Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Son kısımda aslında özen'e bakmıyor ekrana bakıyor bence.Kuralar çekiliyor ve farklı ekranlara bakıyorlar...

2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Doğrudan Önder ÖZEN'e kilitleniyor bence.La bi laf desene,nooldu bu adama der gibi. :))

3. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    @Sechtdamon; aseksüel olma isteğim oldu ama kesinlikle eşcinsel değilim. Bunu gördüğüm rüyalara dayanarak açıkça söyleyebilirim. :D Maalesef ki kız bulamamamın sebepleri belli. Bugün onlardan bahsedeceğim. Açıkça söyleyebilirim ki şişmanım ve iriyim. Kızların uzak durmasının ilk ve en ölümcül sebebi. Ayrıca bende neredeyse tüm kişilik bozuklukları var. Bunun yanında ruhsal bozukluklar da mevcut. Tüm bunlar beni kızların korkulu rüyası haline getiriyor.

Madem kartları açık oynuyoruz. Hepsini ve hepsinin ne gibi etkileri olduğunu yazayım.

Ruhsal Bozukluklarım

1. Sosyal Anksiyete

Bu hastalık bende üç şekilde baş gösteriyor. Ya dayak yersem, ya bıçaklanırsam(!), ya da ya biri bana çok ağır laflar söylerse. Halbuki 140 kg'lık çok zeki bir dağ aslanıyım. (Edit: Yanlış anlaşılma olmasın, dağ aslanıyım derken kesinlikle bir hayvan veya kedi türü olduğumu iddia etmedim)

2. Major Depresyon

Belirtileri yazmama gerek var mı?

Edit: 3. Atipik Affektif Bozukluk

Bir çeşit tipik olmayan duygu durum bozukluğu.

Neyse ki şizofreni veya paranoya yok. Şükürler olsun. Her ne kadar aşağılık bir forumda bana "Sen şizofren ve paranoyaksın." demelerine rağmen, bu sefer onları kaale almıyorum. Burada da eski bir üye bana "Forumun delisi" demişti. O kadarını asla hak etmemiştim.

Kişilik Bozukluklarım

1. Pasif - Agresif kişilik bozukluğu

Yazmama gerek var mı?

2. Obsesif Kompulsif kişilik bozukluğu

Hayatımı rezil eden, iğrenç bir hastalık. Çok fazla sorun yaşadım bununla. Beni intihara sürükleyecekti neredeyse.

3. Çekingen Kişilik Bozukluğu (Şizoid denmişti ama vazgeçildi)

Kesinlikle anksiyetenin bir ürünü.

4. Narsisistik Kişilik Bozukluğu (Ek madde: Mükemmeliyetçi)

Ayrıntı yok.

5. Son madde. Paranoid Kişilik Bozukluğu

"Acaba bana şunu mu dediler, bunu mu dediler, onu mu dediler?" şeklinde süre gelen bir hastalık.

Edit: Dissosiyasyon da var ama çok az.

Hepsi bu kadar.

Hastayım, belki de çok hastayım. Kurtulmak için elimden geleni yapmalıyım.

Yine @Sechtdamon, bende de "İnanç ve Teslimiyet eksikliği" mevcut ama biliyorum ki asıl sorun bu değil. Zaten dini inancını psikoloji işine karıştıran halt etmiştir. NET!

@Aras, kesinlikle katılıyorum ama ilaçlarımı da bırakmaya niyetim yok.

#4763 Kayra, 30 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Ağustos 2015
  4. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    @zxc biraz geç cevap verebiliyorum kusura bakmayın.
    Keith Code'un bu konuda bir videosuna denk gelmiştim.Hatta artçıya gidonu parmağıyla ittirtiyordu. :evl Fakat öyle bir anlatıyordu ki her şeyin sebebini mantıklı bir şekilde açıklayabilir gibi gelmişti.Sebebini bilmeden bu böyledir demesi şaşırttı beni.Şu an sadece B sınıfı için teorik sınava girdim.Arabada hakimiyeti biraz daha ilerlettikten sonra motosiklet bende düşünüyorum.O zaman çok işime yarayacaktır bu kitaplar.Teşekkürler.

5. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649

Hocam duygudurum bozukluklarına bir eleştirim yok ama. Aşağıda saydığınız kişilik bozuklukları çok ciddi durumlar. Bunların teşhisi, bana göre, bırakın bir psikiyatristi, bir kurul gerektirir yada uzun süreçler sonunda ciddi bir "eleme metodlu teşhis" yöntemi uygulanması gerekir. Eğer bunları basit bir kaynaktan "vikipedi" gibi okuyup da kendinize yakıştırdıysanız yanlış yapıyorsunuz. Saydığınız kişilik bozukluklarının birleşimi çok tehlikeli, kriminal hastalarda görülen bileşimlerden biri gibi. Bildiğim kadarıyla bunların ilaçla vesaire tedavisi yok. Son derece kronik bozukluklar. Bir de Narsisitik kişilik bozukluğu mükemmelliyetçilik değil, abartılmış özsevi tabanlı bir bozukluktur. Mükemmelliyetçilik temelli olan OKKBdir.

Bir de bu yakıştırmalar konusunda, bu tür kişilik bozuklukları, aslında sağlıklı çalışan bir bireyin savunma mekanizmalarının rayından çıkarak fazlaca abartılı olarak çalışması sonucu doğduğu için, belirtiler okunduğunda aslında hemen her birey kendine yakıştırabilir. Bu yakıştırmalar "yaygın anksiyetik bozukluk"un da eseri olabilir. Paranoya ile şüphenin de ayrımını iyi yapmak gerekir. Siz var olan ihtimaller üzerinden abartılı bir biçimde olabilecek ihtimallere yorumlarda bulunuyorsunuz anladığım kadarıyla. Paranoyada bu durum birazcık daha sanrısal.

Tekrar söyleyeyim bu yaptığım yorumlar son derece sınırlı bilgilerin ürünüdür. Bence sizin güvenilir bir danışman bulup, eleştirilerine özeleştiri ile karşılık vermeniz gerekir.

Bir de delilik zaten yanlış kullanılan bir kavram, size net biçimde, doğruluğuna inanarak verebileceğim tek tavsiye: başkalarına bu kadar kulak asmayın. Ben deliyim mesela, psikotik dönemlerim de oldu manik epizodlarla birlikte. Şunu söyleyebilirim: Deliliğiyle başa çıkabilen, farkındalık geliştirmiş bir deli, kendini sorunsuz zanneden bir bireyden çok daha aklıselimdir.

Neyse hocam. Ben çok az bilgiyle çok fazla konuşmaya başladım. Gerek sizi yanlış yönlendirmeden kaçınmak için, gerek işini iyi yapan akıl sağlığı çalışanlarına duyduğum saygı için, gerek insanların canlarının sıkılma ihtimali ve konunun bu şekilde çözüme kavuşturulamayacağı için kapatalım bu konuyu.

Delilik konusunda çok sevdiğim bir komedyenin sözü:

"Gerçekle bağlantıyı koparmak (psikoz) niye kötü olsun? Gerçekliği hiç gördünüz mü? Gerçeklik rezalet!"

#4765 Sechtdamon, 30 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Ağustos 2015
    5 kişi bunu beğendi.
  6. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Paşa gönlünüz nasıl isterse öyle konuşun.

Lakin benden kriminal biri çıkmaz. Ha küfürden dava yemişliğim var ama büyümeden kapandı. Bunun dışında ben kendimden eminim, belki yine benzer şekilde konuşacağım ama bugüne kadar gerçek bir suç işlemediysem bir şeycik olmaz bugünden sonra.

Paranoid paranoya ile benzer değil. Fark, şüphe ve sanrı farkı.

Evet, hepsi var.

OKKB'dedir mükemmeliyetçilik, siz haklısınız.

Bunun haricinde varsın deli desinler, ben aldırırım ama illa ki bir gün unutulur hepsi. Eminim.

7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Sebep derken temel fiziksel teori demek istedim. Yani sadece deneyim değil de okuyarak öğrenilen cinsten. Mesela neden cruiser daha stabil, bana karşın spor motorsiklet daha kıvraktır? En büyük etken çatal açısı, ama neden? tipi sorular yani. Açıkçası çok da gerekli değil, daha çok entellektüel merak gidermek için.

8. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Bu testi 7 veya 8. çözüşüm ama her çözüşüm arasında en az 3 ay fark var. İlk çözdüğümde - Yazacaklarım bahane değildir - tamamen uykuluydum, kullanılabilir toplam beyin kapasitemin yarısını bile kullanamadım ve en önemlisi testi verimsiz çözdüm. Bunun akabinde 120'ye yakın bir sonuç aldım. IQ'mun 120 olmadığına eminim, daha fazla olduğuna da eminim. Tahminimce Stanford Binet Yetişkin testine göre 140'dan aşağı bir sonuç almam, 150+'ı da geçemem. (151 - 152 maksimum) Daha önceden testi çözmüş olduğumdan şimdilerde hızlıca çözebiliyor ve en yüksek puandan 5 puan altta da olsa skor alabiliyorum. Soruların hiçbiri yanlış değil. Sadece hız sorularının 6'sından 5'inde birer puan kaybettim. Sonucum aşağıdadır. Not: IQ testlerine çok fazla tamah edilmemesi gerektiğini biliyorum ama yine de dayanamıyorum. Ayrıca zekamı verimsiz kullanmaya devam edersem hayatımda hiçbir şey iyi gitmeyecek.

--- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Ağustos 2015 ---
    Not: Ayrıntılı rapor almadım, benimkisi tahmin.

9. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Evet benim de söylemek istediğim bu.Bu tür durumların fiziki veya bilimsel olarak açıklanması beni daha çok doyuruyor.

10. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Bu abimiz de "bence" dünyanın en iyi bilek güreşçisi ama dünyaca kabul gören yanı ise en güçlüsü olduğu. Onu 2 elimle bile yenemem ama böyle bir durumda muhtemelen berabere kalırız. Bileğim en iyi yanım. En iyi ve en güçlü arasında "teknik farkı" rol alıyor.

Eğer bu videodakinden 1 veya 2 tekrar daha fazla yapsa idi, emin olun dünya rekorunu kırardı. Yapamadı ama yapabilir de. Belki.

11. Ouroboros

Ouroboros
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    154
    Arkadaşlar bütün arşivimi flac'tan mp3'e çevirmem gerekiyor. Teker teker uğraştırmayacak bir program önerebilir misiniz?

Collapse Signature Expand Signature
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Linux kullanıyorsanız basit bir shell script yazmanıza yardımcı olabilirim.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Herkes masaüstü SS'ini paylaşsın, en azından isteyenler;

2 kişi bunu beğendi.
  14. Ouroboros

Ouroboros
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    154
    Maalesef kullanmıyorum hocam :(

15. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Linux demişken Linux'da müzik için en uygun versiyon ve en iyi program konusunda bir bilgi çok güzel olabilirdi.
    Versiyon olarak Ubuntu iş görür mü? Program konusunda hiç bilgim yok. Herhangi bir tavsiye? :)

16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Sadece müzik, sadece film editing, yahut sadece scientific computing için özel distribution lar mevcut. Lâkin herhangi bir mainstream distribution'ı belli bir amaca yönelik özelleştirmek te mümkün.

Ubuntu, opensuse ve Fedora gayet yaygın distributionlar.

Ben deadbeef kullanıyorum yazılım olarak. Arayüzü basit, çok özelliği yok, ancak bitperfect. Amarok ve Clementine daha özellikli, ancak bitperfect değil.

4 kişi bunu beğendi.
  17. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    646
    @Aras
    Aha benim gibi sf li buldum . :D
    Ne yazıkki doktorlar (hepsi değil) bu ise yaptırdığı villanın 9. Taksidi olarak bakıyor :)

Hocam bir sebepten masaüstü en iyi müzik dinleme sistemi . Olarak linux gösteriliyor bilmediğim bir sebepten.
    Muhtemelen kitlenmemesi ve donanım hakimiyeti olabilir.
    Hatta bir Adyofil linux bile mevcut.
    http://www.ap-linux.com/

2 kişi bunu beğendi.
  18. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Sosyal anksiyetelilere beni de ekleyin. Gerçi yazmıştım. :)

Bu arada, yarın o psikoterapiste son defa gidiyorum. Kısmetse ya daha yakın bir yerde devam edecek ya da sadece psikiyatrist için gideceğim, şu dahi adam.

Haydi bakalım, hakkımda hayırlısı.

19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,522
    ''Beyin dalgalarından olan beta dalgasının fazla calısması sonucu olarak'' Anksiyete..Neden fazla çalışıyor?Geçmişte olan bir travma mı?

Ben şu fani dünyada her şeyi bir nedene bağlarım.''Ben hastayım,ben böyleyim gibi'' şeyler kesinlikle kaçıştır.Oncelikle bu hastalıgın nedeni bulunmalı,sonra o neden yok edilmeli.Aile ise başka eve çıkılmalı,arkadaş ise görüşülmemeli.Ne gibi durumlarda anksiyetem veya sosyal fobim azıyor?Gibi şeyler sorulmalı..O işlerden kaçılmalı..

Evet sığ bir yorum gibi görünebilir.Ama bir düşünün,kulaklıga sinyal gelmezse çalışır mı?Marş motoru bozulursa araba çalışır mı?Çalışmaz..Bir neden?Neden-Sonuç ilişkisi çünkü.Bu işler dertleşerek çözülmez.

Ben öfkelenıyorum!! Ne için öfkelenıyorsanız bırakın o işleri.Hayat öfkelenip kötü hissetmek için çok kısa.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Eylül 2015, İlk mesaj zamanı 2 Eylül 2015 ---
    @Mair Ne derece doğru oldugunu kendisi daha iyi bilebilir.Ben doğru bir yaklaşım yaptığı mı düşünuyorum?

4 kişi bunu beğendi.
  20. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    Sen mi yazdın bunu Oğulcan? ;D