Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    + bır fazla lamba yuzunden mı fiyat farkı. ve o da ıyıymış ;D

2. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Olur da sizin yanlışınıza düşecek başka üyeler için peşinen uyarayım. Bu hobide lamba - opamp - dac çipi miktarı değil sonuçta ekipmanın elde ettiği sesin kalitesi önemlidir, öyle olmasa kimse gidip de 1700 euro verip Tera-Player almazdı, ama ciddi bir kullanıcı kitlesi var: http://www.tera-player.com/

Dinlemediğiniz ve ayrıntılarını bilmediğiniz hatta görünen o ki gözle görülür board ve şema farkını atlamayı tercih bir ürünü ön yargı ile alaya alıyorsunuz.

Bu arada o gösterdiğiniz ürünün rakibi bu : http://www.sahibinden.com/ilan/alis...li-kulaklik-amfisi-meraklisina-63737272/detay

Yurtdışındaki Bravo'nun fiyatından da uyguna gelmekte.

3. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Siz 400 liralık amfiyi kullandınız mı? İçindeki ekipmanları biliyormusunuz? Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz anlamış değilim. Bu sonuçta bir amfi kullanılan şeyler belli. Verdiğim linkteki amfiden esinlenerek yapıldığı da belli. Sanki bu amfilerin hepsi elinizde ve genel bir incelemeden geçirmiş gibi bilgi sahibi sıfatıyla konuşuyorsunuz. Ben ortaya birşey attım fakat "%100 bu böyledir" diye birşey demedim.

4. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    Şaka yapıyor olmalısınız. Ben ürün iyi ya da fiyatını hakkediyor dedim mi hiçbir yerde? Benim size söylediğim de bu, siz de dinlemediniz, içindeki ekipmanları bilmiyorsunuz ve %100 emin konuşuyorsunuz yurtdışında 60$'a olan ürünün aynısı diye alay ediyorsunuz "Dizayn aynı ancak içinde kullanılan bileşenler (lamba,board, giriş çıkışlar, opamp'lar vs) farklı olabilir" deyince de "+ bır fazla lamba yuzunden mı fiyat farkı. ve o da ıyıymış ;D " diye bir kat daha alay ediyorsunuz. Ahmet Bey bu foruma üye, kendisi ile alışveriş yapmasam da ürününün incelemesi yapılsın diye örnek göndermiş de bir insan: http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=4675.0 Çok açık ki 2 sınıf ürünü var kendisinin. Alt sınıftaki ürünü 100 tl, üst ürünü 400. Siz alt sınıfa rakip ürününün linkini vererek fiyat ve tasarım üzerinden alay ediyorsunuz oysa. Bu sırada Ahmet Bey Türkiye'nin tek lambalı amfi üreticisi olma sıfatını koruyor. Ne olursa olsun bu forumun bir üyesi olarak sırf bu sıfata saygı duyuyorum ben.

5. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Arkadaş en büyük tasarımcı Saffet. Öyle ki her parçadan anlıyor olacak ki dalga geçme lüksünü kendinde bulabiliyor. Bir tane kendisi yapsın o zaman, madem o kadar anlıyor. Fiyatını da 500 TL yapsın, ben alacağım ama herşeyi kendisi yapacak. Sonra da ben link bulup, al 30 dolara aynısı var diyeceğim. Ne kadar kolay işkembeden sallamak. İyidir kötüdür başka olay, fiyatını da haketmeyebilir ama bir emek var, sonuç var ortada.

6. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Sizin hesabı biri çalmış ve dalga geçiyor anlaşılan. Yoksa böyle şeyler yazmazdı o arkadaş.

Collapse Signature Expand Signature
  7. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Yok gayet kendimim :) Ne gördüysem onu yazıyorum.

8. unsaloc

unsaloc
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
  9. DarkTemplar

DarkTemplar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    90
    Mesela çok basit bir 6.3 3.5 çevirici düşünün 2-3 liraya heryerde bulabilirsiniz. 320 dolara satılanını gördüm. Belki 320 dolarlık bir alet değil ancak kullanılan herşey benzer görünürken, aslında daha iyi parçalar kullanılmış olabilir. Keza bir üstte arkadaşın da dediği gibi 200 TL ye de lamba var 10 TL ye de.

10. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Ben aynısı demedim ki. Bir tane daha lamba yüzünden mi o kadar fiyat farkı oluyor demişim. Bu bir soru farkındaysanız. Cümleyi anlamadan hemen saldırıya geçmeyelim lütfen.

400 liralık ürünün aynısını amazonda görünce şaşırdım ve paylaşayım dedim. Tıpatıp aynısı gibi duruyordu. Lütfen mesajlarımı çarpıtmayın..

11. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Pardon ya ben yanlış anlamışım. Ben de diyorum Saffet işkembeden sallayacak ne yaptı. ;D Hızlı okuyunca hata oldu sanırım.

Daha iyi ve özgün bir lambalı amfi yaparım diyen varsa yapsın da görelim aynen. Üretmemeye alışmışız toplum olarak. Biri bir şey yapmaya niyetlenince de böyle oluyor işte. Ondan sonra niye böyle olduk oluyor. Linki verilen amfi allah bilir kimin tasarımıdır ama yabancıysa şüphe bile edilmez nedense. Onların yaptığı da dediği de gökten inmişçesine kutsal oluyor.

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Bu arada 200 liralik lamba ucuz bi ornek olmus :)

13. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    106
    Lamba demişken, adını öğrenemediğim bir Güney Kore filmi varmış, Audiophile bir seri katili polis çok ender lambaların takibini yaparak buluyormuş. Film hakkında bilgisi olan var mı.? :)

14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,521
    Yok ama bilen varsa bende öğrenmek isterim.

15. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,129
    Dava Adamı
    Man of Vendetta😎

16. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    106
    Teşekkürler. İlk fırsatta izlerim.

[youtube]

17. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,129
    Keyifli izlemeler...

18. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    dragonfly ım geldı çok mutluyum :) ilk hi-fi dac'ım 8)

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Güle güle kullanın :eek:k

20. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Flac ya da mp3'lerdeki desibel farkı neden kaynaklanır fikri olan var mı? Yani bu rip'lenirken mi ortaya çıkıyor? Yoksa kayıtların kendisinde mi bir sorun var? Örnek verecek olursam; bir parçanın mp3'ü desibel ya da ses miktarı olarak üst seviyedeyken, flac formatlı olanı daha aşağıda olabiliyor.

Edit: İmla