Shure se215-special edition (mavi)

'Genel Tartışma' forumunda apaksercan tarafından 14 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Arkadaslar merhaba aranizda yeniyim, sitedeki incelemeler ve yorumlar gercekten aydinlatici ve cok faydali bilgiler. Size bir sorum olucak umarim dogru baslik altinda soruyorumdur sorumu.

Shure se215 special edition (mavi) kulaklik satin almayi dusunuyorum internette bir arkadas satiyor sifir kapali kutu olarak bu urunun orjinal olup olmadigini nasil teyit edebilirim?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

2. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Sahtesini hiç görmedim, bir kaç fotoğrafı varsa kutusuna ve tipine göre yorum yapabilirim, iki yıl kullandım kendisini... Japonya'ya özel bir model olduğu için sahtesi yapılacaksa bile normal se215'in yapılır diye düşünüyorum. ama se215 için de kimsenin uğraşacağını sanmam

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Fotograf olarak temsili fotograf koyulmus, biraz sordugumda urunun amerikadan alindigini soyledi, kendiside kullaniyrmus iki adet almis gelirken digerini satisa cikarmis 260 tl ye anlastik fiyat iyimidir sizce? Tesekkurler

4. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,295
    fiyat iyidir de gerçek bir iki fotoğrafını görüp emin olmakta fayda var, jack ve kutu fotoğrafı görmek yeterli olabilir.

2 kişi bunu beğendi.
  5. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Alisverisi yaparken artik inceliycem, inceleme ve kutu acma videolarini inceledim onlari baz alarak kontrol edicem, tavsiye edermisiniz bu kulakligi deep down tarzi parcalar dinliyorum, daha ilkkez prof kulakliga gecis yapacagim.

6. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,295
    giriş seviyesi kulaklıklar arasında en sevdiğim diyebilirim, tabii uzun süre kullandığım başka kulaklığım olmadı, iki yıl se215 iki yıl da se215 ltd kullandım. biraz daha iyi bir şey istemeseydim, tekrar se215 alırdım. fiyatına göre çok başarılı...
    not: deep down nasıl bir parça bilmiyorum ama elektronik müziği dinlemek zevkliyken elektronik müzik için yapılmış bir kulaklık diyemem, daha çok doğal sesleri verirken kendini gösteriyor. özellikle vokal ve saksafon türevlerinde döktürüyor.

2 kişi bunu beğendi.
  7. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Bilgiler icin tesekkurler, suan ne kullaniyorsunuz?

8. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,295
    pinnacle p1

2 kişi bunu beğendi.
  9. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    124
    Buaralar siteye bakıyorum aktif paylaşım var bizde destek vermeye çalışıyoruz. Shure soran arkadaşları görüncede ayrı mutlu oluyorum .. :)

Shure Se215SPE (mavi) Japonya için üretilen özel bir model değildi. Japonyada üretilenleri vardı yalnız bu özellikle oraya üretilmedi. 215 modeli şeffaf ve siyah renkte üretimdi buna ek olarak mavi yani Lucent Blue SE215SPE-A modeli üretildi sınırlı sayıda olduğu söylendi bunda ve iki farklılık vardı normal 215'lerden Biri renginin mavi olması diğeri ise daha detaylı Bass sunmasıydı. Bütün Shure modellerini kullanmaktayım ve ilk sahip olanlardanım.. Mavi renginde hiç bir zaman ciddi bass farklılığı görmedim. Daha sıcak çalıyordu normal 215'e göre, Shure da ufak detaylar var diyordu duyurusunu yaptığında mavi modelin.

Sınırlı sayıda olmasıda biraz balondu çünkü çıkalı yıllar olmasına rağmen hala sıfırını yurtdışında satıyorlar.

Evet Shure'un piyasada replikaları var dikkat ediniz! 70, 80 Tl'lik Sennheiser'ların replikaları varken bu ürünün neden olmasın, 100$ fiyat etiketi olması sizi yanıltmasın çok daha ucuz ürünlerin replikaları var. Hatta bakmış olduğunuz Mavi 215 125$ etikete sahipti diye hatırlıyorum üzerinden yıllar geçti yanılıyorda olabilirim. Az çok bu fiyatta. ;)

Amfi ile desteklemiyecekseniz iyi bass frekansları almada tatmin olmayabilirsiniz, çok derin bas aramıyorsanız yeticektir.

Kablo , jack vs gibi şeyler iyi bakarsanız uzun yıllar gidiyor.

SE215m+SPE beyaz olan modeli çıktı geçtiğimiz aylarda normal fiyatı sanırım 119$ bundan edinirseniz kabloda Apple ürünlerinde çalışacaktır , arada fiyat farkını hak ediyor bu konuda.

Bu ürün en fazla Amerikada indirime giriyor ve kargo gümrükleme masrafları hariç 80$ altına düştüğünü görmedim, mavi olanı daha da yüksek bir fiyatta o da en düşük 99$ gibi rakamlara alınıyor . 260 Tl'ye alacağınız ürünü sorgulamanız da fayda var.

2 kişi bunu beğendi.
  10. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,295
    2 yıl önce araştırırken, sağlam bir kaynaktan okumuştum, şimdi bulamadım. piyasadaki satıcıların %95'i japonya'dan satıyor, kalanı da 1 yıl limited garanti sağlıyor. ve bu ürün shure'un avrupa ve amerika websitelerinde bulunmayıp asia kısmında bulunabilen bir ürün, yine de kesin konuşmak istemem :)

11. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    124
    Japonya için özel bir model değildi onu söylüyorum hocam... Amerika Shure'dan bu ürünü satın alabilirdiniz yanılmıyorsam şuan da bile gümrük probleminiz yoksa yine alabilirsiniz Amerika , Almanya gibi ülkelerde satılıyor. Dünyanın bir çok ülkesinde ürünlerin çoğu zaten 1 yıl garanti altındadır, Türkiye ve bir kaç ülke dışında 2 yıl garanti bulmak zor.. Bu ürünleri satan arkadaşlar var onlar daha iyi bilirler ben kullanıcı tarafımıyım. :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Aralık 2016, İlk mesaj zamanı 14 Aralık 2016 ---
    Edit: Lafın kısası normal 215'den aman aman bir farkını göremedim yıllarca o yüzden pekte takılacak bir model değil . :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Aralık 2016 ---
    Buarada haklı olabilirsiniz Japanyodan satılıyor gibi lanse edilmiş olabilir biz Amerikadan aldığımız için çokta takılmamıştık.

12. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,295
    normal 215'ten farkını ben de göremedim bu arada, 2 yıl normal, 2 yıl special kullandım, fark yok ama doğal müzik dinleniyorsa cihaz oldukça tatmin edici...

2 kişi bunu beğendi.
  13. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Açıklamanız için teşekkürederim, söylediklerinizi dikkate alacagım.

14. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Degerli arkadaslar yarin benim icin guzel bir gun olucak kulakligi yarin anlastgm arkadastan alacagim, size son kez sormak istedim kulakligin aliexpresste replikasini gordum ve biraz korktum, yarin alirken nelere bakmaliyim nelere dikkat etmeliyim orjinal oldgunu nasil anlarim ? Sonkez sormak istedim tavsiye verin lutfen

15. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    965
    Kulaklığı hangi kaynakla dinleyeceksiniz? Bu çok önemli, sonra hayal kırılığına uğramayın..

16. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Suanda iphone 6s plus spotify 320 ile dinlemeyi dusunuyorum daha sonrada bir dap edinmeyi planliyrm

2 kişi bunu beğendi.
  17. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Ilk videodaki fake

ikinci videodaki orjinal

orjinalin rengi biraz daha koyu gibi geldi bana ayrica bu kulaklik 129 dolardi simdi ne kadar bilmiyorum ama bunlari satan adamlar fiyatlarini bizden daha iyi biliyor . Genelde su tarz ilanlardaki urunler yuzde 90 faketir
    -Amerikadan iki tane aldim birini satiyorum
    -Yurtdisindan hediye geldi satiyorum
    -Dukkani kapadik zararina satiyoruz
    Orjinal urun almak istiyorsan ya Selcuk beyden alican yada shuredan . :) Kafanda suphe varsa da kulakligi bozana kadar suphe hep devam eder
    4777 eklentisini görüntüle 4778 eklentisini görüntüle

4 kişi bunu beğendi.
  18. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Bende 2 saattir videolari inceliyordum ekteki gorseller yarin kontrol icin cok isime yariyacak vermis oldugun bilgiler icin cok sagol acayip makbule gecti

19. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,295
    Kutulu ise belgelere dikkat edin, shure doldurur belgeleri, katlanan harita gibi bir kağıt bile oluyor.
    Zaten duruşundan belli olur. Bir de kablo boyuna bak hocam, mavi'lerin kablosu normal modellerden daha kısa, ve jack girişinde bi çıkıntı gibi bir şey var.

4 kişi bunu beğendi.
  20. apaksercan

apaksercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Arkadaslar bugun kulakligi almak icin bulustum kulaklik fake olan fotograflarda oldugu gibi cikti o yuzden alamadim bilginize yardimlar icin tesekkurler. ( saticida bilmiyordu oda ogrenmis oldu ).

2 kişi bunu beğendi.