Sennheiser HD650 için kulaklık ve ampli

'Amfi' forumunda ugurcanarslan tarafından 27 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Hayri hocam; fabrika cikisi olarak 02'ler prizden calisir, icinde pil yoktur. Fakat alan kisiler, kasasini acip icine pil koyarak 02'yi bataryali sekilde de kullanabiliyorlar. Islem cok basit.
    Bi adet tornavida ve pil yeterli.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,758
    @karanehir35 Ahmet hocam evet ama JDS nin kendi satış sayfasında bataryalı olarakta konfigüre edilip alınabiliyor gördüğüm kadarıyla.

Konfigürasyon seçeneklerinde aklımı karıştıran bir kaç konu daha var,

Kulaklık çıkışı olarak 3.5 mm ve 6.35 mm seçenekleri var, 6.35 mm (1/4 In) seçmenin ne avantajı olur? 3.5mm kulaklığı ona takmak için bide aparat lazım olacak sanırım, ama 3.5mm doğrudan bağlantıya göre çeviriciyle 6.35 dan 3.5 a çevirip kullanmak seste bozulmaya sebep olur mu?

Bir başka seçilebilen konfigürasyon ise kazanç oranları. Aşağıdaki şekilde 4 seçenek var,

Medium 1.0x, 3.3x
    Standart 2.5x, 6.5x
    Custom 1.0x, 4.5x
    Custom 1.0x, 4.5x

Hassas veya düşük empedanslı kulaklıklarla da kullanabilmek için 1.0x li seçeneklerden birini mi seçmeliyim? Yoksa 2.5x, 6.5x i mi seçeyim kafaüstüler için gereken gücü sağlaması için?

2 kişi bunu beğendi.
  3. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    558
    6,35 mm. konnektör ; 3,5 mm konnektöre göre hem daha uzun ömürlü olur hem de daha sağlıklı çalışır. Bu nedenle ; örneğin pro düzeydeki cihazlarda kolay kolay 3,5 mm konnektör göremezsiniz. Dolayısı ile 6,35 mm. alternatifini seçmeniz her halükarda sizin için avantaj yaratır.

4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,758
    Hocam teşekkürler ancak benim bu AMP i alma sebebim HD6XX le kullanmak, dönüştürücü mü kullanmam gerekiyor 6.35 i seçersem.

5. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    558
    Amp'in üzerindeki konnektörü 6,35 mm. olarak seçerseniz , HD6XX kullanmak için niye dönüştürücüye ihtiyacınız olsun ki ? HD6XX'ün bağlantı jack'ı 6,35 mm. değil mi ?

6. ugurcanarslan

ugurcanarslan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Bu gün sigmases e gittim tunalıda bir araştır istersen ampli konsunda yardımcı olabilirler :)

7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,758
    3.5mm diye biliyorum
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 29 Temmuz 2017 ---
    Objective2 ye karar verdim gibi hocam %90 bunu alacağım. Kafaüstülerle deneyimim yok, HD6XX le ilk kez uzun süreli deneyimleme şansım olacak. İlk etapta bana Objective2 yeterli olacak görünüyor. Kafaüstü sararsa beni ilerki aşamada lambalı bir amfi konusuna el atabilirim.

Objective2 yi kendi sitesinden bataryalı şekliyle 160 Dolar gibi bir fiyata alabileceğim.

8. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    558
    HD650'nin 3,5 mm. jack ve dönüştürücü ile 6,35 mm. jack opsiyonları mevcut. Dolayısıyla bu konuda bir sorununuz yok.

9. sonkullanici

sonkullanici
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Yeni konu acmayayim dedim de, karnımız aynı dertten ağrıyor. Hd 650 ile sistem kurmaya çalışıyorum. Fiio x5iii + amfi (?) + 650 şeklinde.. Kulaklığı henüz almadım çünkü amfiyi belirlemem gerek. Evde dinleme olacağından masaüstü benim için uygun. Fiyat 1000tl olarak düşünüyorum. Basslarida arttirabilirse, veya ayarlanabilirse iyi olur :)

10. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    687
    Lambalı amfi veya benim dinledigim sekilde ifi micro idsd ile. Ikisi birbirine çok uyumlu oldu

4 kişi bunu beğendi.
  11. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,667
    idsd tam olarak sürebilir mi hd650 yi? Hd650 'i tam performans besleyebilecek amfi bulmak zor 1000 tl civarinda..

2 kişi bunu beğendi.
  12. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    687
    Rahat rahat hemde. Turbo modda saat 1 yönününü gecemiyorum zaten. Idsd piyasadaki en guclu daclardan biridir

2 kişi bunu beğendi.
  13. no one

no one
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Ben xduoo ta-02 aldım hd600 için, gayet güzel besliyor, ifi kadar iyi değildir ama yinede gayet memnun kaldım lambaları değiştirmek istiyorum şuan sadece.
    Lambalar çin işi olduğundan daha kaliteli bir lamba gerekiyor.
    Buarada ta-02 sadece amfi, ayrı bir dac olması gerekiyor. Eğer tek ürün isterseniz farklı modelleri var 1000 tlye kadar, bende dac olduğundan bunu aldım. 450tlye geldi.
    Daha fazla bütçe ayırabilirseniz ifi ican se öneririm, en güçlü kulaklık amfilerinden biri.

2 kişi bunu beğendi.
  14. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    687
    Iyi bir dap bile besliyebiliyor hd650 yi. @Italoman Ali abi ile Istanbul bulusmasin da dx80 ile denedik gayet guzel besliyordu

15. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,667
    Ben fiio A5 ile ve jds labs o2 ile de hd650 nin sesini sona kadar açamıyordum. Ama yine de besleyemiyorlardi. Sesi çok vermesi beslediği anlamına gelmiyor.

16. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Valla Hasan konu HD 650 ise bi durmak lazım.
    Pratikte besleyebilir ancak % kaç performansla?

Little Dot MK3 besliyordu HD 650 yi.Sonrasinda aldığım Darkwoice 3322 ile dinleyince aslında tam anlamıyla besleyemedigini,gercek performansina yetmediğini gördüm.

Hep söylüyorum.HD 650 potansiyeli yüksek bir kulaklık.Beslemek var beslemek var.

(Dacportable geliştiricileri de besleyeceğini iddia ediyor.Dün özelden alsam HD 650 yi besler mi? diye soran bir arkadaşa besleyecektir,al demedim.Diyebilirdim de!Böyle şeyler söylenmez ama yeri geldi.)

#56 DefinitioN, 29 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ocak 2018
    8 kişi bunu beğendi.
  17. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Besleme noktasında beslerde hakkını verme noktasında iFi Micro, Mojo, DX80 gibi ürünlerin % ne kadar verimli olduğunu incelemek gerek. Bu da neredeyse imkansız bir şey. Çünkü o anda masada tüm bu ürünlerin ek olarak besleyip hakkını verecek tarzda olan (ki hala içlerinde beslemeyen olabilir bilemiyoruz) amfilerden 3322, 336SE, Cayin Ha-1a Mk2, yada fosther'in o hayran kaldığı bir amfi vardı adını unuttum şimdi Burr Crown diyesim geliyor :) buna benzer bir şey. Yani top noktasını ele alıp diğer cihazlarla eşleştirmek ve % kaç verimli bakmak lazım yoksa yazık olur kulaklığa çünkü söz konusu kulaklık HD 650. Olsa bi Ultrasone Signature ayrı konuşalım.

Edit: DefinitioN hocam aynı şeyleri yazmışız :) ben yazana kadar. Bende sizin gibi düşünüyorum açıkçası.

4 kişi bunu beğendi.
  18. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    687
    En kissa surede sana fostex th x00 masdrop hd650 ifi micro dragonfly black hepsini gonderecegim. Sirf su ifi hd 650 yi suremez geyigi bitsin diye. Yalniz senden fostex icin bi inceleme yazisi beklerim :D

2 kişi bunu beğendi.
  19. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Eşim bu evdekiler ne zaman gidecek diye sorarken ona KANN la karşılık verdim az önce.

Kalpten mi gider, ben mi giderim artık? :gulme

(Seve seve.Memnun olurum. :eek:k )

Bu arada,dinlemediğim ürün için süremez diyemem.İhtiyatlı olmak lazım tabiki.

5 kişi bunu beğendi.
  20. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    687
    Zaten ben bu tezi bulusmada ki insanlarin yorumlari uzerine konusuyorum. Onlar da dinledi bana hak verdiler. Fostex i dinlemek isteyen bir kac arkadas var onlar denedikten sonra hepsini koli yapip sana gonderecegim. :eek:k

4 kişi bunu beğendi.