Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,704
    Bu durumda 30 yaşında hâlâ bekar olmayı planladığını varsayıyorum ;) evli olanlar anladı onu.

4 kişi bunu beğendi.
  2. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Vurcam kirbaci, vurcam kirbaci.

Collapse Signature Expand Signature
    6 kişi bunu beğendi.
  3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Ömür boyu bekar kalsam 25 binlik sisteme sıra gelmezdi bende. :-X

6 kişi bunu beğendi.
  4. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Evlenmek benim için biraz düşük bir ihtimal hocam. 3 kusurumu (Kilo, karakter, maddi kazanç) düzeltmem gerekiyor ki biriyle evlenmeyi hak edeyim. :D Yine de beni bu konuda anlayışla karşılayacak bir eş bulabileceğime inanıyorum, epeeey zor olsa da. :)

4 kişi bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,704
    Estağfurullah ne demek. Önemli olan kendine layık birini bulmak. Bol bol araştırmak, inceleme okumak, fikir danışmak şart. Hayat boyu alınacak daha pahali birşey yok :D

11 kişi bunu beğendi.
  6. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,817
    Ama bir avantajın var, bence yaşıtlarına göre IQ düzeyin yüksek, bunu avantaja çevirebilirsin.

4 kişi bunu beğendi.
  7. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Sağ olasın hocam. Aslında artık kendime gelmeli ve bir an önce hayatımla ilgili ne yapılması gerekiyorsa yapmalıyım. Böyle boş boş devam edemem. :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 20 Şubat 2015 ---
    Bence de, hayatta mutlu olmanın koşullarından biri de, bu konudaki incelemeyi en iyi şekilde yapmak. Katılıyorum. :)

8. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Bence once hayatinin kalan gunlerini hesaplamayi birakmalisin. Ortalama insan yasi, yasin yasayacaginin yuzde kaci gibi hesaplarla kendini hayattan sogutuyorsun bence. Yada aza indirge bence, bugunun yuzde kacini ne yaptin gibi mesela. Hos ben %100'unu uyudugum gunler extra mutlu oluyorum ama neyse :D

Mesela suan yan komsum zangir zangir muzik dinliyor, dinledigi muzik bana gore gercekten kotu. Bir de Loop'a almis ayni sarki calip duruyor. Bi kulaklik alip ona hediye etmeyi dusunuyorum, yada artik ilkel yontemlerle silecegim beyefendiyi.

Evlilik meselesine gelince, tabiki evli abilerim daha iyi tavsiyeler verecektir fakat, kilo, karakter, para durumu, egitim durumu, yas, aile profilin, statun vs. gibi konulari kendine dert edecek bir hanimefendi ile mumkunse evlenme. Bir kagida imza atacak diye 40 dereden su getirten yurdum kezbanlarini evlenmeyerek dogal seleksiyona ugratabiliriz... Isin sakasi bi yana, hedef koymak iyi bisey ama hedefe zaman kisitlamasi koymak bana gore pekte akil kari bisey degil.

Eyyorlamam bu kadar.

9 kişi bunu beğendi.
  9. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,317
    Doğal seleksiyon kısmına katılıyorum

2 kişi bunu beğendi.
  10. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Money talks.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 20 Şubat 2015 ---
    Sabah istemsizce yaşanan olay değlmiydi o?

#4270 Solanahtarı, 20 Şubat 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Şubat 2015
  11. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Aynen. Hayattan soğutmak da denebilir, daha doğrusu kendimi hayata karşı bunaltıyorum da denebilir. Böyle yaşanmaz. Buna eminim. Bunun en güzel uygulaması aynı dediğin gibi "Bugünün ne kadarını verimli kullandım" olabilir, ki bu çok daha mantıklı.

Doğal seleksiyon konusunda da hak verdim. :D

Kulaklık konusuna ise zaman kısıtlaması koymak durumundayım, çünkü henüz yeterli param yok. E ailemizden birine arabasını sattıracak da değilim. :D En güzeli kendim kazanmam ve kendim almam olacaktır, hiç şüphesiz. Lakin diğer hedeflerime ise zaman kısıtlaması koymak yanlış, haklısın.

Sağ olasın lucabalo. :)

4 kişi bunu beğendi.
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,704
    30 yaşında bekar olmayı planlayan biri daha :D

Şaka şaka. Ama o tip şeyleri hiç düşünmeyen kadın olur mu diye bir soru aklıma geldi. :D Tabii ki olabilir. Ancak öyle bir insan çok ideal gözükse de belli problemlerle gelecektir diye düşünüyorum. Sonuçta geleceğini düşünmek yanlış değil, hatta aklı başında bir insan için bence gerekli. Ne olursa olsun deyip evleniyorsa aşırı hissi davranıyordur, hayatin gerçeklerini düşünmeden. Herşeyi kafaya takmak kötü olduğu gibi hiç takmamak da iyi olmayabilir. Bir gün tak diye başka birine aşık oluverip kaçma ihtimalini düşünmek lazım ;)

13. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ihtimaller cogaltilabilir abi, ama mesele o tip seyleri dusunmeyen insanlar bulabilmek bence. Yani sadece bunlar icin gelecek insan gelmesin demek istedim. Tabiki sadece hissiyat olsun demiyorum. Uc ornekler ihtimaller basinda da soyledigim gibi cogaltilabilir tabiki :)

Benle evlilik konusulmaz abi, bosver sen beni :D @Solanahtarı evlilik konusunda cok profesyonel, cok kriterli bi arkadasimiz onunla bayagi konusulabilir :D

2 kişi bunu beğendi.
  14. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Bir kadinin ne dusundugunu hic birimiz bilemeyiz kendinizi guvende hissetmeyin :D

5 kişi bunu beğendi.
  15. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    @zxc abi, bana uzaktı bu konular detaya girmeyeyim ama seni bırakıp gidecek bir insanda olsa onlar insan. Özü sözü bir, dürüst ender kişiliklerden. Hep öyle insanlarla muhattap olmuşken bahsi geçen diğer modelle nişanlanmışım ne olduğunu dahi anlamadan ki, 1-2 ay zor dayandım. İçten pazarlık var, maddiyata önem var, mantık yok, süregelmiş ne kadar saçma adet örf varsa var, varda var. Senin gibi düşünüp normal birşey alayım dedim ama rahat, özgür mantığının sesini dinleyecek insanları mumla aradım mumla. Benim gibi düşünen insanlara tavsiyem, korkmayın. Özünüzden dışarı da çıkmayın. Bırakın aldatsın, bırakın kaçsın. Yeter ki özü sözü bir olsun ve insan olsun.

4 kişi bunu beğendi.
  16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,704
    Açıkçası ben orayı hiç düşünmemiştim. Tabii ki önce karakter... iyi insan yok değil. Sadece çok iyi ve sağlam karakterlerin yetiştiği bir ortamda büyümüyoruz malesef. Herkesin türlü zaafları, saplantıları, özentileri var... Hepimiz bir sürü örnek verebiliriz. Yine de, ender de olsa az değil. Sabırla aramak lazım...

6 kişi bunu beğendi.
  17. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    10 kişi bunu beğendi.
  18. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Arkadaşlar bir problem var size de sormak istiyorum,matematik ile aram pek iyi değil ondan tam anlamadım :) Bilmece gibi soru zaten :D

Bir ayakkabıcı günün ilk ayakkabısını aldığı fiyata yani 50 tl ye satmaktadır.
    İlk giren müşteri 100 tl uzatır , ayakkabıcı bozuk parası olmadığından parayı komşuya bozdurur ve parayı iki 50'lik yaptırır. Ve adama para üstü olan 50 tl yi ve ayakkabıyı verir
    Adam alışverişini tamamladıktan sonra komşu,verdiği 100 tl nin sahte olduğunu söyler, çaresiz adam komşuya 100 tl vermek zorunda kalır.

Bu alışverişte ayakkabıcının zararı kaç tl dir ?

19. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    Kafa mı buluyorsun :)

2 kişi bunu beğendi.
  20. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    @Solanahtarı Anlamadım gerçekten :D . Sözelimde ben 5-10 matematik yapmaya çalışıyorum :)