Shure SE846 İncelemesi

'Shure' forumunda high-fidelity tarafından 20 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Katılmamakta haklısın Ateşim herkesin zevki ve kulaklıktan beklentileri farklı olabiliyor, bence diyorum cümlelerimde dikkat ederseniz, eminim birçok kişiye ikisini dinletsek tralucent'i beğenir ama benim çook daha hoşuma gidiyor stax, sattım staxı sonradan çok pişman oldum yeniden aldım, bu pek yaptığım bir iş değil bilen bilir benim ne kadar maymun iştahlı olduğumu :cheesy:

2. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Hasancim, oturamazsa yandık desene :evl Stax in en beğendiğim özelliği eğer yanlış hatırlamıyorsam, enstrümanları doğru yansıtması. Ama alt frekans isi durumu bozuyor bence.

Oyle tabii Nuricim, Stax özel bir alet tartışmasız. Ama fiziksel olarak dezavantajları var. Amfi gereksinimi kulağa oturması gibi. Genel olarak biraz gövdeden yoksun gelmişti bana dinlediğimde.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    585
    İşte oturursa baslar geliyor ve dolgunlaşıyor kulaklık. Ama oturtmak illet, ben 50 tane uç denemiş, zorla uydurmuştum :)

Amfi mevzuu ayrı ama kullandığın bir çok playerı hatırlatırım :)

4. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Aslında karşılaştırma çok da yanlış olmaz bence. Çünkü re600 orta sınıfın belki de en iyisi, tralucent ve shure ise üst sınıf. Ancak şöyle bir durum var, ben tralucent den sonra re600 kullandım sonra da 846'yı aldım. Yukarıda tralucent ile paylaştığım görüşleri aklımda kaldığı şekliyle yazsaydım çok farklı sonuç olurdu. Yani ürünleri yanyana koyunca fark çok daha doğru bir şekilde anlaşılıyor. Yinede aklımdaki re600 ile 846'yı kısaca karşılaştırırsam;

Genel karakter olarak zıt sunumları yok. 846'nın bas'ı miktar ve güç olarak daha fazla, ( re600'ün olması gerekenden daha az ) iki ürününde sbilance vb. rahatsızlık verecek bir eksiği yok. Hız, bütün frekanslardaki çözünürlük ve sahne başarımı çok daha iyi 846'nın. Detay da özellikle mid frekans detaylarında ibre yine 846'dan yana ve burada çok ciddi fark var. Malzeme kalitesinden bahsetmeme gerek yok sanırım, ancak 2 üründe çok çok konforlu bir müzik dinleme deneyimi yaşatıyorlar. Re600'ün kendine has garip bir ses rengi var herkes sevmeyebilir, shure da böyle bir durum yok. Fiyat bandında benim favorim yine re600 olacaktır, sm64 ile.

5. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120

Sırf sunu sana dedirtmemek icin rwak bilmem kac aldım, MA9u bosver :evl

Oturma mevzuu dediğin gibi, ben de ite kaka zorlan dinlemiştim senin aleti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580

Ben teşekkür ederim. :)

Teşekkür ederim Nuri Bey. :)

7. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Ben de Stax'ı tam oturtamamıştım.Sesini de ondan sevmemiş olabilirim.Ama farklı bir kulaklık olduğu belli zaten çalışma prensibinden.

8. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,112
    Eline sağlık.
    Şeffaf kasasıyla görsel bir mühendislik harikası.

Panzerler maça 4-1 yenik başlasada , tecrübeleriyle maçı çevirmişler anlaşılan.

Merakla baştan sona tüm başlığı okudum ve hiçbirimizinde aslında elindekinden tamamiyle mutlu olmadığını anladım.(Stax hariç)

İnsan doğası gereği hep daha fazla, daha fazla....

Ekipmanları dinlemeyi bırakıp, müzik dinlemeye başlamadıkçada mutluluk bize uzak bir hayal.

Bu yüzden artık dikkatimi ve özenimi tekrar müzik dinlemeye vermeye karar verdim.

Zamanın telafisi yok.

2 kişi bunu beğendi.
  9. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Teşekkür ederim Serhat Bey.Evet,IE800 benim için kazanan oldu.

Çoğu kişi içinse 846 oldu.Tamamiyle zevk meselesi. :)

10. Turhan

Turhan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Hocam yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Re600 beni hergün şaşırtıyor. Evet bass biraz az ama genel karakteri, sıcaklığı , doğallığı çok hoşuma gidiyor. Shure846 ise gerçekten merak ettiğim bir kulaklıktı ve az da olsa kafamda şekillendi. Tekrar teşekkür ederim.

11. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Re600ün tınısı iyidir. Benim duyduğum en iyi tınılardan biri. Tek sıkıntısı tizleri. Yine de çok tatlı bir sesi vardır. Yormaz dinlerken.

12. iPhonist

iPhonist
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Inceleme guzel olmus elinize saglik, Phonak 232 dinleme sansiniz olmus muydu, ikisini karsilastirdiniz zaman cok mu fark var arada ses rengi, kalitesi, sicakligi, doygunlugu, baslari ve tizleri anlaminda?

13. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Teşekkür ederim.

O konuda Umut abi bilgi verecektir.Ben dinlemedim 232'yi.

14. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Evet çok fark var, hatta iki kulaklık tam zıt karakterde diyebilirim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    629
    İyi oldu kimimizin biraz kullanma şansı oldu, kimimizin inceleme ve kıyaslamaları okuyup kafasında şekillendirme şansı oldu.
    Şimdi hala merak eden yada alıp kullanmak isteyen hepimiz için 2.000 -TL' nin üstünde para verip almak kaldı.

İyi, çoğu gitti azı kaldı.

16. asymptote

asymptote
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Ayrıntılı inceleme için teşekkürler. En çarpıcı kısmı benim için sonuç kısmı oldu.. :) Pahalı ürün her zaman iyidir prensibi müzik ürünleri söz konusu olunca çoğu zaman geçerli olmayabiliyor, müzik çok kişisel bir deneyim. Denemeden hiçbir şey almamak lazım esasında. İncelemeler önemli ama kişisel deneyim hepsinden daha önemli.. :wink

2 kişi bunu beğendi.
  17. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Teşekkür ederim.Bu iş de kulak hangisini seçiyorsa,hangisinden daha fazla zevk alınıyorsa o kulaklıkla devam edilmeli.Ben IE800 ile devam etmeyi seçtim.

Yoksa,kulaklık işini çok iyi yapıyor.

18. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Ben sayende bolca dinlediğim için hiç ihtiyaç duymadım ama teşekkürler dünya, güzel inceleme :eek:k

19. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Elinize sağlık güzel bir inceleme olmuş. Bass miktarının IE800'den çok olması sürpriz oldu benim için.

5 sayfayı da üşenmeden okudum bu arada :evl

Shure'un siyah köpüklerini ben çok beğeniyorum, olive'lar galiba bunlar. Özellikle rahatsız edici tizlere sahip kulaklıklarda tizi detaydan kısmadan törpülemesi benim çok hoşuma gidiyordu. Jphonic'te ve PFE'de çok işime yarıyordu. Bu uçlarla sesi nasıl acaba 846'nın?

20. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,580
    Teşekkür ettim Mahir abi. :)

[quote author=Siyah Nur link=topic=8892.msg122377#msg122377 date=1393007562]
    Elinize sağlık güzel bir inceleme olmuş. Bass miktarının IE800'den çok olması sürpriz oldu benim için.

5 sayfayı da üşenmeden okudum bu arada :evl

Shure'un siyah köpüklerini ben çok beğeniyorum, olive'lar galiba bunlar. Özellikle rahatsız edici tizlere sahip kulaklıklarda tizi detaydan kısmadan törpülemesi benim çok hoşuma gidiyordu. Jphonic'te ve PFE'de çok işime yarıyordu. Bu uçlarla sesi nasıl acaba 846'nın?
    [/quote]

Ben köpük uçlarla pek rahat edemiyorum.W4'te de çok sıkıntı yaşamıştım.Sol kulaktaki iyi şişiyor,sağ kulaklıktaki şişmiyor bassta kayıp oluyor,seste kayıp oluyor sonra tekrar çıkarıp,tekrar ezip,tekrar takıyorum gene aynı şey vs.Bu yüzden ben silikon uçları tercih ediyorum,hem daha rahat.

İncelemede ki notları zaten Phonak uçlara göre yazdım.En iyi sesi onlarla aldım ben.