Sennheiser Momentum IEM - Hoparlör ve Interconnect Kablolar

'Satım' forumunda okty_k tarafından 24 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    - Sennheiser Momentum Android Siyah Kulak İçi Kulaklık.
    Sıfırdan farksız, kutusunda, garantisi devam ediyor, eksiksiz... 500 TL.

- Belden USA Hoparlör Kablosu
    Belden 2x2 metre bi-wire, (toplamda 8 metre), 14 AWG, çok temiz durumda.
    Kendinden kat kat pahalı kablolardan daha doğru bir sese sahiptir. 425 TL

- Belden USA 8402 XLR Interconnect
    Tellurium Copper XLR konnektörler ile ABD üretimidir. 3 ft. (1 metre) uzunluğunda, yeni.
    Amerika ve Japonya'dan tüm dünyaya yayılan, yıllardır popülaritesini koruyan bir kablodur. 1250 TL.

- Belden USA 8402 RCA Interconnect

Switchcraft 3502AAU (Gold Plug) konnektörler ile ABD üretimidir. 3 ft. (1 metre) uzunluğunda, yeni. Amerika ve Japonya'dan tüm dünyaya yayılan, yıllardır popülaritesini koruyan bir kablodur. 1100 TL.

Sound

At first, it sounded a little rough on voices. It begins to sound better after about 5 hours. The sound was anything but etched. It was very alive sounding from the very first. It’s a little hard to put into words, but my system sounded more like real performers were in the room than before. It helps that I had heard live jazz the last three Saturday nights. I also really like how it sounds on rock.
    This was enough to get me on my computer ordering enough Belden 8402 interconnects to connect the rest of my system. I’ve now had them in my system for nearly 100 hours. The Belden was closed down for the first few hours and very ragged sounding for about the first twenty hours. It got progressively smoother and more refined from then. I used the Belden every where except my tonearm cable. So, the only place in my system that I wasn’t using tinned copper wire was from the cartridge to the DS Audio phono equalizer/preamp for their optical cartridge.
    When Jeff and others talk about the “Vintage Tone” of tinned copper wire, I don’t want you to miss understand. These two tinned copper wires are not forgiving in the way most audiophiles use this term. I could easily hear the difference in which tonearm cable I used and which power cables I tried. What I think they mean by vintage tone or real sound is something I heard Jim Smith say years ago. He said that the way a system played the music between the mid-bass and lower-midrange decided if a system sounds like real music or not. I think this is the area where these two tinned-copper wires add such realism and tone to the music being played. The sound in this range was rich and full, but there was no sense of overhang or looseness in this range. This overall richness doesn’t seem to keep the sound from sounding transparent or naturally detailed.
    I can think of many audiophiles I know that rarely listen to live music and are really into soundstage, imaging, and detail. They might not prefer these wires, but I know which one I like, and I am simply shocked.

#1 okty_k, 24 Haziran 2015
    Son düzenleme: 15 Eylül 2021
    artears, Penguen, wadi ve 17 kişi daha bunu beğendi.
  2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Hallettim :)

2 kişi bunu beğendi.
  3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Meridian'in on küsür sene önce $20000'lik bir sistemini dinlemiştim. Diğer markalar gibi bilek kalınlığında hoparlör kablosu kullanmak yerine tüm kaynak çıktılarını dijitale çevirip, IEM kablosu kalınlığında bir kabloyla hoparlörlere iletip, her hoparlör içinde analog yapıp yükseltiyordu. FM radyo bile hoparlörlere gidene kadar arada dijital olup çıkıyordu :)

Yani şimdi bildiğimiz DAC markalarının büyük çoğunluğu yokken Meridian bu işi yapıyordu. Aynı zamanda high end audio dünyasının bu konudaki öncülerinden biri. Daldan dala atlamak olacak ama, AK'nin portable audio dışına açılması da bu yüzden çok kolay değil.

4. Squartro

Squartro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    Fiyat gerçekten çok iyi

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  5. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    835
    Konu en yukaridayken yazayım. İkinci el bitmis. Yaprak kipirdamiyor . :(Hayırlı satışlar olsun...

7 kişi bunu beğendi.
  6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    demişim Explorer incelemesinde.Diğeri de Mojo'dur.Hele $ uçmuşken fiyatlara yorum yapmaya dahi gerek yok.Oktay,beni çok fena salladın akşam akşam.Hani hanımdan ko............ ;D

6 kişi bunu beğendi.
  7. SoundMeister

SoundMeister
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    158
    Chord Mojo 1000 TL gibi inanılmaz bir fiyattan satıldı. Normalde ihtiyacım olmamasına rağmen fiyat cezbettiği için Mojo'yu da denemiş olayım diye satın almak istedim ancak yetişemedim. Mojo'yu eşi benzeri bulunamayacak bir fiyata sattınız Oktay Bey, alan arkadaşımıza hayırlı olsun. :)

4 kişi bunu beğendi.
  8. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Meridian Explorer için kendisine teşekkür ediyorum. Paket patlamalara karşı dayanıklı olarak tarafıma ulaştı. :)

Öncelik neydi? Öncelik daha evvel duymadığın notaları, detayları duymaktı. Explorer daha ilk parçada Edifier M3300SF gibi giriş seviyesi bir 2+1 sistemde bile öncelikleri yerine getirdi. Teşekkürler Oktay Bey.

2 kişi bunu beğendi.
  9. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    Merhabalar hocam iyi akşamlar.

IT01 açılmamış durumda mı ? Ürün incelemeye dahil edilmediyse bu fiyata 0 alınır gayet :). Şaşırdım doğrusu.

10. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Merhaba iyi akşamlar,

Siz şaşırıpta sıfırını alın diye yazdım :). Ilanı meşgul etmeden sorularınızı özel mesajla sorabilirsiniz.

mfya bunu beğendi.
  11. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    Tamam.

12. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Sony A45 hala satılık mı hocam?
    Özelden telefon numaranızı yazar mısınız?

13. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Güncel...