Sennheiser HD800S İncelemesi

'Sennheiser' forumunda MikePortnoy tarafından 16 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

 1. MikePortnoy

  MikePortnoy
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesaj:
  3,494
  Alınan Beğeniler:
  3,122
  Merhaba arkadaşlar

  Bu yazıda birçok insanın merak ettiği HD800S’i anlatmaya çalışacağım ve HD800 ile bir kıyasından bahsedeceğim.

  Bu hobi ile ilgilenen herkesin bir şekilde dinlemek istediği veya dinlediği kulaklıklardan bahsediyoruz desek abartmış olmayız zannedersem. HD800S firmanın 2015 yılında piyasaya sürdüğü HD800’e getirilen eleştirileri yok ettiğini iddia ettiği bir kulaklık olarak lanse ediliyor.

  İncelemenin yayınlandığı zamanki kur ile, HD800S, Türkiye distribütöründen 7.249 TL’ye alınabiliyor.

  5138 eklentisini görüntüle

  Malzeme Kalitesi ve Kullanım:

  Firmanın kullandığı malzemeler piyasadaki rakiplerine göre biraz daha gösterişsiz gelebilir ancak malzeme kalitesi ve görünümü oldukça güzel. S modeli normal HD800 ile aynı malzeme ve tasarıma sahip. Rengi değişmiş ve oldukça göze hoş gelen bir duruşu var. Malzeme kalitesi olarak HD800 yıllardır kendini kanıtlamış bir ürün ve kullanan insanların şikâyeti gördüğümüz kadarı ile gerçekten az. Plastik birleşim yerleri oldukça düzgün, çapaksız, yeterince esneme payı mevcut.

  Kulaklığın kablosu da yine bozulmayacak bir yapıda ve güzel gözüküyor. 3 metre olması normalde avantajdır ancak bazı kullanıcılar fazla uzun bularak, kullandıkları alanda keşke biraz daha kısa olsa dedirtebilir. Değiştirilebiliyor, bozulmayan bir kablo olsa da kötü kullanımda veyahut upgrade edilmek istendiğinde değiştirilebilir olması büyük avantaj tabii. Ayrıca HD800’ten farklı olarak, HD800S 4 pin XLR uçlu kablo ile de beraber geliyor. Yani kutu içinde iki adet kablo var.

  Kullanılan padler HD800 ile aynı ve yaklaşık 4 yıllık ve padleri değişmemiş HD800 ile kıyas kabul ettiler. Bu husus, kulaklık üzerinde kullanılan materyalin sağlamlığını daha iyi gösteriyor diye düşünüyorum. Diğer firmalara göre daha gösterişsiz ama daha kaliteli, kullanıma yönelik bir yapıya sahip.

  Kulaklık, ağırlığının az olmasından ve kafa bandının ağırlığı kafaya dengeli dağıtmasından dolayı konforlu bir kullanım sunuyor. Uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık yaratmaması büyük avantaj. Bazı insanlar, kulaklarına pad değdiği zaman huzursuz olabiliyor, HD800S’te böyle bir durumun yaşanması da oldukça zor. Rakip firmalarla kıyaslarsam Audeze marka kulaklıklar HD800S’e göre çok net bir biçimde konforsuz, Hifiman HE1000 ise daha ağır olmasına rağmen kafa bandının ekstra rahatlığından dolayı daha rahat bulunabilir. Ağırlık daha önemli ise HD800S daha rahat bir kulaklık.

  5139 eklentisini görüntüle

  Ses Meselesi:

  Alt Frekanslar:

  Kulaklığın basları genel karakter içerisinde belirgin bir yapıya sahip değil. HD800S alt frekansları, dinlerken kullanıcıyı rahatsız etmeyen, aşırı vurgulu ritme kendinizi kaptırıp dans etmenizi de sağlamayan, arkanıza yaslanıp tonlaması ile mutlu olacağınız, gözünüzü kapatıp sahneye dikkat kesileceğiniz ve fokuslanacağınız bir yapıda sunuyor.Teknik başarımının yanında konforlu bir dinleti de mevcut. Bu konforu açacak olursak, piyasada birçok kullanıcının istediği gibi vurdu mu titreten ya da baslar gümbür gümbür dedirten bir yapısı yok; ancak notaları katmanlama, bas içerisindeki detaylar, tonlama farklılıkları, ani iniş çıkışlara tepki konularında oldukça iyi.

  Kulaklığın subbasları miktar olarak biraz az kalan yapıda ancak teknik anlamda başarılılar. Kayıtta varsa dipteki detayları rahatlıkla duyuruyor kulaklık. Miktar olarak, alt frekansları fun tarzı şeklinde ve dolu dolu isteyen kişilerin çok hoşuna gideceğini zannetmiyorum.

  Midbaslarda bir miktar fazlalık var, ancak kulaklık sunumu yakına kurmadığı için rahatsız etmiyor. Hatta bu fazlalık vokal tonlamasında da genel dinleyici kitlesinin hoşuna gideceği yönde, daha etli bir sunum oluşturuyor. Normalde midbasstaki değişimler kulaklığın renginde bir oynama yapar, ancak burada pek bir renklendirme söz konusu değil.

  Alt frekanslar teknik anlamda oldukça başarılı. Çözünürlüğü yüksek, ayrımı iyi ve diğer frekanslara müdahalesi söz konusu değil. Hafif midbas yüksekliği sese pek olumsuz bir durum katmadığı gibi, bir miktar daha gövde sağladığı için dinleyiciler çoğunlukla memmun kalacaklardır

  Mid Frekanslar:

  HD800S, mid frekansları sahne içerisinde ne çok önde ne de geride sunuyor. Kesin bir noktaya çekilmesi gerekiyorsa, bir miktar yakınlar ama dinleyenle sahne arasına ciddi bir mesafe bırakıyor. Çoğunluk olarak, dinleyiciler ‘’vokaller önde, yüzüme vuruyor’’ gibi şikayetlerde bulunmayacaktır.

  Kulaklığın midleri oldukça çözünürlüklü, detaylı ve ayrımlı. Enstrümanların hiçbiri birbirine girmiyor ve hangi enstrümana odaklanmak istiyorsanız ona odaklanabiliyor ve alt tınılarındaki detayı rahatlıkla duyabiliyoruz. Çözünürlük olarak gerçekten zirveye oynayacak bir yapısı var. Özellikle fiyat bandını düşündüğünüzde bence çok iyi bir noktada.

  Bu frekans bandında bir miktar kolorasyon var. Sıcak bir renklilik mevcut, ancak rahatsız etmeyen bir noktada tutmuşlar. Alt midler sayesinde biraz daha etli çalan bu frekanslar, sıcaklık ile birleşince dinlenirliği ve müzikalliği artıran bir yapı çıkmış ortaya.

  Genel olarak, notaların iniş çıkış noktalarını ve üretimlerini, vokallerin alt detaylarını oldukça iyi yansıtan bir kulaklık olmuş.

  5140 eklentisini görüntüle

  Üst frekanslar:

  HD800’den geliyorsak, üst frekansların bir miktar keskinleştiğini, hafif de olsa stresli olduğu görülecektir. Sennheiser mühendisleri üst frekans ayrımını ve sahnedeki konumlanmasını göstermek adına, özel bir ayarlama yapmışlar gibi duruyor. Yapılan bu ayarla birlikte üst frekanslar keskin, ayrımlı, iyi konumlanan bir noktaya gitmişler, ancak karşılığında gelen renklilik ve alt nota detaylarının bir miktar kesilmesi dezavantaj oluşturmuş.

  Müziği dinlerken tizler hafif renkli/canlı oldukça yüksek çözünürlüklü ve ayrımlı bir noktadalar. Tonlama açısından, bu frekansların rengi dengeli bir noktada bırakılmış, ki gelen çözünürlükle beraber kimsenin bu duruma itiraz edeceğini düşünmüyorum. Rahatsız etmeden, teknik kapasitesi yüksek bir biçimde sunuluyorlar. Yapılan değişiklikle beraber tizlerin keskinliği sayesinde daha boş bir alan kalmış sunum için.

  Bunlarla beraber, üst frekanslar uzaması gereken yerde gayet iyi uzarken erken kesmesi gerekirken herhangi bir dağılma, kontrolsüzlük yaşamadan kesiyor.

  Yukarıda da anlatmaya çalıştığım üzere, kulaklığın üst frekanslarına yönelik özel bir ayar verilmiş ve bu ayara büyük çoğunluğun bir itirazı olmayacağı gibi hoşa da gidecektir. Ancak belirtmek gerekir ki, en doğru sese ulaşmak isteyen için nokta atışı bir yerde de durmuyor.

  Sahne ve Enstrüman Ayrımı:

  HD800S, sahne konusunda birçok konuda olduğu gibi başarılı bir performans sergiliyor. Temiz arka planı ile enstrümanlar sahneye oldukça rahat bir biçimde yerleşiyorlar, bu sayede arka arkaya duran enstrümanlar birbirine karışmadan, çözünürlüğünü kaybetmeden sunuluyor. Ferah bir sahnesi var; gerek yatayda gerekse derinlik olarak rahatsız edici bir yanı yok.

  Yukarıda anlattığım gibi, kulaklık kullanıcı ile arasına belli bir mesafe koyuyor ve konser salonunun orta sıralarından takip ediyormuşcasına çalıyor. Bu durum kulaklığın yorucu olmasının önüne geçen detaylardan biri.


  HD800S vs HD800 Kıyaslaması

  5141 eklentisini görüntüle


  Firmanın bu iki kulaklığı ses anlamında da birbirlerine yakınlar. Kendi içlerinde farklılıkları var tabiki, ancak bunu piyasadaki kulaklık karakterlerine oranladığımızda bir hayli yakın kalırlar.

  Piyasada HD800S’in baslarının artırıldığı yönünde bir algı var, ki aslına bakılırsa bu tez doğru. Ancak bu durum, firmanın HD800 kulaklığını beğenen ya da beğenmeye yakın olan bir kişi için geçerli. HD800’ün alt frekans miktarını az bulduğu için beğenmeyen bir kişi, büyük ihtimalle HD800S’i de sevmeyecektir.


  Alt Frekanslar:

  HD800S’in alt frekansı, HD800’e göre bir miktar daha artırılmış ve renk olarak hafif koyulaştırılmış. Hem midbass, hem de subbass konusunda HD800S daha vurgulu. Getirilen çok hafif koyu sunumla beraber, HD800S’in alt frekans miktarı daha fazla ve dinleyicilerin istediğine daha yakın, ancak arada çok ciddi bir fark olmadığını belirtmek gerekiyor.

  HD800s’te, midbass artırılırken bir miktar da dağılma beraberinde geliyor. HD800, bu bölümde bir miktar daha kontrollü, sıkı ve çözünürlüğü yüksek sesleniyor. Sahne üzerinde, HD800S’in basları bir miktar daha yakınlaştırılmış. Tüm bu ufak dokunuşlar, alt frekans miktarının artması yanında, vurgudaki hissiyatın daha fazla olmasını sağlamış. Subbaslarının bu şekilde artmış olması, özellikle bası bol müzik dinlerken avantaja dönüşüyor.

  Genel olarak her iki kulaklığın da alt frekansı, dinleyiciyi rahatsız etmeden, boğmadan ve kontrollü bir şekilde üretiliyor. Tercihim olarak, HD800’ün alt frekansları, teknik anlamda bir adım önde, ancak miktarın biraz daha fazla olmasını isteyen bir kişi HD800S’i tercih edecektir. Teknik olarak bahsettiğim bu sıkıntı, normal şartlar altında bu derece başarımdaki bir kulaklıkta çok göze batmayacaktır.


  Mid Frekanslar:

  HD800S mid frekansları bir miktar daha koyu üretiyor. Bu koyulukla beraber HD800’de şikayet edilen parlama probleminin önüne geçmişler. HD800’de parlama durumu, kayıtta olmadıkça meydana çıkmıyor. Ancak parlama meselesi genelde, bu kulaklığa karşı oluşmuş bir yargı.

  Bununla berbar, HD800 bir miktar daha açık ve daha çözünürlüklü çalan bir yapıya sahip. HD800 daha geriye yaslı ama daha rahat bir sunuma sahip. Vokalleri daha perdesiz. HD800S bir miktar perdeli ancak genel frekanslarda daha keskin daha ayrımlı çalıyor. HD800S, bu perdeyle beraber analogvari bir sunuma yaklaşmış.

  İki kulaklık da totalde oldukça başarılılar. S olan modelde eleştiriler gözetilerek değişikliğe gidilmiş. Bu durum bazı noktalarda avantaj bazı noktalarda ise dezavantaj olmuş. Keskin çalması, parlaklığının azalması gibi avantajlara sahipken renkli çalması, çözünürlüğünün çok hafif geriye gitmesi gibi dezavtajları da yanında gelmiş.


  Üst Frekanslar:

  Üst frekanslar HD800S'te daha keskin ve biraz da renkliler. HD800’e geçince biraz soğuk çalıyor hissi ile beraber daha nefes alan yapıda ve enstrümanların alt notaları daha dolu geliyor. HD800S’in avantajı, renginin daha sevilen bir yapıda olması ve üst frekansların biraz daha sıkışık çalma hissine rağmen diğer frekanslardan daha iyi ayrılıyor olması. Daha net bir şekilde çalıyor ve bu durum sahne içerisinde daha az alan kaplayıp boşluk hissini artırmasına sebebiyet veriyor.

  Ancak belirtmek gerekir ki, alan kullanmak ile ferah hissettirmek farklı kavramlar. Mühendisler bazı noktalardan feragat ederek, HD800S’te daha ayrımlı üst frekanslar üretmişler.


  Sahne ve Enstrüman Ayrımı:

  HD800S'in sahnesi yatayda daha geniş ve üst frekanslar biraz daha uzak açıdan geliyor. Derinlik anlamında ise HD800 daha başarılı bir sunum sergiliyor. HD800’ün alt frekansları biraz daha az ve sıkı olduğundan sahne içerisinde daha rahat alan bırakıyor. HD800S'te ise, midbasların HD800'e göre biraz dağılgan olmasından kaynaklanan alan doldurma olayı daha fazla. Diğer taraftan, HD800S'in sunumundaki keskinlikten gelen bir dirilik avantajı var; bu avantaj sahnedeki enstürman konumlandırmasının daha iyi olmasını sağlıyor


  Son Söz:

  Piyasada Sennheiser’e yönelik, kendilerinin yeni bir ürün çıkaracağına ve bu ürünün rakamlarının farklı olacağına dair bir beklenti vardır. Ancak firma yeni kulaklığına HD800S ismini vererek, aynı kulaklık üzerinde bir miktar değişikliğe gittiğini gösterdi. HD800 ile kıyasında, yenisi ile kardeşi arasındaki farkları aktarmaya çalıştım. Şahsi tercihim, tonlamasından ve daha müzikal çalmasından dolayı HD800S olacaktır. Belirtmek gerekir ki, HD800 yeni kulaklığın karşısında ezilmiyor. Ancak kulağa daha teknik bir kulaklık olarak sesleniyor.

  HD800+iyi bir kablo HD800S yaptığı için HD800 kullananlar bu yolu da seçebilirler. Ancak uğraşmak istemeyenler HD800S’i doğrudan tercih edebilirler. HD800’ü beğenip bazı noktalarda eleştiri yönelten kullanıcı kitlesi ise genel olarak HD800S’e geçtiklerini belirtiyorlar.

  Kulaklığı satın almak ve daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Kulaklığı tarafımıza gönderen @Sennheiser Türkiye'ye teşekkürlerimizi sunarız. Bir başka Sennheiser incelemesinde görüşmek üzere.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 2. SoundMeister

  SoundMeister
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  27 Ekim 2016
  Mesaj:
  90
  Alınan Beğeniler:
  159
  Çok güzel bir inceleme olmuş üstat. Eline, emeğine, kulağına sağlık.
   
 3. refuserQ

  refuserQ
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  13 Ekim 2013
  Mesaj:
  658
  Alınan Beğeniler:
  1,772
  Güzel inceleme bir çırpıda okudum :)
   
 4. DrWhite

  DrWhite
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  28 Haziran 2016
  Mesaj:
  776
  Alınan Beğeniler:
  1,940
  Elinize, kulağınıza sağlık Ateş hocam, lamba ve bakır kablo masrafından kurtarmış sanırım sennheiser yeni modelinde :D
   
  2 kişi bunu beğendi.
 5. sertac

  sertac
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  8 Mart 2011
  Mesaj:
  295
  Alınan Beğeniler:
  371
  Gerçekten tesekkur etmek gerek. Herkesin hayali olan kulakliklari ayri ayri incelemissiniz .salonun bas köşesine konur bu . Hanim ne derse desin :)
   
  Collapse Signature Expand Signature
  3 kişi bunu beğendi.
 6. darkainu

  darkainu
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  6 Mayıs 2014
  Mesaj:
  546
  Alınan Beğeniler:
  1,325
  Hanım fiyatı duyunca kendine bir araba isteyebilir karşılığında yada oturma grubunu yeniletebilir, onun dışında sıkıntı yok :D
   
  7 kişi bunu beğendi.
 7. MikePortnoy

  MikePortnoy
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  7 Eylül 2012
  Mesaj:
  3,494
  Alınan Beğeniler:
  3,122
  Teşekkürler arkadaşlar :)

  @DrWhite Bir kısım dinleyiciler HD800 için bakır kablo ve lambalı gerekir diyor. Daha müzikal sunum için evet gerekebilir ki, incelemede de az çok değindim. Ancak daha analitikvari ve soğuk yaklaşım barındıran bir sunum isteyenler için çıplak HD800'ü uygun ve yeterli buluyorum. Tabii HD800S teknik anlamda daha iyi bulunabilir çoğu insanca.

  @sertac @darkainu Hanım da bizim kafadan ise sorun olmuyor :D
   
  Collapse Signature Expand Signature
 8. hifimyfi

  hifimyfi
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  24 Mayıs 2016
  Mesaj:
  116
  Alınan Beğeniler:
  553
  İlginize teşekkür ederiz.
  Sevgiler. :)
   
  4 kişi bunu beğendi.
 9. Eugene

  Eugene
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2016
  Mesaj:
  12
  Alınan Beğeniler:
  24
  Güzel inceleme elinize sağlık.
   
  2 kişi bunu beğendi.
 10. Rifat SERBEST

  Rifat SERBEST
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  26 Nisan 2014
  Mesaj:
  84
  Alınan Beğeniler:
  73
  Hd800 kullanmaktayim Hs800s de dinledim kisaca ve oz kiyas yapmak gerekirse hd800 daha iyiydi hd800s geri iade etmistim.kimine gore farkli yaklasimlarda olabilir elbette
   
 11. Baran

  Baran
  Expand Collapse
  Administrator

  Katılım:
  29 Haziran 2011
  Mesaj:
  1,402
  Alınan Beğeniler:
  3,535
  @MikePortnoy Eline sağlık:)

  Merhaba neye göre daha iyiydi? Biraz daha açabilir misiniz?
   
  2 kişi bunu beğendi.
 12. zalman_1

  zalman_1
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  4 Kasım 2014
  Mesaj:
  139
  Alınan Beğeniler:
  202
  İnceleme için teşekkürler.Güzel bir kafa üstü lakin, fiyatı yüksek geldi bana.
   
 13. fuzulikartanesi

  fuzulikartanesi
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2015
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  2
  Sennheiser HD800S siparişi verdim 1 haftaya gelir 1 aya gelir bilmem ama şimdi sırada diğer ekipmanları toplamak var. Bu kulaklıklığı taşınabilir balanced çıkışı olan bir dap ve balanced çıkışlı hafif bir lambalı anfi ile kullanmak istiyorum. Bu üçlü mümkün olduğunca sırt çantasında taşınabilir olacak çünkü sürekli yer değiştirmeler uçak ile olacak. Tavsiyesi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Sony wm1a ve sedef audio ile nasıl olur mesela. Daha iyi bir anfi şart dediğinizi duyar gibiyim fakat taşınabilir olması 1.sırda birde uçuk bir rakamı anfi için kaldırabilecek durumda değilim ama 2.el anifiyede hayır demiyorum malum herşeyi memlekette almak zor. Şimdiden yorum yazacak arkadaşalara teşekkürler.
   
 14. Mikrobiyolog

  Mikrobiyolog
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  5 Ocak 2016
  Mesaj:
  814
  Alınan Beğeniler:
  3,181
  Hocam öncelikle yeni kulaklığınız hayırlı olsun. :eek:k

  Ancak daha önce de benzer bir sorunuza yazdığım üzere, almayı düşündüğünüz sedef audio lambalı amfilerin hiç biri balanced yapıda değil. (Ahmet Ağabey'in amfi modellerini açtığım şu konudan inceleyebilirsiniz: http://www.techno-fi.net/forum/konu/28-09-2017-sedef-audio-ziyaretim.12244/ )

  Eğer balanced yapıda olsalardı bile Sony WMA-1'in balanced line out çıkışı yok, hatta analog unbalanced line-out çıkışı bile yok.

  3,5mm-> 2xRCA kablo ile kulaklık çıkışından amfiye bağlayabilirsiniz ama line-out kalitesi vermeyebilir. Normalde 3,5mm kulaklık portundan amplifiye edilmiş sinyal çıkar, bunu bir de haricen amfi ile amplifiye ederseniz bi-amping denen şey olur. Ses kalitesi açısından iyi bir şey değildir. Bununla beraber bildiğim kadarıyla Sony'nin Class D yapısındaki amfisi sesi DAC aşamasında ayarlıyor, böyle olunca 3,5 mm portundan, nispeten daha temiz bir sinyal çıkıyor olabilir, ama bu denemeden bilinecek bir şey değil. DAP'ı ve amfiyi alıp böyle bağladığınızda çıkan sesi beğenmeme ihtimaliniz var. Özellikle kullanacağınız kulaklık olan HD800S, pek hata affeden bir kulaklık olarak bilinmezken.

  Tavsiyem HD800s ile taşınabilir balanced set-up fikrinden vazgeçip single-ended'a yönelmeniz. Balanced DAP ve iemleri bir kenara bırakacak olursak, balanced sistemler (DAC ve amfiler) büyük, ağır, masaüstü cihazlardır. Aslında aldığınız HD800S'de açık yapısı, 300ohm direnci, kocaman kupaları ve 3m'lik kablosu ile böyle sistemlerde kullanılmak için üretilmiş bir kulaklıktır, ama siz siparişinizi çoktan verdiğiniz için kulaklığı değiştirmek gibi bir şansımız yok. Chord Mojo, Hugo, Hugo2 ya da ifi micro iDSD Black Label gibi ürünler o kulaklığı bir düzeye kadar sürebilmesi muhtemel benim aklıma gelen single ended mobil cihazlar (tabi bu cihazlara telefon, dijital out'u olan DAP gibi bir de kaynak lazım). İnternetten kulaklığınızın bu cihazlarla uyumlu olup olmadığını araştırmanızı tavsiye ederim. Hem bu cihazların Sedef lambalıya bağlamak için gerekli analog line-out çıkışları da vardır.
   
 15. cosanostra

  cosanostra
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  19 Aralık 2012
  Mesaj:
  81
  Alınan Beğeniler:
  98
  Şu an 15.542,46 tl görünüyor ,2 katından fazla yazık bize valla...
   
  2 kişi bunu beğendi.
 16. akifb

  akifb
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  30 Ocak 2015
  Mesaj:
  217
  Alınan Beğeniler:
  381
  Yılbaşında indirimde iken 5750 tl ye almıştım. 9 ayda nereden nereye.
   
 17. fuzulikartanesi

  fuzulikartanesi
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2015
  Mesaj:
  15
  Alınan Beğeniler:
  2
  İlginiz içn teşekkürler
   
 18. DrWhite

  DrWhite
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  28 Haziran 2016
  Mesaj:
  776
  Alınan Beğeniler:
  1,940
  Hd800s dinleyen oldu mu acaba hdv820 ile yabancı sitelerde uyum çok iyi vs deniyor ama dac amp birlikte sistem kurmak da pek mantıklı gelmiyor kararsız kaldim:confused:
   
 19. akifb

  akifb
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  30 Ocak 2015
  Mesaj:
  217
  Alınan Beğeniler:
  381
  Phonitor 2 ile dinliyorum memnunum. Diğer cihazlarla karşılaştıracak bilgim yok ne yazık ki.
   
  MehmetB ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
 20. DrWhite

  DrWhite
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  28 Haziran 2016
  Mesaj:
  776
  Alınan Beğeniler:
  1,940
  Phonitor teknik olarak iyi bir amfi ama işte ses rengi uyum vs işin içine girince dinlemeden özellikle o bütçelere çıkmak zor benim açımdan, hangi şehirdesiniz :Daklımda şu anda audio gd nfb1b-violectric v280-phonitor 2-hdv820 var bakalim kararsızlık büyüdükçe liste de genişliyor. Fakat 4.4 ve 4 pin balanced açısından hdv820 çekici gelirken DAC katının tırt çıkma ihtimali korkutuyor.