Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,521
    Sonunda yazdırdılar Mustafa :)

2. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    Doğru olanı yazmışın, iyi de yazmışın :)

@Kayra Samimiyetimle yazıyorum iyi dinle seans ücreti felan istemiyorum.

Benim sende gördüğüm; son derece normal bir insansın, psikiyatriye gidecek bir sinirsel ya da psikolojik durumun yok. Çabaladıkça yani gittikçe batıyorsun. Beynin sıradan insanların beyni gibi düz bir şekilde çalışıyor, biraz kolay manipule oluyorsun ve hastalık hastasısın. Seviyorsun yani kendine bu tabirleri yakıştırmayı. Geçici bir psikolojik sorunların olabilir, kimde yok ki? Kendini kanıtlamak için uğraşma€ yorma$ çabalama.

Gitme bir daha psikiyatri felan. Ben bir kere geceleri uyuyamıyorum 5 saat yattığım yerde düşünüyorum diye gittim mavi haplardan yazdı bana, eczaneden aldım hapı kapağını açtım bir saat kapağı açık sekilde düşündüm sonunda sen mi büyüksün ben mi büyüğüm İstanbul dedim ve yutmadım. Sorunlarımı yatırdım önüme seviştim hepsiyle şimdi mışıl mışıl.

Şapkanı önüne koy ve sadece kendi aklınla düşünmeye bak. Yukarda bahsettiklerimi de unut düşün ve radikal kararlar al, kendinle barış ve seviş.

Collapse Signature Expand Signature
    6 kişi bunu beğendi.
  3. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Evet biraz sığ ama doğruluk payı olan yerler de var @fosther hocam. Bozukluk/rahatsızlık sebebiyle sürekli sempati aramak doğru değil.

Normal sohbet muhabbet de geçici rahatlama sağlar, tabii sağlarsa. Uzman yardımı en sagliklisi.

Kaçınma da rahatlatır ama yüzleşme daha iyi. Yuzleşerek cozulmuyorsa da...

Ben normal insan varlığını kabul etmiyorum. Herkesin var problemleri. İçsel olsun, dışsal olsun. Ama kişi daha kendiyle yaşamaya alışmadan, kendinin farkına varmadan, etrafından bekliyorsa bunları, büyük sıkıntı çıkar.

2 kişi bunu beğendi.
  4. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Açıkçası haklısın Oğulcan, kafama yediğim kabza darbesi bunda etkili olmuş olabilir. Babamı da 1.5 senedir görmüyorum.

Beynimdeki maddelerle ilgili ilaç alıyordum ama anlaşılan dalgalar için de almak gerek. En kısa zamanda EEG çektireceğim.

Sağolasın Oğulcan kardeşim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Eylül 2015 ---
    Bazı sorunlarımı abartıyor olabilirim ama beynimde Lityum ve Depakin eksikliği vardı. Buna binaen senelerdir yüksek dozda ilaç kullandım ve değerler ancak sınırlar içerisine girdi. Yani belki bazı eksikler ve fazlalıklar giderilse normal bir insandan zerre farkım kalmayacak ama şu anda Oğulcana katılmak durumundayım.

#4784 Kayra, 2 Eylül 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Eylül 2015
  5. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    Kafamdakileri yansıtamıyorum, yazarken düşündüklerim aktarılamıyor klavyeye. İnsanın kendi kendiyle çözemeyeceği tek sorun yalnızlık (kalıcı sorunlar hariç). Sohbet-muhabbet konusuna gelince; bence insanlar yaşadıklarını paylaşmamalı, özelikle sorunlarını dile getirmemeli. Kısa vadede çözüm gibi gelse de uzun vadede beyin kendi üreteceği çözümleri farkına varmadan absorbe ediyor.

Uzman konusunda da; ben insanların ÖSS ya da benzeri sınavlarla girdikleri üniersiteye alanı dahi olmayacak sırf geçim için para için insanların o işi yapmalarından dolayı güvenemiyorum. Tıp doktorlarına dahi güvenmiyorum. Zeka ve akıl farklı ve akıl üniversiteyi kazandırabilse de zeka herkeste bulunamıyor yapay olanı merak edeni sorgulayını ayırt edeni bileni bilincin değil de arka planda çalışan önbelleğin sesini dinleyeni saatte 100 km hızla gelen baseball topunu göremiyor olsa da atıcının vucüt dilinden topun tam nereye geldini saliseler içinde hesaplayıp ona göre hareket ettiren bellek. Yanlış bir uzman ve doktor her zaman sizi daha kötü yapabilir, örnekleri milyonlarca var. Bir arayla iki doktora gözüktm biri soğuk alğınlığı dedi diğeri faranjit.

Başka insanların ne dedikleri ne düşündükleri sizin ona vermediğiniz ufak bir ayrıntı gibi bir zımbırtıyla yanlışa dönüşebilir. Yalnız kalmayın, anlık isteklerinize engel olmayın, toplumun ne düşündüğünü umursamayın, kendinizi kısıtlamayın, birşey yapmak geliyorsa içiniz de yapın, adet örf anane babane dinlemeyin (ahlaki değerler kapsamında tabii) Özgür olun, çıkarın kolunuzdan saati (ben çıkartamadım) Biraz egoist ve emrivaki gibi oldu farkındayım. Öyle işte

5 kişi bunu beğendi.
  6. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Ben yaptım hocam onu, fiziksel olarak da çok ağırdı zaten.

Yok hocam gayet net anlatmissiniz bence. Evet bütün irili ufaklı sorunların sebepleri gerek fosther hocamin gerek sizin söylediklerinizi yapamamak.

Neyse konuyu değiştirelim:

Pipo kullanan var mi?

7. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,486
    @artears ta var pipo gördüm valla.

Sent from my toaster
    Tost makinemden gönderilmiştir

2 kişi bunu beğendi.
  8. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    İspiyon gibi olmuş tahsin hocam guldum sabah sabah :) o zaman kendisinden yardım istiyorum.

9. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,345
    Görmekle kalmadın @tsn141, baca gibi çekmiştin de. Pipo senden geri gelince cayır cayır yanıyordu valla...

@Sechtdamon, bir sorunuz varsa yardımcı olabilirim, nasıl seçilir iyi pipo vs. gibi mevzularda...

Sent from my dish washer using Tapatalk

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,052
    Pipo dumanına maruz kalmışlığım var. İlk başta süper kokuyor, hiç sigara gibi değil. Sonra bayıyor :D malesef tecrübem bu deneyimle sınırlı.

az daha unutuyordum: Ve tabii ki her ev gibi bizim eski evin vitrinlerinden birinde de Eskişehir taşından sakallı bir amca suretinde bir pipo vardı :D

2 kişi bunu beğendi.
  11. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    @artears hocam çok sağolun, sizinle irtibata geçeyim o zaman müsait olunca.

12. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    #4792 DefinitioN, 4 Eylül 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Eylül 2015
    6 kişi bunu beğendi.
  13. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Sonuna kadar yorulup, hakkıyla uyumak herkesin harcı değil @DefinitioN Hocam. :)

2 kişi bunu beğendi.
  14. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    arkadaşlar bu flange silikon uçlarıın özelliği nedir?

15. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    646
    @DefinitioN
    Maşallah . Suyuda düşürmemiş. :D

bu arada cep telefonundan online oyun oynayan var mi ?
    Bu aralar champions of MARVEL oynuyorum.

3 kişi bunu beğendi.
  16. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    592
    Flange derken 2/3 flange'li uçları kastettiniz herhalde. 1 flange zaten standart uç oluyor. Flange = kenar/flanş/yaka

Özelliği, birden fazla kenar/"flange" olduğu için, kenarlar arasında hava boşluğu, dolayısıyla daha yüksek izolasyon oluyor.
    Kulak kanalında birden fazla noktadan desteklendiği için daha rijit oluyor, sesin aktarıldığı kanal eğilip bükülmüyor.
    Bir de çok daha rahatsız.

17. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,457
    Gecenlerde forumda yasanan samimiyetsiz ve cikarci olayin gereksiz yere germesine izin verdim kendimi. Istemsiz yaramaz cocuk oldum. Yonetimin kisisel islerinden dolayi aninda olaya mudehale edememesi felan derken istemsiz saygisizlik cikaverdi. @melihgezer arkadastan buradan kendisine denk geldigi icin ozur dilerim. Kisisel ozur etmek daha samimi gelse de herkesin icinde yasandigi icin herkesin onunde ozur dilemek gosteris sinifina girmez diye dusundum. Saygisizlik ettikten bir muddet sonra farkina varma asamasindayken sevgili Engin yakaladi, icerde uc gun yatarim var herkes ona gore ayagini denk alsin. Boncuktan kuslar uc lira bes lira

#4797 Solanahtarı, 5 Eylül 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Eylül 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  18. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    BU GECE İÇİ ŞİŞEN BİR BEN MİYİM?DOĞUDAN KORKUNÇ HABERLER GELİYOR.MEDYAYA BAKIYORUM.HALA SİYASİ HESAPLAR.

KAÇIP GİDESİM GELİYOR BU ÜLKEDEN.YA DA ELİME SİHİRLİ Bİ DEĞNEK ALASIM!!!!!

19. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Bugün hiç bir şey değil. Yarın pazartesi. Döviz olayları yeniden açılıyor. Dolar 3'den kapandıysa yarın 3.25'e vurur. Böyle devam ederse gelecek haftaya 4, en azından 3.5 göreceğiz. Yazın bunu bir yere. Terörün yanında millet birbirini yemeye başlayacak, az kaldı. Bu ülkeden adam olmaz. Kaçmak lazım.

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,521
    @Aras Hocam şaşırdınız sanırım?Bugun hiç bir şey değil diyorsunuz?21 şehit,21 insan,21 ANA,21 BABA ağladı.21 CANIMIZ gitti.Hala dolar diyorsunuz? Pes..

4 kişi bunu beğendi.