yorumlarım eklendi.Düzeltmeler yapılacaktır.

Özet geçmek gerekirse şuana kadar AKG Q701,Shure 1540,Momentum 2,Sony 1A M2,Bowers&Wilkins P7,Sony A45,Dragonfly RED,FiiO A5 ve O2+Odac combo hakkında yorumlar içeriyor günlük.Daha fazlası da var.Gerek bu ekipmanlar gerekse diğerleri zaman içinde konuya yedirilmeye devam edilecek.

#13 DefinitioN, 23 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 23 Mayıs 2019
    refuserQ, Serhat, Murcielago ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  14. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Hocam dac olarak ne kullandınız?

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Sony A45

16. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Hocam size göre telefon+dragonfly red+FiiO A5+HD600 nasıl olur. Dipses yaratır mı? Elimde s9 ve dragonfly red var. Bu ikiliye FiiO A5 ve HD600 bağlasam nasıl bir sonuç alırım? Telefon ile A5 in sırt sırta olması sıkıntı yaratır mi(dipses vs) Açıkcası hobi amaçlı günde yarım saatimi ayırdığım küçük bir bahçem var. Evimde kullanacağım sistemin çok azda olsa taşınabilir olmasını istiyorum. Ne düşünürsünüz?

17. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Ben A45+A5 e bile katlanamayan birisiyim.

Telefon+red+A5+Hd600 ne taşınabilir ne de masaüstü olarak düşüneceğim bir setup değil.

FiiO A5 evet taşınabilir olarak idare eder HD600 le ancak biraz sadelik lazım size.

Dap+A5 daha doğru olur.

#17 DefinitioN, 25 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 25 Mayıs 2019
    .~. ve onurdogan4 bunu beğendi.
  18. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    122
    Bu hd6 serisini besleyebilecek Dap var mıdır acaba?

Onur668700 bunu beğendi.
  19. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Onur668700 bunu beğendi.
  20. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Hd6 serisi ile denemedim. Fakat kanyon hifimyfi mağazasında hd800 ile astell kern kann denedim. Sonuç tatmin ediciydi